„Santaka“ / Išsaugokime Marijampolės cukraus fabriką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-03-20 09:16

Dalinkitės:  


Išsaugokime Marijampolės cukraus fabriką


Viešas UAB „Marijampolės cukrus“ profesinės sąjungos kreipimasis į Lietuvos Respublikos ir Marijampolės apskrities valdžios atstovus ir visuomenę



Pastaruoju metu grupė žmonių aktyviai agituoja žemdirbius nebeauginti cukrinių runkelių ir siekia, kad būtų uždarytas seniausias Lietuvoje Marijampolės cukraus fabrikas.

Marijampolės apskrities ir šalies valdžios atstovus, visuomenę prašome atkreipti dėmesį į tai, kad fabriko uždarymo siekia kelių žemės ūkio kooperatyvų lyderiai. Dėl savanaudiškų tikslų ši grupė asmenų skleidžia tendencingą informaciją, klaidindama cukrinių runkelių augintojus ir manipuliuodama Marijampolės cukraus fabrike dirbančių žmonių likimais. Šiuo metu čia dirba ir stabilias pajamas gauna 300 žmonių, kurie, uždarius fabriką, liktų be darbo. Tai skaudžiai atsilieptų ne tik darbuotojų šeimoms, bet ir visai Marijampolės regiono ekonomikai. Padaugėtų bedarbių, Marijampolės savivaldybės biudžetas netektų nemažų pajamų.

Per pastaruosius metus bendrovė „Arvi cukrus“ į fabriko modernizavimą investavo milijonus litų, sudarytos puikios darbo sąlygos, fabrikas pajėgus gaminti kokybišką produkciją.

Nusprendusi nutraukti cukraus gamybą, UAB „Marijampolės cukrus“ iš Europos Sąjungos gautų kompensaciją – 625 eurus už toną baltojo cukraus (pernai UAB „Marijampolės cukrus“ turėta kvota – 20 860 tonų). 10 procentų nuo šios sumos būtų paskirstyta cukrinių runkelių augintojams. Tačiau UAB „Arvi cukrus“ savininkai ir vadovai, siekdami išlaikyti senas cukraus gaminimo tradicijas, išsaugoti darbo vietas ir matydami cukraus sektoriaus perspektyvas, nusprendė atsisakyti Europos Sąjungos siūlomos „pašalpos“ ir dirbti toliau. Įsitikinę, kad runkelių auginimas – perspektyvus ir pelningas verslas, likti cukraus sektoriuje „Arvi cukrus“ vadovybė kviečia ir žemdirbius. Prancūzija, Vokietija ir kitos šalys, matydamos perspektyvas, didina cukrinių runkelių auginimo plotus. Amerikoje cukraus kainos jau kyla, o investuotojai, pajutę teigiamas tendencijas, pradėjo aktyviai investuoti į šio produkto gamybą.



Kartu susitelkus Marijampolės cukraus fabriko darbuotojams ir cukrinių runkelių augintojams, pavyko išsaugoti fabriką prieš septynerius metus. Privalome jį apginti ir dabar. Prašome cukrinių runkelių augintojų gerai apgalvoti sprendimus, nesusigundyti trumpalaike nauda, pasverti, ar dėl šių išmokų verta pasitraukti iš perspektyvios cukraus gamybos.

Mes, Marijampolės cukraus fabriko darbuotojai, kreipiamės į Marijampolės apskrities bei šalies valdžios atstovus, visuomenę, prašydami padėti apginti mūsų interesus, išsaugoti darbo vietas – pagrindinį pragyvenimo šaltinį ir senas tradicijas turintį Marijampolės cukraus fabriką.



UAB „Arvi cukrus“ profesinės sąjungos nariai



Užsk. 1835





Publikuota: 2008-03-20 09:16:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai