„Santaka“ / 2008-03-04 09:01

Dalinkitės:

Sportas

Tenisininkai dalyvauja ir šalies, ir pasaulio varžybose

Kybartietis Kęstutis Žeimys kartu su kitais Lietuvos rinktinės nariais – kauniečiu Pauliumi Kaseliu bei vilniečiu Gintu Jukna – dalyvavo komandinėse pasaulio stalo teniso pirmenybėse Kinijoje. Kęstutis iš mūsų respublikos tenisininkų kovojo sėkmingiausiai: jo sąskaitoje 12 pergalių ir 3 pralaimėjimai. Tarp 102 vyrų komandų Lietuvos sportininkai užėmė 54 vietą.

Pasaulio stalo teniso čempionate Lietuva papuolė į vieną pogrupį su Naująja Zelandija, Čile, Kipru ir Uzbekistanu. Pogrupyje Lietuvos komanda vienodu rezultatu 2:3 pralaimėjo Čilei bei Uzbekistanui ir 3:0 laimėjo susitikimus su Naujosios Zelandijos bei 3:1 su Kipro tenisininkais. K.Žeimys devynias kovas baigė pergalingai.

Susumavus rezultatus Lietuva pogrupyje užėmė trečią vietą ir pelnė teisę žaisti savo diviziono stipriausių komandų dvyliktuke. Šiame etape mūsų respublikos komandai vėl teko žaisti su Čilės atstovais, ir šį kartą ji čiliečius įveikė 3:1. K.Žeimys savo komandai pelnė du taškus. Kuveito sportininkus lietuvaičiai įveikė 3:2, bet 2:3 pralaimėjo Alžyro tenisininkams. Mūsų rajono atstovas K.Žeimys savo komandai pelnė vieną tašką. Sekmadienį Lietuvos rinktinė 1:3 pralaimėjo Kipro ekipai ir savo divizione užėmė šeštą vietą, o bendroje įskaitoje tarp 102 vyrų komandų iš įvairiausių pasaulio šalių liko 54.

Vilkaviškio stalo teniso klubo „Sudavija“ vadovas V.Rybakas sakė esąs labai patenkintas mūsų rajono atstovo pasirodymu pasaulio stalo teniso čempionate. Tenisininkai dėkingi visiems, kieno paramos dėka K.Žeimys galėjo išvykti į Kiniją. Mat Respublikos stalo teniso federacija padengė visas išlaidas varžybų metu, o pasirūpinti pinigais kelionei į čempionatą teko patiems sportininkams.

***

Po pirmojo rato varžybų Vilkaviškio „Rytas 1“ komanda Lietuvos aukščiausiosios lygos stalo teniso čempionate užima pirmąją vietą. Antroji „Ryto“ komanda dalijasi penkąja vieta su Klaipėdos tenisininkais.

Pirmosios antro rato varžybos vyko Vilkaviškyje. Rajono tenisininkams teko žaisti su Vilniaus ir Širvintų komandomis. Abi „Ryto“ komandos savo varžovus įveikė ir sustiprino užimamas pozicijas.

Šį šeštadienį, kovo 8 d., vilkaviškiečių laukia svarbios antrojo rato varžybos Mažeikiuose. Jų varžovais bus Klaipėdos ir Mažeikių tenisininkai.

***

Praėjusiais metais Moksleivių olimpinio festivalio varžybose pirmąją vietą laimėję vilkaviškiečiai sėkmingai kovas festivalyje pradėjo ir šiemet.

Stalo teniso pogrupio varžybos vyko Vilkaviškyje. Iš septynių komandų geriausiai pasirodė „Aušros“ vidurinės mokyklos berniukai. Pirmąją vietą užėmę Audrius Kairys, Gytis Brazauskas, Povilas Simonaitis ir Povilas Mozūraitis pateko į tolesnį olimpinio festivalio varžybų etapą.

„Aušros“ vidurinės mokyklos mergaitės pogrupyje užėmė trečią vietą, rajonui pelnė įskaitinių taškų, bet iš tolesnių varžybų jau pasitraukė.