„Santaka“ / „Agrowill Group“ siūlo išeitį smulkiesiems ūkininkams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-22 17:52

Dalinkitės:  


Jūsų patogumui, „Agrowill Group“ visoje Lietuvoje dirba 11 vadybininkų. Dauguma jų – ūkininkai, puikiai išmanantys ūkininkavimo problemas ir galintys konsultuoti visais iškylančiais klausimais. Jei norite gauti daugiau informacijos apie žemės pirkimus (kainas, atsiskaitymo sąlygas ir kt.) arba turite pasiūlymų, prašome kreiptis į mūsų atstovus:
„Agrowill Group“ Vilkaviškio padalinio vadovą Algį Šalčiūną (tel. +370 652 03348, a.salciunas@agrowill.lt) arba Vilkaviškio rajono vadybininką Vladimirą Parfionovą (tel. +370 655 96688, v.parfionovas@agrowill.lt).
Iškilus klausimams nemokamą teisinę konsultaciją el. paštu Jums suteiks AB „Agrowill Group“ teisininkas: info@agrowill.lt

„Agrowill Group“ siūlo išeitį smulkiesiems ūkininkams

Europos Sąjungos pinigai Lietuvoje ne vienai įmonei davė nemažai naudos. Tačiau tikėtina, kad 2013 metais ūkininkams teikiamas ES finansavimas pasibaigs. Todėl senaisiais principais ir metodais tebedirbantys Lietuvos žemės sklypų naudotojai ir savininkai neteks dalies pajamų ir jų perspektyvos taps gana miglotos. Žemės ūkio rinkos ekspertai vieningai sutaria, kad didesnes galimybes toliau sėkmingai gyvuoti žemės ūkio versle turės stambios bendrovės, gebančios išlikti rinkoje ir be ES paramos.Pasibaigus ES paramai, smulkiųjų ūkininkų laukia rimtas išbandymas

Žemės ūkio ekspertų vertinimu, ES sprendimas nutraukti ūkininkams teikiamą paramą gali turėti lemtingos įtakos smulkiesiems žemdirbiams. Net derlingais 2007–aisiais, už parduotą derlių gavę nemažus pinigus, dauguma ūkininkų nesugebėjo apmokėti skolų už trąšas, žemės ūkio techniką ir kt. Gavę mažesnes pajamas nei praėjusiais metais, dalis jų bus priversti parduoti turimas žemes.

Deja, ir žemių pardavimas ne visuomet išsprendžia ūkininkų problemas. Nemaža atvejų, kai susigundę aukštomis žemės supirkimo kainomis žemės pardavėjai būna apgauti. Nepasirašius legalios žemės pirkimo-pardavimo sutarties, itin ribotą informaciją apie save skelbiantys žemės supirkėjai neretai dingsta nesumokėję visos sutartos sumos. Nepaisant to, žemės pardavimas arba ilgalaikė nuoma dažniausiai yra vienintelė išeitis, norint apsaugoti investicijas ir sėkmingai pabaigti pradėtus projektus.„Agrowill Group“ siūlo problemos sprendimą

„Agrowill Group“ smulkiesiems ūkininkams siūlo sprendimą: parduoti dalį nenaudojamų žemių, tačiau tik legaliai – pasirašius ir pas notarą patvirtinus pirkimo-pardavimo sutartį. Pirkdama žemę „Agrowill Group“ pirmiausia pasirašo su pardavėju avansinę sutartį ir sumoka avansą. Tokiu būdu abi šalys užsitikrina, kad sandėris įvyks, o žemės pardavėjas iš avansu gautų pinigų gali susimokėti už žemės pardavimui reikalingų dokumentų tvarkymą. Vėliau pasirašoma ir pas notarą patvirtinama galutinė žemės pirkimo-pardavimo sutartis ir iškart po to pinigai pervedami į žemės pardavėjo sąskaitą.

„Agrowill Group“ siekia, kad Lietuvos teritorijoje esančios žemės išliktų lietuvių nuosavybė ir, užuot dirvonavusios, būtų dirbamos ir neštų pelną. Todėl iki šiol bendrovė nepardavė nė vieno anksčiau nupirkto lietuviškos žemės hektaro. Visą žemę, esančią per toli, kad ją galėtų dirbti „Agrowill Group“ priklausančios žemės ūkio bendrovės, „Agrowill Group“, bendradarbiaudama su didžiausiomis šalies žemės ūkio bendrovėmis, išnuomoja ūkininkams pagal registruotas ilgalaikės nuomos sutartis. Neretai „Agrowill Group“ nupirktą žemę išsinuomoja patys ją pardavę ūkininkai. Tokiu būdu ūkininkams sudaromos sąlygos ilgam (10–15 metų) laikui planuoti savo veiklą ir neinvestavus savo apyvartinių lėšų dirbti žemę ir gauti pelną.Grupės bendrovėms – geros produktų supirkimo kainos, nauja technika ir stiprus užnugaris

Didžiausiam Lietuvoje žemės ūkio kompleksui priklauso ir kaimyniniame Marijampolės rajone įsikūrusi žemės ūkio bendrovė „Želsvelė“. Bendrovei pertvarkyti ir modernizuoti jau investuota 258 100 Lt ES paramos, o iki 2008 metų pabaigos planuojama investuoti dar daugiau nei 3,8 mln. Lt, iš kurių 1,1 mln. sudarys Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) administruojamos Lietuvos Respublikos ir ES lėšos. Šiuo metu bendrovė jau yra sustiprėjusi (žr. žemiau pateikiamą lentelę), o numatomos didelės investicijos per šiuos metus padės dar pagerinti gyvulių auginimo sąlygas ir kartu padidinti vidutinį primilžį bei bendrai parduodamo pieno kiekį. Be to, būdama didžiausia Pieno kooperatyvo narė, „Agrowill Group“ deda visas pastangas, kad užtikrintų geriausias pieno supirkimo kainas kooperatyvo nariams. „Džiaugiamės tapę „Agrowill Group“ dalimi, – sakė ŽŪB „Želsvelė“ pirmininkas Romualdas Andzelis. – Vieni, be didesnės bendrovės finansinės ir vadybinės pagalbos, nepajėgtume rasti tiek lėšų ūkiui modernizuoti. Be to, Vilniuje dirbantys „Agrowill Group“ specialistai ir vadybininkai ne tik padeda mums gauti ES paramą, bet ir pataria, kaip efektyviausiai ją panaudoti.“

ŽŪB „Želsvelė“ augimas per trejus metus: 2005 m. – 477 karvių, 5146 vidutinis primilžis (t/m); 2006 m. – 536 karvių, 5465 vidutinis primilžis (t/m); 2007 m. – 658 karvių, 5852 vidutinis primilžis (t/m).

Augimas (lyginant su 2005 m.) – 38 proc. ir 14 proc.

Tiekėjams „Agrowill Group“ – taip pat patrauklus partneris. Dėl savo apimties grupė gali išsiderėti mažiausias trąšų, pašarų, technikos pirkimo kainas. Kita vertus, konsoliduotai parduodamas grūdus bei pieną ūkininkas tai gali padaryti aukščiausiomis pardavimo kainomis. Kadangi „Agrowill Group“ jai priklausančių ŽŪB primelžtą pieną parduoda bendrai ir už tą pačią kainą, visos ŽŪB, nepriklausomai nuo jų dydžio ir pieno supirkimo kainų regione, už vieną primelžto pieno litrą gauna vienodą ir geriausią pieno supirkimo rinkos sumą.

„Agrowill Group“ investicijos į jai priklausančias ŽŪB ir žemę nuosekliai auga: 2004–aisiais jos šiek tiek viršijo 7,5 mln. Lt, o 2007–aisiais jau siekė beveik 31 mln. Lt. Ryškios augimo tendencijos pastebimos visose keturiolikoje „Agrowill Group“ kompleksui priklausančių ūkių. Kompetentinga bendrovės vadovų pagalba investuojant ir planuojant veiklą ir efektyvus lėšų bei technikos paskirstymas „Agrowill Group“ bendrovėms padeda sėkmingai tęsti veiklą ir lanksčiai prisitaikyti prie kintančių rinkos pokyčių bei klimato veiksnių. Be to, „Agrowill Group“ rūpinasi ne tik savo bendrovių pelninga ir efektyvia veikla, ūkininkavimo sąlygų gerinimu, bet ir gamtos apsauga nuo teršalų, taip prisidėdama prie Lietuvos įsipareigojimų ES vykdymo. Mėšlidžių modernizavimui ir naujų mėšlidžių statybai, siekiant, kad jos atitiktų ES Nitratų direktyvos reikalavimus, jau investuota daugiau kaip 0,5 mln. litų. Beveik pusė šių lėšų buvo skirta ŽŪB „Želsvelė“ mėšlidėms atnaujinti.Kodėl verta pasitikėti „Agrowill Group“?

„Agrowill Group“ – tai didžiausia Lietuvoje ir vienintelė centralizuotai valdoma, intensyviai besiplečianti bendrovių grupė, užsiimanti žemės ūkio aktyvų vystymu bei pirminės žemės ūkio produkcijos gamyba. Savo veiklą „Agrowill Group“ pradėjo 2003–iaisiais. Tuomet jaunų energingų verslininkų ir žemės ūkio specialistų suburta komanda ėmėsi nelengvo iššūkio: stagnuojantį Lietuvos žemės ūkį paversti klestinčia ekonomikos šaka, kurios įmonių produktų kokybė ir kaina leistų Lietuvos žemdirbiams konkuruoti su geriausiais užsienio gamintojais.

Ieškodama geriausio sprendimo, kaip pasiekti išsikeltą tikslą, „Agrowill Group“ pirmoji Lietuvoje nusprendė savo veiklą grįsti nauju pažangiu didelio centralizuoto ūkio modeliu. Sparčios plėtros strategija pasiteisino. Subūrus skirtingų pajėgumų žemės ūkio bendroves ir pritaikius jose vienodą žemės ūkio kultūrų auginimo technologiją, naujovių nebijančiai, atvirą ir skaidrią veiklą vykdančiai „Agrowill Group“ pavyko smarkiai padidinti valdomų ūkių efektyvumą ir užtikrinti geresnę gaminamos produkcijos kokybę.

Praėjus vos penkeriems metams po bendrovės įsteigimo, šiandien „Agrowill Group“ – viena svarbiausių Lietuvos žemės ūkio rinkos dalyvių. Ji valdo 14 žemės ūkio bendrovių ir didžiausią dirbamos žemės plotą derlingiausiuose Lietuvos rajonuose, jau steigia pirmąsias įmones Rusijoje ir Moldovoje, o artimiausiu metu ketina įsigyti veiklai tinkamų žemių ir Kazachstane bei Rumunijoje. Šiose šalyse bendrovė toliau diegs ir tobulins Lietuvoje pasiteisinusį centralizuotai valdomų žemės ūkio bendrovių verslo modelį.

Daugumai Lietuvos ūkininkų „Agrowill Group“ geriau žinoma senuoju „Agrovaldymo grupės“ pavadinimu, kurį bendrovė pakeitė praėjusių metų pabaigoje. „Pakeisti bendrovės vardą ir tapti „Agrowill Group“ buvo svarbus ir rimtai apsvarstytas žingsnis, – būtinas, pradėjus įgyvendinti tarptautinės plėtros strategiją. Atsakingai ieškojome pavadinimo, kuris atspindėtų mūsų veiklą ir vertybes, būtų suprantamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – sakė „Agrowill Group“ generalinis direktorius Valentas Šulskis. Naujasis tarptautinis bendrovės vardas pabrėžia „Agrowill Group“ veržlumą, valingumą ir geranoriškumą.Užsk.906


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas