Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-22 17:26

Dalinkitės:

Savo laimėjimais džiaugiasi (iš kairės) R.Neiberka, M.Damidavičius ir T.Baracevičius.
Jono JURKYNO nuotr.

Sportas

Iš kiekvienų varžybų imtynininkai grįžta su medaliais

Vasario mėnesį, ko gero, nebuvo savaitgalio, kad rajono imtynininkai nedalyvautų kokiose nors varžybose. Ir jau tapo įprasta, kad iš jų į namus sportininkai grįžta su medaliais.

Keturis medalius jaunieji imtynininkai parsivežė ir iš Šiauliuose vykusių jaunučių moksleivių laisvųjų imtynių pirmenybių. Jose dalyvavo dvylika Vilkaviškio sporto mokyklos imtynių skyriaus auklėtinių.

Kaip jau ne kartą buvę respublikinėse varžybose, svorio kategorijoje iki 35 kg dėl medalių susivaržė keturi vilkaviškiečiai.

Dėl pirmos vietos finale kovojo Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos moksleivis Martynas Damidavičius ir Tomas Baracevičius iš „Aušros“ vidurinės mokyklos. Atkaklią kovą laimėjo ir respublikos čempionu tapo M.Damidavičius. Šiemet tai jau antras Martyno iškovotas čempiono medalis. Sausio mėnesį jis čempiono vardą pelnė respublikos jaunučių laisvųjų imtynių pirmenybėse. T.Baracevičius vicečempionu tapo pirmą kartą.

Dėl vienos iš trečių vietų svorio kategorijoje iki 35 kg susirungė „Aušros“ vidurinės mokyklos penktokas Rokas Neiberka ir Pilviškių „Santakos“ gimnazijos ketvirtokas Justinas Urbanavičius. Medalį iškovojo Rokas, Justinas liko penktoje vietoje.

Svorio kategorijoje iki 41 kg labai gerai kovojo Laurynas Damidavičius. Po atkaklios kovos jis laimėjo teisę varžytis finale, bet iki finalinės kovos likus pusvalandžiui Lauryną teko skubiai vežti į ligoninę. Dėl užėjusių pilvo skausmų jis negalėjo kovoti dėl čempiono vardo, tad jam atiteko sidabro medalis.

Virbalio vidurinės mokyklos moksleivis Virmantas Neverauskas dėl bronzos medalio kovojo svorio kategorijoje iki 38 kg. Pralaimėjęs kovą berniukas liko penktoje vietoje.

Vilkaviškiečių imtynininkų atstovai dalyvavo ir Baltarusijoje vykusiame I.S.Jolkino tarptautiniame turnyre. Jame varžėsi 1991–1993 m. gimę sportininkai, tačiau treneris Jonas Jurkynas vežėsi ir jaunesnių auklėtinių. Į Gardiną buvo suvažiavę apie 170 sportininkų iš Rusijos, Kazachstano, Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos.

Vilkaviškietis T.Baracevičius, numetęs 2,5 kg svorio, rungtyniavo žemesnėje nei įprastai – 32 kg – svorio kategorijoje. Nors kovodamas dėl teisės dalyvauti finale Tomas atkaklią kovą su pajėgiu Kazachstano atstovu pralaimėjo, bet varžydamasis dėl trečios vietos savo varžovui jis nepaliko jokių šansų laimėti. T.Baracevičius buvo apdovanotas bronzos medaliu.

Svorio kategorijoje iki 54 kg dvi kovas prieš baltarusius varžovus nesunkiai laimėjo Arnas Draugelis. Arno pergalės tikėtasi ir kovojant dėl teisės varžytis finale. Tačiau vaikinas padarė keletą grubių klaidų ir jam teko pripažinti latvio pergalę. A.Draugelis laimėjo kovą dėl trečios vietos ir buvo apdovanotas bronzos medaliu.

Svorio kategorijoje iki 35 kg dėl trečios vietos kovojo R.Neiberka. Pasak trenerio J.Jurkyno, ir iš šalies matėsi, jog Rokas stipresnis už varžovą iš Minsko, tačiau tarptautinių varžybų stoka ir kelios klaidelės sutrukdė jam laimėti medalį. Rokas tarptautiniame turnyre liko penktas.

Šiandien Raseiniuose vyksta atviras Lietuvos respublikos laisvųjų imtynių veteranų čempionatas. Jame dalyvaus ir Vilkaviškio laisvųjų imtynių klubo „Ravyras“ vadovas, Sporto mokyklos treneris J.Jurkynas.