„Santaka“ / Pasikeitimai organizacijos veiklos esmės nekeičia

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-22 17:01

Dalinkitės:  


Kaip pasivadinti, kokius papildymus daryti įstatuose? Įvairių pasiūlymų Vytautui Lekešiui (centre) teikė organizacijos aktyvistai – Gražiškių seniūnė Ramutė Didvalienė ir Pajevonio seniūnas Gediminas Bisikirskas.

Autorės nuotr.


Pasikeitimai organizacijos veiklos esmės nekeičia

Birutė PAVLOVIENĖ


Daugelis rajono nevyriausybinių organizacijų jau persiregistravo pagal reikalavimus, kuriuos kelia Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymas bei kiti nauji įstatymai, Vyriausybės nutarimai ir teisės aktai. Savo įstatus koreguoja ir Vilkaviškio rajono kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija.

Aptariant įstatų projektą, organizacijos tarybos pirmininkas Vytautas Lekešius sakė, jog pirmiausia tenka pamąstyti apie pavadinimą. Norisi, kad jis aiškiau atspindėtų savitą veiklos esmę. Kraštotvarka, krašto tvarkymu rūpinasi daug kas: melioratoriai, kelininkai, komunalininkai ir kt. Todėl labiau tiktų vadintis kraštovaizdžio apsaugos ir turizmo asociacija. Tik kyla klausimas: Sūduvos ar Suvalkijos? Dėl to nuomonės išsiskyrė. Vis dėlto „nugalėjo“ Sūduvos šalininkai.

Veiklos tiksluose daugelis užmojų lieka tie patys, kokius kėlė kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija. Tikslinant įstatus akcentuota, jog reikia ne tik saugoti kraštovaizdį, bet ir jį formuoti, rūpintis rekreacijos ir turizmo infrastruktūros plėtra. Augmenijos saugojimas, miškingumo didinimas, želdinių, tarp jų ir esančių senosiose krašto sodybose, apsauga ir kiti klausimai kasdieninėje veikloje, be abejo, įgaus konkrečias išraiškos formas. Tikimasi ir toliau sėkmingai dalyvauti teikiant paraiškas įvairiems fondams ir programoms. 2005-aisiais tarp 184 projektų, kuriuos parėmė Kultūros ministerija, buvo ir Vilkaviškio rajono kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacijos projektas „Senovės piliakalniai ir gyvenvietės dabartiniame kraštovaizdyje“. Šiais klausimais Pajevonyje buvo organizuota tarptautinė konferencija, kurioje dalyvavo Lenkijos ir Kaliningrado srities atstovai.


Po Pajevonio apylinkes surengti žvalgomieji žygiai su „Aistos“ turistų klubu. Organizuota ne viena visuomenės talka maumedžių giraitėje Aistiškių miške, Svirkalnyje. Žvalgytos turistinės trasos žmonių praktiškai nelankomose Lenkijos pasienio vietovėse Vištyčio seniūnijoje. Rengta seminarų kaimo turizmo entuziastams, įvairių švenčių, populiarinančių senovės lietuvių gyvenimo būdą ir kt.

Nuo pat įsikūrimo pradžios organizacijos aktyvistai neslėpė savo „rožinės“ svajonės įkurti rajone senovinę gyvenvietę, kurioje galėtų darbuotis įvairių senųjų amatų meistrai, apsistotų po kraštą keliaujantys turistai. Didelį įspūdį organizacijos nariams paliko 2004 metais aplankyta tokia gyvenvietė Latvijoje, Lielvardėje. Ekskursantų ten netrūksta.

Senovės sūduvių gyvenvietės-kempingo idėją vilkaviškiečiai iš pradžių siejo su Gražiškių seniūnijoje esančiu Svirkalniu. Deja, atlikta galimybių studija šio plano „nepalaimino“.

„Bet apkritai jis nėra palaidotas, kada nors tai bus įgyvendinta“, – sakė optimizmo neprarandantis V.Lekešius. Žvilgsniai dabar nukrypę į Pajevonį, kuriame ant dirbtinio ežero pakrantės šlaito yra tokiai gyvenvietei idealiai tinkanti vieta. Tuo labiau jog ir rajono Savivaldybės planuose yra ketinimų įsteigti ne vieną amatų centrą. Pajevonys taip pat kasmet kryptingai įgyvendina savo užmojus, siekdamas įrodyti, kad jis senovėje, kaip teigia tautosakos tyrinėtojas Albinas Kurtinaitis, buvo dvasinis, kultūrinis ir administracinis Sūduvos centras.


Kiek bekalbėtume apie tai, kas nuveikta, šiandien tenka pripažinti, jog Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacijos, kuri dabar vadinsis Sūduvos kraštovaizdžio apsaugos ir turizmo asociacija, veikloje dabar jaučiamas savotiškas štilis. Organizacijos nariai, ypač jai priklausantys seniūnai, kalbėjo, kad tai pajuto po to, kai organizacijos pirmininkas Vytautas Lekešius pakeitė darbą, išėjo iš Savivaldybės. Kol dirbo joje, daugeliui buvo patogu dažniau susieiti, susitikti, pasitarti. Dabar net ir nežinia, kur glaustis, nors organizacijos buveinės adresas likęs toks pat: S. Nėries g. 1, Vilkaviškis (Savivaldybės pastatas).

Bet gyvuoti vien „popieriuje“ niekas tikrai nesiruošia. Organizacija jungia apie 20 narių, turi savo užmojų, jiems įgyvendinti nusiteikusi rašyti projektus įvairiems fondams ir programoms. Ji sieks įnešti savo indėlį, kad gražėtų Sūduvos kraštovaizdis, būtų saugojami gamtos ir kultūros paveldo objektai, aktyvėtų turizmas.





Publikuota: 2008-02-22 17:01:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai