„Santaka“ / Ilgalaikį projektą toliau tęsė naujokai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-21 09:02

Dalinkitės:  


Agnė Baršauskaitė, Eglė Zaikauskaitė, mokytoja Albina Ščitnik ir Aušra Kriščiūnaitė tikisi užmegztus ryšius plėtoti toliau ir ruošiasi naujiems projektams.

Autorės nuotr.


Ilgalaikį projektą toliau tęsė naujokai

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai dalyvavo kelerius metus trukusiame projekte, kurio metu aplankyta ne viena užsienio šalis. Du paskutiniai projekto etapai vyko Hagsbergeno mieste Nyderlanduose ir Busto Arsizio Italijoje. Į susitikimus vyko trys gimnazistės ir projektą kuruojanti bei jam vadovaujanti anglų kalbos mokytoja Albina Ščitnik. Taip susiklostė, kad šiais metais projektą CICERO (iššifravus pirmąsias raides ir išvertus iš anglų kalbos – „nuo kooperacijos iki integracijos į mūsų bendrą Europą“) užbaigs ne tie moksleiviai, kurie jį pradėjo. Mat anksčiau projekte dalyvavę jaunuoliai pernai baigė gimnaziją ir perdavė estafetę jaunesniems mokiniams.

Projektuose kybartiečiai gimnazistai dalyvauja nuo 2003 metų, kai užmezgė pažintį su Ahauso (Vokietija) miestu. Prieš trejus metus į konferenciją šiame mieste nuvykę mokiniai Danielius Zaveckas, Evelina Lekavičiūtė ir anglų kalbos mokytoja Albina Ščitnik labai susidraugavo su kitų šalių mokyklų delegatais ir netrukus visi jau rašė projektus, kad tą draugystę galėtų pratęsti ir susitikti dažniau. Taip ir gimė CICERO projektas, kuris yra SOCRATES programos dalis.

Praeitais metais išvykos į Lenkiją metu prie dviejų minėtų mokinių prisijungė ir jų bendramokslė Ieva Gurinskaitė. Kaimyninėje šalyje vykusiame susitikime diskutuota apie bendros Europos Sąjungos kariuomenės reikalingumą.


Paskutiniuose dviejuose projekto etapuose į užsienį vyko nauja komanda – ketvirtos klasės mokinės Agnė Baršauskaitė, Eglė Zaikauskaitė ir Aušra Kriščiūnaitė. Pasak mokytojos, šios merginos ne tokios jau ir naujokės, mat joms teko susitikti su užsienio draugais ir anksčiau, tad mergaitės gavo asmeniškus kvietimus dalyvauti projekte. Italijoje diskutuota apie Turkijos įstojimą į Europos Sąjungą ir globalinio atšilimo problemas. Suorganizuota ir ekskursija po Milano priemiesčius.

Minėtos projekto dalies vykdytojas – Marko Tosi komercinis technikos institutas – Italijoje po savo stogu priglaudė delegatus iš Lenkijos Gožovo miesto, Hagsbergeno (Nyderlandai), Ahauso (Vokietija), kurie dalyvavo kaip pagrindiniai projekto dalyviai. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokiniai CICERO projektuose dalyvauja kaip „tylieji“ partneriai. Kartu su jais šį statusą turi ir rumunai iš Baia Mare miesto bei lenkai iš Gožovo licėjaus. Tik jokio skirtumo dalyvaujant konferencijose, skaitant pranešimus ar bendraujant nejaučiama. Tiesiog šių mokyklų dalyvavimo finansavimas CICERO programoje nebuvo patvirtintas kažkuriame etape. Bet seniai užsimezgusi draugystė nuo to nenukentėjo. Projektą koordinuojantys ahausiečiai visada pasirūpina, kad Kybartų gimnazistai būtų pakviesti, apgyvendinti gerose šeimose ir galėtų dalyvauti kaip visateisiai partneriai visuose renginiuose.


Pavasarį Kybartų gimnazistų grupelė vyks į jaunimo konferenciją Ahauso mieste Vokietijoje.

Gimnazijos mokytojai tikisi, kad užmegztus ryšius pasiseks išlaikyti ir toliau. Jau yra minčių su užsienio draugais rašyti kitus bendrus projektus.





Publikuota: 2008-02-21 09:02:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai