„Santaka“ / Suplėšyta striukė atskleidė nesutarimus tarp tarnybų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-21 08:56

Dalinkitės:  


Į Putinų kaime esantį seną dvarą Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyr. specialistė Marija Kvaraciejūtė užsuka jau ne vienus metus.

Autorės nuotr.


Suplėšyta striukė atskleidė nesutarimus tarp tarnybų

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į redakciją paskambinusi Klausučių seniūnė Gema Skystimienė buvo labai susirūpinusi dėl darbuotojų, įsikūrusių po seniūnijos stogu ir atliekančių savo pareigas, saugumo. Ji pasakojo, kad aplankyti į socialinės rizikos sąrašus įtrauktų šeimų išvykusios dvi moterys grįžo patyrusios emocinį stresą. Mat viena iš jų buvo užpulta Putinų kaimo gyventojos, pas kurią tuo metu specialistės ir lankėsi.

Seniūnė sakė tiesiog norinti iškelti problemą ar net paprašyti pagalbos, kad būtų apsaugotos į socialinės rizikos grupę įrašytų šeimų lankymu užsiimančios moterys. Pasak G.Skystimienės, jos yra nesaugios ir bet kada agresyvių šeimininkų išpuolis gali baigtis tragedija.

Be to, minėtoje šeimoje augančios trys mergaitės rastos su mėlynėmis įvairiose kūno vietose, apie tai buvo informuoti Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai.

Paskambinę Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėjai Danutei Viltrakienei išgirdome atsakymą, kad tądien važiuoti į šeimą nebuvo prasmės, mat mušimo žymės ant vyriausiosios mergaitės kojų jau baigė pranykti, o kitos mėlynės – nebūtinai mušimo žymės.

Klausučių seniūniją kuruojanti Vaiko teisių apsaugos tarnybos vyr. specialistė Marija Kvaraciejūtė sakė kalbėjusi su mergaičių motina, kuri patvirtino, jog prieš gerą savaitę uždrožė vyriausiajai dukrai per kojas, mat ši buvo antklode uždengusi jauniausiojo vaiko – ketvirto šeimoje, keturių mėnesių amžiaus broliuko – galvą. Moteris sakė išsigandusi, kad vaikas neuždustų, tai ir nesusilaikiusi.

D.Viltrakienė sakė, kad jeigu su rizikos šeimomis seniūnijose dirbančios Socialinės pagalbos centro darbuotojos tik po tiek laiko sugeba pamatyti, jog sumuštas vaikas, tai galima labai abejoti jų kompetencija. Vedėjos duomenimis, Regina Kazlauskienė prieš šį įvykį buvo lankiusi šeimą tik praeitų metų gruodžio mėnesį, nors žinojo, kad vaikai gali būti skriaudžiami.

Su M.Kvaraciejūte kitą dieną po incidento aplankėme Putinuose gyvenančią šeimą. Pakeliui specialistė pasakojo, kad ji jau šešerius metus dirbanti su socialinės rizikos šeimomis, bet niekada nebuvo, jog reikėtų bijoti einant į jų namus arba tektų susigrumti, susistumdyti. Net ir iškilus kokiems nesklandumams visada pavykdavo susitarti. Pasak M.Kvaraciejūtės, net su neblaiviais vyriškiais tekę kalbėtis ir nuraminti įsismarkavusius.

Putinų dvare gyvenanti ir su vyru auginanti keturis vaikus moteris pasirodė labai tvarkinga. Trys mergaitės namuose žaidė švariai aprengtos, kambariai sutvarkyti, vaikų lovelės ir rūbeliai tvarkingi, virtuvėje kvepėjo neseniai pagamintu maistu. Liesutė moteris įleido pro duris ir, pamačiusi M.Kvaraciejūtę, gana maloniai pakvietė į vidų.

Į kartu atvykusią žurnalistę putiniškė žiūrėjo nepatikliai, bet sutiko atsakyti į visus klausimus. Moteris pasakojo, kad incidento dieną į jos butą atėjusios dvi moterys – Socialinės pagalbos centro specialistė Regina Kazlauskienė ir Žemės ūkio skyriaus specialistė seniūnijoje R.Ciganienė – jokio susierzinimo jai nekėlė. Tik namų šeimininkei nepatiko, kad kol ji kalbėjosi su R.Kazlauskiene, R.Ciganienė pradėjo kažko ieškoti po kambarius.

– Aš žemių neturiu, tai ko jai čia pas mane landžioti? – piktai tarstelėjo moteris.

Ji sakė supykusi tada, kai Žemės ūkio skyriaus specialistė rankoje atsinešė guminę timpą, kuri gulėjo užmesta kažkur ant spintelės. R.Ciganienė neva pasakiusi, kad šitą daiktą pasiims kaip įrodymą, nes juo galimai mušami vaikai.

– Nesusitvardžiau, griebiau už tos timpos ir nuplėšiau jai nuo striukės rankovės kailiuką, – teisinosi jauna moteris. – Neturi teisės kas nori pas mane eiti, čia ne kokia paroda.

M.Kvaraciejūtė, pašnekėjusi su vyriausia dukra, išsiaiškino, kad mėlynė po akimi ir nesenas randas galvoje – vaikų išdykavimo rezultatas. Nepatikli, baugščiomis akimis mergaitė po draugiško pokalbio su „teta“ net parodė, kur griuvo, į kurią vietą atsitrenkė. Jos motina dievagojosi, kad per „kiškas“ uždrožusi tik tą kartą, kai rado užklotą antklode sūnų, o šiaip savo vaikų neskriaudžianti.

Vaiko teisių apsaugos specialistė informavo, kad su mergaite teks vykti pas atsakingus pareigūnus, kurie nustatys sumušimų kilmę, nors viskas, anot M.Kvaraciejūtės, čia ir taip aišku. Bet jeigu jau šiuo atveju susidomėjo spauda, tai kitos išeities nėra...

Pakeliui užsukus į Klausučių seniūniją, kalbėtasi su čia dirbančiomis moterimis. Pasak seniūnės G.Skystimienės, moteris, kuri suplėšė Žemės ūkio skyriaus specialistės striukės rankovę, nėra švelnaus būdo, jai tekę ir už grotų „valdiškos“ duonos paragauti. Seniūnė sakė, kad ji net nenorėjusi duoti šiai moteriai rekomendacijos gauti socialinį būstą Putinų kaime, ir gyventojai tam prieštaravo. Vis dėlto seniūnijai teko pastogę virš galvos daugiavaikei šeimai suteikti, nes jie neturėjo kur daugiau prisiglausti.

R.Kazlauskienė prisipažino, kad jos darbas išties labai sunkus ir į tokias šeimas ji visada einanti su nerimu širdyje. Bet tokio poelgio iš šitos moteris ji nesitikėjusi. Pasak specialistės, tądien, kai gavo iš seniūnijos automobilį vykti į kaimus, kartu su reikalais važiavo ir R.Ciganienė. R.Kazlauskienė ją pasikalbino eiti į šeimą, kad būtų drąsiau. Taisyklės, anot socialinės darbuotojos, nedraudžia kartu pasiimti lydintį asmenį. Juolab kad tai po vienu stogu dirbantis, gerai pažįstamas žmogus.

R.Ciganienė, išgirdusi mestą kaltinimą, jog kažko ieškojusi po kambarius, net sutriko. Moteris sakė, kad į Socialinės pagalbos centro darbuotojos ir šeimininkų pokalbį nesikišusi, o sėdėjusi su mergaitėmis ir piešusi. Tik atėjęs šeimininkės vyras pakvietė pažiūrėti, kokį butą gavo iš seniūnijos, kokie supuvę vamzdžiai ir kokios skylės grindyse. R.Ciganienė teigė tada ir pamačiusi vonioje ant spintelės susuktą medicininę timpą. Paėmusi ją paklausė, kas su ja daroma.

– Mačiau, kaip vaikų akys išsiplėtė iš siaubo, ir supratau, jog jie gali būti šiuo daiktu mušami, – sakė Žemės ūkio skyriaus specialistė. – Tada ir sulaukiau audringos reakcijos. Jų motina puolė ant manęs kaip įsiutusi tigrė.


Socialinės pagalbos centro direktorė Rita MICKUVIENĖ, sutikusi pakomentuoti įvykį, neslėpė, kad jos vadovaujamų specialistų darbas nėra iš lengvųjų ir susiduriama su įvairiais žmonėmis. Tam specialistai ir turi būti apmokomi, kad mokėtų elgtis krizinėse situacijose, sugebėtų jas valdyti.

– Ši tarnyba mums priskirta tik praeitų metų vasarį, tad viskas šviežia, dar neįprasta, – aiškino R.Mickuvienė. – Aš jokiu būdu neteisinu savo darbuotojos, kad buvo išprovokuotas toks konfliktas. To būti neturėjo. Mes dažnai rengiame susirinkimus, kalbame tokiais klausimais, aptariame, kokius žmones galima įtraukti į socialinio darbo komandas. Tarnyba šioms šeimoms teikia paslaugas ir tikrai nėra baudžianti institucija. Tai – Vaiko teisių apsaugos tarnybos prioritetas. Socialinis darbuotojas tokioms šeimoms turi būti kaip draugas, patarėjas ir jokiu būdu – ne baubas. Stebėjimas, ar nėra skriaudžiamų vaikų, – tik nedidelė mūsų darbo dalis.

Pirmiausia mes turime mokyti socialinių įgūdžių žmones, kuriems to reikia. Tai tikrai didelis ir sunkus darbas, susiduriama su įvairiais charakteriais, situacijomis ir problemomis. Ne viską galima išspręsti. Kartais aplinkybės reikalauja, jog mes rašytume „aštresnius“ aktus, įvardytume problemas, kad Vaiko teisių apsaugos tarnyba galėtų imtis tolesnių veiksmų. Bet ne visada tų problemų randame, būna nemažai atvejų, kai šeimos pasitaiso ir apie jas tikrai nieko blogo negalime pasakyti ar parašyti. Manau, kad Klausučių seniūnijos socialinė darbuotoja blogai įvertino šiai šeimai reikalingą paslaugos tipą ir nustatė per retą apsilankymų grafiką. R.Kazlauskienė prižiūri 37 šeimas, tačiau minėtoji tikrai nėra „po padidinamuoju stiklu“. Mes net ruošėmės ją išbraukti iš socialinės rizikos šeimų sąrašo. Labai gaila, kad įvyko toks incidentas, dabar Putinuose gyvenančius žmones būsime priversti stebėti dažniau. Jau dabar pas juos važiuojame ir mes, ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistai. Tai tikrai ne į gera vaikams ir jų tėvams.

Direktorė pasakojo, kad jų darbe su tokiais atvejais susidurti tenka, tačiau dažniau prireikia padėti jų lankomiems žmonėms susitvarkyti įvairius dokumentus, susirasti darbą, patarti, kaip susitvarkyti buitį ar net... išsivirti košę.

– Šiuo metu mūsų specialistė Giedrė Astrauskienė prižiūri vieną nepilnamečių šeimą, kurie augina mažą dukrytę, – pasakojo R.Mickuvienė. – Šeima taip susidraugavo su savo kuratore, kad net dukrytę Giedrute pavadino. Tokiais momentais tikrai galima didžiuotis, jog dirbame reikalingą darbą.

Vilkaviškio rajone šiuo metu yra 337 į socialinės rizikos grupę įtrauktos šeimos, kuriose auga 838 vaikai.Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas