„Santaka“ / Šokių pynė tautinio šokio šimtmečiui

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-26 09:10

Dalinkitės:  


Šokių vadovams veteranams – dabartinių šokėjų dovana – aukso fondo šokis „Motinėlė obelėlė“.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Šokių pynė tautinio šokio šimtmečiui

Birutė NENĖNIENĖ


Praeito penktadienio pavakarę į Vilkaviškio kultūros centrą iš visų rajono pakraščių kaip pavasariniai paukščiai suskrido rajono tautinių šokių kolektyvai, jų vadovai iš Virbalio, Kybartų, Vištyčio, Pilviškių, Bartninkų.

Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos mokytojos I.Maurienės pavasario nuotaika išpuoštoje salėje porą valandų karaliavo liaudies šokis (šventės choreografė – Sonata Jankienė). Šokių šventė-koncertas „Supynėm šokių pynę“ (rengėjai – Švietimo skyrius bei Vaikų ir jaunimo centras), skirtas lietuviško tautinio šokio šimtmečiui, prasidėjo skambant pirmojo lietuviško šokio „Aguonėlė“ melodijai. Pirmą kartą šį lietuvišką šokį 1905 metų sausio 3 dieną, Petrukaičių kaime, netoli Kretingos, sušoko šešios tautiniais rūbais apsirengusios merginos.

„Dabartiniai vaikų ir jaunimo šokių kolektyvai – ne tik gyva choreografija, bet ir kultūringas auklėjimas, laisvalaikio praleidimas, ir investicija į ateitį, – sakė renginio vedėjai. – Šiomis dienomis, kai svetima kultūra atkakliai veržiasi į mūsų buitį ir šventes, kai jaunimas atviras įvairiausioms įtakoms, džiugu scenoje matyti jaunuolius tautiniais rūbais, suvokiančius, kur slypi tikrosios vertybės, besididžiuojančius savo tautiškumu.“



Pirmiausiai į sceną buvo pakviestos kolektyvų vadovės, kurių dėka dar gyvos tautinio šokio tradicijos. Žiūrovų plojimams aidint grakštūs šokėjai pagarbiai atlydėjo Mariją Žagarskienę, Eglę Šeštakauskienę, Danutę Gražulienę, Janiną Vasaitienę, Lolitą Klimčiauskaitę, Sonatą Galinienę, Sonatą Jankienę, Ireną Šunokienę. Švietimo skyriaus vedėjas A.Serneckas vadovėms už tautinių tradicijų puoselėjimą ir jaunimo lavinimą, įteikė padėkos raštus.

Kaip amžinos jaunystės ir veržlumo simbolis kiekvienai vadovei buvo įteikta po suvenyrą – Vaikų ir jaunimo centro vaikų sukurtą paukštį.

Renginio vedėjai pagarbų žodį tarė ir vyresniosios kartos šokių vadovams, išauginusiems dabartinius vadovus, ištisoms mokyklinio jaunimo kartoms diegusiems grožį ir gėrį, uždegusiems meilę šokiui ir su savo kolektyvais garsinusiems rajono vardą. Tai Birutė Bakaitienė, Eleonora Šaltonienė, Birutė Šlekienė, Milda Kanonenkienė, Adelė Zdanavičienė, Zina Daugėlienė, Amalija Glasienė, Elytė Zeikuvienė, Povilas ir Izabelė Jankiai, Emilija Morkūnienė, Elena Bekerytė ir daug kitų, o taip pat Anapilin išėjusi Irena Girdauskienė.

Po šiltų renginio vedėjų linkėjimų, salėje sėdintiems veteranams jaunieji šokėjai padovanojo šokį iš tautinių šokių aukso fondo – „Motinėlė obelėlė“, kurį sušoko Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos kolektyvai.



Aplodismentai netilo po kiekvieno šokių kolektyvo pasirodymo. Pabaigoje ilgus susižavėjimo šūksnius sukėlė į sceną sugužėjęs gausus Kybartų kultūros centro šokėjų būrys, parodęs kalėdinės programos „Eisim, sesės, kalėdot“ fragmentą.



Publikuota: 2005-04-26 09:10:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai