„Santaka“ / Moksleiviai nori mokytis savo mokykloje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-19 09:21

Dalinkitės:  



Moksleiviai nori mokytis savo mokykloje


Dar 2007 m. gruodžio mėn. Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos 9–10 klasių mokiniai rajono vadovams ir Švietimo skyriui pateikė peticiją, kurioje nurodė priežastis, dėl kurių reikalauja teisės baigti savo mokyklą. Mokiniams, kaip ir jų tėvams, visiškai nesuprantamas skubėjimas priimant sprendimą dėl gimnazijos steigimo. Dar daugiau klausimų kelia planuojamas prievartinis mokyklos pakeitimas būsimiems Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos vienuoliktokams. Ar būsimoji gimnazija bus pasirengusi priimti tokį didelį būrį vienuoliktokų ir jiems suteikti kokybiškas švietimo paslaugas bei ugdymo galimybes?

Ar priimant tokį sprendimą yra atsižvelgta į visuomenės nuomonę? Kaip rodo rajono švietimo būklės analizė ir raidos prognozės Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2008–2012 bendrajame plane, „pastarųjų dvejų metų tendencijos rodo, kad atvykstantys mokiniai iš pagrindinių mokyklų labiau renkasi mokymąsi Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje“.

Labai gaila, kad į visus kylančius klausimus nebuvo gauti konkretūs atsakymai, tik nieko konkretaus nesakantys pažadai, kad „bus stengiamasi „nedraskyti“ klasių komplektų, sudaryti galimybę pasirinkti mokymosi programas“ ir pan., arba atsakymas, jog viskas jau nuspręsta.



Salomėjos Nėries mokyklos bendruomenė kreipėsi į Seimo narį Algirdą Butkevičių bei Švietimo ir mokslo ministeriją su prašymu įvairiapusiškai įvertinti situaciją ir pasekmes, padėti objektyviai bei logiškai atlikti mokyklų tinklo pertvarką. Gautame ministerijos atsakyme pabrėžta, kad turi būti pasiektas optimalus visas suinteresuotas puses maksimaliai tenkinantis sprendimas.

Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos tarybos nariai – tėvai vasario mėnesį organizavo 9 ir 10 klasių moksleivių apklausą. Ji buvo anoniminė. Mokiniai atsakė į pateiktus anketos klausimus. Užpildytos anketos buvo metamos į balsadėžę.

Apklausos tikslas – sužinoti devintokų ir dešimtokų nuomonę apie Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus planus neformuoti vienuoliktų klasių 2008–2009 ir 2009–2010 m. m. Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje.

Apklausoje dalyvavo 109 devintokai ir 91 dešimtokas. Pagrindinis anketos klausimas: kurioje mokykloje norėtumėte mokytis 11 ir 12 klasėse ir įgyti vidurinį išsilavinimą? (Žr. lentelę Nr. 1).

Apklausos išvados:

1. Apklausoje dalyvavo 71 proc. mokykloje besimokančių devintokų ir dešimtokų (200 iš 282 devintų ir dešimtų klasių moksleivių). Rezultatų patikimumas ne mažesnis kaip 95 proc.



2. 92 proc. apklausoje dalyvavusių devintokų ir 80 proc. dešimtokų mokytis ir vidurinį išsilavinimą įgyti norėtų Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje.

Kaip parodė apklausos rezultatai, devintokai ir dešimtokai nori mokytis savo mokykloje. Tai turėtų priversti susimąstyti rajono Savivaldybės vadovus, ar tikrai reikia taip skubiai griauti mokyklas ir kartu atimti iš moksleivių teisę pasirinkti mokyklą, kurioje jie norėtų mokytis ir įgyti vidurinį išsilavinimą. Mokyklų tinklo pertvarkos pabaiga numatyta 2012 metais (jei Lietuvos švietimo strategija iki 2012 metų nepasikeis), tad visiškai pakanka laiko, kad dabartiniai Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos devintokai ir dešimtokai be jokių prievartinių kilnojimų baigtų savo mokyklą, o „Aušros“ vidurinės mokyklos jaunesnių klasių moksleiviai (dabartiniai ketvirtokai–septintokai), neišeidami į Salomėjos Nėries mokyklą, baigtų aštuonias klases savo mokykloje ir galėtų toliau mokytis 1-oje gimnazijos klasėje.

Kaip tokiu atveju atrodytų klasių komplektai, atsispindi lentelėje Nr. 2.

Galimi sprendimai ir veiksmai:

2008–2009 mokslo metais „Aušros“ vidurinėje mokykloje vyksta akreditacija, klasių komplektai nekilnojami. Akreditacijos metu nereikalaujama pradėti mokyklos pertvarkos ir neformuoti penktų klasių (konsultavo akreditacijos komisijos narys).



2009–2010 mokslo metais, „Aušros“ vidurinei mokyklai tapus gimnazija, joje neformuojami 5-ų klasių komplektai, o Salomėjos Nėries devintokai (gimnazijos pirma klasė), kurie planuoja įgyti vidurinį išsilavinimą, nukreipiami į gimnaziją. Analogiškai 2010–2011 ir 2011–2012 mokslo metais.

Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bendruomenė supranta vykdomos mokyklų pertvarkos svarbą ir pritaria demokratinės mokyklų sistemos kūrimui bei tikisi, kad rajono vadovų ir Švietimo skyriaus darbuotojų pastangomis bus pasiektas optimalus, abiejų vidurinių mokyklų bendruomenes maksimaliai tenkinantis problemos sprendimas, kaip rekomenduota Švietimo ir mokslo ministerijos atsakyme. Ne pati švietimo reforma, o jos įgyvendinimas prievartos ir primetamų sprendimų „iš viršaus“ būdu visuomet sukelia neigiamą visuomenės reakciją ir pasipriešinimą.



Mokyklos bendruomenės vardu

Reda BESASPARIENĖ

Eglė JOČIENĖ

Živilė POVILAITIENĖ

Edita GAUBIENĖ





Publikuota: 2008-02-19 09:21:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai