„Santaka“ / Ką mūsų laikraštis rašė vasario 12 dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-12 09:21

Dalinkitės:  


Ką mūsų laikraštis rašė vasario 12 dieną


1956 m. „Statoma plytinė“

Vilkaviškio daugiaverslinė artelė „Laisvė“ pradėjo statyti netoli Pilviškių miestelio plytinę, kurios pajėgumas bus iki 10 milijonų plytų ir 2 milijonai čerpių per metus. Darbus vykdo Kauno statybos trestas Nr. 2, kuris jau pastatė mechaninę dirbtuvę, įvedė kanalizaciją ir t. t. Jau šiais metais bus pradėta statyti darbininkų gyvenvietė. 1957 m. pradžioje plytinė pradės veikti.



1970 m. „Mediko žodis visuomenei“

Per praeitus metus Vilkaviškio centrinės ligoninės skyriuje atlikta 491 gydymo operacija ir apie 120 operacijų apdorojamu būdu operuojant sužalotus asmenis. Pernai buvo įsisavintos kaulų kalimo operacijos, naujai pradėti taikyti įvairūs kiti chirurginio gydymo būdai. Didžiausio profesinio meistriškumo yra pasiekęs Chirurginio skyriaus vedėjas Vladas Matulevičius, kuris čia išdirbo daugiau kaip 15 metų. Šio pirmos kategorijos chirurgo rankomis pernai atlikta 200 operacijų. Vertas savo mokytojo palyginti dar jaunas chirurgas gyd. V.Jurevičius. Jis drąsiai ir sėkmingai atlieka vis sudėtingesnius darbus.



1974 m. „Remontuoja patys“

Nedidelis Girėnų ryšių skyriaus kolektyvas – keturi žmonės: laiškininkai Juozas Raulinaitis, Janina Šalaševičienė, Romas Čiuprinskas ir viršininkė Aldona Verbylienė. Jau ne pirmi metai šie žmonės patalpas remontuoja patys. Šitaip sutaupomas laikas, per kurį ryšių mazgo remontininkų brigada gali suremontuoti vienu ryšių skyriumi daugiau. Tai kuklus girėniškių indėlis į devintojo penkmečio aruodus.




1987 m. „Niekada ne vėlu...“

Jau tada, kai tabaką iš Amerikos į Europą atvežė Kolumbo ekspedicija, prasidėjo kova su rūkymu. Romos popiežius siūlė rūkalius atskirti nuo bažnyčios. Penki vienuoliai, apkaltinti rūkymu, buvo gyvi užmūryti į vienuolyno sieną. Anglijos karalienė Elžbieta (1585 m.) įsakė rūkalius prilyginti vagims ir vedžioti miesto gatvėmis. Dabar mes puikiai žinome, kad rūkaliai nubaudžia patys save. Tačiau kodėl jie turi bausti nerūkančius? Japonų mokslininkas Hitosi paskelbė tokius duomenis: 50 proc. nikotino, surūkius cigaretę, pasilieka ore. Žmona, kurios vyras nemažai rūko, priversta kasdien pasyviai „surūkyti“ apie 10 cigarečių. Rūkaliai 5–8 kartus dažniau miršta nuo širdies kraujagyslių ligų, 6–15 kartų dažniau nuo lėtinio bronchito, 20 kartų dažniau suserga plaučių vėžiu.



1998 m. „Ir ūkininkai turės savo dieną“

Rajono žemės ūkio skyrius, Lietuvos ūkininkų sąjungos rajono skyrius, Rajono žemdirbių asociacija, Žemės ūkio konsultacinis biuras nusprendė kiekvieno mėnesio pirmąjį ketvirtadienį suruošti Ūkininko dieną. Į pirmąją tokią dieną Žemės ūkio mokyklos salėje susirinko apie pusantro šimto ūkininkų. Prieš 3–4 metus, kai būdavo organizuojami panašūs dalykiniai susirinkimai, į tą pačią salę ateidavo 15–20 suvargusių, lyg kažko išsigandusių žmonių. Šiandien reginys kitas. Salėje matyti pasitikintys, daug kuo besidomintys veidai. Panašu, jog čia susirinko ir tie, kurie ūkininkauti pradėjo su baime, ir tie, kurie pirmuosius pagąsdindavo. Iš pirmo žvilgsnio lyg ir santarvė! Ūkininkų diena prasidėjo be gražių sveikinimų, be įsimintinų datų, darbų ar pasiekimų paminėjimo, be gėlių ir muzikos... Senos tradicijos lyg ir nusibodusios, o naujų niekas nesukuria. Dabar svarbiausia darbas, reikalavimai, kontrolė, pinigai.






Publikuota: 2008-02-12 09:21:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai