Kam atiteks kamuolys? Aikštelėje – „Balmepos“ ir „Opiniogravio“ komandos.

Romo ČĖPLOS nuotr.

„Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras

Laima VABALIENĖ

Į pabaigą artėja „Santakos“ laikraščio taurės krepšinio turnyras. Iki pusfinalių teliko vienas ratas, kurio rungtynės prasidės jau šiandien.

Praėjusį savaitgalį įvyko daug gražių ir kovingų rungtynių, kurias pertraukėlių metu pagyvino Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos šokėjų, vadovaujamų J.Aušrotienės, pasirodymai.

„PROdažų“ komanda nesunkiai 113:75 įveikė Kybartų „Gimnaziją“. Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė L.Švarca (23) ir T.Kvederavičius (21), gimnazistams – L.Spangevičius (27) ir E.Račkauskas (15).

Pralaimėjimą patyrė ir kita kybartiečių komanda – „Robeda“. „Gintrėja“ ją nugalėjo rezultatu 90:75. Tačiau ši pergalė turnyro lyderiams kainavo brangiai – kojos traumą patyrė vienas geriausių žaidėjų T.Šunskis, tad kurį laiką komandai teks verstis be jo. Rezultatyviausiai „Gintrėjoje“ žaidė M.Geležiūnas (21 tšk.) ir D.Petrošius (18 tšk.), „Robedoje“ – R.Kivylius (18 tšk.) ir R.Baliūnas (15 tšk.).

Dėl vietos geriausių ketvertuke kovoja „Opiniogravio“ ir „Balmepos“ komandos.Todėl jų tarpusavio rungtynės buvo atkaklios ir permainingos. Rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Rungtynių pabaigoje sėkmingiau žaidė daugiau patirties turintys „Opiniogravio“ krepšininkai. Jie ir laimėjo rungtynes 81:73.Daugiausia taškų pelnė „Opiniogravio“ žaidėjas N.Žaliabarštis (28) ir „Balmepos“ krepšininkai G.Girniukaitis (26) bei A.Geležiūnas (15).

Sekmadienį atidėtas rungtynes žaidė „PROdažai“ ir „Gintrėja“. Iki šiol be pralaimėjimų žengusi „Gintrėjos“ komanda vos nesuklupo prieš jaunuosius „PROdažų“ žaidėjus. Pergalę 94:91 ji išplėšė tik po pratęsimo. Lygiu rezultatu baigėsi ir pirmas, ir antras, ir trečias kėlinys. Iki rungtynių pabaigos likus 2 sekundėms 82:80 dar pirmavo „PROdažų“ komanda“. Tačiau du taiklūs V.Matukaičio baudos metimai rezultatą išlygino ir lėmė pratęsimą, kuris sėkmingesnis buvo „Gintrėjai“. Pagyrimo tikrai nusipelnė „PROdažų“ jaunimas, visas rungynes žaidžiantis su ugnele, kovai atiduodantis visas jėgas. Tik pergalė jiems vis išprūsta iš rankų – ne tik šiems, bet ir kitiems varžovams rungtynes jie pralaimėdavo vos vienu kitu tašku. Į finalinį turnyro ketvertuką „PROdažai“ šį kartą nepateks, tačiau, anot varžybų vyr. teisėjo V.Krukausko, kitais metais ši moksleiviška komanda bus rimtas ir stiprus varžovas bet kuriai kitai turnyro dalyvei. Jauniesiems krepšininkams ir šįkart vadovavo traumą turintis P.Kamaitis, gerai žaidė T.Kvederavičius (24 tšk.) ir L.Švarca (23 tšk.). „Gintrėjos“ komandoje pasižymėjo A.Anelauskas (32 tšk.) ir V.Matukaitis (20 tšk.).

Sporto mokyklos krepšininkai rungtynėse su Klausučių seniūnijos komanda į aikštę išbėgo padrąsinti iš mokslų jau grįžusio trenerio ir su nauja apranga, kurią jiems parūpino Sporto mokyklos direktorius A.Karalius. Tačiau ir šį kartą įveikti vyresnius varžovus nepasisekė. Sporto mokykla Klausučiams pralaimėjo 68:114. Tarp mokinių rezultatyviausias buvo D.Žalkauskas (26 tšk.), Klausučių komandoje – M.Kruelskas (33 tšk.) ir broliai T.ir K. Kvederavičiai (po 15 tšk.).

Dėl teisės patekti į finalinį ketvertuką tarpusavyje kovojo Pilviškių ir Gižų seniūnijų komandos. Iki trečiojo kėlinio iniciatyva buvo pilviškiečių pusėje: pirmąjį kėlinį jie laimėjo 5 taškų persvara, antrasis baigėsi lygiu rezultatu 44:44. Tačiau po ilgosios pertraukos gižiečiai ėmė tolti nuo varžovų ir trečio kėlinio pabaigoje Gižų krepšininkai pirmavo 68: 57, o rungtynės baigėsi jau nemaža taškų persvara jų naudai (109:76). Gižų komandoje labai gerai žaidė R.Ancerevičius (35 tšk.) ir V.Vilutis (26 tšk.). Pilviškiečių gretose 21 tašką pelnė D.Baniulaitis, 18 taškų – M.Stanaitis. Ši pergalė Gižų seniūnijos krepšininkams užtikrino vietą finaliniame ketvertuke.

Šiandien prasideda penktojo rato rungtynės. Kybartų pagrindinės mokyklos salėje 19 val. žais „Robeda“ ir „PROdažai“, 20.45 val. Gimnazija“ ir „Opiniogravis“. Kitos šio rato rungtynės vyks Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos sporto salėje. Vasario 9 d., 13 val., žais „Balmepa“ ir „Gintrėja“, vasario 10 d., 11 val., – „Balmepa“ ir „Robeda“, 13 val. – „Opiniogravis“ ir „Gintrėja“, 14.45 val. – Tinklinio klubas ir Pilviškiai, 16.30 val. – Klausučiai ir Keturvalakiai, vasario 11 d., 17.30 val., – Gižai ir Sporto mokykla, 19 val. – Keturvalakiai ir Tinklinio klubas.