„Santaka“ / Likus šimtui dienų – išbandymai Drakulos pilyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-07 09:20

Dalinkitės:  


Mokykla per šimtadienį virto Drakulos pilimi.
Rimvydo GUDELIAUSKO nuotr.

Likus šimtui dienų – išbandymai Drakulos pilyje

Eglė MIČIULIENĖ


Šimtadienis – tai ne tik diena, kai iki mokslo metų pabaigos lieka šimtas dienų.

Tai šventė, kupina staigmenų, smagių išbandymų dvyliktokams, improvizacijų ir įvairių linksmybių...

Tačiau tam, kad šventė tikrai būtų smagi, gerokai tenka paplušėti vienuoliktokams ir jų mokytojoms. O juk kasmet norisi pasirodyti originaliai, kitaip, negu buvo praėjusiais metais.



Svečiuose pas vampyrą

„Seniai seniai, dar 1431 metais, Transilvanijos pily gimė Vladas III Drakula, dar kitaip Kaziklu vadinamas. Tai reiškia „princas Smeigikas“. Taip jis buvo vadinamas dėl didelio pomėgio nusikaltėlius ant baslių sodinti. Nepaklusniesiems jis nudirdavo odą arba gyvus sudegindavo. O labiausiai jis mėgo jaunų mergelių kraują, turintį, anot Drakulos, gydomųjų savybių. Pastaruoju metu šis vampyras užgrobė bebaigiančią griūti Salomėjos viduriniąją pilį...“

Tokie žodžiai aidėjo penktadienį Drakulos pilimi virtusioje Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos aktų salėje.

Raudonos ir juodos mūro sienos, didžiuliai voratinkliai, ant baslio pasodinti žmogaus griaučiai, vidury scenos stovintis karstas – interjeras puikiai atitiko vampyriškos pilies dvasią.

Skambant „Operos fantomo“ muzikai iš nėriniais papuošto karsto išlindo pats Drakula.



„Kol dar nebaigė griūti ši pilis, turėsite jūs, niekingi jos gyventojai, įrodyti, kad esate verti šios pilies vardo. Jei būsite silpni ir ištižę, keliausite su manimi į požemius. Jei drąsūs – galėsite dar 100 dienų regėti dienos šviesą, nešioti plytą po plytos, taip naikindami jau ir taip nykstančią Salomėjos viduriniąją pilį!“ – svaidantis žaibams griaudėjo vampyras.



Griūvanti pilis

Griūvanti Salomėjos pilis – užuomina į besibaigiantį vidurinės mokyklos gyvavimą. Mat po poros metų ši mokslo įstaiga virs pagrindine mokykla.

Paskutiniai dvyliktokai, kurie baigs Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą, bus dabartiniai vienuoliktokai – šiemetiniams abiturientams šimtadienį rengę mokiniai. Jie ir pasistengė iš paskutiniųjų, kad šventė visiems įsimintų ilgam.

Drakulos pagalbininkai ir patys vaidino, šoko „jump style“ bei dainavo, ir dvyliktokams siuntė įvairiausius išbandymus. Ypač kankinti kuo nors „pasižymėję“ abiturientai: aktyvistai, „moksliukai“, sportininkai ir panašūs mokytojų numylėtiniai.

Jiems teko įveikti teksto suvokimo užduotį, dainuoti karaokę, mėtytis žaliais kiaušiniais, o vairuojantiems – netgi pūsti į alkotesterį.

Už gerai atliktas užduotis visiems įteikti originalūs prizai: pradedant padėkos raštais ir baigiant „Auksiniu kedu“.



Žodis suteiktas ir dvyliktokus į baisų kaip Drakulos pilis gyvenimą išleidžiančioms mokytojoms.

Laimei, ant kuolo tą vakarą Drakula nepasodino nieko, net ir nekaltų mergelių kraujo neparagavo. Užgiedojus gaidžiams, jis vėl atgulė į savo karstą.

Tuo metu jo svečiai, dar šimtui dienų griūvančioje mokykloje likę dvyliktokai, liko vaišintis prie juodomis staltiesėmis užtiestų stalų ir valgyti bei gerti iš kruvinai raudonų indų...



Griaučiai – iš ligoninės

Vienuoliktokų auklėtojos – scenografiją kartu su mokytoja J.Daniliauskiene kūrusi R.Muliuolienė, scenarijų rašiusi Eglė Domantienė, muzikinius sumanymus įgyvendinusi Edita Linkevičienė ir joms talkinusi Enrika Paškauskienė – bendru savo ir auklėtinių darbu liko patenkintos. Pasak E.Domantienės, „vampyriškam“ šimtadieniui teko ruoštis nuo pat žiemos atostogų, tačiau idėją įgyvendinti pavyko.

Be abejo, teko pasukti galvas, kur gauti dekoracijų ir įvairių priemonių originaliam sumanymui įgyvendinti. Pavyzdžiui, plytų siena buvo „sumūryta“ iš specialaus tapeto, pilies kampe stovėję griaučiai pasiskolinti iš Vilkaviškio ligoninės traumatologų, o alkotesteris, žinoma, iš policijos. Karsto, ačiū Dievui, vienuoliktokai nesiskolino iš niekur – jį pagamino iš kartoninės dėžės nuo šaldytuvo.



Tikru spektakliu virtęs šimtadienis įspūdį paliko tiek mokiniams, tiek pedagogams.

O devintokai truputį išsigando: jiems teks pasitempti, kai kitąmet likus šimtui dienų reikės ruošti šventę paskutiniams Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos abiturientams.





Publikuota: 2008-02-07 09:20:06

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai