„Santaka“ / Vaikų globai savivaldybės neskiria reikiamo dėmesio

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-05 09:26

Dalinkitės:  


Vaikų globai savivaldybės neskiria reikiamo dėmesio


Valstybės kontrolė įvertino, kaip savivaldybės vykdo joms patikėtą valstybinę funkciją – vaiko teisių apsaugą. Šiai funkcijai atlikti savivaldybės kasmet iš valstybės biudžeto gauna tikslines dotacijas: 2006 metais – 11,5 mln. Lt, o 2007 – 13,5 mln. Lt.

„Susirūpinimą kelia tai, kad nors įvairiose programose numatyta skatinti globą šeimose ir mažinti vaikų skaičių globos namuose, audito metu nustatėme, kad pastaraisiais metais situacija iš esmės nekinta – didesniajai daliai be tėvų globos likusių vaikų globa ir rūpyba nustatoma vaikų globos institucijose, o ne šeimose“, – sakė valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė.

Valstybiniai auditoriai, įvertinę vaiko globos ir rūpybos organizavimą, konstatavo, kad iki šiol nėra nustatyto konkretaus termino, kiek gali tęstis vaiko laikinoji globa ir rūpyba. Todėl neretai globos institucijos vaikui tampa ilgalaikiais namais, o ne laikinos priežiūros priemone. Be tėvų globos likusio vaiko apgyvendinimas globos įstaigoje turi būti tik tarpinė ir laikina priemonė, ieškant ilgalaikio sprendimo, t. y. vaiko grąžinimo į biologinę šeimą, nuolatinės globos ir rūpybos ar įvaikinimo. Be to, atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad vaikui augant ilgiau nei tris mėnesius bet kokioje įstaigoje, o ne šeimoje, sutrinka jo emocinė ir socialinė raida.



Nepaisant to, kad Lietuvoje yra daug institucijų ir organizacijų, besirūpinančių vaikų gerove, bendros tendencijos nėra džiuginančios – nors vaikų skaičius Lietuvoje mažėja, globojamų vaikų skaičius didėja. Pavyzdžiui, 2005 metais tėvų globos neteko 13 313, o 2006 metais – 13 337 vaikai, nors per 2006 m. vaikų skaičius Lietuvoje sumažėjo daugiau kaip 23 tūkstančiais.

Valstybiniai auditoriai, išnagrinėję, kaip Vilniaus miesto, Vilniaus, Švenčionių ir Molėtų rajonų savivaldybės organizuoja vaikų globą ir rūpybą, nustatė, kad ne visuomet yra laikomasi vaiko globą ir rūpybą reglamentuojančių nuostatų. Pavyzdžiui, ne visada buvo sudaromi vaiko laikinosios globos ir rūpybos planai, lankomi globojami vaikai, vykdomos vaiko globos ir rūpybos peržiūros. Kokybiškai neatliekant šių funkcijų kyla rizika, kad nėra tinkamai įvertinta globojamų ar rūpinamų vaikų situacija, jų santykiai su globėjais ar rūpintojais, neatsižvelgiama į vaikų interesus.

Taip pat buvo nustatyta faktų, kai vaikų globėjai ir rūpintojai buvo skiriami nesurinkus visų reikiamų dokumentų apie juos arba nepriėmus sprendimų dėl asmens tinkamumo jį skirti vaiko globėju ar rūpintoju. Tinkamai neįvertinus globėjų ir rūpintojų, vėliau juos tenka keisti. Pavyzdžiui, per 2006 metus buvo pakeisti 287 vaikų globėjai ir rūpintojai, iš jų 30 buvo nušalinti nuo pareigų, nes netinkamai atliko savo pareigas, naudojosi savo teisėmis savanaudiškais tikslais, neužtikrino vaiko interesų apsaugos. Specialistų nuomone, globėjų kaita gali psichologiškai žaloti vaiką ir neigiamai veikti jo vystymąsi.





BNS





Publikuota: 2008-02-05 09:26:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai