„Santaka“ / Po pasitarimo – atsisveikinimas su ilgamete kolege

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-05 09:25

Dalinkitės:  


Atsisveikindama su ilgamete darbuotoja Vilma Uldinskiene (dešinėje) Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė pasidžiaugė, jog ir visos kitos darbuotojos nemoka dirbti kitaip – tik iš širdies.

Autorės nuotr.


Po pasitarimo – atsisveikinimas su ilgamete kolege

Birutė NENĖNIENĖ


Socialinės paramos skyrius į pirmąjį bendrą šiais metais pasitarimą sukvietė seniūnijose dirbančias socialinio darbo organizatores. Skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė ir vyr. specialistės priminė naujausius Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos dokumentus, kuriais vadovaujantis ir jų laikantis šios srities specialistėms privalu pasinerti į kasdieninį darbą. Aptarti eiliniai reikalai, bendrai pasiaiškinti visoms iškylantys klausimai dėl atskirų žmonių registracijos, dokumentų sutvarkymo, išmokų vaikams, įvairių pašalpų, pagalbos vienišiems žmonėms ir kt.

Vedėja paprašė savo darbuotojas siūlyti idėjų, kaip įdomiau surengti Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventę neįgaliems vaikams, pasirūpinti, kad neliktų pamirštas nė vienas vienišas žmogus. Nuo seno įprasta, kad prieš Kalėdas dažnoje seniūnijoje organizuojamos labdaros akcijos, tačiau skyriaus vedėja pasiūlė šiemet paskelbti tokią akciją vienu metu, pavasarėjant, pavyzdžiui, vasario–kovo mėnesiais, o po to surinktus drabužius, atlikusius baldus ar kitus buities daiktus išdalyti skurdžiau gyvenančioms, daugiavaikėms šeimoms.

Dalykiškam pasitarimui pasibaigus, skyriaus vedėja atsisveikinimo žodį tarė ir gėlių įteikė ilgametei Kybartų seniūnijos socialinei darbuotojai Vilmai Uldinskienei.


Jos vietoje įsidarbino Vilniaus universitete socialinius mokslus baigusi Edita Oginskienė.

Nuo pat Socialinės paramos skyriaus susikūrimo Kybartų seniūnijoje dirbusi Vilma Uldinskienė nė nejuto, kaip praėjo penkiolika metų. Pradžioje socialinis darbas buvo orientuotas tik į įvairių pašalpų išmokėjimą, o visą apskaitą reikėjo pradėti nuo nulio. Juk tik prieš trejus ketverius metus pradėti įdiegti kompiuteriai.

„Grynakraujė“ kybartietė, kaip pati sakė, prie šio darbo ir aplinkos labai priprato, vertina bendradarbių kolegiškumą ir draugiškumą. Tačiau jaučiasi subrendusi keisti darbo vietą, pobūdį ir aplinką, nes Marijampolės kolegijoje baigė socialinių mokslų studijas ir žinias norisi pritaikyti naujoje aplinkoje. Moteris niekur toli neišvyksta – ji jau įsidarbino Kybartų vaikų globos namuose auklėtoja.

Kai prieš penkiolika metų seniūnijai prireikė žmogaus pašalpoms skaičiuoti, pakvietė Vilmą. Specialiai finansinių dalykų nestudijavusi moteris praktinių įgūdžių buvo įgijusi ankstesnėje įstaigoje iš didelę patirtį turinčių „seno raugo“ buhalterių.

Dabar naujoji vieta moterį vilioja kaip iššūkis – viską pradėti nuo nulio naujomis sąlygomis. Įstaigos darbo specifika ir aplinka – gerai pažįstamos.


Dėl šiek tiek pavėluotų studijų Vilma randa sau pasiteisinimą: „Taip išėjo...“ Moteris sukūrė šeimą, paskui neturėjo nuolatinio darbo. Paskutiniame klasės susitikime viena seniai matyta bendraklasė nusistebėjo, kaip Vilma, buvusi viena geriausių klasės matematikių, mėgusi tiksliuosius mokslus, pasirinko socialinę sritį.

„Man matematinis mąstymas padeda susikoncentruoti į pagrindinius dalykus, suvokti esmę“, – sakė kybartietė. Tačiau, nepaisant šito suvokimo, ji tiek pradėjusi dirbti socialinėje sferoje, tiek ir dabar, kai jau įgijo patirties, vis tiek pirmiausia linkusi patikėti žmonių nuoširdumu. „Jeigu žmogus kreipiasi, vadinasi – jam reikia, jis tikisi tavo pagalbos. Galbūt jis apie vieną ar kitą dalyką neturi informacijos, todėl užtenka vien išklausyti ir nukreipti. Dažnai bendravimui paskiri nemažai savo darbo laiko, o dienai pasibaigus niekaip negali pasakyti, ką konkrečiai nuveikei“, – savo patirtimi dalijosi kolegių socialinio darbo veterane pavadinta Vilma Uldinskienė.





Publikuota: 2008-02-05 09:25:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai