„Santaka“ / Geriausias melžėjas mėgsta nepriekaištingą tvarką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-02-05 08:25

Dalinkitės:  


Vienišo vyriškio virtuvėje nerasi nė vieno nereikalingo rakando, viskas spindi švara.

Autorės nuotr.


Geriausias melžėjas mėgsta nepriekaištingą tvarką

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Turbūt mūsų laikraščio skaitytojai atsimena, kas pirmosiose Vilkaviškio rajone organizuotose melžėjų varžytuvėse pripažintas geriausiu? Juolab kad šioje srityje pripažinimą pelnė vyriškis. Smagu, kad tas pats Vartų kaimo ūkininkas Romas Norkus puikiai pasirodė ir respublikinėse varžybose. Jis atstovavo savo ūkiui ir užėmė antrąją vietą tarp besivaržiusiųjų „Eglutės“ tipo melžimo aikštelėje.



Visur – pavyzdinga tvarka

Pažįstantieji šį vyriškį jo laimėjimu visiškai nesistebėjo – juk Romas, kaip kruopštus ir tvarkingas žmogus, žinomas ne tik Bartninkų seniūnijos apylinkėse, bet ir visame Vilkaviškio rajone. Ūkininkas savo name Vartuose gyvena vienas, bet ant palangių čia visada žydi gėlės, o kambariuose – pavyzdinga tvarka.

Pas geriausią rajono melžėją kartu su Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos inspektoriumi rajone Antanu Šimanausku užsukome iš anksto neįspėję. Ne todėl, kad patikrintume gandus apie jo tvarkingumą, o tiesiog pakeliui važiuodami pro šalį.



Konkurse dalyvauti nenorėjo

Netikėtus svečius pasitiko kieme triūsiantys statybininkai. Mat šeimininkas buvusioje lauko virtuvėlėje prie didelio namo nusprendė įrengti modernią virtuvę, ten jau yra vonia ir didelis kambarys svečiams.


Netrukus tarpduryje pasirodė ir pats Romas Norkus, tarsi klausdamas, kokie vėjai atpūtė nekviestus žmones. Sužinojęs, kad norime pakalbėti tiesiog apie jį ir savijautą po konkursų bei apdovanojimų, net sutriko. Pakvietęs į nepaprastai tvarkingą virtuvę ūkininkas lėtai dėstė savo mintis.

– Žinokite, iš tikrųjų tai visai nenorėjau dalyvaut tame konkurse, bet taip jau įvyko, kad prižadėjau, – atviravo vyriškis. – Jo metu labai didelis jaudulys užpuolė, net silpna buvo pasidarę. Kai reikėjo atsakyti į tuos teorinius klausimus, tai net po keliskart skaičiau sakinį ir nesuvokiau jo prasmės. Kol susitvardžiau, tai žiūriu, kad kiti jau atiduoda viską atsakę.



Sunkiai dirbti neleidžia sveikata

R.Norkus sakė, kad yra jautus iš prigimties, o dar ir sveikata nekokia. Vyriškis jau keturiolika metų nešioja širdies stimuliatorių ir turi antrąją neįgalumo grupę, tad dirbti sunkių darbų negali. Pasak jo, per rajoninio melžėjų konkurso rungtį, kai reikėjo plauti melžimo aparatus, jis jautė, kad širdis labai spurda ir plaka ne taip, kaip turėtų. Tačiau šiame etape vyras pasirodė tikrai gerai, o respublikiniame konkurse pasiekta garbinga antroji vieta.

Galima tik stebėtis žmogaus ištvermingumu. Tik ką pasakojęs, jog negali lankstytis, sunkiai kelti ir dirbti sunkių darbų, jis tarsi užsimiršo pasakodamas apie savo melžiamas karvutes... Visas savo keturiasdešimt keturias holšteinizuotas juodmarges Romas melžia pats. Ir tai – jokia paslaptis. Iš viso jo tvarte – aštuoniasdešimt šeši galvijai.




Teko melžti rankomis

– Na taip, pats karves melžiu, – nuleidžia akis ūkininkas. – Pamažėle, pailsėdamas, kartais ir į sienas pasiramstydamas, pasidarau viską. Keliu pusę šeštos ryto. Tai nėra anksti. Taip savo gyvulėlius esu pripratinęs, kad melžti ryte ateinu šeštą, o vakare – septintą valandą.

Vyriškis pasakojo, kad dabar tai jau nieko baisaus, nes pastaruosius dvejus metus karves melžia į linijas, tereikia aparatus uždėti. Buvo bėda tada, kai reikėjo melžti į bidonėlius ir pats negalėdavo be pagalbininko pieno išpilti. O vieną žiemą, sugedus aparatūrai, teko visas karves melžti rankomis. Mat naujos įrangos nebuvo už ką pirkti, visi pinigai investuoti į tvartus.

– Užeidavo bloga, tai būdavo pasėdžiu, patupiu, ir praeina. Tada vėl dirbu. Yra mano fermose poilsio kambarėlis, kur prireikus paguliu. Sąžiningai vartoju vaistus, kai ateina laikas, lankausi pas gydytojus, tai užtat ir krutu dar, – pasakojo vyriškis.



Laiku šeimos nesukūrė

Ir ne tik poilsio kambarėlis Romo fermose yra. Čia, kaip ir namie, ant palangių daugybė gėlių, šviečia baltos užuolaidos, stovi net skalbyklė darbo rūbams, kad silosu kvepiančių apdarų nereikėtų neštis namo. Pavasarį visa fermų teritorija pražysta paties šeimininko rankomis sodintomis gėlėmis.


Paklaustas, kodėl šitiek laiko „senberniauja“, Romas prisipažino, kad visada pritaręs tradicinei šeimai, norėjęs ir žmonos, ir vaikų, bet kad nesusiklostęs gyvenimas, neradęs širdžiai mielo žmogaus, o dabar, anot vyriškio, jau per vėlu. Keturiasdešimt aštuonerių metų ūkininkas sakė turėjęs draugių, bendravęs, bet vis kas nors atbaidydavo – tai charakteris, tai netyčia ištarti ne tokie žodžiai, kurie įstrigę į atmintį ilgam.



Nepaprastai gerbė tėvus

Kad Romas iš tikrųjų labai jautrus, buvo galima suprasti iš jo pasakojimų apie tėvus. Pamaldus ir doras žmogus vos sulaikė ašaras pasakodamas, kaip slaugė savo sergantį tėvelį, kuris mirė tik prieš gerą pusmetį. Sūnus ligoninėje prie tėvo lovos praleisdavo visas dienas, namo grįždavo tik pamelžti karvių. Motiną ūkininkas palaidojo prieš dvylika metų.

Tėvo pavyzdys stipriai įstrigęs sūnaus sąmonėje. Romas atsimena, kaip tėvas niekada negailėjęs per šventes bažnyčioje ir šimtinę paaukoti, kaip velionis gerbdavo kunigus ir tikėjimą. Likęs vienas sūnus stengiasi palaikyti šią tradiciją.





Publikuota: 2008-02-05 08:25:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai