„Santaka“ / Dalyvavimas projekte padeda tobulinti mokyklą, gerinti ugdymo kokybę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-31 09:11

Dalinkitės:  


Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyresnioji specialistė, projekto koordinatorė E.Stasiulienė (trečia iš kairės) nusifotografavo su mokyklos komanda: Sidute Černauskiene, Asta Grinevičiene, Rima Miknaitiene, Violeta Zajankauskiene ir Lolita Klimčiauskaite.

Dalyvavimas projekte padeda tobulinti mokyklą, gerinti ugdymo kokybę


Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinė mokykla jau kelinti metai dalyvauja respublikinėse programose, projektuose. Baigėsi dar viena didelė programa – besimokančiųjų tinklo kūrimo (BMT), kurios tikslas buvo tobulinti mokyklą, gerinti ugdymo kokybę.

Mokyklos komanda kartu su mokyklos bendruomene sprendė problemas ir tobulino mokyklos gebėjimus valdyti kaitą, diegė naujausias mokymo ir mokymosi idėjas. Mokykla – besimokanti organizacija – kūrė palankią bendradarbiavimo atmosferą, skatino savo narius prisiimti įsipareigojimus, priimant svarbius sprendimus. Labai svarbu buvo, kad kiekvienas mokytojas prisiimtų atsakomybę už mokyklos tobulinimą, sėkmingą mokinių mokymąsi.

BMT kūrimo projektas planuotas ir vykdytas mokantis kartu su Lietuvos ir užsienio švietimo ekspertais, kurie turi didelę patirtį praktiškai kuriant naujus mokyklų tobulinimo projektus. Esame dėkingi projekto vadovei – Švietimo ir mokslo ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjai dr. L.Žadeikaitei, projekto koordinatorei, šio skyriaus vyriausiajai specialistei E.Stasiulienei, kitiems atsakingiems asmenims, kurie dirbo kartu su visais, ieškojo naujų sprendimų ir padėjo kurti mokyklų mokymosi ir bendradarbiavimo sąlygas.


Išskirtinis šios programos ypatumas – mokyklų dalyvavimo BMT veiklose stebėsena, kurią atliko tyrėjų grupė iš VDU. Ją sudarė edukologijos srities specialistai: mokslininkai ir praktikai. Jų suformuluoti klausimai apėmė besimokančios mokyklos sampratą, tyrėjus domino dalyvių savijauta, nuomonė apie projekto naudą.

Bendrauti ir bendradarbiauti mokyklų tinkluose ir plėtoti bendras projekto veiklas padėjo sukurta BMT interneto svetainė. Gruodžio mėnesį Vilniuje vyko projekto konferencija, buvo apibendrinta veikla, dalytasi patirtimi, pristatyta knyga „Septynios besimokančių mokyklų istorijos“, kurioje pateikiamos visų projekte dalyvavusių mokyklų gimusios ir įgyvendintos idėjos. Manau, kad jos bus naudingos visoms mokyklų bendruomenėms ir padės ieškoti naujų galimybių keistis bei tobulėti.

Kiekviena mokyklų tinklų grupė turėjo savo konsultantus, ekspertus. Konsultantai visą projekto įgyvendinimui reikalingą medžiagą kokybiškai pateikė seminarų metu. Jie buvo įdomūs ir naudingi.

Programa tikslą pasiekė – išmokė dirbti bendrai siekiant ugdymo kokybės, sprendžiant problemas. Tėvai, mokytojai ir mokiniai tapo partneriais ugdymo procese, atsirado pasitikėjimas vieni kitais.

Apie tai kalba ir tyrėjai, kurie gerai įvertino mūsų mokyklos pokyčius, džiaugėsi programos tęstinumu.


Dalyvavimas projekte išplėtojo mokymo(si) galimybes mokykloje, pažadino troškimą taikyti idėjas savo praktikoje. Mokykloje įvairių dalykų pamokose taikomi įvairūs, mokymosi motyvaciją didinantys mokymo(si) metodai.

Mokiniai jau žino, kokie mokymosi metodai yra tinkamiausi. Jų žinių vertinimas tapo aiškesnis, laikomasi bendrai aptartų vertinimo kriterijų. Buvo atrastos naujos bendravimo ir bendradarbiavimo su tėvais formos, įkurtas Tėvų klubas, didesnei daliai tėvų mokykla pasidarė įdomi ir svarbi, bendravimas su tėvais tapo šiltesnis, atsirado pasitikėjimas vieni kitais. Tėvai aktyviai dalyvauja renginiuose, domisi veikla mokykloje, moko vieni kitus.

Spalio mėnesį Vilniuje vykusiame pasaulinio garso švietimo eksperto, sociologijos profesoriaus A.Hargreaves seminare pasakyta M.Fullano mintis: „Gyvenimo ironija: mokyklos užsiima mokymu ir mokymusi, tačiau siaubingai nemoka mokytis vienos iš kitų. Jei jos kada atras, kaip tai padaryti, jų ateitis užtikrinta“, dar kartą patvirtino tai, ko siekiame. Esame atviri kaitai, pasirengę bendradarbiauti ir dalytis patirtimi. Išmokome būti kitokie – dalytis idėjomis su visais, pasinaudoti kolegų patarimais, dirbti lanksčiai, kryptingai, kolegialiai.

Supratome, kad reikia nebijoti daryti klaidų, nes dirbant su žmonėmis jos yra neišvengiamos. Vienas lauke ne karys. Tik komanda gali pasiekti rezultatą.


Bandomasis projektas pasibaigė, jis pereina į naują etapą, kuris siejamas su nacionaline mokyklų tobulinimo programa (MTP+). Tai mokymasis dirbti ir bendradarbiauti skirtingoms institucijoms, mokykloms, ekspertams, koordinatoriams ir tyrėjams.

Mokykloje atsiranda kitokia veiklos kultūra, keičiasi pati mokykla. Smagu žiūrėti į siūlančius idėjas, teikiančius pagalbą, nenusišalinančius nuo problemų sprendimo mokytojus, mokinius ir tėvus, kolektyve vykstantį bendradarbiavimą. Nesame abejingi naujovėms, nebijome iššūkių, mums rūpi mokyklos ir mokinių ateitis. Reikia tik tikėti ir patikėti tuo, ką darai.



Rima MIKNAITIENĖ

Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja





Publikuota: 2008-01-31 09:11:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai