„Santaka“ / Policijos darbo ataskaitoje – ir pasiekimai, ir nesėkmės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-31 09:10

Dalinkitės:  


Išgirsti policijos darbo ataskaitą susirinko rajono vadovai, seniūnai, kolegos iš kitų teisėtvarkos institucijų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Policijos darbo ataskaitoje – ir pasiekimai, ir nesėkmės

Eglė KVIESULAITIENĖ

Penktadienį Vilkaviškio rajono policijos komisariate įvyko ataskaitinis susirinkimas. Išgirsti pareigūnų per metus nuveiktų darbų ataskaitos susirinko rajono vadovai, seniūnai, kolegos iš kitų teisinių institucijų, Policijos departamento atstovas.Stebėjosi permainomis

Praėjusiais metais suremontuotoje bei naujais baldais apstatytoje salėje susirinkę svečiai tarpusavyje kalbėjosi, jog komisariatas – akivaizdžiai išgražėjęs. Nudažytas ir nauja iškaba pasipuošęs pastatas, nuo gatvės tvorele atitvertas šaligatvis, kieme, prie centrinio įėjimo, kur seniau tekdavo klampoti per smėlėtą purvyną, išklotos trinkelės. Komisariato kiemas pilnas policijos spalvomis paženklintų visureigių. Svečiai gerais pasikeitimais galėjo grožėtis ne tik apsižvalgę aplinkui – kompiuteriniu projektoriumi buvo pademonstruoti ir nuovadose vykstantys atsinaujinimo darbai.

Su policijos darbo rezultatais susirinkusiuosius supažindino komisariato viršininko pavaduotojai Rolandas Gylys ir Kęstutis Žirniavičius.Padaugėjo plėšimų

Apie kuruojamos kriminalinės policijos darbą kalbėjęs R.Gylys nerimavo, kad Vilkaviškio rajone praėjusiais metais itin padaugėjo plėšimų. Jų buvo net 38. Tiesa, kone pusė jų įvykdyta per dvi savaites – lapkričio paskutinėmis ir gruodžio pirmosiomis dienomis, kai Vilkaviškio gatvėse siautė moteris plėšę nepilnamečiai iš Kybartų globos namų. Netrukus, išgirdę apie nebaudžiamus paauglius, į mūsų rajoną paplėšikauti „užsuko“ ir šakiečiai. Tiesa, dauguma plėšimų atskleisti, 11 bylų jau iškeliavo į teismą. Netrukus teismui bus perduotos ir kitos.Rodikliai – prastesni

Per praėjusius metus rajone užregistruoti du nužudymai – abu atskleisti. Iš viso įvykdyti 29 sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai (tiek pat jų buvo ir 2006 m.). Iš viso pradėta 660 ikiteisminių tyrimų.

Pastaraisiais metais rajono kriminalistai negali pasigirti labai gerais nusikaltimų atskleidimo rodikliais. Atskleisti 59 proc. sunkių ir labai sunkių nusikaltimų (respublikos vidurkis – 60 proc.). R.Gylys mano, kad kai kuriuose rajonuose šie rodikliai labai geri (siekia per 80 proc.) galbūt dėl to, kad „tamsūs“ nusikaltimai (taip pareigūnai vadina tuos nusikaltimus, kurių nebus įmanoma išaiškinti) paprasčiausiai neregistruojami. Rajono kriminalinei policijai vadovaujantis R.Gylys stebėjosi, kad kai kuriuose už Vilkaviškį didesniuose rajonuose per metus užregistruojami tik 2–3 plėšimai.Vagia profesionalai

Per praėjusius metus įvyko net 203 vagystės iš gyvenamųjų patalpų. Ypač kelia nerimą vagystės iš butų Vilkaviškyje, kai vogti atvyksta, kaip pavyko išsiaiškinti, Kauno nusikaltėliai. Kelioms valandoms į miestą užsukantys vagys – gerai organizuoti, dirba profesionaliai ir greitai, grobia tik vertingus ir „į kišenes telpančius“ bei aplinkiniams į akis nekrentančius daiktus – papuošalus, pinigus, dokumentus. Atlikę savo darbą, jie dažniausiai išvyksta nepastebėti liudininkų, tad nusikaltimus itin sunku atskleisti. Tiesa, vienas kaunietis vagis, per pietų pertrauką įsibrovęs į policininko butą, buvo sučiuptas nusikaltimo vietoje.Užima daug laiko

Nors per praėjusius metus rajone automobilių pavogta mažiau (2007 m. – 31, 2006 m. – 33), vagysčių atskleidimo rodiklis suprastėjęs (2007 m. atskleista 10, 2006 m. – 16).

R.Gylys apgailestavo, kad kriminalinių nusikaltimų tyrėjoms labai daug laiko atima autoavarijų tyrimas. Per praėjusius metus dėl eismo įvykių pradėti 109 ikiteisminiai tyrimai. Sugaišus daugybę laiko ir prirašius aibes popierių, 68 tyrimai buvo nutraukti nesant nusikaltimo bei baudžiamojo nusižengimo požymių. Anot R.Gylio, tyrėjos šiais atvejais atliko „raštininkių“ funkcijas, kai galėjo tirti rimtesnius nusikaltimus. Kriminalistai įsitikinę, kad rajono apylinkės prokuratūra turėtų nereikalauti pradėti ikiteisminių tyrimų ten, kur jie, pareigūnų manymu, nebūtini. Taip sumažėtų bergždžio darbo ir būtų galima užsiimti rimtesnių nusikaltimų tyrimu.

Baigdamas ataskaitą, kriminalinės policijos vadovas palinkėjo pavaldiniams šiais metais dar labiau susitelkti ir dirbti Vilkaviškio rajono žmonėms, jų gerovei ir ramybei.Lėmė prevencija

Viešosios policijos darbui vadovaujantis K.Žirniavičius pasidžiaugė, kad nors labiausiai matomai „uniformuotajai policijai“ reikalavimai vis auga, jo pareigūnai su keliamais uždaviniais susitvarko puikiai. Per praėjusius metus užregistruotos 104 nusikalstamos veikos viešose vietose (2006 m. – 120). Jų atskleidžiama per 60 proc. Užregistruoti 29 viešosios tvarkos pažeidimai, beveik visi jie atskleisti, nusižengę asmenys nubausti.

K.Žirniavičius pasidžiaugė, kad neblogi Viešosios tvarkos ir eismo priežiūros poskyrio darbo rezultatai. Per praėjusius metus autoavarijose rajono keliuose žuvo mažiau žmonių (2006 m. – 20, 2007 m – 14). Tokį rezultatą lėmė prevencinis darbas – pareigūnai rengė daug akcijų, reidų. Jų metu sulaikyta daug daugiau Kelių eismo taisyklių pažeidėjų, neblaivių asmenų, pėstiesiems bei dviratininkams išdalyti keli tūkstančiai informacinių leidinių, atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių.

Vienkiemių gyventojams Viešosios policijos pareigūnai iš prevencinių projektų lėšų įrengė kiemus apšviečiančius žibintus su judesio davikliais, šeimose vyrų skriaudžiamoms moterims per seniūnijas išdalyti dujų balionėliai. Apie policijos rengiamas priemones ir jų rezultatus visuomenė buvo informuojama rajono spaudoje.Džiaugėsi bendradarbiavimu

Viešosios policijos vadovas pasidžiaugė bendradarbiavimu su kaimo bendruomenėmis, seniūnijomis. Tai padeda pareigūnams užtikrinti viešąją tvarką ir išaiškinti pažeidimus. Palaikyti viešąją tvarką pasienio miesteliuose policijai itin padeda Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. O didžiausias Viešosios policijos darbo įvertinimas, anot K.Žirniavičiaus, – gyventojų bei žiniasklaidos išreikštas pasitikėjimas, kai jų tarnybos pareigūnei K.Šomkienei už kovą su „pilstukininkais“ buvo skirta „Santakos“ laikraščio nominacija – „Metų prevencija“.

Susirinkime dalyvavęs policijos generalinio komisaro pavaduotojas Vytautas Navickas pareigūnus supažindino su bendromis vadovybės darbo tendencijomis, paskatino dalyvauti projektuose ir savo komisariato bei rajono žmonių reikmėms gauti kuo daugiau lėšų. Jis taip pat pasidžiaugė, kad Vilkaviškyje užimti beveik visi pareigūnų etatai, kai šalyje trūksta apie 1,5 tūkst. pareigūnų. Tai rodo gerą kolektyvo darbo atmosferą.

Policijos pareigūnų ataskaitas išklausę ir darbo rezultatus vertinę rajono meras A.Bagušinskas, vyr. prokuroras K.Jasaitis, apylinkės teismo pirmininkas A.Antanaitis, dekanas V.Gustaitis, VSAT Lazdijų rinktinės vadas V.Mačaitis, Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio posto viršininkas Z.Kriščiūnas, Vaiko teisių apsaugos tarnybos viršininkė D.Viltrakienė pareigūnams priekaištų nereiškė – darbą vertino teigiamai, džiaugėsi bendradarbiavimu ir pagalba, linkėjo sėkmės darbe ir kuo didesnio visuomenės pasitikėjimo.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vietoje tilto Naujamiestyje rengiama plieninė pralaida
* Mirusiųjų miestai lieka be medžių
* Kelyje kaip ir gyvenime – svarbiausia yra drausmė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „šimtukininkas“?
Taip, naujadaras šimtukininkas, šimtukininkė yra vartotinas. Šio daiktavardžio apibrėžtis – „kas išlaikė bent vieną baigiamąjį egzaminą šimtuku“. Pvz.: Šimtukininkai dažnai rinkosi sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, fizinių ir biomedicinos mokslų studijų krypties programas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas