„Santaka“ / Ką mūsų laikraštis rašė sausio 29 dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-29 09:27

Dalinkitės:  


Ką mūsų laikraštis rašė sausio 29 dieną


1953 m. „Įsteigtas mokyklos tiras“

Neseniai Pilviškių vidurinės mokyklos LDAALR organizacijos dėka įsteigtas mokyklos tiras. Tirui paruošta šviesi ir erdvi salė. Įrengti taikiniai ir taikomosios figūros. Tirui vadovauja dešimtos klasės mokinys Alg. Merkevičius.



1958 m. „Arbatai mes jau užsidirbame“

Praėjusią vasarą Pašeimenių septynmetės mokyklos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Vazalienės, 25 arų plote augino cukrinius runkelius. Pristatę juos į cukrinių runkelių punktą, gavo daugiau kaip 50 kg cukraus. Prasidėjus žiemai, mokyklos vadovybė suorganizavo arbatą ilgosios pertraukos metu. Šia iniciatyva labai patenkinti ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai. Pavasarį cukriniais runkeliais mokiniai numatę apsėti 50 arų plotą.



1977 m. „Paminklas įžymiam peizažistui“

Kybartų miesto sode (prieš geležinkelio stotį, šalia kurios stovėjusio raudono mūro name prieš šimtą su viršum metų prabėgo Isaako Levitano vaikystė) rinkosi Kybartų miesto gyventojai, aplinkinių kolūkių žemdirbiai, rajono mokyklų atstovai. Partijos rajono komiteto antrasis sekretorius Vytautas Sudeikis perkerpa juostelę ir audeklui nukritus matome ant aukšto postamento biustą žmogaus, kuris savo tapyba žinomas visame pasaulyje. Kybartų K.Donelaičio vidurinės mokyklos mokytoja A.Kazlauskienė kybartiečių vardu taria nuoširdų ačiū paminklo autoriams – skulptoriui, Lietuvos TSR liaudies dailininkui Broniui Vyšniauskui ir jo sūnui architektui Rimvydui. Lietuvos TSR kultūros ministro pavaduotojas A.Kiudulas pažymėjo, jog šio paminklo atidarymu į Vilkaviškio rajono kultūrinio gyvenimo metraštį įrašomas dar vienas reikšmingas puslapis.





1983 m. „Kiršai – Ašchabadas“

Šiandien vertėjų dėka skaitome armėnų, moldavų, gruzinų, uzbekų, turkmėnų ir kitų tautų poeziją bei prozą, sužinome apie jų gyvenimą, kultūrą. Tokios draugystės tiltas nusitiesė nuo Kiršų iki Ašchabado – Turkmėnijos sostinės. Jis atsirado todėl, kad tolimosios Azijos vakaruose, Turkmėnijos dykumose, suskambo mūsų poetės S.Nėries balsas. Jam skambėti padėjo turkmėnų liaudies sūnus Saparmaratas Ovezberdyjevas – poetas ir vertėjas. Jis verčia J.Marcinkevičiaus, E.Mieželaičio ir kitų mūsų žinomų rašytojų eiles. Šis žmogus pasidarė tikras Alvito literatų draugas ir bičiulis. Kelis kartus viešėjo Lietuvoje, žada vėl atvykti į Alvitą.



1994 m. „Kiekvienai kiaulei kuilio nelaikysi“

Praeitais metais sodybinių sklypų nuomotojai ir ūkininkai pardavė valstybei 39 947 tonas, arba 70 proc., valstybės superkamo pieno. O kur dar individualūs pieno pardavėjai, kurie apkabinėję bidonėliais dviračius ir motociklus kas rytą pasirodo daugiabučiuose namuose. Sunku suskaičiuoti, kiek gyventojai užaugina ir parduoda mėsos. Statistika kalba, jog gyventojai pardavė valstybei tik 17 proc. visos supirktos mėsos, tačiau į šį skaičių neįeina skerdiena, kuria kas savaitgalį užverčiami turgaus prekystaliai. O kur dar sunkiasvoriai buliai, išvežti į Turkiją, Vokietiją, Lenkiją? Vien tas faktas, jog pastaruoju metu apie 80 proc. kiaulių laiko gyventojai, kalba apie tai, jog perkame ir valgome daugiausia individualiuose tvartuose užaugintą kiaulieną. Tačiau vystydami ir plėsdami privačią kiaulininkystę gyventojai susiduria ir su kai kuriomis problemomis. Visų pirma – tai kiaulių veisimas. Dažnas gyventojas laiko 3–5 kiaules. Paršelius perka turguje. Ne vienas norėtų laikyti nuosavą paršavedę. Tačiau kur sukergti kiaulę? Dėl kiekvienos paršavedės kuilio nelaikysi.







Publikuota: 2008-01-29 09:27:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai