„Santaka“ / Kad neištuštėtų mūsų namai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-22 16:20

Dalinkitės:  


Kad neištuštėtų mūsų namai

Birutė NENĖNIENĖ


Prieš mėnesį pradėjau dairytis sugrįžusio gandro. Bet ir balandžiui baigiantis dauguma ilgasnapių lizdų tušti. Kas paaiškins, kodėl užtruko jų kelionė į namus?

Vaikiškai mąstant, ar tik jie nebus didžiausi kaltininkai, jog jaunos mamos ir tėčiai savo vienintelėms atžaloms neištesės pažado padovanoti broliuką ar sesutę? Tačiau šalies Prezidentas metiniame pranešime pasidalijo rimtu nerimu: važiuojant per Lietuvą susidaro įspūdis, jog mus ištiko miestelių, tai yra gimtų namų, tuštėjimo metas. O lietuviai esame didelių iššūkių akivaizdoje, kurių vienas susietas su tautos nykimu, lydimu nevaldomų demografinių ir emigracijos procesų. Nemaža dalis žmonių ima abejoti ateitimi savo krašte, savo ir vaikų gyvenimo nesieja su Lietuva. Tad iš viso to kyla strateginiai Lietuvos tikslai – atkurti pasitikėjimą savimi, savo tauta, valstybe, užtikrinti gyvybingą tautos ateitį. Kaip? Kas? Ir kiek dar nepavargstant laukti? Europos Sąjungos statistikos biuras prognozuoja, kad per artimiausius 20 metų Lietuva neteks beveik dešimtadalio gyventojų, o jau 2010 metais mirčių skaičius viršys gimimų skaičių. „Populiarioji“ žiniasklaida kasdien mėgaujasi šiurpinančiais faktais, kaip alkoholis ir smurtas retina kaimus.


Nepasakytum, kad šiai negatyviajai gyvenimo pusei nėra atsvaros. Tačiau tai daroma kažkaip atsargiai, lyg drovintis savo įsitikinimų ir padorių veiksmų, lyg ir manant, kad konferencijas, šventes, judėjimus supras tik didžiųjų centrų piliečiai, o kaimų žmonės lai pasilieka „užribyje“.

Taigi dažnas dar žino, jog šiandien Jurginės – žemdirbių, gyvulių globėjo šventė. Šis šventasis saugo vasaros raktus – jis atrakins dangų, kad palytų lietus, sužaliuotų žolė ir pasinertume į gamtos teikiamus malonumus. Tačiau tikriausiai ne kiekvieną pasiekė informacija, jog nuo balandžio 16-os daugiau kaip 200 pasaulio miestų vyksta nacionaliniai šeimos kongresai. Tikslas – pateikti teigiamą viziją šeimos – kaip pagrindinės visuomenės ląstelės – ir suteikti jai naują viltį bei įkvėpimą džiaugtis gyvenimu. Šį šeštadienį šeimos šventė švenčiama beveik 80 šalių ir skirta šeimos Popiežiui Jonui Pauliui II. Fokuliarų iniciatyva, bendradarbiaujant su kitais judėjimais ji surengta ir Vilniuje.

Šiemet vienuoliktą kartą Lietuvoje švenčiama Gyvybės diena. Ji minima paskutinį balandžio sekmadienį su besitęsiančiais įvairiais renginiais. Šiemet sukanka 10 metų, kai paskelbta Jono Pauliaus II enciklika „Evangelium Vitae“ („Gyvybės Evangelija“). Jis sakė, jog gyvybė visada yra gėris ir visus geros valios žmones kvietė švęsti gyvenimą, o Gyvybės dienos minėjimo pirmiausiu tikslu nurodė „padėti individualioms sąžinėms ir šeimoms, Bažnyčiai ir visuomenei pripažinti žmogaus gyvybės prasmę ir vertę visais jos etapais ir visomis sąlygomis“.


Didžiajam humanistui Jonui Pauliui II „sugrįžus į savo Tėvo namus“, belaukiant naujojo Bažnyčios vadovo, statistiniai katalikai vylėsi sulauksią „liberalesnių“ pažiūrų Popiežiaus, palaiminsiančio homoseksualų santuokas, abortus. Konklavos kardinolus palietusi išminties dvasia pasauliui pasiuntė Jono Pauliaus II skelbto mokslo ir planų tęsėją. Tikėkime, jog sąžinės šviesos nušviečiami nesužvarbs ir ne visai ištuštės mūsų širdžių ir tėvynės namai.



Publikuota: 2005-04-22 16:20:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai