„Santaka“ / Darbas ir pastangos įvertinti „Gerumo žvaigžde“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-25 16:35

Dalinkitės:  


„Sodros“ Vilkaviškio skyriaus direktoriaus Jono Zinkevičiaus rankose – „Gerumo žvaigždė“ ir apdovanojimą patvirtinantis dokumentas.

Autorės nuotr.


Darbas ir pastangos įvertinti „Gerumo žvaigžde“

Birutė NENĖNIENĖ

Sušvito antroji „žvaigždė“

„Sodros“ Vilkaviškio skyriaus direktoriaus Jono Zinkevičiaus kabinete išsiskleidusi didžiulė puokštė raudonų rožių ir skaistažiedės orchidėjos išduoda buvus šventę.

Jubiliejinio, šešiasdešimtojo, gimtadienio proga vadovą nuoširdžiausiai sveikino darbo kolektyvas, artimieji, draugai, rajono Savivaldybė, prelatas V.Gustaitis. Tačiau dingstimi pakalbinti jubiliatą buvo žinia apie jam įteiktą „Gerumo žvaigždę“. Tai – aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministrės V.Blinkevičiūtės skiriamas apdovanojimas. Jis įsteigtas 2004 metais ir teikiamas ministerijos bei jos sistemos darbuotojams. Jonas Zinkevičius respublikoje yra 84-asis, o rajone – antrasis asmuo, apdovanotas „Gerumo žvaigžde“.

2005 metais „Gerumo žvaigžde“ buvo įvertintas Didvyžių pensionato direktorės Gražinos Grigienės darbas.

Jonas Zinkevičius ankstesniais metais už savo darbą yra gavęs ir ministerijos, ir „Sodros“ valdybos bei rajono Savivaldybės padėkų.

„Sodros“ sistemoje yra nusistovėjusi tvarka, jog pažymėti teritorinių skyrių vadovų jubiliejus atvažiuoja kolegos iš kitų rajonų. J.Zinkevičius numanė, jog į Vilkaviškį tokia proga atvykęs Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktorius Mindaugas Mikaila įteiks jam tradicinį pasveikinimą. Tačiau įteikta „Gerumo žvaigždė“ su lydimuoju dokumentu „Už ilgametį pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą“, kurį pasirašė ministrė V.Blinkevičiūtė, buvo visai netikėta.Skyrius – vienas iš geriausių

Toks apdovanojimas – ne atsitiktinis. Pagal „Sodros“ sistemoje veikiančią vertinimo sistemą, pastaruosius penkerius metus Vilkaviškio „Sodros“ skyrius savo B grupėje (respublikoje „Sodros“ skyriai suskirstyti į A, B, C grupes) yra pirmaujantis. Skyriuje geriausiai surenkami mokesčiai, nedaug yra įsiskolinusių įmonių ir mažai klaidų išmokant išmokas.

J.Zinkevičius „Sodros“ skyriui vadovauja nuo 1991 metų. Jam šis darbas visų pirma įdomus tuo, kad turint visą informaciją apie mokesčių surinkimą ar jų didėjimą galima charakterizuoti įmonių padėtį, gerai jausti rajono ekonominį gyvenimą. „Sodros“ darbe pastaruoju metu vyrauja trys prioritetinės sritys: įmokų surinkimas, išmokų išmokėjimas ir gyventojų priėmimas bei aptarnavimas.

„Mes turime žmones aptarnauti taip, kad jie gautų visą reikalingą informaciją ir išeitų patenkinti“, – apie vieną iš nuolatinių siekinių sakė direktorius.Kopiant naujovių laiptais

„Sodroje“ dirbti J.Zinkevičius pradėjo su dešimties žmonių kolektyvu, dabar yra 54 darbuotojai. Per tuos septyniolika metų perlipta nemažai slenksčių, visą laiką kopiama naujovių laiptais.

Tik susikūrusi ir perėmusi įmokų rinkimą bei dalį profsąjungų funkcijų „Sodra“ turėjo neigiamą įvaizdį. „Visi mus piešė kaip didelį baubą, sakė, jog esame ne prestižinė organizacija“, – J.Zinkevičius prisimena laiką ir situaciją, kai ieškojo patalpų ir tuometinių rajono vadovų prašė perleisti buvusio partijos komiteto pastatą.

Daug neigiamų vertinimų sulaukė besikurdami tuometinio vaikų darželio pastate. Kūrimosi, statybų periodą direktorius dabar prisimena kaip sunkų ir nemalonų laiką.

Šiuo metu jau visai kiti rūpesčiai – įstaigai pradeda trūkti kvalifikuotų darbuotojų, ypač finansininkų, ekonomistų, teisininkų. Jauni žmonės nenori ateiti, o pagyvenusiems sunkiau pataikyti į koją su nuolatos kintančiais reikalavimais, technologijų valdymu.

„Labai didelis mūsų darbo intensyvumas, valdome labai didelį srautą ir kiekį informacijos, daug kas susieta su duomenų apsauga.

Žmonės pas mus ateina norėdami sužinoti apie vienas kitą, apie artimuosius, todėl mes turime labai protingai pateikti informaciją, kad neatskleistume neskelbtinų duomenų“, – aiškino direktorius apie skyriaus darbo specifiką. Darbas suintensyvėja prieš kiekvienus rinkimus, nes padidinamos įvairios išmokos, diegiamos naujos programos. „Bet dar nėra taip buvę, kad Vilkaviškio „Sodra“ neįvykdytų kurios nors užduoties“, – savo kolektyvu didžiuojasi J.Zinkevičius.

Dalis darbuotojų yra valstybės tarnautojai, kita dalis dirba pagal sutartis, visi kompetencijos įgyja pastoviai mokydamiesi įvairiuose kursuose. Direktorius įgijęs pirmąją valstybės tarnautojo klasę, dar keli specialistai – antrąją. Šias kvalifikacijas suteikia tik respublikinė vertinimo komisija. „Jei ne skyriaus žmonės, kurie visi yra geri specialistai, sąžiningi ir atsakingi darbuotojai, – nebūtų ir tokio mano darbo įvertinimo“, – kalbėjo J.Zinkevičius, tuo leisdamas suprasti, jog jam įteiktos „Gerumo žvaigždės“ spinduliai ir yra šaunieji bendradarbiai.

Klausantis direktoriaus pasakojimo apie darbo apimtis ir pasiekimus, pagarbaus pavaldinių darbo įvertinimo, atrodytų, jog kasdienybės reikalai einasi sklandžiai.

– Visko būna: kartais pritrūkstamame ir sąmoningumo, ir kvalifikacijos, net ir gerų norų, – atvirai šypsodamasis, kaip jam įprasta, dėstė J.Zinkevičius.

Kaip gerą dalyką jis vertina tai, jog „Sodra“ yra ne rajoninės priklausomybės organizacija, todėl galima dirbti savo darbą ir nepriklausyti nuo vietos politikų įgeidžių. Savivaldybė „Sodrai“ yra toks pat mokesčių mokėtojas, kaip ir visi kiti, su ja palaikomi geri santykiai. „Norėčiau netgi pažymėti, kad Vilkaviškio rajono savivaldybės archyvas dirba geriau nei kitų rajonų. Nekyla jokių neaiškumų su Tarybos nariais“, – džiaugėsi J.Zinkevičius ir pridūrė, kad jų darbe atsiribota nuo bet kokio politizavimo. Į kiekvieną besikreipiantį interesantą žiūrima kaip į žmogų, o ne vertinama pagal priklausymą partijai.Skleidžia informaciją

„Sodros“ direktorius sakė, jog vienas iš jo rūpesčių esąs kuo daugiau žmones supažindinti su socialinio draudimo situacija bei naujovėmis. Todėl jis nuolat dalyvauja seniūnijų gyventojų susirinkimuose, kuriuos rengia Savivaldybė.

J.Zinkevičiaus manymu, rajono žmonės pakankamai išprusę socialinio draudimo srityje. Retenybė, kad dėl neišsiaiškinto klausimo interesantas veržtųsi į direktoriaus kabinetą. Gyventojų priėmimas yra organizuotas atskiruose kabinetuose ir ten paprastai viskas išsiaiškinama.

Kasdien žmonės bet kokią juos dominančią informaciją gali gauti bendru informaciniu „Sodros“ telefono numeriu 8 700 70 080.Koks tas gyvenimas „nuo – iki“

Pasak Jono Zinkevičiaus, jų kolektyve nusistovėjo tradicija švęsti ne tik profesinę „Sodros“ dieną (kovo 26-ąją), Kalėdas, bet ir Jonines.

Per ilgesnį laiką atsisijojo tie, kurie ateidavo sveikinti „ne Joną, o kėdę“. „Su daugeliu žmonių subrendome maloniam bendravimui. Žmonės įgijo supratimo, kad su „Sodra“ privaloma laiku ir tvarkingai atsiskaityti“, – džiaugėsi direktorius. Tas supratimas palengvina darbą, tačiau veikla pastaruoju metu labai suintensyvėjo. J.Zinkevičius yra kelių respublikinių komisijų narys, „Sodros“ patariamosios valdybos narys. Tenka dalyvauti įvairių projektų svarstymuose, pareikšti savo nuomonę, direktorius yra Savivaldybės valstybės tarnautojų vertinimo komisijos narys.

O kiek solidžios organizacijos vadovas leidžia kitiems žinoti apie savo asmeninį gyvenimą? Leidiniuose „Kas yra kas Lietuvoje?“ rašoma: „Gimė 1948 metais Šakių rajone. Mokėsi Žvirgždaičių aštuonmetėje, baigė Kudirkos Naumiesčio vidurinę mokyklą. Darbo biografiją pradėjo melioracijoje darbininku, meistru, įstojo ir baigė Vilniaus universitete teisę, dirbo juristu tuometinėje žemės ūkio valdyboje, susivienijimo „Žemūktechnika“ tarpūkiniu juriskonsultu...“

„Kiek kas nori, tiek žino. Argi tokiame mieste – Vilkaviškyje – ką nors nuslėpsi?“ – juokėsi pašnekovas. Jis mėgsta skaityti knygas, užsiimti sodininkyste, pastaruoju metu susidomėjo ir gėlėmis. Su žmona Nijole aplankė nemažai Europos šalių. Džiaugsmo suteikia sūnūs – kariškio kelią pasirinkęs Andrius ir verslininkas Danas, magistrantūroje besimokanti Raimonda. O kai trys žavūs anūkai – dešimtmetė Justė, šešiametė Gabija, dvejų metų Mantas – patampo senelio ūsus, rodos, išsisklaido visas nuovargis ir rūpesčiai. Savųjų ilgesys dažnai suburia į draugę Joną ir tris jo seseris su šeimomis. Visi jie kartu linksminosi ir Jono šešiasdešimties metų jubiliejaus pobūvyje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Ar vartotinas pavadinimas „kajeno pipirai“?
Tai ne pipirai, o paprikos. Vartotinas pavadinimas yra Kajeno paprikos. Ši prieskoninė daržovė pavadinimą gavo pagal Kajeno vietovę ( Cayenne ), esančią Prancūzijos Gvianoje.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas