„Santaka“ / Rimantė Šalaševičiūtė: „Grąžinkime vaikus į mokyklas“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-15 09:29

Dalinkitės:  


Rimantė Šalaševičiūtė: „Grąžinkime vaikus į mokyklas“


Problema, kodėl vaikai nelanko mokyklos, yra ypač aštri. Tačiau situacija turėtų keistis, nes šioje srityje vykdoma keletas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamų projektų, tarp jų – „Vaikų, iškrentančių iš bendrojo lavinimo sistemos, skaičiaus mažinimas, stiprinant prevencinių grupių veiklą ugdymo institucijose“. Apie šį projektą su Vaiko teisių apsaugos kontroliere, projekto valdymo grupės nare Rimante ŠALAŠEVIČIŪTE kalbėjosi Daiva Urbienė.

– Kaip yra sprendžiamos vaikų, nelankančių mokyklos, problemos?

– Anksčiau buvo nustatyta, kad kartą per metus kiekvienas švietimo skyrius turi pateikti ministerijai apskaitą apie mokyklos nelankančius vaikus. Galima spėti, kad priežastis, dėl kurios pateikiama informacija tik vieną kartą, yra mokinio krepšelio išlaikymas. Nors mokinys nelanko pamokų visus metus, tačiau jam skirti pinigai yra naudojami mokyklos reikmėms.

Įdomiausia buvo atliekant tyrimą dėl nelankančių vaikų skaičiaus. Pasipylė skambučiai, kokius vaikus laikyti nelankančiais mokyklos. Ar tuos, kurie nelanko mėnesį? Ar tris? Ar pusę metų? Juk laiko terminas, kiek ilgai vaikas gali nelankyti mokyklos, nenustatytas.

Siekiama, kad apie vaikus, nelankančius mokyklos, būtų informuojama dažniau. Tokiu atveju mokyklos, norėdamos išsaugoti mokinio krepšelį, būtų priverstos dirbti su vaiku ir jo šeima.



– Tačiau apskaitos pakeitimas negrąžins vaikų į mokyklas?

– Vaikui, nelankančiam mokyklos, turi padėti socialinis pedagogas, dirbantis mokykloje. Juk jo pareiga – tarpininkauti tarp mokyklos ir vaiko bei jo šeimos. Anksčiau šių specialistų būdavo mažai ir juos apkraudavo visokiais papildomais darbais, o dabar socialinis pedagogas atranda savo vietą mokykloje. Be to, Švietimo ir mokslo ministerijos pastangomis socialinių pedagogų etatų skaičius mokyklose padidėjo.

– O kokią naudą duoda šiuo metu vykdomas iš ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas, kuris turėtų padėti sumažinti mokyklą nelankančių vaikų skaičių?

– Šį projektą vykdo Lietuvos socialinių pedagogų asociacija, vienijanti socialinius pedagogus ir kitus vaiko gerovės srityje dirbančius specialistus. Siekiama, kad prevencinės grupės ugdymo institucijose dirbtų efektyviau.

Taigi turėtų bendradarbiauti socialiniai darbuotojai, Vaiko teisių apsaugos tarnyba, švietimo skyriai, mokyklos. Šios instancijos turi užtikrinti vaiko grąžinimą į mokyklą ir pagalbą jam.

Jei vaikas nelanko mokyklos, tai mokykla turi informuoti švietimo skyrių ir Vaiko teisių apsaugos tarnybą. Kodėl moksleivis nelanko mokyklos? Ar tėvai žino? Gal neprižiūri? Kokia reikalinga pagalba tai šeimai? Kas dar gali padėti vaikui sugrįžti į mokyklą?



– Ar situacija pagerėjo, ar pasikeitė kas nors?

– Mes dabar matome, kas yra blogai, ir galime spręsti kylančias problemas. Gaunami gerokai tikslesni duomenys apie moksleivius, nelankančius mokyklos. Tad vykdant šį ES remiamą projektą atsiranda aiškumas, tikslesnė informacija, analizuojama situacija, kurią galima valdyti. Užsk. 183





Publikuota: 2008-01-15 09:29:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai