„Santaka“ / Būsto remontas be nuostolių: specialisto patarimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-15 09:26

Dalinkitės:  


Būsto remontas be nuostolių: specialisto patarimai


Šiais laikais norint įsigyti būstą daugeliui žmonių didelių problemų nekyla, reikia tik skirti laiko informacijai apie pageidaujamą būstą susirinkti ir turėti kantrybės tvarkyti visokius „popierinius“ reikalus su bankais ir kitomis biurokratinėmis įstaigomis. Tačiau įsigijus butą ar namą visos problemos tuo dar nesibaigia.

Beveik kiekvienas žmogus bent kartą per savo gyvenimą susiduria su labai aktualia tema – buto ar namo remontu, kuris ne tik gerokai suplonina piniginę ar ištuština banko sąskaitą, bet ir gerokai patampo nervus ne vienam žmogui, panorusiam gražiau gyventi. Paprastai visų su remonto darbais susijusių nesėkmių kaltininkais tampa remontą atlikti pasamdyti darbininkai. Pabandykime pasvarstyti, kiek šiuose kaltinimuose yra tiesos ir ką gi reikėtų daryti žmogui, nusprendusiam būstą remontuoti ne savo jėgomis, o samdant remontą atliekančius darbininkus.

Butų ir namų vidaus apdailos kokybė labiausiai nukenčia dėl samdomų darbininkų kvalifikacijos stokos ir atmestinai atliktų darbų. Didžioji dalis darbininkų turi su statybų bei remonto darbais visiškai nesusijusią specialybę, yra savamoksliai, dažnai šį darbą dirbantys tik todėl, kad už jį neblogai sumokama.

Jeigu jūs pasamdėte žmogų remontuoti savo butą ir tikrai žinote, kad jis yra kruopštus ir sąžiningas, galite džiaugtis, nes toks darbininkas nors ir nepadarys jūsų bute stebuklų, bet ir tikėtina, kad jūsų buto nenuniokos. Vargas tiems, kurie į savo būstą įsileis ne tik apie remontą ir statybas, bet ir apskritai apie jokį padorumą ar elementarią žmogišką kultūrą nenusimanantį „meistrą“. Tokie nesiskaito su žmonėmis ir tiesiog niokoja svetimą turtą – JŪSŲ BŪSTĄ! Kas atlygins už sugadintas statybines medžiagas (tapetus, plyteles, dažus), už sumokėtą atlyginimą, už veltui sugaištą laiką (greičiausiai po tokio remonto jums vėl reikės naujo meistro, kad ištaisytų padarytą broką).


Galima retoriškai paklausti, kaip žmogui, didelių pastangų dėka baigusiam šešias ar aštuonias klases, paaiškinti, kad kambario sienos turi susikirsti stačiu kampu, jei jis nežino, kuo skiriasi kvadratas nuo netaisyklingo daugiakampio, arba kaip „meistrui“ paaiškinti, kad tu savo miegamajame nori rožinio atspalvio sienų, jei iki tol jis manė, kad yra tik raudona, mėlyna ir žalia spalvos, arba kaip paaiškinti „specialistui“, kad jis kreivai klijuoja tapetus, jei jis jau dvi savaites neišsiblaivo, todėl ne tik klijuojamo tapeto nemato, bet ir buto šeimininko beatpažįsta.

Padėtis su šios srities specialistais labai prasta, beveik visi geri specialistai (aišku, daug ir blogų) išvykę į Angliją, Airiją ar kokią kitą užsienio šalį, o tiems tikrai geriems specialistams, kuriuos galima pasamdyti Lietuvoje, teks sumokėti keliolika tūkstančių ir laukti savo eilės pusę metų arba net ir daugiau.

Ko gero, jau visiems aišku, kad daugeliui, ketinančių pradėti savo buto ar namo remontą, teks ir toliau bendrauti su nekvalifikuotais darbininkais, nes tokių dabar daugiausia. Tačiau tokiu atveju geriausia būtų papildomai samdyti vidaus apdailos darbų priežiūros specialistą, kuris broką pamatytų darbų atlikimo metu, o ne tada, kai jūs atsiskaitėte su dirbusiais darbininkais ir jie pradingo kaip į vandenį. Darbų atlikimo metu padarytą broką dažniausiai nesunkiai galima ištaisyti arba užmaskuoti taip, kad net labai įgudusi akis nepamatys. Tokiu būdu, samdant darbų priežiūros specialistą, bus taupomas jūsų laikas, nervai ir pinigai. Žinoma, žmogus, skaičiuojantis kiekvieną litą, nenorės samdyti jokio darbų priežiūros specialisto, o verčiau pats stovės remontą atliekantiems darbininkams už nugaros.


Individualios įmonės savininkas L.Merkevičiaus teigia, jog kiekvienas iš mūsų gali pastebėti blogai suklijuotus tapetus, nekokybiškai išdažytą sieną ar kreivai įstatytas duris, tačiau kaip žinoti, ar darbus atliekantis specialistas plytelėms klijuoti pasirinko tinkamus klijus, ar gipskartonio plokščių siūlės užtaisomos tinkamomis medžiagomis, ar sienos gerai nugruntuotos, ar langų kraštams užtaisyti naudojamas tinkamas gruntas, ar jungiant metalo karkasą laikomasi techninių reikalavimų. Tai gali žinoti tik išmanantis specialistas, todėl, jei taupote savo pinigus ir neturite laiko kasdien prižiūrėti darbininkus, vertėtų pasamdyti specialistą, padėsiantį išrinkti tinkamas statybines medžiagas: kokybiškus tapetus, plyteles, klijus, dažus ir kt.

„Būtų naivu manyti, kad šiais klausimais yra kompetentingi konsultuoti statybinių medžiagų parduotuvių pardavėjai ar jose dirbantys konsultantai“, – sakė interjero dizaino įmonės savininkas. „Dažniausiai pardavėjai neturi tam reikiamos kompetencijos ir pakankami žinių, be to, neretai jiems trūksta ir bendravimo kultūros, todėl, geriausiu atveju, jums pasiūlys perskaityti informaciją, esančią ant pakuotės“.

Ne vienas didelę patirtį turintis statybų ir remonto specialistas lyg susitarę tvirtino, jog labai svarbu patikrinti samdomų darbininkų gebėjimus ir patikimumą, pavyzdžiui, bent pasikalbėti su pora jų buvusių klientų, pažiūrėti, kaip atliktas remontas jų namuose. Taigi ieškodami remontą atliekančių specialistų, rinkitės išmanančius savo darbą.




Asta URBONAVIČIŪTĖ





Publikuota: 2008-01-15 09:26:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai