„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Sūdavos k. (159 m², gali būti naudojamas kaip sandėlis ar dirbtuvės). Tel. 8 625 67 369.
Galioja iki: 2020-07-23 11:03:44

Parduoda mūrinį namą Tiesos g. 14, Kybartuose (yra ūkiniai pastatai, 15 a žemės). Tel. 8 650 64 887.
Galioja iki: 2020-07-23 11:10:37Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2004-12-17 16:44

Dalinkitės:  


Daug džiaugsmo suteikė prie eglutės netikėtai pasirodęs Kalėdų Senelis ir Snieguolė.

Skaitytojų laiškai

Medikai skęsta popierizme

Sveikatos apsaugos ministerijos biurokratinio popierizmo labirintuose dažnai pasiklys- ta ir gydytojai, ir pacientai.

Neseniai Kauno universitetinėse klinikose man buvo paskirta operacija. Iš vakaro staiga pakilus temperatūrai ir pablogėjus sveikatai, klinikų medikai operuoti nebesutiko.

Jie patarė pagalbos kreiptis į vietinę gydymo įstaigą – tik tuomet, kai pasveiksiu, paskirs operacijos datą.

Grįžusi iš Kauno atvažiavau į Vilkaviškio ligoninės priėmimo skyrių. Man maloniai paaiškino, jog pirmiausia privalau kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti siuntimą. Nuskubėjau į gydytojos L.Lekešienės kliniką. Deja, nepasisekė, nes gydytoja tądien dirbo tik nuo pietų. Pagaliau sulaukusi medikės išgirdau, jog man įtariamas plaučių uždegimas, tad turėčiau gydytis ligoninėje, Pulmunologijos skyriuje. Bet atlikti tyrimus jau buvo per vėlu, o ir vietų stacionare nebuvo. Teko nusipirkti vaistų ir grįžti namo. Per naktį sveikata dar pablogėjo – kamavo kosulys, dusau.

Ryte vėl nuvykau į ligoninę ir tuomet buvau skubiai paguldyta. Žinojau, kad pagal įstatymą „privalau“ pasveikti per 10 dienų. Laimei, gydytojas V.Rogalskis greitai pritaikė gydymą ir pasijutau geriau. Tai – ne pirmas kartas, kai Vilkaviškio gydytojai gelbėjo mano ir mano šeimos narių sveikatą. Daugelį jų aš drįsčiau pavadinti Gydytojais iš didžiosios raidės. Šįkart dėkoju visam Pulmonologijos skyriaus kolektyvui – slaugytojoms D.Babrauskaitei, D.Jurgelaitienei, R.Čemerkienei, R.Vaškevičienei, G.Akelaitienei, I.Šūmakarienei, R.Girdauskienei, slaugei A.Bagdonienei už rūpestį, raminančius žodžius, gydančius geriau už vaistus. Tačiau kas būtų kaltas tuomet, jei po paros blaškymosi po medicinos įstaigas būtų per vėlu man padėti?

Kaskart stebiuosi Sveikatos apsaugos ministerijos kuriamais, o Seimo laiminamais įstatymais – sumažinti ligonių skaičių, paciento kelią „nuvinguriuoti“ per šeimos gydytojų kabinetus. Tokie sprendimai apsunkina ir popierizmo liūne klimpstančius gydytojus, dėl to kenčia ir ligoniai. Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkams reikėtų dažniau nusileisti iki eilinių ligonių ir sužinoti, kuo gyvena jų pacientai.Elena GENOVAITĖ-SAVUKAITIENĖ

Parodos teigia, jog pasaulis yra gražus

Gruodžio 3 dieną grupelė kultūros naujienų besiilginčių žmonių (marijampoliečių, vilkaviškiečių, gižiečių) dalyvavo susitikime su parodų autorėmis Danute Valentaite (tekstilė) ir Laimute Kraukšliene (fotografija).

Visą lapkričio mėnesį dailininkė Danutė Valentaitė savo tekstilės miniatiūras eksponavo Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos galerijoje „Žalia – geltona“.

Kolekcija pavadinta „Geltona“, nes visi darbai iš tiesų geltoni. Keri ne tik spalvos galia, bet ir menininkės darbuose gyva, nenutrūkstanti liaudies meno tradicijų gija, senolių staklių audimo technikos dvasia, kruopštumas, preciziškumas, polinkis į improvizaciją. Autorė savaip žiūri į gyvenimą, stebi žmones, gamtą, subtiliai tai apmąsto ir žiūrovui pateikia savitą reginį. Pabrėždama ištikimybę senosioms liaudies audimo tradicijoms („Ruoželinis“, „Liaudiški ritmai“), nėrimui vąšeliu („Kompozicijos“), Danutė naudoja autorines technikas ir eksperimentuoja su naujomis medžiagomis: tekstiliniais dažais, plusteriu, žvejybiniu valu, sintetinėmis juostelėmis, sintetiniu kailiu, poliesteriu, medvilne, linu... Parodą aplankę rajono dailės ir technologijų mokytojai, mokiniai, kaimo bendruomenės žmonės teigė, jog tokį mėnesį, kai saulelė žemai žemai, gera „sušilti“ nuo geltonos spalvos miniatiūrų, darbų, pajusti spalvos įtaką nuotaikai, vėl „atrasti“ kantrybę, kai visi kažkur taip skubame....

Vaikai džiūgavo prie „Šiuolaikinių lietuvaičių šukuosenų“, suaugę stebėjosi autorės kruopštumu prie „Mėlynos tulpės“, „Lietuviškų ritmų“, darbo, atlikto senovine lietuvių kilpinėlių technika....

Danutė Valentaitė yra VDA Kauno dailės akademijos taikomosios tekstilės katedros dėstytoja, docentė. Respublikinėse ir tarptautinėse parodose dalyvauja nuo 1974 m. Surengė penkias personalines tekstilės parodas.

Dailininkės kūrybinių darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai, privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.x x xMenininkams visada aktuali žmogaus ir gamtos santykio idėja, tačiau kiekvienas ją plėtoja savaip. Galerijoje eksponuojamų fotonovelių „Šviesos atspindžiai“ ir „Sniegas“ parodos autorė – marijampolietė Laimutė Kraukšlienė – savo fotografijose rodo, kokia vis dar nepažįstama ir neaprėpiama yra gamta, žmogaus nuolat stebima, studijuojama...

Autorė paprastuose gamtos reiškiniuose įžiūri grožį, žvilgsniu skverbiasi į mikropasaulį, verčia žiūrovą dar kartą pervertinti kasdienius reiškinius, sustabdyti akimirką, ją užfiksuoti... Ir ne tik užfiksuoti, bet ir perteikti savo požiūrį į pasirinktą objektą.

L.Kraukšlienė su fotoaparatu „nusileidžia“ į upės dugną, kur virpa žuvytės, akmenėliai, žolės, vandens bangelės, spalvos, žiedai... Virpa ir žmogaus minties bei rankų tvarinys, jo paliktas pėdsakas gamtoje – laiptai, fotografijose įgiję naują vertę ir suskambėję kitais spalviniais, toniniais ritmais, subtilaus kolorito akordais.

L.Kraukšlienės fotografija, – naujos formos ir vizijos, atsirandančios kaip stebėjimų ir išgyvenimų rezultatas, tiesioginis ir netiesioginis gamtos formų, linijų atspindys, susikaupimas, ramybė....

Abi autorės veda parodos lankytojus per pasaulį, sakydamos: koks jis gražus, mylėkime jį, žemę, žmones....Virginija ARMANAVIČIENĖ

Dailės mokytoja metodininkė

Kybartiečiai moksleiviai Seime stebėjo parlamentarų darbą

Nemažas būrys Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių susiruošė aplankyti Seimą, norėdami pamatyti naują šalies valdžią ir paspausti ranką nors vienam parlamentarui.

Dėmesingai sutikti ir patikrinti apsaugos darbuotojų, buvome palydėti į spaudos konferencijų salę. Po kelių minučių atvyko finansų ministras Algirdas Butkevičius.

Puikios nuotaikos, su nuoširdžia šypsena ministras spaudė rankas kybartiečiams mokytojams bei mokiniams ir kvietė užimti vietas prie stalo, kur spaudos konferencijų metu sėdi ir į klausimus atsakinėja ministrai, Seimo nariai. Pats A.Butkevičius stovėjo greta ir atsakinėjo į mūsų klausimus, papasakojo apie savo darbą Seime ir ministerijoje, atsisveikindamas linkėjo visokeriopos sėkmės.

Pasidaliję į dvi grupes kybartiečiai, lydimi spaudos atstovų, pasklido po Seimo rūmų koridorius, apžiūrėjo kabinetus, stebėjo plenarinio posėdžio eigą. Tuo metu buvo aktyviai diskutuojama dėl Pilietybės įstatymo pataisų. Po to buvome pakviesti Europos Sąjungos informacinį centrą, kur išgirdome naudingos informacijos.

Kelionės įspūdžius papildėme pasigrožėdami Katedros aikštėje besipuikuojančia eglute, aplankydami „Akropolį“.

Nuoširdžiai dėkojame ministrui A.Butkevičiui, gimnazijos direktoriui S.Spangevičiui, mokytojams ekspertams Geniai ir Juozui Jurkynams, organizavusiems šį susitikimą, gimnazijos mokytojams, skyrusiems lėšų kelionei moksleiviams, besimokantiems pagal specialiąsias programas.Albinas BANDŽIULIS

Kybartų Kristijono Donelaičio vidurinės mokyklos socialinis pedagogas, projekto „Vaiko šypsena“ koordinatorius

Poezija vėl suvedė draugus

Gruodžio 10 dienos vakaras. Ramus, pilnas apmąstymų. Dar kartą pakeliu Kosto Miliausko knygelę „Su negalia suklupęs“. Ką tik sugrįžusi iš jo autorinio vakaro, skaitau eiles iš naujo, ir prieš akis kyla prisiminimai.

Šitą vyrą pažįstu jau daugiau kaip trisdešimt metų. Jis tuomet buvo paežerietis, dirbo veterinarijos gydytoju. Kai „Santakoje“ radau kvietimą į jo knygos pristatymą, nelikau abejinga. Tik kaip pasiekti Pilviškius? Nubėgau pas mielą kaimynę Česiukę Mikalauskienę, ir reikalas buvo sutvarkytas. Ačiū jai ir jos dukrai Irenai su vyru Antanu, kad dalyvavau nuostabiame renginyje.

Eilėraščius keitė nuotaikinga daina, susirinkusiųjų prisiminimai. Įstrigo seniūno žodžiai, kad neįsivaizduojame Kosto su negalia. Ir man atrodo, jis, kaip dabar madinga sakyti, tik „persikvalifikavo“. Dabar rašo eilėraščius ir tai jam sekasi gana sklandžiai.

Mielas Kostai, ačiū Tau ir visiems prisidėjusiems už renginį, už pasisėdėjimą senų draugų būryje. Sveikinu Tave ir su artėjančiu gimtadieniu.Nijolė DAINAUSKIENĖ

Gražios tradicijos Keturvalakiuose pradžia

Gruodžio 14 dieną Keturvalakių bendruomenės valdybos iniciatyva miestelio centre, prie mokyklos, buvo surengta eglutės įžiebimo šventė. Bendruomenės nariai nuoširdžiai padirbėjo, kad aikštelėje tvirtai stovėtų gražiai papuošta sidabrinė eglė. Ją dovanojo Stasė ir Arvydas Kieliai.

Džiugu, kad šventėje dalyvavo ne tik miestelio gyventojai, moksleiviai ir mokytojai, bet ir svečiai iš Vilkaviškio: Seimo nario Algirdo Ivanausko padėjėja Edita Kudirkaitė, laikinai einanti Darbo partijos Vilkaviškio skyriaus pirmininko pareigas Svetlana Kantautienė, Darbo partijos Vilkaviškio skyriaus tarybos nariai, Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys.

Šventę vedė Keturvalakių bendruomenės pirmininkas Vitas Gavėnas. Daug šiltų šventinių linkėjimų išsakė svečiai, o savo kūrybos eilėraštį, skirtą šiai progai, skaitė keturvalakietė Elvyra Matusevičienė.

Vilkaviškio skyriaus Darbo partijos narių iniciatyva visus, ypač mažuosius, pradžiugino netikėtai pasirodę Kalėdų Senelis ir Snieguolė. Visos klasės gavo dovanų maišelius, o mokyklai buvo įteiktas magnetofonas ir fotoaparatas.

Buvo tikrai linksma. Moksleiviai deklamavo, dainavo kalėdines dainas, visi drauge su Kalėdų Seneliu šoko apie eglutę. Danguje pasirodė įvairiaspalviai fejerverkai – įspūdinga bendruomenės narių dovana šventės dalyviams.

Ši šventė visiems labai patiko. Norėtume, kad ji taptų gražia kalėdine tradicija.Salomėja KUČINSKIENĖ

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Senjorus kviečia sportuoti ir aktyviai leisti laisvalaikį
* Mažoji kultūros sostinė planuoja pasipuošti fontanu
* Klausytojų vėl lauks užburiantys muzikos, šviesos ir dailės vakarai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar laukiate sezoninių pekių išpardavimo?
Laukiu ir sutaupau nemažai pinigų.
Išpardavimai nedomina.
Perku daiktus, kada reikia.
Nusivyliau išparduodamų prekių kokybe.Kalbos patarimai

Ar automobilis gali planiruoti kelyje?
Žodis planiruoti neteiktinas vartoti dėl hibridinės darybos. Vartotina sklęsti, pvz.: Šlapiame ir slidžiame kelyje automobilis pradėjo planiruoti ( sklęsti ) pakelės griovio link.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas