„Santaka“ / Santuoka dar nėra atgyvena

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-11 16:39

Dalinkitės:  


Santuoka dar nėra atgyvena

Birutė NENĖNIENĖ


Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ lapkričio mėnesį atliko suaugusių šalies gyventojų apklausą apie požiūrį į šeimą. Specialistų apibendrinti 19 miestų ir 62 kaimuose vykdytos apklausos rezultatai buvo pristatyti Seime surengtoje spaudos konferencijoje, jie yra paskelbti Nacionalinės šeimų ir tėvų asociacijos tinklalapyje.

Net 67 procentai respondentų, paklausti, ką jie laiko tikra šeima, atsakė, kad tai yra sutuoktiniai su savo vaikais ar įvaikiais. 48,7 proc. apklaustųjų labai svarbu bei 31,2 proc. yra svarbu, kad jų vaikai, anūkai gimtų susituokusių tėvų šeimoje. 87,8 proc. pasisakė už tai, kad moteris yra saugesnė ir oriau jaučiasi gyvendama su vyru santuokoje.

Į klausimą, kokia aplinka yra geriausia vaikui vystytis, net 96,8 proc. pareiškė, jog santuokoje, kai vaikas gerai prižiūrimas. 74,8 proc. respondentų išsakė savo pastebėjimą, jog šiandien valstybė daugiau remia vienišas motinas su vaikais. 79,1 proc. pasisakė už tai, kad sutuoktiniams reikia palankios valstybės politikos.

Apklaustųjų nuomone, šeimos institucija gerokai sustiprėtų, jeigu vaiko auginimas būtų prilygintas darbui ir įskaitytas į darbo stažą, būtų taikomos darbo sąlygų lengvatos (trumpesnė darbo diena, lankstesnis atostogų grafikas ir kt.), taikomos įvairios materialinės lengvatos, palankios sąlygos šeimos verslui ir t. t.


Šį tyrimą vykdyti paskatino intensyvios visuomenės diskusijos apie šeimos svarbą. Jos kilo Seime pristačius Valstybinės šeimos politikos koncepcijos projektą.

Koncepcijos oponentai teigia, kad santuoka grįsta šeima yra atgyvenusi, kad „antspaudas pase“ nėra svarbus vaikams ir pan. Anot Seimo narės, Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkės R.Baškienės, Valstybinės šeimos politikos koncepcijos projekte pateikiama šeimos samprata ir valstybės politikos gairės atitinka daugumos Lietuvos gyventojų požiūrį ir lūkesčius, kad vaikai galėtų augti tradicinėje, pilnoje ir darnioje šeimoje.

Socialinių mokslų daktarės E.Laumenskaitės nuomone, tyrimas paneigė nuomonę, jog „santuoka tampa atgyvena“. Gyvenantys su partneriu ar partnere sudaro tik 7,4 proc. visų suaugusių Lietuvos gyventojų, o tarp jaunimo iki 29 metų – 16 proc. Jaunimas, skirtingai nuo kitų amžiaus grupių, į tikros šeimos sampratą dažniau įtraukia ir sugyventinius bei vienišas motinas. Tai sąlygoja ir jų gyvensenos būdas – ikisantuokinės partnerio (-ės) paieškos, dar neįsipareigojant pastoviems santykiams.

Lietuvos gyventojai atsiuntė Seimui gausybę kreipimųsi ir raginimų, palaikančių Valstybinės šeimos politikos koncepcijos projektą, pasisakydami už šeimą, sukurtą moters ir vyro santuokos pagrindu. Visą gruodžio mėnesį vyko parašų rinkimo akcija daugelyje mūsų rajono kolektyvų, vietovių, sekmadieniais – parapijų bažnyčiose.






Publikuota: 2008-01-11 16:39:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai