„Santaka“ / Kaimo spindulių mūsų rajone nepritrūksta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-01-10 08:44

Dalinkitės:  


Pagerbti naujojo mūsų rajono kaimo spinduliuko – Linos Kružinauskienės – į Vilnių atvyko rajono meras Algirdas Bagušinskas, praėjusių metų konkurso „Kaimo spindulys“ laureatė Regina Naujokaitienė ir visas būrys artimųjų.

Autorės nuotr.


Kaimo spindulių mūsų rajone nepritrūksta

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Pirmadienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įteiktos dvidešimt penkios nominacijos šviesiausiems kaimo žmonėms – konkurso „Lietuvos kaimo spindulys 2007“ laureatams. Džiugu, kad Žemės ūkio ministerijos trečiąjį kartą organizuotame renginyje antrą kartą pagerbiami ir mūsų rajono žmonės. Šiemet nominacijos „Kaimo bendruomenės lyderis“ nugalėtoja tapo Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė.

„Lietuvos kaimo spindulio“ laureatams apdovanojimų šventė prasidėjo vidurdienį, kai jie kartu su konkurso vertinimo komisijos nariais ir ministerijos darbuotojais dalyvavo šventiniuose pietuose „Neringos“ restorane. Konkurso iniciatorė – žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė čia jiems įteikė pirmuosius apdovanojimus – diplomus. Tęsiant trečius metus organizuojamo konkurso tradiciją po šventinių pietų nominantams buvo surengta ekskursija po Arkikatedrą ir jos požemius. Vėliau buvo aukojamos šv. Mišios, kuriose pagerbti jau į amžinybę iškeliavę ankstesnių metų konkurso laureatai Alfonsas Giedraitis, Justinas Jucikas ir profesorius Antanas Stancevičius.

Vakarop nominantai, juos lydintys žmonės, spaudos atstovai susirinko Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Iškilmingą konkurso apdovanojimų ceremoniją papuošė šio teatro artistai, operos solistai Audrius Rubežius, Vaidas Vyšniauskas, Kęstutis Alčiauskas, dainininkai Česlovas Gabalis ir Inga Jankauskaitė, Irena Ašakaitė ir Rūta Morozovaitė, skambėjo folkloro ansamblių „Serbentėlė“ ir „Kupolė“ dainos, įspūdingais pasirodymais susirinkusiuosius džiugino šokio teatras „Aura“ bei kiti atlikėjai. Prieš kiekvieną apdovanojimą ekranuose buvo rodomi siužetai apie konkurso nominantus.



Laureatai, kaip ir ankstesniais metais, buvo apdovanoti liaudies meistro vilkaviškiečio Zenono Skinkio iš medžio išdrožtais „Pavasario angelais“, kurie jau tapo konkurso simboliu, bei specialiais rėmėjų įsteigtais prizais. Į šventę buvo pakviestas ir pats skulptūrėlių autorius su šeima.

Ypač smagu, jog suvalkiečiai šioje šventėje suvaidino toli gražu ne paskutinį vaidmenį. Įspūdingai apdovanojimų ceremonijoje nuskambėjo dainininko, kilusio iš Antanavo, Ovidijaus Vyšniausko atliekama visiems gerai žinoma daina „Kur bėga Šešupė“.

Kam smalsu išvysti patį renginį ir pamatyti šiltus interviu su nominantais po renginio, tie šventės įrašą galės pamatyti sausio 27 dieną, 21.30 val., per TV3 televiziją.

Mūsų rajono nominantę Liną Kružinauskienę pažįsta turbūt visi kaimo žmonės. Penketą metų visuomeninį darbą su kaimo bendruomenėmis dirbanti ir už tai negaunanti jokio atlyginimo moteris įvertinta pagal nuopelnus – iš visų konkursui atsiųstų 700 anketų į šią nominaciją buvo daugiausia pretendentų. Daug anketų siųsta ir „Kaimo kultūros puoselėtojo“ bei „Pažangaus ūkininko“ nominacijoms. Aktyviausiai balsavo Pakruojo, Raseinių, Šilutės, Šakių gyventojai. Informaciniais konkurso rėmėjais šiemet buvo net devyniasdešimt rajonų ir regionų laikraščių.



Įdomu, jog „Kaimo bendruomenės lyderio“ įvertinimą gavusi L.Kružinauskienė yra pirmojo mūsų rajono spindulio – „Etninės kultūros puoselėtojos“ Reginos Naujokaitienės – mokinė. Abi moterys kilusios iš Klausučių seniūnijos.

Pasak ir šiemetiniame renginyje dalyvavusios R.Naujokaitienės, Lina buvo gera mokinė ir stropiai mokėsi matematikos, kurią mokytoja jai dėstė Sūdavos vidurinėje mokykloje.

Mūsų nominantė gimė ir užaugo Žynių kaime, didelėje dešimties vaikų – šešių seserų ir keturių brolių – šeimoje. Lina buvo, kaip pati sako, trečia nuo galo. Pati moteris užaugino dvi dukras – Ramintą ir Laurą, kurios į namus sugrįžta tik per šventes ir savaitgaliais, mat yra studentės.

Po vidurinės mokyklos baigimo būsima kaimo bendruomenių pirmininkė mokėsi Kauno politechnikos institute statybininko specialybės. Dirbti šioje srityje Linai neteko.

Prieš penketą metų pradėjusi darbuotis kaimo bendruomenių labui ji mokamą darbą gavo tik praeitais metais – Žemės ūkio rūmai ją įdarbino savivaldos organizatore Vilkaviškio rajone.

Sukdamasi kaip bitutė dviejuose darbuose, Lina dar spėja kartu su vyru ir savo ūkyje Patunkiškių kaime (Šeimenos sen.) triūsti. Šeima laiko per dvidešimt melžiamų karvių ir dar mėsai skirtų galvijų – iš viso Kružinauskų tvarte mykia keturiasdešimt du raguočiai.



Kad Lina yra mėgstama mūsų rajono kaimuose, išduoda visada žmonių pilnas jos kabinetas, nesiliaujantys kvietimai į bendruomenių organizuojamus renginius ir netylantys jos telefonai. Kaipgi nemėgti tokio žmogaus, kuris ne tik žodžiais pasiruošęs padėti, bet ir savo darbais.

Jos dėka atsigavo Gražiškiai, kur kaimo bendruomenė ne tik įsirengė puikius namus savo susibūrimams, bet ir davė darbo kitiems žmonėms. Paruoštas projektas leidžia gražiškiečiams auginti bei perdirbti greitai augančius karklus bei panaudoti juos kaip biologinį kurą ne tik savo reikmėms, bet ir jį parduoti.

Keturiasdešimčia Lietuvos juodmargių, nupirktų už laimėto projekto lėšas, šiandien džiaugiasi ir Vištyčio kaimo bendruomenė. Jos pirmininkė Vilma Menčinskienė sakė, jog tai didelė paspirtis paprastiems žmonėms.

Šiaudų briketų gamyba, kuriai pinigai gauti taip pat iš Linos Kružinauskienės pasiūlyto projekto, tuoj prasidės ir Keturvalakiuose.

– Nieko nepadariau viena, viską kūrėme kartu su bendruomenių pirmininkais, kaimo žmonėmis, – stengiasi sumenkinti savo nuopelnus nominantė. – Be jų nebūčiau nieko pasiekusi ir niekam nebūtų reikėję tų projektų, jei ne pačių žmonių entuziazmas ir noras.





Publikuota: 2008-01-10 08:44:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai