„Santaka“ / 2007-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-28 15:30

Dalinkitės:  


2007-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

„Metų prevencija“

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Pre­ven­ci­jos po­sky­rio vir­ši­nin­kė Kris­ti­na ŠOM­KIE­NĖ šias pa­rei­gas ei­na dar tik pu­sant­rų me­tų. Ta­čiau jos va­do­vau­ja­mo po­sky­rio dar­bo re­zul­ta­tai pa­si­kei­tė aki­vaiz­džiai. Kas mė­ne­sį ra­jo­no kai­muo­se ir mies­te­liuo­se Pre­ven­ci­jos po­sky­rio pa­rei­gū­nai išaiš­ki­na po ke­lis pils­tu­ko taš­kus. Ne vie­nam „pils­tu­ki­nin­kui“ dėl nuo­la­ti­nio šios pa­rei­gū­nės „dė­me­sio“ te­ko at­si­svei­kin­ti su pel­nin­gu vers­lu ir pi­ni­gų pra­si­ma­ny­ti le­ga­liu ke­liu. Pa­ju­tę spau­di­mą „pils­tu­ki­niai“ ne kar­tą ban­dė gra­sin­ti po­li­ci­nin­kei, ta­čiau prin­ci­pin­ga va­do­vė neat­sit­rau­kė ir to­liau su ne­ge­ro­ve ko­vo­ja vi­sais įma­no­mais bū­dais.


„Metų priklaupimas“

Vilkaviškiečių išrinktas Seimo narys, susisiekimo ministras Algirdas BUTKEVIČIUS neslėpė susierzinimo, kai gruodžio pradžioje Seimas jį privertė atšaukti savo įsakymą, nurodantį senų automobilių techninę apžiūrą atlikti kasmet. Jo nuomone, tai būtų buvusi viena iš veiksmingesnių priemonių, kovojant su ypač dideliu avaringumu Lietuvos keliuose.

Šiaip jau nelinkęs lankstytis, o tuo labiau keliaklupsčiauti prieš pigaus populizmo besivaikančius ir priešrinkiminio pataikavimo manijos apimtus politikus, ministras A.Butkevičius be jokių skrupulų nuolankiai atsiklaupė vienoje iš sostinės gatvių. Tuo jis parodė, kad pritaria paskelbtam karui keliuose ir palaiko įvairias akcijas, kuriomis šviečiama visuomenė, o vaikai mokomi saugaus eismo.


„Metų savivaldybė“

Kybartiečių siekiai įsteigti Kybartų savivaldybę ypač sustiprėjo 2007-aisiais.

Vasario mėnesį būrelis entuziastų aplankė nedidukę Rietavo savivaldybę, prieš septynerius metus atsiskyrusią nuo Plungės, domėjosi, kaip jiems sekėsi įveikti skausmingą skyrimosi procedūrą. Iniciatyvinės grupės nariai parsivežtas šviežias žinias ir savivaldos idėjas nuosekliai propagavo tarp Kybartų krašto žmonių.

Galiausiai atsakymą turėjo duoti vietos gyventojų apklausa dėl naujos Kybartų savivaldybės steigimo. Gyventojų apklausos iniciatyvinė grupė, kuriai vadovavo Edmundas GUDŽIŪNAS, dėjo daug pastangų, jog apklausa vyktų sėkmingai.

Kad apklausa būtų laikoma įvykusia, birželio 17 dieną turėjo ateiti ir išreikšti vienokią ar kitokią nuomonę 25 procentai respondentų, t. y. 2959 Kybartų, Virbalio, Pajevonio ir Vištyčio seniūnijų gyventojai.

Deja, atėjo visu tūkstančiu mažiau, todėl apklausa neįvyko ir kybartiečių lūkesčiai neišsipildė.


„Metų apsisprendimas“

„Manau, kad dirbdamas rajono Taryboje kartu su kitais Tarybos nariais žmonėms galėsiu būti naudingesnis“, – taip sakė iš rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjo pareigų atsistatydindamas Algirdas PILIPAVIČIUS, kuris skyriui vadovavo bemaž penkiolika metų. Mat pasirinktas politiko darbas pagal įstatymą įpareigojo apsispręsti visus į rajono Tarybą išrinktus Savivaldybės skyrių, įstaigų vadovus.

Vilkaviškietis paaukojo postą dėl to, kad galėtų iškelti į viešumą negeroves, kurios, jo nuomone, tiesiog tarpsta rajono Savivaldybėje. A.Pilipavičius sakė ne kartą jautęs spaudimą iš dabartinės valdžios ir „pagalių kaišiojimą į ratus“. Pasak jo, nors Žemės ūkio skyrius dirbo puikiai, tačiau įtampa buvusį vedėją vertė stengtis dar labiau.

A.Pilipavičius rajono Tarybos posėdžiuose nepraleidžia progos aštriai kritikuoti valdančiosios partijos, atrodo, kad „iki panagių“ išnagrinėja bemaž kiekvieną Tarybos sprendimo projektą.


„Me­tų sky­ry­bos“

Vil­ka­viš­kio pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­rą (vad. Regina RAŽUKIENĖ) bei nau­jai su­si­kū­ru­sią įstai­gą – Šei­mos me­di­ci­nos cent­rą (vad. Vilija RADIONOVA) – spa­lio pa­bai­go­je iš­gar­si­no nu­vil­ni­jęs „sky­ry­bų“ skan­da­las. Vil­ka­viš­kio po­lik­li­ni­ką vie­nu me­tu pa­li­kę ir į nau­ją įstai­gą dirb­ti išė­ję 18 dar­buo­to­jų to prie­žas­ti­mi nu­ro­dė va­do­vės te­ro­rą. Me­di­kų konf­lik­tus sa­vaip glais­tę ir vie­šo „skal­bi­nių džiaus­ty­mo“ ban­dę iš­veng­ti ra­jo­no va­do­vai be­ne kas­dien su­si­dur­da­vo vis su nau­jo­mis mo­te­riš­kų sky­ry­bų ap­raiš­ko­mis, o te­le­vi­zi­jos hu­mo­ro lai­do­se kas­dien šmė­ža­vo bal­tais cha­la­tais vil­kin­čios ir su­val­kie­tiš­ka tar­me san­ty­kius be­siaiš­ki­nan­čios he­ro­jės.


„Metų lyderis“

Gintautas PLEČKAITIS – verslininkas, Liberalų sąjūdžio Vilkaviškio skyriaus narys, rajono Tarybos narys.

Metų pradžioje lyg uraganas netikėtai jis įsiveržė į politiką. Tarp partiečių triuškinančiai laimėjo savivaldybių tarybų rinkimus, nes iš šeštosios kandidatų sąrašo vietos rinkėjai reitinguodami jį „pakėlė“ į pirmąją poziciją ir vienintelį iš šios partijos išrinko į rajono Tarybą. Savo populiarumu naujokas pranoko net senus politikos vilkus – Liberalų sąjūdžio skyriaus pirmininką K.Akramą ir partijos bičiulį, eksmerą, signatarą J.Mačį. Kaip ir G.Plečkaitis, abu jie įvairiu laiku taip pat vadovavo opozicijai.

Dėl ūmaus charakterio, kandžių pasisakymų, pakelto balso tono šio politiko privengia ne tik eiliniai rajono Savivaldybės darbuotojai, dalyvaujantys rajono Tarybos posėdžiuose, bet ir valdžios vyrai. Kartą opozicijos lyderis netgi kaip reikiant trinktelėjo posėdžių salės durimis.


„Me­tų dvi­ko­va“

Pa­čio­je 2007-ųjų me­tų pra­džio­je nu­skam­bė­jęs dvie­jų po­li­ti­kų konf­lik­tas vie­nam iš jų bai­gė­si po­sto pra­ra­di­mu. Pil­viš­kių se­niū­nas Vy­tau­tas JU­DIC­KAS pir­mą­ją šių me­tų dar­bo die­ną, kaip tei­gė pa­reiš­ki­me po­li­ci­jai, užė­jęs į ka­bi­ne­tą pa­svei­kin­ti ko­le­gės su Nau­jai­siais me­tais, bu­vo ap­tal­žy­tas kė­de. Taip karš­tai rea­ga­vo sa­vo žmo­nos dar­bo ka­bi­ne­te ra­dęs se­niū­ną, tuo me­tu bu­vu­sį Tė­vy­nės są­jun­gos kan­di­da­tų į ra­jo­no Ta­ry­bą są­ra­šuo­se, tuo­me­ti­nės ra­jo­no Ta­ry­bos na­rys bei tuo­met Vals­tie­čių liau­di­nin­kų są­jun­gos Vil­ka­viš­kio sky­riaus pir­mi­nin­ko pa­rei­gas ėjęs Pet­ras BA­REI­KIS. Po šio in­ci­den­to, įvy­ku­sio li­kus ne­pil­nai dviem mė­ne­siams iki rin­ki­mų, va­do­vo el­ge­sį ap­svars­tė par­ti­jos ko­le­gos. Iš pir­mos rin­ki­mų į ra­jo­no Ta­ry­bą są­ra­šo po­zi­ci­jos P.Ba­rei­kis bu­vo per­kel­tas į pa­sku­ti­nią­ją. Vė­liau po­li­ti­kas pa­ts at­si­sta­ty­di­no iš sky­riaus pir­mi­nin­ko pa­rei­gų ir pa­pra­šė iš­brauk­ti jį iš kan­di­da­tų są­ra­šo.


„Metų svajonė“

Naujosios sąjungos (socialliberalų) Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkas Vytautas PAUNKSNIS iš rinkimų į rajono Tarybą tikėjosi labai daug. Vilkaviškietis buvo užtikrintas, kad, būdamas eiliniu piliečiu, prisibels į žmonių širdis. Jis tikėjosi gauti nemažai balsų, kad galėtų, kaip dekaravo rinkimų reklamoje, „užkirsti kelią „savųjų komandoms“ toliau žaisti rajono žmonių gyvenimais“.

„Mes, kaip ir Jūs, kantriai sėdėdami už uždarytų durų ir laukdami, kol „politinėje rajono padangėje jau daugelį metų šmėžuojančios garsios pavardės“ teiksis mus priimti ir išklausyti mūsų problemas, supratome: ilgiau taip tęstis negali“, – teigė skyriaus pirmininkas.

V.Paunksnis neatmetė galimybės, kad būdamas „paprastu vaikinu“ gaus tiek balsų, jog net galės pretenduoti į mero postą.

Deja, svajonei nebuvo lemta išsipildyti – Naujoji sąjunga negavo nė vieno Tarybos nario mandato...


„Metų taikinys“

Antra kadencija Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriumi dirbantis Sigitas KASPARAITIS netikėtai tapo bene svarbiausiu opozicijos kritikos taikiniu.

Pavasarį Tarybos nariams susirinkus į patį pirmąjį posėdį, kai buvo dalijami valdžios portfeliai, opozicinių partijų atstovai netgi siūlė S.Kasparaičio kandidatūrą į mero postą. Tačiau jau rudenį, pateikę ilgiausią sąrašą tariamų nuodėmių, vertė jį iš administracijos vadovo kėdės.


„Metų tvarka“

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Vilkaviškio skyriaus pirmininko Antano BIRGIOLO pavardė šiemet kone visus metus buvo minima Savivaldybės kabinetuose, spaudos (ne tik rajoninės) puslapiuose.

Savivaldybės atstovai piktinosi, kad A.Birgiolas, pats būdamas rajono Tarybos narys, nepaiso valdžios sprendimų ir nemoka vietinės rinkliavos už atliekų išvežimą mokesčio.

Tuo tarpu A.Birgiolas įrodinėjo, kad jis laikosi tvarkos, savo miesto nešiukšlina ir kaltinimai jam metami nepagrįstai.

„Mes norime pagaliau tvarkos ir teisingumo rajone“, – dar prieš rinkimus laikraštyje rašė partijos Vilkaviškio skyriaus vadovas. Kas paneigs, kad šie žodžiai nebuvo pranašiški?


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas