„Santaka“ / Įvykiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-28 15:23

Dalinkitės:  


Įvykiai

Eglė KVIESULAITIENĖ

Per­dū­rė pil­vą

Anks­tes­niais me­tais il­go­mis šven­čių die­no­mis su­lauk­da­vę nu­si­kal­ti­mų bei su­ža­lo­tų, ap­si­nuo­di­ju­sių žmo­nių ant­plū­džio, me­di­kai ir po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai šių­me­tes Ka­lė­das įver­ti­no kaip pa­ly­gin­ti ra­mias.

Sun­kiau­sias nu­si­kal­ti­mas įvy­ko Ky­bar­tuo­se Kū­čių die­ną. Iš­ger­tu­vių me­tu bu­to šei­mi­nin­kas 55-erių V.Z. su­si­py­ko su į sve­čius atė­ju­siu 39-erių T.S. Šei­mi­nin­kas grie­bė nuo sta­lo vir­tu­vi­nį pei­lį ir dū­rė juo sve­čiui į pil­vą. Sun­kiai su­ža­lo­tas ky­bar­tie­tis bu­vo sku­biai ope­ruo­tas. Jis gy­do­mas Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės Chi­rur­gi­jos ir trau­ma­to­lo­gi­jos–or­to­pe­di­jos sky­riu­je.Grei­to­ji už­klim­po

Kū­čių iš­va­ka­rė­se ug­nia­ge­siams gel­bė­to­jams te­ko trauk­ti pas gim­dy­vę at­vy­ku­sį ir už­klim­pu­sį grei­to­sios pa­gal­bos au­to­mo­bi­lį.

Pas pa­gal­bos kvie­tu­sią pil­viš­kie­tę at­sku­bė­ju­sios me­di­kės su­pra­to, kad mo­ters pri­sta­ty­ti į li­go­ni­nę ne­bes­pės – jai bu­vo pra­si­dė­jęs gim­dy­mas. Nak­tį pas mo­te­rį jau lan­kę­si me­di­kės siū­lė va­žiuo­ti į li­go­ni­nę, bet gim­dy­vė at­si­sa­kė – ne­va vai­ke­lis į pa­sau­lį atei­ti tu­rįs tik po mė­ne­sio, tad šven­ti­nes die­nas pra­leis­ti li­go­ni­nė­je ji ne­no­rin­ti.

Apie 2 kg ber­niu­ką fel­če­rėms te­ko priim­ti vie­to­je, gim­dy­mo me­tu pri­du­su­sį kū­di­kį gai­vin­ti. Kai pa­ga­liau pro­ble­mos bu­vo įveik­tos ir gim­dy­vė su kū­di­kiu įli­po į grei­to­sios pa­gal­bos au­to­mo­bi­lį, su­skub­ti į li­go­ni­nę ne­te­ko – ma­ši­na už­klim­po dumb­li­no­je pie­vo­je. Te­ko kvies­ti ug­nia­ge­sius gel­bė­to­jus. Ir gel­bė­to­jų au­to­mo­bi­liui tik var­gais ne­ga­lais pa­vy­ko įveik­ti dumb­ly­ną – jis taip pat bu­vo už­klim­pęs. Pir­mo­mis gy­ve­ni­mo va­lan­do­mis įvei­kęs ai­bę sun­ku­mų, nau­ja­gi­mis su ma­ma pa­ga­liau pa­sie­kė Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nę.Žu­vo ava­ri­jo­se

Per tris dienas įvy­ko net ke­tu­rios įskai­ti­nės ava­ri­jos, dvi iš jų nu­si­ne­šė jau­nų žmo­nių gy­vy­bes.

Sek­ma­die­nį ke­ly­je Ma­ri­jam­po­lė–Ky­bar­tai įvy­ku­sio­je ava­ri­jo­je žu­vo mo­te­ris. Ke­liu Pil­viš­kiai–Gi­žai at­va­žia­vu­sio au­to­mo­bi­lio „Peu­geot 406“ vai­ruo­to­jas 25-erių A.M. ne­pra­lei­do pa­grin­di­niu Ma­ri­jam­po­lė–Ky­bar­tai ke­liu lė­ku­sio sun­kias­vo­rio vil­ki­ko „Vol­vo“. Ma­ši­nos su­si­dū­rė. Vie­to­je žu­vo 27-erių ke­lei­vė L.M. Au­to­mo­bi­lį vai­ra­vęs 25-erių vy­ras A.M. su­ža­lo­tas.

Dar vie­na gy­vy­bę nu­si­ne­šu­si ava­ri­ja įvy­ko šeš­ta­die­nį pa­ry­čiui. 7.43 val. ke­liu Ky­bar­tai–Viš­ty­tis va­žia­vęs vai­ruo­to­jas pa­ste­bė­jo ant ke­lio gu­lin­tį su­ža­lo­tą vy­rą ir iš­kvie­tė me­di­kus. Pa­ke­liui į li­go­ni­nę jau­nas vy­ras mi­rė. Pir­mi­niais duo­me­ni­mis, vy­rą par­tren­kė au­to­mo­bi­lis, ku­ris iš ava­ri­jos vie­tos pa­si­ša­li­no.

Nus­ta­ty­ta, kad ava­ri­jos au­ka ta­po Ky­bei­kių kai­mo (Ky­bar­tų sen.) gy­ven­to­jas 26-erių P.B. Po­li­ci­ja pra­šo žmo­nių, ma­čiu­sių eis­mo įvy­kį, pra­neš­ti tel. 02 ar­ba 112.

Tą pa­čią die­ną Vir­ba­ly­je, Vil­niaus gat­vė­je, au­to­mo­bi­lis kliu­dė žmo­gų ir jį su­ža­lo­jo. „VW Pas­sat“ vai­ra­vęs A.Č. ne­bes­pė­jo su­stab­dy­ti, kai į ke­lią iš­bė­go 21-erių M.A. Vai­ki­nas pa­te­ko tie­siai po au­to­mo­bi­lio ra­tais. Ava­ri­jos me­tu M.A. pa­ty­rė ko­jos trau­mą.

Nak­tį į pir­ma­die­nį Vil­ka­viš­ky­je pės­čią­jį su­ža­lo­jo at­bu­li­ne ei­ga va­žia­vęs au­to­mo­bi­lis. Apie 1 val. Sta­ty­bi­nin­kų gat­ve ėjęs V.M. pa­te­ko po au­to­mo­bi­lio ra­tais. Vy­ras ma­ši­nos nu­me­rių ir mar­kės neį­si­dė­mė­jo. Pa­rei­gū­nai pra­šo ma­čiu­sių šią ava­ri­ją pra­neš­ti tel. 02 ar­ba 112.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas