„Santaka“ / Kybartietėms gera bendrauti ir gyventi su daina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:32

Dalinkitės:  


„Daug me­tų pa­žįs­tu šias mo­te­ris ir ne­ga­liu jų nu­vil­ti, ne­ga­liu pa­lik­ti, nes mes vi­sos my­li­me dainą“, – sa­kė Dan­guo­lė Bor­ker­tie­nė (cent­re).

Autorės nuotr.


Kybartietėms gera bendrauti ir gyventi su daina

Birutė NENĖNIENĖ

„Mes dai­nuo­ja­me sau. Esa­me sa­va­no­riš­kai su­si­bū­ru­sios mo­te­rys, ku­rios dai­nuo­ja dau­giau kaip tris­de­šimt me­tų, nes my­li dai­ną, mo­ka ir no­ri dainuoti“, – trum­pai ky­bar­tie­čių an­samb­lį „Gija“ pri­sta­tė jo va­do­vė mo­ky­to­ja Dan­guo­lė Bor­ker­tie­nė.

Be dai­nos sa­vo gy­ve­ni­mo neį­si­vaiz­duo­jan­čios mo­te­rys į an­samb­lį su­si­tel­kė maž­daug prieš po­rą me­tų, kai bū­rė­si vie­na iš Ky­bar­tų bend­ruo­me­nių. Ta­da pir­mą­kart pa­dai­na­vo ky­bar­tie­čiams. Ant­rą­kart į Kul­tū­ros cent­rą bu­vo pa­kvies­tos Va­sa­rio 16-ąją, kad kon­cer­to metu su ka­pe­la pa­dai­nuo­tų vie­ną dai­ną – „Lie­tu­va bran­gi“.

Veik­los neį­for­mi­nęs ir jo­kiai or­ga­ni­za­ci­jai ne­prik­lau­san­tis ko­lek­ty­vas tu­ri pa­ren­gęs maž­daug ke­tu­rias­de­šim­ties mi­nu­čių re­per­tua­rą. „Mū­sų dai­na­vi­mo sti­liaus net ne­ga­lė­čiau api­bū­din­ti, tai – mū­sų me­tai, mū­sų dai­nos... Dai­nuo­ja­me to­kias dai­nas, ku­rios gi­liai įstri­gu­sios, iš­gy­ven­tos, iš­dai­nuo­tos, to­dėl mie­los šir­džiai. Bū­na taip, kad vi­sos su­sė­da­me šiaip sau, dėl sa­vęs pa­si­dai­nuo­ti, gims­ta man ko­kia idė­ja – pa­si­da­ro­me fonogramą“, – pa­sa­ko­jo va­do­vė. Prieš ku­rį lai­ką D.Bor­ker­tie­nė pa­kei­tė dar­bo­vie­tę, to­dėl jau be­veik pu­sė me­tų mo­te­rys ne­tu­ri kur su­siė­ju­sios re­pe­tuo­ti.

Kai ky­bar­tie­tės bu­vo pa­kvies­tos į Gi­žuo­se su­reng­tą an­samb­lių šven­tę, be­var­dėms va­žiuo­ti kaž­kaip ne­ti­ko, to­dėl pasirinko „Gijos“ var­dą. Nors iš jų krū­ti­nių skam­ba daug nuo­sta­bių, me­lo­din­gų dai­nų, o vie­na – ir apie „si­dab­ro gi­ją plaukuos“, bet to­kį an­samb­lio pa­va­di­ni­mą pa­­rin­ko ne to­dėl, kad būtų pa­čios pra­ži­lu­sios. No­rė­ta pa­brėž­ti, jog dai­ni­nin­kės tę­sia dau­ge­lį me­tų Ky­bar­tuo­se kles­tė­ju­sias mo­te­rų dai­na­vi­mo tra­di­ci­jas.

Į Vil­ka­viš­kį ky­bar­tie­tes kon­cer­tuo­ti bu­vo pa­si­kvie­tęs pa­gy­ve­nu­sių žmo­nių klu­bas „Rudenėlis“. Klau­sy­to­jus mo­te­rys už­bū­rė ne tik iki šir­dies gel­mių įsi­skver­bian­čio­mis me­lo­di­jo­mis, spin­din­čiais vei­dais, bet ir ne­pap­ras­tai tvar­kin­ga ir sko­nin­ga sce­ni­ne iš­vaiz­da.

Pak­laus­ta, kas joms pa­de­da ar pa­re­mia iš­vy­kas, D.Bor­ker­tie­nė tik nu­si­šyp­so­jo. Jei­gu kas pa­kvie­čia dai­nuo­ti, va­žiuo­ja sa­vo au­to­mo­bi­liais, ke­lio­nei su­si­de­da po ke­le­tą li­tų. Mo­te­rys pa­čios ren­gia­si, de­ri­na­si, puo­šia­si. Vi­sus or­ga­ni­za­ci­nius rū­pes­čius tar­si at­per­ka tai, kad yra žmo­nių, ku­riems ky­bar­tie­čių dai­na­vi­mas gra­žus.

Šių me­tų pra­džio­je vie­nos dai­ni­nin­kės gi­mi­nai­čių dė­ka mo­te­rys bu­vo pa­kvies­tos pa­si­ro­dy­ti Pa­ne­vė­žio kul­tū­ros rū­muo­se. Kad bū­tų sma­giau, pri­si­kal­bi­no ir Gi­rė­nų kai­mo ka­pe­lą.

„Gijos“ an­samb­lio bran­duo­lys iš­li­kęs iš kaž­ka­da garsaus D.Bor­ker­tie­nės va­do­vau­to, Dai­nų šven­tė­se dai­na­vu­sio Ky­bar­tų cho­ro. Įvai­rių pro­fe­si­jų mo­te­rų ne­blės­tan­tis en­tu­ziaz­mas ir mei­lė dai­nai ne­lei­do D.Bor­ker­tie­nei, anot jos pa­čios, „praei­ti gat­ve“, to­dėl ir su­ti­ko va­do­vau­ti an­samb­liui, nes ne­ga­li bend­ra­min­čių pa­lik­ti ir nu­vil­ti.

„Gi­jos“ dai­ni­nin­kės be­veik ir su­si­tai­kė su esa­ma si­tua­ci­ja: jei jos kul­tū­ros or­ga­ni­za­ci­joms ar sce­noms ne­rei­ka­lin­gos, tai tik­rai yra rei­ka­lin­gos vie­na ki­tai. Tam, kad pa­dai­nuo­tų per gim­ta­die­nius ar ki­tas as­me­ni­nes šven­tes ar­ba taip, dėl sa­vęs.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas