„Santaka“ / Kybartietėms gera bendrauti ir gyventi su daina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:32

Dalinkitės:  


„Daug me­tų pa­žįs­tu šias mo­te­ris ir ne­ga­liu jų nu­vil­ti, ne­ga­liu pa­lik­ti, nes mes vi­sos my­li­me dainą“, – sa­kė Dan­guo­lė Bor­ker­tie­nė (cent­re).

Autorės nuotr.


Kybartietėms gera bendrauti ir gyventi su daina

Birutė NENĖNIENĖ

„Mes dai­nuo­ja­me sau. Esa­me sa­va­no­riš­kai su­si­bū­ru­sios mo­te­rys, ku­rios dai­nuo­ja dau­giau kaip tris­de­šimt me­tų, nes my­li dai­ną, mo­ka ir no­ri dainuoti“, – trum­pai ky­bar­tie­čių an­samb­lį „Gija“ pri­sta­tė jo va­do­vė mo­ky­to­ja Dan­guo­lė Bor­ker­tie­nė.

Be dai­nos sa­vo gy­ve­ni­mo neį­si­vaiz­duo­jan­čios mo­te­rys į an­samb­lį su­si­tel­kė maž­daug prieš po­rą me­tų, kai bū­rė­si vie­na iš Ky­bar­tų bend­ruo­me­nių. Ta­da pir­mą­kart pa­dai­na­vo ky­bar­tie­čiams. Ant­rą­kart į Kul­tū­ros cent­rą bu­vo pa­kvies­tos Va­sa­rio 16-ąją, kad kon­cer­to metu su ka­pe­la pa­dai­nuo­tų vie­ną dai­ną – „Lie­tu­va bran­gi“.

Veik­los neį­for­mi­nęs ir jo­kiai or­ga­ni­za­ci­jai ne­prik­lau­san­tis ko­lek­ty­vas tu­ri pa­ren­gęs maž­daug ke­tu­rias­de­šim­ties mi­nu­čių re­per­tua­rą. „Mū­sų dai­na­vi­mo sti­liaus net ne­ga­lė­čiau api­bū­din­ti, tai – mū­sų me­tai, mū­sų dai­nos... Dai­nuo­ja­me to­kias dai­nas, ku­rios gi­liai įstri­gu­sios, iš­gy­ven­tos, iš­dai­nuo­tos, to­dėl mie­los šir­džiai. Bū­na taip, kad vi­sos su­sė­da­me šiaip sau, dėl sa­vęs pa­si­dai­nuo­ti, gims­ta man ko­kia idė­ja – pa­si­da­ro­me fonogramą“, – pa­sa­ko­jo va­do­vė. Prieš ku­rį lai­ką D.Bor­ker­tie­nė pa­kei­tė dar­bo­vie­tę, to­dėl jau be­veik pu­sė me­tų mo­te­rys ne­tu­ri kur su­siė­ju­sios re­pe­tuo­ti.

Kai ky­bar­tie­tės bu­vo pa­kvies­tos į Gi­žuo­se su­reng­tą an­samb­lių šven­tę, be­var­dėms va­žiuo­ti kaž­kaip ne­ti­ko, to­dėl pasirinko „Gijos“ var­dą. Nors iš jų krū­ti­nių skam­ba daug nuo­sta­bių, me­lo­din­gų dai­nų, o vie­na – ir apie „si­dab­ro gi­ją plaukuos“, bet to­kį an­samb­lio pa­va­di­ni­mą pa­­rin­ko ne to­dėl, kad būtų pa­čios pra­ži­lu­sios. No­rė­ta pa­brėž­ti, jog dai­ni­nin­kės tę­sia dau­ge­lį me­tų Ky­bar­tuo­se kles­tė­ju­sias mo­te­rų dai­na­vi­mo tra­di­ci­jas.

Į Vil­ka­viš­kį ky­bar­tie­tes kon­cer­tuo­ti bu­vo pa­si­kvie­tęs pa­gy­ve­nu­sių žmo­nių klu­bas „Rudenėlis“. Klau­sy­to­jus mo­te­rys už­bū­rė ne tik iki šir­dies gel­mių įsi­skver­bian­čio­mis me­lo­di­jo­mis, spin­din­čiais vei­dais, bet ir ne­pap­ras­tai tvar­kin­ga ir sko­nin­ga sce­ni­ne iš­vaiz­da.

Pak­laus­ta, kas joms pa­de­da ar pa­re­mia iš­vy­kas, D.Bor­ker­tie­nė tik nu­si­šyp­so­jo. Jei­gu kas pa­kvie­čia dai­nuo­ti, va­žiuo­ja sa­vo au­to­mo­bi­liais, ke­lio­nei su­si­de­da po ke­le­tą li­tų. Mo­te­rys pa­čios ren­gia­si, de­ri­na­si, puo­šia­si. Vi­sus or­ga­ni­za­ci­nius rū­pes­čius tar­si at­per­ka tai, kad yra žmo­nių, ku­riems ky­bar­tie­čių dai­na­vi­mas gra­žus.

Šių me­tų pra­džio­je vie­nos dai­ni­nin­kės gi­mi­nai­čių dė­ka mo­te­rys bu­vo pa­kvies­tos pa­si­ro­dy­ti Pa­ne­vė­žio kul­tū­ros rū­muo­se. Kad bū­tų sma­giau, pri­si­kal­bi­no ir Gi­rė­nų kai­mo ka­pe­lą.

„Gijos“ an­samb­lio bran­duo­lys iš­li­kęs iš kaž­ka­da garsaus D.Bor­ker­tie­nės va­do­vau­to, Dai­nų šven­tė­se dai­na­vu­sio Ky­bar­tų cho­ro. Įvai­rių pro­fe­si­jų mo­te­rų ne­blės­tan­tis en­tu­ziaz­mas ir mei­lė dai­nai ne­lei­do D.Bor­ker­tie­nei, anot jos pa­čios, „praei­ti gat­ve“, to­dėl ir su­ti­ko va­do­vau­ti an­samb­liui, nes ne­ga­li bend­ra­min­čių pa­lik­ti ir nu­vil­ti.

„Gi­jos“ dai­ni­nin­kės be­veik ir su­si­tai­kė su esa­ma si­tua­ci­ja: jei jos kul­tū­ros or­ga­ni­za­ci­joms ar sce­noms ne­rei­ka­lin­gos, tai tik­rai yra rei­ka­lin­gos vie­na ki­tai. Tam, kad pa­dai­nuo­tų per gim­ta­die­nius ar ki­tas as­me­ni­nes šven­tes ar­ba taip, dėl sa­vęs.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas