„Santaka“ / Vaikai buvo apdovanoti už lietuviškų knygų skaitymą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:24

Dalinkitės:  


Daugiausiai knygų perskaitę moksleiviai buvo pakviesti į Vilnių.

Vaikai buvo apdovanoti už lietuviškų knygų skaitymą

Ap­do­va­no­ti skai­ty­mo ska­ti­ni­mo pro­gra­mos ak­ci­jos-kon­kur­so „Drau­gauk su kny­ga. At­rask lie­tu­viš­ką kny­gą“ da­ly­viai.

Šį kon­kur­są or­ga­ni­za­vo Lie­tu­vos švie­ti­mo ir moks­lo bei Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos. Ak­ci­ja vy­ko nuo bir­že­lio iki gruo­džio mė­ne­sio. Vil­ka­viš­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos Vai­kų li­te­ra­tū­ros sky­riaus jau­nie­ji skai­ty­to­jai taip pat da­ly­va­vo res­pub­li­ki­nia­me ren­gi­ny­je.

Už­si­re­gist­ra­vę bib­lio­te­ko­je vai­kai ga­vo kon­kur­si­nį lanks­ti­nu­ką – Lie­tu­vos že­mė­la­pį. Pers­kai­tę ir pa­pa­sa­ko­ję apie kny­ge­lę, mo­ki­niai gau­da­vo lip­du­kus, ku­riuos kli­juo­da­vo į sa­vo kon­kur­si­nį že­mė­la­pį.

Su­rin­kęs de­šimt skir­tin­gų spal­vų kor­te­lių-lip­du­kų, už kiek­vie­ną ki­tą per­skai­ty­tą kny­ge­lę skai­ty­to­jas gau­da­vo kitokį lip­du­ką – „vei­de­lį“. Į nu­ga­lė­to­jus ga­lė­jo pre­ten­duo­ti tik dau­giau­siai lie­tu­viš­kų kny­gų per­skai­tę moks­lei­viai.

Pra­si­dė­jus kon­kur­sui, no­rą da­ly­vau­ti pa­reiš­kė dau­giau kaip 100 mū­sų bib­lio­te­kos ma­žų­jų skai­ty­to­jų, ta­čiau lapk­ri­čio pa­bai­go­je iš­li­ko tik pa­tys at­kak­liau­si.

Nu­ga­lė­to­jų są­ra­šuo­se – šios Vai­kų li­te­ra­tū­ros sky­riaus skai­ty­to­jų pa­var­dės: Re­na­ta Avi­žiū­tė iš Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los, Gied­rius Ba­čins­kas iš Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ir Ed­ga­ras Geš­ven­tas iš „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los. Šie moks­lei­viai gruo­džio 13 die­ną bu­vo pa­kvies­ti da­ly­vau­ti bai­gia­ma­ja­me kon­kur­so ren­gi­ny­je Vil­niu­je.

Vie­šo­sios bib­lio­te­kos au­to­bu­su ge­riau­si skai­ty­to­jai nu­vy­ko į šventinį ren­gi­nį. Vai­kams su­reng­ta eks­kur­si­ja po Lietuvos nacionalinę M.Maž­vy­do bib­lio­te­ką. Vė­liau Spau­dos rū­muo­se moks­lei­viai ste­bė­jo pa­gal A.L.Web­be­rio ir T.Ri­co miu­zik­lą su­kur­tą spek­tak­lį „Juo­za­pas ir jo sva­jo­nių ap­siaus­tas“.

Kon­kur­so da­ly­viai links­mi­no­si su Ka­lė­dų Se­ne­liu, ku­ris vai­kus ap­do­va­no­jo kny­go­mis. Iš Vil­niaus mo­ki­niai su­grį­žo ku­pi­ni šven­ti­nių įspū­džių.

No­ri­me pa­gir­ti kon­kur­so da­ly­vius, ku­rie sten­gė­si, daug skai­tė, ta­čiau ne­pa­te­ko tarp nu­ga­lė­to­jų. Tai – Gied­rė Kas­pa­rai­ty­tė, bro­liai Klau­di­jus ir Er­nes­tas Kol­pa­ko­vai, Si­mo­na Luk­šy­tė, Ais­tė Čir­vins­kai­tė, Li­gi­ta Mar­cin­ke­vi­čiū­tė iš Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los, Si­mo­na Bro­ke­vi­čiū­tė, Ma­rius Ka­li­naus­kas, Ru­gi­lė Pe­čiu­ly­tė iš „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los, Žy­gi­man­tas Če­mer­ka, bro­liai Jo­nas ir To­mas Ja­siu­le­vi­čiai, To­mas Liu­bins­kas, Eg­lė Pus­tel­nin­kai­tė iš Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los. Į skai­ty­mo kon­kur­są įsi­trau­kė ir tie, ku­rie anks­čiau ne­skai­tė mū­sų bib­lio­te­ko­je: Ed­vi­nas Mac­ke­vi­čius ir Ro­ber­tas Kin­de­re­vi­čius, be­si­mo­kan­tys Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je.

Ak­ci­jos da­ly­vius la­biau­siai do­mi­no V.Ra­čic­ko, P.Cvir­kos, J.Iva­naus­kai­tės, P.Ma­šio­to, V.V.Lands­ber­gio, J.Bi­liū­no kny­gos.

Džiau­gia­mės, kad su­reng­tas toks kon­kur­sas, ku­ris pa­ska­ti­no do­mė­tis jau pri­mirš­ta lie­tu­viš­ka kny­ga.Ire­na ŠA­PO­KIE­NĖ

Vie­šo­sios bib­lio­te­kos

Vai­kų li­te­ra­tū­ros

sky­riaus bib­lio­te­ki­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas