„Santaka“ / Vaikai buvo apdovanoti už lietuviškų knygų skaitymą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:24

Dalinkitės:  


Daugiausiai knygų perskaitę moksleiviai buvo pakviesti į Vilnių.

Vaikai buvo apdovanoti už lietuviškų knygų skaitymą

Ap­do­va­no­ti skai­ty­mo ska­ti­ni­mo pro­gra­mos ak­ci­jos-kon­kur­so „Drau­gauk su kny­ga. At­rask lie­tu­viš­ką kny­gą“ da­ly­viai.

Šį kon­kur­są or­ga­ni­za­vo Lie­tu­vos švie­ti­mo ir moks­lo bei Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos. Ak­ci­ja vy­ko nuo bir­že­lio iki gruo­džio mė­ne­sio. Vil­ka­viš­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos Vai­kų li­te­ra­tū­ros sky­riaus jau­nie­ji skai­ty­to­jai taip pat da­ly­va­vo res­pub­li­ki­nia­me ren­gi­ny­je.

Už­si­re­gist­ra­vę bib­lio­te­ko­je vai­kai ga­vo kon­kur­si­nį lanks­ti­nu­ką – Lie­tu­vos že­mė­la­pį. Pers­kai­tę ir pa­pa­sa­ko­ję apie kny­ge­lę, mo­ki­niai gau­da­vo lip­du­kus, ku­riuos kli­juo­da­vo į sa­vo kon­kur­si­nį že­mė­la­pį.

Su­rin­kęs de­šimt skir­tin­gų spal­vų kor­te­lių-lip­du­kų, už kiek­vie­ną ki­tą per­skai­ty­tą kny­ge­lę skai­ty­to­jas gau­da­vo kitokį lip­du­ką – „vei­de­lį“. Į nu­ga­lė­to­jus ga­lė­jo pre­ten­duo­ti tik dau­giau­siai lie­tu­viš­kų kny­gų per­skai­tę moks­lei­viai.

Pra­si­dė­jus kon­kur­sui, no­rą da­ly­vau­ti pa­reiš­kė dau­giau kaip 100 mū­sų bib­lio­te­kos ma­žų­jų skai­ty­to­jų, ta­čiau lapk­ri­čio pa­bai­go­je iš­li­ko tik pa­tys at­kak­liau­si.

Nu­ga­lė­to­jų są­ra­šuo­se – šios Vai­kų li­te­ra­tū­ros sky­riaus skai­ty­to­jų pa­var­dės: Re­na­ta Avi­žiū­tė iš Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los, Gied­rius Ba­čins­kas iš Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ir Ed­ga­ras Geš­ven­tas iš „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los. Šie moks­lei­viai gruo­džio 13 die­ną bu­vo pa­kvies­ti da­ly­vau­ti bai­gia­ma­ja­me kon­kur­so ren­gi­ny­je Vil­niu­je.

Vie­šo­sios bib­lio­te­kos au­to­bu­su ge­riau­si skai­ty­to­jai nu­vy­ko į šventinį ren­gi­nį. Vai­kams su­reng­ta eks­kur­si­ja po Lietuvos nacionalinę M.Maž­vy­do bib­lio­te­ką. Vė­liau Spau­dos rū­muo­se moks­lei­viai ste­bė­jo pa­gal A.L.Web­be­rio ir T.Ri­co miu­zik­lą su­kur­tą spek­tak­lį „Juo­za­pas ir jo sva­jo­nių ap­siaus­tas“.

Kon­kur­so da­ly­viai links­mi­no­si su Ka­lė­dų Se­ne­liu, ku­ris vai­kus ap­do­va­no­jo kny­go­mis. Iš Vil­niaus mo­ki­niai su­grį­žo ku­pi­ni šven­ti­nių įspū­džių.

No­ri­me pa­gir­ti kon­kur­so da­ly­vius, ku­rie sten­gė­si, daug skai­tė, ta­čiau ne­pa­te­ko tarp nu­ga­lė­to­jų. Tai – Gied­rė Kas­pa­rai­ty­tė, bro­liai Klau­di­jus ir Er­nes­tas Kol­pa­ko­vai, Si­mo­na Luk­šy­tė, Ais­tė Čir­vins­kai­tė, Li­gi­ta Mar­cin­ke­vi­čiū­tė iš Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los, Si­mo­na Bro­ke­vi­čiū­tė, Ma­rius Ka­li­naus­kas, Ru­gi­lė Pe­čiu­ly­tė iš „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los, Žy­gi­man­tas Če­mer­ka, bro­liai Jo­nas ir To­mas Ja­siu­le­vi­čiai, To­mas Liu­bins­kas, Eg­lė Pus­tel­nin­kai­tė iš Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los. Į skai­ty­mo kon­kur­są įsi­trau­kė ir tie, ku­rie anks­čiau ne­skai­tė mū­sų bib­lio­te­ko­je: Ed­vi­nas Mac­ke­vi­čius ir Ro­ber­tas Kin­de­re­vi­čius, be­si­mo­kan­tys Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je.

Ak­ci­jos da­ly­vius la­biau­siai do­mi­no V.Ra­čic­ko, P.Cvir­kos, J.Iva­naus­kai­tės, P.Ma­šio­to, V.V.Lands­ber­gio, J.Bi­liū­no kny­gos.

Džiau­gia­mės, kad su­reng­tas toks kon­kur­sas, ku­ris pa­ska­ti­no do­mė­tis jau pri­mirš­ta lie­tu­viš­ka kny­ga.Ire­na ŠA­PO­KIE­NĖ

Vie­šo­sios bib­lio­te­kos

Vai­kų li­te­ra­tū­ros

sky­riaus bib­lio­te­ki­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas