„Santaka“ / Vaikai buvo apdovanoti už lietuviškų knygų skaitymą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:24

Dalinkitės:  


Daugiausiai knygų perskaitę moksleiviai buvo pakviesti į Vilnių.

Vaikai buvo apdovanoti už lietuviškų knygų skaitymą

Ap­do­va­no­ti skai­ty­mo ska­ti­ni­mo pro­gra­mos ak­ci­jos-kon­kur­so „Drau­gauk su kny­ga. At­rask lie­tu­viš­ką kny­gą“ da­ly­viai.

Šį kon­kur­są or­ga­ni­za­vo Lie­tu­vos švie­ti­mo ir moks­lo bei Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jos. Ak­ci­ja vy­ko nuo bir­že­lio iki gruo­džio mė­ne­sio. Vil­ka­viš­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos Vai­kų li­te­ra­tū­ros sky­riaus jau­nie­ji skai­ty­to­jai taip pat da­ly­va­vo res­pub­li­ki­nia­me ren­gi­ny­je.

Už­si­re­gist­ra­vę bib­lio­te­ko­je vai­kai ga­vo kon­kur­si­nį lanks­ti­nu­ką – Lie­tu­vos že­mė­la­pį. Pers­kai­tę ir pa­pa­sa­ko­ję apie kny­ge­lę, mo­ki­niai gau­da­vo lip­du­kus, ku­riuos kli­juo­da­vo į sa­vo kon­kur­si­nį že­mė­la­pį.

Su­rin­kęs de­šimt skir­tin­gų spal­vų kor­te­lių-lip­du­kų, už kiek­vie­ną ki­tą per­skai­ty­tą kny­ge­lę skai­ty­to­jas gau­da­vo kitokį lip­du­ką – „vei­de­lį“. Į nu­ga­lė­to­jus ga­lė­jo pre­ten­duo­ti tik dau­giau­siai lie­tu­viš­kų kny­gų per­skai­tę moks­lei­viai.

Pra­si­dė­jus kon­kur­sui, no­rą da­ly­vau­ti pa­reiš­kė dau­giau kaip 100 mū­sų bib­lio­te­kos ma­žų­jų skai­ty­to­jų, ta­čiau lapk­ri­čio pa­bai­go­je iš­li­ko tik pa­tys at­kak­liau­si.

Nu­ga­lė­to­jų są­ra­šuo­se – šios Vai­kų li­te­ra­tū­ros sky­riaus skai­ty­to­jų pa­var­dės: Re­na­ta Avi­žiū­tė iš Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los, Gied­rius Ba­čins­kas iš Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ir Ed­ga­ras Geš­ven­tas iš „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los. Šie moks­lei­viai gruo­džio 13 die­ną bu­vo pa­kvies­ti da­ly­vau­ti bai­gia­ma­ja­me kon­kur­so ren­gi­ny­je Vil­niu­je.

Vie­šo­sios bib­lio­te­kos au­to­bu­su ge­riau­si skai­ty­to­jai nu­vy­ko į šventinį ren­gi­nį. Vai­kams su­reng­ta eks­kur­si­ja po Lietuvos nacionalinę M.Maž­vy­do bib­lio­te­ką. Vė­liau Spau­dos rū­muo­se moks­lei­viai ste­bė­jo pa­gal A.L.Web­be­rio ir T.Ri­co miu­zik­lą su­kur­tą spek­tak­lį „Juo­za­pas ir jo sva­jo­nių ap­siaus­tas“.

Kon­kur­so da­ly­viai links­mi­no­si su Ka­lė­dų Se­ne­liu, ku­ris vai­kus ap­do­va­no­jo kny­go­mis. Iš Vil­niaus mo­ki­niai su­grį­žo ku­pi­ni šven­ti­nių įspū­džių.

No­ri­me pa­gir­ti kon­kur­so da­ly­vius, ku­rie sten­gė­si, daug skai­tė, ta­čiau ne­pa­te­ko tarp nu­ga­lė­to­jų. Tai – Gied­rė Kas­pa­rai­ty­tė, bro­liai Klau­di­jus ir Er­nes­tas Kol­pa­ko­vai, Si­mo­na Luk­šy­tė, Ais­tė Čir­vins­kai­tė, Li­gi­ta Mar­cin­ke­vi­čiū­tė iš Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los, Si­mo­na Bro­ke­vi­čiū­tė, Ma­rius Ka­li­naus­kas, Ru­gi­lė Pe­čiu­ly­tė iš „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los, Žy­gi­man­tas Če­mer­ka, bro­liai Jo­nas ir To­mas Ja­siu­le­vi­čiai, To­mas Liu­bins­kas, Eg­lė Pus­tel­nin­kai­tė iš Vil­ka­viš­kio pa­grin­di­nės mo­kyk­los. Į skai­ty­mo kon­kur­są įsi­trau­kė ir tie, ku­rie anks­čiau ne­skai­tė mū­sų bib­lio­te­ko­je: Ed­vi­nas Mac­ke­vi­čius ir Ro­ber­tas Kin­de­re­vi­čius, be­si­mo­kan­tys Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je.

Ak­ci­jos da­ly­vius la­biau­siai do­mi­no V.Ra­čic­ko, P.Cvir­kos, J.Iva­naus­kai­tės, P.Ma­šio­to, V.V.Lands­ber­gio, J.Bi­liū­no kny­gos.

Džiau­gia­mės, kad su­reng­tas toks kon­kur­sas, ku­ris pa­ska­ti­no do­mė­tis jau pri­mirš­ta lie­tu­viš­ka kny­ga.



Ire­na ŠA­PO­KIE­NĖ

Vie­šo­sios bib­lio­te­kos

Vai­kų li­te­ra­tū­ros

sky­riaus bib­lio­te­ki­nin­kė






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.



Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas