„Santaka“ / Nuverstas „Suvalkijos cukrinių runkelių“ vadovas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:09

Dalinkitės:  


Iš pareigų nuverstas Mangirdas Krunkaitis dar spėjo „įkąsti“ dabartinei žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkei Vidai Svotienei sakydamas, kad ne ji, o jos vyras yra kooperatyvo narys.

Autorės nuotr.


Nuverstas „Suvalkijos cukrinių runkelių“ vadovas

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Tre­čia­die­nį su­šauk­tas vi­suo­ti­nis že­mės ūkio koo­pe­ra­ty­vo „Su­val­ki­jos cuk­ri­niai run­ke­liai“ na­rių su­si­rin­ki­mas. Iš 339 au­gin­to­jų da­ly­va­vo 196 koo­pe­ra­ty­vo na­riai. Ne pa­slap­tis, kad ne kar­tą reiš­kę ne­pa­si­ti­kė­ji­mą val­dy­bos pir­mi­nin­ku Man­gir­du Krun­kai­čiu ir at­vi­rai sa­kę, jog jis tar­nau­ja fab­ri­kui, o ne cuk­ri­nių run­ke­lių au­gin­to­jams, žem­dir­biai pa­no­ro juo at­si­kra­ty­ti.

Su­si­rin­ki­mą val­dy­bos na­riai or­ga­ni­za­vo kar­tu su bend­ro­vės „Ar­vi cuk­rus“ va­do­vu Gin­ta­ru Vait­kū­nu. Mat fab­ri­kas pir­mas pra­bi­lo apie no­rą su­si­tik­ti su ŽŪK „Su­val­ki­jos cuk­ri­niai run­ke­liai“ na­riais ir ap­tar­ti, kaip pa­da­ly­ti pi­ni­gus, pri­klau­san­čius iš rest­ruk­tū­ri­za­vi­mo fon­do. Tuo tar­pu apie vi­suo­ti­nio su­si­rin­ki­mo or­ga­ni­za­vi­mą koo­pe­ra­ty­vo pir­mi­nin­kas M.Krun­kai­tis ty­lė­jo. Jį su­šau­kė pa­tys koo­pe­ra­ty­vo val­dy­bos na­riai.

Ke­tu­ri iš še­šių val­dy­bos na­rių sa­kė su­lau­kę prie­kaiš­tų dėl to, kad dirba ne cukrinių runkelių augintojams, to­dėl pri­si­pa­ži­no ne­be­ga­lį to­liau eiti pareigų ir iš val­dy­bos at­si­sta­ty­di­no. To­kį no­rą pa­reiš­kė Ka­zi­mie­ras Venc­kus, Juo­zas Las­ke­vi­čius, Rai­mun­das Va­luc­kas ir Leo­nas Gal­gi­nai­tis. Val­dy­bo­je li­kę du na­riai (tarp jų – ir pir­mi­nin­kas) to­liau spręs­ti nie­ko ne­ga­lė­jo, tad bu­vo pa­skelb­ti nau­jos val­dy­bos rin­ki­mai, ku­riems pri­ta­rė dau­gu­ma su­si­rin­ku­sių­jų.

Pa­ju­tęs, jog rei­ka­lai kryps­ta ne jo nau­dai, M.Krun­kai­tis sto­jo sa­ky­ti kal­bos. Val­dy­bos pir­mi­nin­kas pa­da­rė pa­sku­ti­nę stra­te­gi­nę klai­dą, dar kar­tą pa­ro­dy­da­mas, jog yra fab­ri­ko pu­sė­je. Sa­ky­da­mas, kad ger­bia „Ar­vi ir ko“ va­do­vus ir len­kia prieš juos gal­vą bei ki­taip šiuos liaup­sin­da­mas, jis, ma­tyt, pa­si­ra­šė sau nuo­spren­dį. Bal­sa­vi­mo me­tu nuo pir­mi­nin­ko nu­si­su­ko ne­ma­žai bu­vu­sių jo ša­li­nin­kų. Iš­kart po kal­bos M.Krun­kai­tis pa­li­ko sa­vo vie­tą prie sta­lo ir at­si­sė­do sa­lė­je.

Pir­mi­nin­kau­jant K.Venc­kui, iš de­vy­nių siū­ly­tų kan­di­da­tų į val­dy­bą vėl iš­rink­ti še­ši na­riai. Ma­ri­jam­po­lės kraš­to cuk­ri­nių run­ke­lių au­gin­to­jams at­sto­vaus Rai­mun­das Va­luc­kas, Juo­zas Vai­čiu­lis ir Ni­jo­lė Kra­saus­kie­nė, Vil­ka­viš­kio – Arū­nas Mask­vy­tis ir Vi­da Svo­tie­nė, o ša­kie­tis Leo­nas Gal­gi­nai­tis vėl ta­po val­dy­bos na­riu, su­rin­kęs be­veik pu­sę da­ly­va­vu­sių­jų bal­sų. Mū­sų kraš­to ūki­nin­kė V.Svo­tie­nė, su­rin­ku­si 124 bal­sus, ta­po val­dy­bos pir­mi­nin­ke. Ja pa­si­ti­kė­ji­mą iš­reiš­kė nau­jai iš­rink­ta val­dy­ba, nors prieš pat bal­sa­vi­mą M.Krun­kai­tis ban­dė sa­lei įteig­ti, jog ne ji, o V.Svotienės vy­ras yra koo­pe­ra­ty­vo na­rys.

Įdo­mu, jog bu­vęs pir­mi­nin­kas M.Krun­kai­tis su­lau­kė tik 25 ša­li­nin­kų bal­sų ir į val­dy­bą ne­pa­te­ko.

Ta­me pa­čia­me su­si­rin­ki­me nu­tar­ta 13,5 pro­c. fab­ri­ko kvo­tos rest­ruk­tū­ri­za­vi­mo lė­šų iš­si­da­ly­ti pro­por­cin­gai vi­siems, o ne ati­duo­ti pa­si­trau­kian­tiems. Čia pat bal­sų dau­gu­ma nu­trauk­ta ir tarpp­ro­fe­si­nio bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis su Ma­ri­jam­po­lės cuk­raus fab­ri­ku „Ar­vi cuk­rus“.

Vė­liau val­dy­ba ža­dė­jo de­rė­tis su fab­ri­ku dėl di­des­nės cuk­ri­nių run­ke­lių su­pir­ki­mo kai­nos, ku­ri tu­rė­tų bū­ti ma­žiau­siai 120 li­tų. Nau­jo­je tarp­ro­fe­si­nė­je su­tar­ty­je tu­rė­tų at­si­ras­ti ir punk­tas, įpa­rei­go­jan­tis bend­ro­vę „Ar­vi cuk­rus“ neį­si­vež­ti ir ne­per­dirb­ti cuk­raš­vend­rių ar pus­fab­ri­ka­čių. Nusp­ren­dę to­liau au­gin­ti cuk­ri­nius run­ke­lius koo­pe­ra­ty­vo na­riai tu­rės at­nau­jin­ti tech­ni­ką, tad jiems rei­kė­tų ga­ran­ti­jų, jog ja nau­do­sis dar ne vie­nus me­tus.

Kant­riai lau­kęs rin­ki­mų pa­bai­gos G.Vait­kū­nas in­for­ma­vo, kad apie nau­jas kai­nas kal­bė­tis bus ga­li­ma tik sau­sio ga­le, ir pa­lin­kė­jo su­si­rin­ku­siesiems bei nau­jai val­dy­bai daug kant­ry­bės. Kaip juo­ka­vo bend­ro­vės „Ar­vi cuk­rus“ di­rek­to­rius, jos la­bai pri­reiks de­ran­tis su fab­ri­ku...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas