„Santaka“ / Nuverstas „Suvalkijos cukrinių runkelių“ vadovas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:09

Dalinkitės:  


Iš pareigų nuverstas Mangirdas Krunkaitis dar spėjo „įkąsti“ dabartinei žemės ūkio kooperatyvo „Suvalkijos cukriniai runkeliai“ valdybos pirmininkei Vidai Svotienei sakydamas, kad ne ji, o jos vyras yra kooperatyvo narys.

Autorės nuotr.


Nuverstas „Suvalkijos cukrinių runkelių“ vadovas

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Tre­čia­die­nį su­šauk­tas vi­suo­ti­nis že­mės ūkio koo­pe­ra­ty­vo „Su­val­ki­jos cuk­ri­niai run­ke­liai“ na­rių su­si­rin­ki­mas. Iš 339 au­gin­to­jų da­ly­va­vo 196 koo­pe­ra­ty­vo na­riai. Ne pa­slap­tis, kad ne kar­tą reiš­kę ne­pa­si­ti­kė­ji­mą val­dy­bos pir­mi­nin­ku Man­gir­du Krun­kai­čiu ir at­vi­rai sa­kę, jog jis tar­nau­ja fab­ri­kui, o ne cuk­ri­nių run­ke­lių au­gin­to­jams, žem­dir­biai pa­no­ro juo at­si­kra­ty­ti.

Su­si­rin­ki­mą val­dy­bos na­riai or­ga­ni­za­vo kar­tu su bend­ro­vės „Ar­vi cuk­rus“ va­do­vu Gin­ta­ru Vait­kū­nu. Mat fab­ri­kas pir­mas pra­bi­lo apie no­rą su­si­tik­ti su ŽŪK „Su­val­ki­jos cuk­ri­niai run­ke­liai“ na­riais ir ap­tar­ti, kaip pa­da­ly­ti pi­ni­gus, pri­klau­san­čius iš rest­ruk­tū­ri­za­vi­mo fon­do. Tuo tar­pu apie vi­suo­ti­nio su­si­rin­ki­mo or­ga­ni­za­vi­mą koo­pe­ra­ty­vo pir­mi­nin­kas M.Krun­kai­tis ty­lė­jo. Jį su­šau­kė pa­tys koo­pe­ra­ty­vo val­dy­bos na­riai.

Ke­tu­ri iš še­šių val­dy­bos na­rių sa­kė su­lau­kę prie­kaiš­tų dėl to, kad dirba ne cukrinių runkelių augintojams, to­dėl pri­si­pa­ži­no ne­be­ga­lį to­liau eiti pareigų ir iš val­dy­bos at­si­sta­ty­di­no. To­kį no­rą pa­reiš­kė Ka­zi­mie­ras Venc­kus, Juo­zas Las­ke­vi­čius, Rai­mun­das Va­luc­kas ir Leo­nas Gal­gi­nai­tis. Val­dy­bo­je li­kę du na­riai (tarp jų – ir pir­mi­nin­kas) to­liau spręs­ti nie­ko ne­ga­lė­jo, tad bu­vo pa­skelb­ti nau­jos val­dy­bos rin­ki­mai, ku­riems pri­ta­rė dau­gu­ma su­si­rin­ku­sių­jų.

Pa­ju­tęs, jog rei­ka­lai kryps­ta ne jo nau­dai, M.Krun­kai­tis sto­jo sa­ky­ti kal­bos. Val­dy­bos pir­mi­nin­kas pa­da­rė pa­sku­ti­nę stra­te­gi­nę klai­dą, dar kar­tą pa­ro­dy­da­mas, jog yra fab­ri­ko pu­sė­je. Sa­ky­da­mas, kad ger­bia „Ar­vi ir ko“ va­do­vus ir len­kia prieš juos gal­vą bei ki­taip šiuos liaup­sin­da­mas, jis, ma­tyt, pa­si­ra­šė sau nuo­spren­dį. Bal­sa­vi­mo me­tu nuo pir­mi­nin­ko nu­si­su­ko ne­ma­žai bu­vu­sių jo ša­li­nin­kų. Iš­kart po kal­bos M.Krun­kai­tis pa­li­ko sa­vo vie­tą prie sta­lo ir at­si­sė­do sa­lė­je.

Pir­mi­nin­kau­jant K.Venc­kui, iš de­vy­nių siū­ly­tų kan­di­da­tų į val­dy­bą vėl iš­rink­ti še­ši na­riai. Ma­ri­jam­po­lės kraš­to cuk­ri­nių run­ke­lių au­gin­to­jams at­sto­vaus Rai­mun­das Va­luc­kas, Juo­zas Vai­čiu­lis ir Ni­jo­lė Kra­saus­kie­nė, Vil­ka­viš­kio – Arū­nas Mask­vy­tis ir Vi­da Svo­tie­nė, o ša­kie­tis Leo­nas Gal­gi­nai­tis vėl ta­po val­dy­bos na­riu, su­rin­kęs be­veik pu­sę da­ly­va­vu­sių­jų bal­sų. Mū­sų kraš­to ūki­nin­kė V.Svo­tie­nė, su­rin­ku­si 124 bal­sus, ta­po val­dy­bos pir­mi­nin­ke. Ja pa­si­ti­kė­ji­mą iš­reiš­kė nau­jai iš­rink­ta val­dy­ba, nors prieš pat bal­sa­vi­mą M.Krun­kai­tis ban­dė sa­lei įteig­ti, jog ne ji, o V.Svotienės vy­ras yra koo­pe­ra­ty­vo na­rys.

Įdo­mu, jog bu­vęs pir­mi­nin­kas M.Krun­kai­tis su­lau­kė tik 25 ša­li­nin­kų bal­sų ir į val­dy­bą ne­pa­te­ko.

Ta­me pa­čia­me su­si­rin­ki­me nu­tar­ta 13,5 pro­c. fab­ri­ko kvo­tos rest­ruk­tū­ri­za­vi­mo lė­šų iš­si­da­ly­ti pro­por­cin­gai vi­siems, o ne ati­duo­ti pa­si­trau­kian­tiems. Čia pat bal­sų dau­gu­ma nu­trauk­ta ir tarpp­ro­fe­si­nio bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis su Ma­ri­jam­po­lės cuk­raus fab­ri­ku „Ar­vi cuk­rus“.

Vė­liau val­dy­ba ža­dė­jo de­rė­tis su fab­ri­ku dėl di­des­nės cuk­ri­nių run­ke­lių su­pir­ki­mo kai­nos, ku­ri tu­rė­tų bū­ti ma­žiau­siai 120 li­tų. Nau­jo­je tarp­ro­fe­si­nė­je su­tar­ty­je tu­rė­tų at­si­ras­ti ir punk­tas, įpa­rei­go­jan­tis bend­ro­vę „Ar­vi cuk­rus“ neį­si­vež­ti ir ne­per­dirb­ti cuk­raš­vend­rių ar pus­fab­ri­ka­čių. Nusp­ren­dę to­liau au­gin­ti cuk­ri­nius run­ke­lius koo­pe­ra­ty­vo na­riai tu­rės at­nau­jin­ti tech­ni­ką, tad jiems rei­kė­tų ga­ran­ti­jų, jog ja nau­do­sis dar ne vie­nus me­tus.

Kant­riai lau­kęs rin­ki­mų pa­bai­gos G.Vait­kū­nas in­for­ma­vo, kad apie nau­jas kai­nas kal­bė­tis bus ga­li­ma tik sau­sio ga­le, ir pa­lin­kė­jo su­si­rin­ku­siesiems bei nau­jai val­dy­bai daug kant­ry­bės. Kaip juo­ka­vo bend­ro­vės „Ar­vi cuk­rus“ di­rek­to­rius, jos la­bai pri­reiks de­ran­tis su fab­ri­ku...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas