„Santaka“ / Priešmininio laivo įgula atvežė lauktuvių vaikams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-27 08:02

Dalinkitės:  


Šv. Kazimiero globos namų direktorius kunigas Vytautas Kajokas ir vaikai pirmą kartą sulaukė svečių iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Priešmininio laivo įgula atvežė lauktuvių vaikams

Eglė MIČIULIENĖ

Prieš Ka­lė­das Vil­ka­viš­ky­je ap­si­lan­kė prieš­mi­ni­nio lai­vo „Sū­du­vis“ įgu­la.

Šį kar­tą jū­ri­nin­kai į mū­sų kraš­tą at­vy­ko su tam tik­ra mi­si­ja. Tie­sa, ne ka­ri­ne. Ka­riš­kiai at­ve­žė do­va­nų Al­vi­to šv. Ka­zi­mie­ro glo­bos na­mų auk­lė­ti­niams.Pla­nai pa­si­kei­tė

„Sū­du­vio“ lai­vo įgu­la su vil­ka­viš­kie­čiais ar­ti­mai bend­rau­ja nuo 1999 me­tų – nuo ta­da, kai mū­sų ra­jo­no at­sto­vai da­ly­va­vo lai­vo var­do su­tei­ki­mo šven­tė­je ir ta­po „Sūduvio“ krikš­ta­tė­viais.

Ku­riam lai­kui nu­trū­kę ry­šiai vėl at­nau­jin­ti per­nai, kai jū­ri­nin­kus į Vil­ka­viš­kį pa­si­kvie­tė pa­ts lai­vy­ne tar­na­vęs UAB „Vilkasta“ prekybos centro di­rek­to­rius Va­le­ri­jus Gliau­bi­cas.

Šį kar­tą V.Glau­bi­cas bei Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vai pa­tys ke­ti­no vyk­ti į Klai­pė­dą ir pa­svei­kin­ti iš il­go plau­kio­ji­mo grį­žu­sius jū­rei­vius.

Ta­čiau šiuos pla­nus pa­ko­re­ga­vo „Sūduvio“ ko­man­dos ke­ti­ni­mas Ka­lė­dų pro­ga nu­džiu­gin­ti vai­kų na­mų auk­lė­ti­nius.

„Mes tu­ri­me to­kią tra­di­ci­ją: prieš Ka­lė­das su­ren­ka­mi pi­ni­gė­liai iš vi­sos Ka­ri­nių jū­rų pa­jė­gų struk­tū­ros ir per­ka­mos do­va­nė­lės vai­kų na­mams. Daž­niau­siai jas vež­da­vo­me į Klai­pė­dos vai­kų na­mus. Šie­met nu­spren­dė­me tą pa­tį pa­da­ry­ti Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne, nes Vil­ka­viš­kis – lyg ir mū­sų ant­rie­ji na­mai. No­rė­jo­me vai­kų na­mų glo­bo­ti­nius pa­svei­kin­ti su Ka­lė­do­mis ir įteik­ti do­va­nė­lių“, – pa­sa­ko­jo lai­vo va­das ka­pi­to­nas lei­te­nan­tas Gied­rius Auk­so­rius.Ren­gė auk­cio­nus

Pa­sak lai­vo va­do, iš vi­so jū­ri­nin­kai su­rin­ko apie 800 li­tų.

„Pi­ni­gų rin­ko­me vi­so­kiais bū­dais: su­dė­jo­me per ka­lė­di­nes mu­ges, au­ko­jo­me sa­vo uni­for­mos da­lis... Pa­vyz­džiui, auk­cio­ne bu­vo par­duo­ta lai­vo va­do žie­mi­nė uni­for­mi­nė ke­pu­rė“, – juo­kė­si G.Auk­so­rius.

Už su­rink­tus pi­ni­gus bu­vo nu­pirk­ta reik­me­nų Šv. Ka­zi­mie­ro glo­bos na­mų vir­tu­vei, taip pat do­va­nė­lių kiek­vie­nam auk­lė­ti­niui.

Vai­kus nu­džiu­gi­no ne tik lauk­tu­vės. Jiems bu­vo įdo­mu bend­rau­ti su uni­for­mo­mis pa­si­puo­šu­siais jū­ri­nin­kais, nes to­kie sve­čiai glo­bos na­muo­se lan­kė­si pir­mą kar­tą.

Vai­kai ap­ro­dė jū­ri­nin­kams sa­vo kam­ba­rius, sve­čiai sa­vo ruož­tu pa­pa­sa­ko­jo apie jū­rei­viš­ką gy­ve­ni­mą.

Ka­ro lai­vo de­le­ga­ci­ja, ly­di­ma V.Gliau­bi­co bei Sa­vi­val­dy­bės me­ro pa­dė­jė­jo Al­gi­man­to Mac­ke­vi­čiaus, taip pat vie­šė­jo Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė­je, Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jo­je, „Santakos“ re­dak­ci­jo­je, sve­čia­vo­si ir pas Vil­ka­viš­kio de­ka­ną Vy­tau­tą Gus­tai­tį, o die­nos vi­zi­tą bai­gė UAB „Vil­kas­ta“ pre­ky­bos cent­re.Kran­te – tik ant­ra sa­vai­tė

Jū­ri­nin­kai ir pa­tys tu­rė­jo ką pa­pa­sa­ko­ti. Mat „Sū­du­vio“ įgu­la po 3,5 mė­ne­sio plau­kio­ji­mo ne­se­niai iš­li­po į kran­tą Klai­pė­do­je.

Kaip sa­kė lai­vo va­das G.Auk­so­rius, nuo rugp­jū­čio pa­bai­gos iki gruo­džio 11 die­nos „Sū­du­vis“ da­ly­va­vo pir­ma­ja­me NA­TO nuo­la­ti­nės pa­reng­ties prieš­mi­ni­nių lai­vų jun­gi­ny­je SNMCMG1.

Už pro­fe­sio­na­liai at­lie­ka­mas už­duo­tis mū­sų jū­ri­nin­kai su­lau­kė ge­rų NA­TO ko­le­gų bei SNMCMG1 jun­gi­nio va­do at­si­lie­pi­mų. Pas­ku­ti­nė­se jū­ros ke­lių ap­sau­gos pra­ty­bo­se Vo­kie­ti­jo­je „Sū­du­vis“ per la­bai trum­pą lai­ką su­ra­do dvi mo­ko­mą­sias mi­nas bei tris po­van­de­ni­nių lai­vų ata­kai skir­tas gi­lu­mi­nes bom­bas. Nors, pa­sak lai­vo va­do G.Auk­so­riaus, NA­TO ko­le­gų lai­vai kur kas nau­jes­ni bei mo­der­nes­ni, ta­čiau 50 me­tų se­nu­mo „Sū­du­vis“ pa­siek­tais re­zul­ta­tais len­kė pa­sta­ruo­sius.

„Sū­du­vis“ kar­tu su jun­gi­nio lai­vais šį ru­de­nį ap­lan­kė Vo­kie­ti­jos, Bel­gi­jos, Pran­cū­zi­jos, Ško­ti­jos ir Nor­ve­gi­jos uos­tus, da­ly­va­vo iš­mi­na­vi­mo ope­ra­ci­jo­je prie Pran­cū­zi­jos kran­tų, jū­ros kont­ro­lės pra­ty­bo­se Nor­ve­gi­jos fior­duo­se, jū­ros ke­lių ap­sau­gos pra­ty­bo­se Vo­kie­ti­jo­je.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas