„Santaka“ / Nauja įranga gyventojams naudotis paprasta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-21 17:47

Dalinkitės:  


Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos di­rek­to­rė Alė Ste­pu­lai­tie­nė su­pa­žin­di­no su­si­rin­ku­sius su jų įstai­gos tei­kia­mo­mis pa­slau­go­mis, pa­tei­kė ne­se­niai at­lik­tos ap­klau­sos re­zul­ta­tus, o Dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tai žmo­nėms pa­de­monst­ra­vo, kaip vei­kia mo­der­ni in­for­ma­ci­jos paieš­kos sis­te­ma SIP.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Nauja įranga gyventojams naudotis paprasta

Dangyra APANAVIČIENĖ

Kvie­tė at­sto­vus iš bend­ruo­me­nių

„Su­si­rask in­for­ma­ci­ją pa­ts“ – taip va­di­na­si pa­slau­ga, ku­rią Pil­viš­kių se­niū­ni­jo­je pri­sta­tė Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tai.

Su­si­pa­žin­ti su šia žmo­nėms tik­rai nau­din­ga sis­te­ma Dar­bo bir­žos di­rek­to­rė A.Ste­pu­lai­tie­nė bu­vo pa­kvie­tu­si ne tik se­niū­ni­jos dar­buo­to­jus, bet ir kai­mo bend­ruo­me­nių, mo­kyk­los at­sto­vus, kad šie pa­tys pa­ma­ty­tų ir ki­tiems pa­sa­ky­tų apie jų kraš­te at­si­ra­du­sią mo­der­nią ir vi­siems priei­na­mą in­for­ma­ci­nę prie­mo­nę.

Ta­čiau gau­saus da­ly­vių bū­rio ren­gi­ny­je ne­su­lauk­ta, o sim­bo­li­nę ati­da­ry­mo juos­te­lę te­ko per­kirp­ti mo­kyk­los at­sto­vei, nes tuo me­tu ne­bu­vo nė vie­no se­niū­ni­jos dar­buo­to­jo. Pats pa­tal­pų šei­mi­nin­kas – Pil­viš­kių se­niū­nas V.Ju­dic­kas – prie su­si­rin­ku­sių pri­si­jun­gė ge­ro­kai pa­vė­la­vęs.Pa­to­gi ir grei­ta in­for­ma­ci­jos paieš­ka

„Su­si­rask in­for­ma­ci­ją pa­ts“ (SIP) – tai sa­va­ran­kiš­ka in­for­ma­ci­jos paieš­kos sis­te­ma, per ku­rią gy­ven­to­jai ga­li su­ži­no­ti apie lais­vas dar­bo vie­tas, o moks­lei­viai – apie jiems rū­pi­mas pro­fe­si­jas.

Šis kom­piu­te­ri­nis įren­gi­nys yra priei­na­mas vi­siems gy­ven­to­jams, jis pa­sta­ty­tas Pil­viš­kių se­niū­ni­jos pa­sta­te, ant­ro­jo aukš­to ho­le, ir juo ne­mo­ka­mai ga­li nau­do­tis vi­si, kas tik no­ri.

Kom­piu­te­rio mo­ni­to­rius įreng­tas maž­daug sto­vin­čio žmo­gaus akių ly­gy­je, kla­via­tū­ra įmon­tuo­ta į stal­vir­šį. Ta­čiau ja ga­li­ma ir ne­si­nau­do­ti, o tie­siog ek­ra­ne pirš­tu spus­te­lė­ti ei­lu­tę su nuo­ro­da.

Nau­do­tis šia sis­te­ma yra la­bai pa­pras­ta, te­rei­kia at­lik­ti ke­lis veiks­mus, ir ek­ra­ne iš­vy­si­te pa­gei­dau­ja­mą in­for­ma­ci­ją apie dar­bo rin­ką pa­gal ra­jo­nus, mies­tus. Čia ga­li­ma su­ži­no­ti net ir apie už­sie­nio darb­da­vių skel­bia­mas lais­vas dar­bo vie­tas.

Ti­ki­ma­si, jog šia mo­der­nia paieš­kos sis­te­ma no­riai nau­do­sis ne tik Pil­viš­kių se­niū­ni­jos be­dar­biai, bet ir moks­lei­viai, no­rin­tys dau­giau su­ži­no­ti, pa­vyz­džiui, apie pro­fe­si­jas.

Įdo­mu tai, kad jau­nas žmo­gus, į tes­tą įve­dęs duo­me­nis, pa­ts ga­li nu­si­sta­ty­ti, ko­kiai pro­fe­si­jai pa­gal sa­vo cha­rak­te­rį, po­mė­gius jis ga­li tik­ti, į ko­kią sri­tį yra dau­giau lin­kęs. Taip pat ga­li pa­si­žiū­rė­ti fil­mu­kų. Kaip sa­kė bir­žos dar­buo­to­jai, tarp vai­kų ypač po­pu­lia­rus fil­mu­kas apie jiems ma­žai ži­no­mą alu­da­rio pro­fe­si­ją.Lau­kia­ma moks­lei­vių

SIP la­bai no­riai žmo­nės nau­do­ja­si Ky­bar­tuo­se bei pa­čio­je Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žo­je, į ku­rią ir mo­ky­to­jai at­si­ve­da sa­vo kla­ses, čia ­ve­da pro­fe­si­nio orien­ta­vi­mo va­lan­dė­les. Ki­tą­met to­kį įren­gi­nį pla­nuo­ja­ma pa­sta­ty­ti Klau­su­čių se­niū­ni­jo­je.

Dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tai ti­ki­si, kad ir Pil­viš­kių se­niū­ni­jo­je ši nau­jo­vė pri­gis, taps po­pu­lia­ri ir pa­si­tar­naus dau­ge­liui šio kraš­to žmo­nių.

Ypač ska­tin­ti­ni ap­si­lan­ky­ti se­niū­ni­jo­je ir pa­si­do­mė­ti mo­der­nia paieš­kos sis­te­ma „Su­si­rask in­for­ma­ci­ją pa­ts“ moks­lei­viai. Juk mo­kyk­lo­se pra­si­de­da žie­mos ato­sto­gos, to­dėl jau­ni­mas tu­rės dau­giau lai­ko ir sa­viš­vie­tai.

Tuo la­biau kad SIP sis­te­ma ga­li­ma nau­do­tis kaip pa­pras­tu kom­piu­te­riu: nar­šy­ti po in­ter­ne­tą, su­si­ras­ti įvai­rios ki­to­kios in­for­ma­ci­jos bei ją at­si­spaus­din­ti. Ša­lia mo­ni­to­riaus yra pa­dė­tos ne­su­dė­tin­gos inst­ruk­ci­jos, nu­ro­dan­čios, kaip nau­do­tis sis­te­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas