„Santaka“ / Nauja įranga gyventojams naudotis paprasta

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-21 17:47

Dalinkitės:  


Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos di­rek­to­rė Alė Ste­pu­lai­tie­nė su­pa­žin­di­no su­si­rin­ku­sius su jų įstai­gos tei­kia­mo­mis pa­slau­go­mis, pa­tei­kė ne­se­niai at­lik­tos ap­klau­sos re­zul­ta­tus, o Dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tai žmo­nėms pa­de­monst­ra­vo, kaip vei­kia mo­der­ni in­for­ma­ci­jos paieš­kos sis­te­ma SIP.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Nauja įranga gyventojams naudotis paprasta

Dangyra APANAVIČIENĖ

Kvie­tė at­sto­vus iš bend­ruo­me­nių

„Su­si­rask in­for­ma­ci­ją pa­ts“ – taip va­di­na­si pa­slau­ga, ku­rią Pil­viš­kių se­niū­ni­jo­je pri­sta­tė Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tai.

Su­si­pa­žin­ti su šia žmo­nėms tik­rai nau­din­ga sis­te­ma Dar­bo bir­žos di­rek­to­rė A.Ste­pu­lai­tie­nė bu­vo pa­kvie­tu­si ne tik se­niū­ni­jos dar­buo­to­jus, bet ir kai­mo bend­ruo­me­nių, mo­kyk­los at­sto­vus, kad šie pa­tys pa­ma­ty­tų ir ki­tiems pa­sa­ky­tų apie jų kraš­te at­si­ra­du­sią mo­der­nią ir vi­siems priei­na­mą in­for­ma­ci­nę prie­mo­nę.

Ta­čiau gau­saus da­ly­vių bū­rio ren­gi­ny­je ne­su­lauk­ta, o sim­bo­li­nę ati­da­ry­mo juos­te­lę te­ko per­kirp­ti mo­kyk­los at­sto­vei, nes tuo me­tu ne­bu­vo nė vie­no se­niū­ni­jos dar­buo­to­jo. Pats pa­tal­pų šei­mi­nin­kas – Pil­viš­kių se­niū­nas V.Ju­dic­kas – prie su­si­rin­ku­sių pri­si­jun­gė ge­ro­kai pa­vė­la­vęs.Pa­to­gi ir grei­ta in­for­ma­ci­jos paieš­ka

„Su­si­rask in­for­ma­ci­ją pa­ts“ (SIP) – tai sa­va­ran­kiš­ka in­for­ma­ci­jos paieš­kos sis­te­ma, per ku­rią gy­ven­to­jai ga­li su­ži­no­ti apie lais­vas dar­bo vie­tas, o moks­lei­viai – apie jiems rū­pi­mas pro­fe­si­jas.

Šis kom­piu­te­ri­nis įren­gi­nys yra priei­na­mas vi­siems gy­ven­to­jams, jis pa­sta­ty­tas Pil­viš­kių se­niū­ni­jos pa­sta­te, ant­ro­jo aukš­to ho­le, ir juo ne­mo­ka­mai ga­li nau­do­tis vi­si, kas tik no­ri.

Kom­piu­te­rio mo­ni­to­rius įreng­tas maž­daug sto­vin­čio žmo­gaus akių ly­gy­je, kla­via­tū­ra įmon­tuo­ta į stal­vir­šį. Ta­čiau ja ga­li­ma ir ne­si­nau­do­ti, o tie­siog ek­ra­ne pirš­tu spus­te­lė­ti ei­lu­tę su nuo­ro­da.

Nau­do­tis šia sis­te­ma yra la­bai pa­pras­ta, te­rei­kia at­lik­ti ke­lis veiks­mus, ir ek­ra­ne iš­vy­si­te pa­gei­dau­ja­mą in­for­ma­ci­ją apie dar­bo rin­ką pa­gal ra­jo­nus, mies­tus. Čia ga­li­ma su­ži­no­ti net ir apie už­sie­nio darb­da­vių skel­bia­mas lais­vas dar­bo vie­tas.

Ti­ki­ma­si, jog šia mo­der­nia paieš­kos sis­te­ma no­riai nau­do­sis ne tik Pil­viš­kių se­niū­ni­jos be­dar­biai, bet ir moks­lei­viai, no­rin­tys dau­giau su­ži­no­ti, pa­vyz­džiui, apie pro­fe­si­jas.

Įdo­mu tai, kad jau­nas žmo­gus, į tes­tą įve­dęs duo­me­nis, pa­ts ga­li nu­si­sta­ty­ti, ko­kiai pro­fe­si­jai pa­gal sa­vo cha­rak­te­rį, po­mė­gius jis ga­li tik­ti, į ko­kią sri­tį yra dau­giau lin­kęs. Taip pat ga­li pa­si­žiū­rė­ti fil­mu­kų. Kaip sa­kė bir­žos dar­buo­to­jai, tarp vai­kų ypač po­pu­lia­rus fil­mu­kas apie jiems ma­žai ži­no­mą alu­da­rio pro­fe­si­ją.Lau­kia­ma moks­lei­vių

SIP la­bai no­riai žmo­nės nau­do­ja­si Ky­bar­tuo­se bei pa­čio­je Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žo­je, į ku­rią ir mo­ky­to­jai at­si­ve­da sa­vo kla­ses, čia ­ve­da pro­fe­si­nio orien­ta­vi­mo va­lan­dė­les. Ki­tą­met to­kį įren­gi­nį pla­nuo­ja­ma pa­sta­ty­ti Klau­su­čių se­niū­ni­jo­je.

Dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tai ti­ki­si, kad ir Pil­viš­kių se­niū­ni­jo­je ši nau­jo­vė pri­gis, taps po­pu­lia­ri ir pa­si­tar­naus dau­ge­liui šio kraš­to žmo­nių.

Ypač ska­tin­ti­ni ap­si­lan­ky­ti se­niū­ni­jo­je ir pa­si­do­mė­ti mo­der­nia paieš­kos sis­te­ma „Su­si­rask in­for­ma­ci­ją pa­ts“ moks­lei­viai. Juk mo­kyk­lo­se pra­si­de­da žie­mos ato­sto­gos, to­dėl jau­ni­mas tu­rės dau­giau lai­ko ir sa­viš­vie­tai.

Tuo la­biau kad SIP sis­te­ma ga­li­ma nau­do­tis kaip pa­pras­tu kom­piu­te­riu: nar­šy­ti po in­ter­ne­tą, su­si­ras­ti įvai­rios ki­to­kios in­for­ma­ci­jos bei ją at­si­spaus­din­ti. Ša­lia mo­ni­to­riaus yra pa­dė­tos ne­su­dė­tin­gos inst­ruk­ci­jos, nu­ro­dan­čios, kaip nau­do­tis sis­te­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas