„Santaka“ / Vienkiemių gyventojai per šventes jausis saugesni

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-21 17:32

Dalinkitės:  


Prevencijos poskyrio viršininkė Kristina Šomkienė ir komisariato viršininkas Virginijus Adomaitis vienkiemių gyventojams dalijo žibintus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vienkiemių gyventojai per šventes jausis saugesni

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vien­kie­miuo­se gy­ve­nan­tys pa­gy­ve­nę žmo­nės Ka­lė­dų pro­ga su­lau­kė po­li­ci­jos do­va­nos. Jiems pa­rei­gū­nai įren­gė ži­bin­tus kie­mams ap­švies­ti.

172 ha­lo­ge­ni­nius ži­bin­tus su ju­de­sio da­vik­liais už pro­jek­to „Sau­gus vien­kie­mis“ lė­šas nu­pir­kę Vil­ka­viš­kio po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to pa­rei­gū­nai kai­mo žmo­nes kvie­tė su­si­tik­ti Ky­bar­tų, Pil­viš­kių, Viš­ty­čio se­niū­ni­jų sa­lė­se. Su­si­rin­kę vien­kie­mių gy­ven­to­jai klau­sė pa­skai­tos, kaip ato­kio­se so­dy­bo­se jaus­tis sau­ges­niems, kaip elg­tis, jei į na­mus už­suk­tų ne­pra­šy­ti „sve­čiai“, kaip pra­neš­ti po­li­ci­jai. Žmo­nėms bu­vo iš­da­ly­tos at­min­ti­nės su pa­gal­bos te­le­fo­nų nu­me­riais bei rei­ka­lin­ga in­for­ma­ci­ja.

Pa­rei­gū­nai pa­gy­ve­nu­siems žmo­nėms at­ve­žė ir švie­są at­spin­din­čių lie­me­nių, kad jie tam­siu pa­ros me­tu sau­giau vaikš­čio­tų už­mies­čio ke­liais, taip pat švie­są at­spin­din­čios lip­nios plė­ve­lės, ku­rią pa­ta­rė pri­si­kli­juo­ti prie ve­ži­mų, dvi­ra­čių. Švie­są at­spin­din­čios plė­ve­lės pa­rei­gū­nams do­va­no­jo Pil­viš­kiuo­se įsi­kū­ru­si UAB „Ke­lio ženk­lai“.

Bet gau­siai į sa­les su­si­rin­kę vien­kie­mių gy­ven­to­jai la­biau­siai lau­kė ko­mi­sa­ria­to do­va­nos – ha­lo­ge­ni­nių ži­bin­tų, ku­riuos da­li­jo Pre­ven­ci­jos po­sky­rio vir­ši­nin­kė Kris­ti­na Šom­kie­nė, pa­ts ko­mi­sa­ria­to vir­ši­nin­kas Vir­gi­ni­jus Ado­mai­tis, nuo­va­dų va­do­vai. Žmo­nėms, ku­rie ne­tu­ri ga­li­my­bių įsi­reng­ti kie­mo ap­švie­ti­mą, ži­bin­tus pri­tvir­ti­no ir lai­dus iš­ve­džio­jo pa­tys pa­rei­gū­nai. Tvar­kin­gus, ne­pikt­nau­džiau­jan­čius al­ko­ho­liu vien­kie­mių gy­ven­to­jus, ku­riems rei­ka­lin­ga to­kia pa­rei­gū­nų pa­gal­ba, at­rin­ko se­niū­nai.

Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to Pre­ven­ci­jos po­sky­rio vir­ši­nin­kė K.Šom­kie­nė sa­kė, kad pa­reng­ti pro­jek­tą „Sau­gus vien­kie­mis“ ir gau­ti lė­šų ži­bin­tams nu­pirk­ti bu­vo jų idė­ja. Gal­būt šiuo pa­vyz­džiu pa­seks ir ki­tų ra­jo­nų ko­mi­sa­ria­tai, bet vil­ka­viš­kie­čiai tai pa­da­rė pir­mie­ji res­pub­li­ko­je. Pa­gal pro­jek­tą 4 tūkst. li­tų ži­bin­tams nu­pirk­ti sky­rė Po­li­ci­jos de­par­ta­men­tas.

Ha­lo­ge­ni­niai ži­bin­tai už­si­de­ga tik tuo­met, kai į kie­me ju­dan­tį ob­jek­tą su­rea­guo­ja spe­cia­lus da­vik­lis. To­dėl vien­kie­mių gy­ven­to­jai iš­kart pa­ste­bės, kai į jų kie­mą už­suks ne­kvies­ti „sve­čiai“, ir ga­lės ati­tin­ka­mai elg­tis. Ge­rą dar­bą prieš Ka­lė­das at­li­kę pa­rei­gū­nai džiau­gė­si, kad žmo­nės la­bai dė­ko­jo, ste­bė­jo­si, jog už dy­ką ga­vo bran­gius įren­gi­nius. Mo­čiu­tės net su­si­grau­di­no, kad po­li­ci­ja jais rū­pi­na­si, o ne pyks­ta, jog se­ni žmo­nės ke­lia pa­pil­do­mų pro­ble­mų.

Po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­tas ne­se­niai ga­vo lė­šų ki­tai pre­ven­ci­jos pro­gra­mai įgy­ven­din­ti. Mo­te­rims, ku­rios ken­čia nuo smur­tau­jan­čių vy­rų, Pre­ven­ci­jos po­sky­rio vir­ši­nin­kė nu­pir­ko du­jų ba­lio­nė­lių. Jie tvar­kin­gai gy­ve­nan­čioms, bet skriau­džia­moms mo­te­rims bus iš­da­ly­ti dar šiais me­tais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas