„Santaka“ / Dosnios Kalėdų išvakarės siuvykloje „Pas Pijų“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-20 08:18

Dalinkitės:  


P.Pėčelis vienas pirmųjų rajone pasinaudojo Darbo biržos parama, teikiama neįgaliesiems susikurti darbo vietą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Dosnios Kalėdų išvakarės siuvykloje „Pas Pijų“

Birutė PAVLOVIENĖ



Prieš keletą metų savo siuvyklą „Pas Pijų“ įsteigęs vilkaviškiečiams dar nuo buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato siuvimo ateljė laikų gerai pažįstamas Pijus Pėčelis tikrąsias įkurtuves joje atšventė tik šių metų gruodį. Mat tik šiemet, pasinaudojęs Darbo biržoje pradėtos įgyvendinti naujos programos parama, jis susiremontavo siuvyklos patalpą, įsigijo šiuolaikinių modernių įrenginių.

Vilkaviškio miesto Gedimino gatvės pastate, kurį žmonės nuo Atgimimo laikų įprato vadinti „Sąjūdžio būstine“, siuvykla „Pas Pijų“ užėmusi vieną kambarį. Svečiai, susirinkę į jį praėjusį šeštadienį, žavėjosi čia sukurta malonia darbo aplinka, siuvėjui Pijui teikė įkurtuvių dovanas ir negailėjo pagyrimo žodžių. Jų esmę bene taikliausiai atspindėjo buvusios bendradarbės, dabar Marijampolės PRC Vilkaviškio skyriuje dirbančios Valės Trečiokienės mintys: žmogaus stiprybę liudija jo užsispyrimas nepasiduoti sunkumams ir ypač – nusiteikimas įveikti juos savo jėgomis.

Prie sveikintojų prisijungusi Vilkaviškio darbo biržos Darbo rinkos programų skyriaus vyr. specialistė Aušra Blauzdžiūnienė kalbėjo, kad gerai prisimena, kaip pirmąkart į biržą dėl galimybių pasinaudoti parama kreipęsis siuvėjas Pijus klausė vieno: „Nuo ko pradėti?“ Vėliau, prasidėjus bendradarbiavimui, užsukdavo pasitarti dėl pirkinių, pasidžiaugti net smulkmenomis, pavyzdžiui, įsigytomis žirklėmis.

Patalpas pašventinęs Vilkaviškio dekanas Vytautas Gustaitis sakė, kad įkurtuvės atnaujintoje siuvykloje yra dar vienas pavyzdys, kaip dedant pastangas galima pasiekti bet kokį tikslą. Pastebėjęs, kad ant sienos jau kabo iš medžio išdrožtas kryžius, dekanas siuvyklos šeimininkui įteikė nedidelį metalinį kryželį linkėdamas pažvelgti į jį, kai bus sunku.

Prieš pakviesdamas svečius prie įkurtuvių proga padengtų stalų, P.Pėčelis dėkojo pagalbininkams, kurie buvo didžiausia atrama. Už padrąsinančius žodžius ačiū pirmiausia tarė dekanui Vytautui Gustaičiui. Pagrindine konsultante ir patarėja įrenginių pirkimo srityje vadino akcinės bendrovės „Žemkalnija“ gamybos direktorę Eleną Dabrilienę, dėkojo Vilkaviškio parapijos „Carito“ vadovei Angelei Digrienei, nuoširdžiai triūsusiems remontininkams Arvydui Mickevičiui, Jonui Savickui ir, žinoma, Darbo biržai, kurios finansinė parama sudarė daugiau kaip 37 000 litų. Pijus sakė, kad nelengva buvo viską įforminti dokumentais. Net neįsivaizdavo, kokius kalnus teks jų surašyti. Bet dabar jau tik juokavo prisiminęs patirtą stresą, dėl jo „pabėgusį“ širdies ritmą ir kitas užgriuvusias bėdas. Vyro, tėvo padėkos žodžių klausėsi ir žmona Danguolė bei jauniausias iš trijų sūnų moksleivis Justinas. Pasak Pijaus, šeimai labiausiai dėkingas, kad palaiko, „pakenčia“ jo sumanymus, idėjas ir padeda grumtis su problemomis.

Pijus Pėčelis – vienas iš dviejų pirmųjų vilkaviškiečių, pasinaudojusių Darbo biržoje pradėta realizuoti nauja programa, subsidijuojančia darbo vietų steigimą neįgaliems žmonėms. Tokią paramą, kuri gali siekti iki dvidešimt dviejų vidutinių šalies darbo užmokesčių, gavo ir stalius Vincas Mickevičius. Analogišku subsidijavimu rajone pasinaudojo ir trys darbdaviai, įsteigę keturias darbo vietas neįgaliesiems.

Kitų metų birželį bus trisdešimt metų, kai iš Dailučių kilęs Pijus Pėčelis tapo siuvėju, nors po vidurinės mokyklos turėjo ir kitokių planų. Bet dabar, kaip anksčiau, nė kiek nesigaili, jog tada nepateko tarp įstojusių į konservatoriją. Nesudarkė jo gyvenimo ir valdiškos siuvimo ateljė griūtis privatizacijos laikotarpiu. Pijus rado išeitį – vienoje įmonėje įsidarbino sargu. Šiek tiek paragavęs jo duonos grįžo prie siuvimo amato. Aštuonerius metus vyras dirbo meistru „Žemkalnijoje“. Čia įsitikino, kad jis tikrai negimęs konvejeriniam darbui, nes siuvimą laiko menu, kur galioja ne masinės gamybos įstatymai, o individualumas. Aišku, metai, praleisti fabrike, daug ko išmokė ir tai pravertė steigiant, o ypač – modernizuojant savo siuvyklą.

Šių Kalėdų išvakarėse P.Pėčelis į šalį pastūmė trisdešimties metų siuvimo mašiną. Pastatytos trys naujos, visas operacijas atliekančios „Juki“ ir „Pfaf“ firmų mašinos. Įsigytas lyginimo agregatas su garo generatoriumi, du visų klientų „pločiams“ pritaikomi, reguliuojami manekenai, įrengta matavimo kabina ir kt. Tiek siuvimo mašinų dabar dar nereikėtų, nes kol kas yra tik viena – pagal verslo liudijimą dirbančio Pijaus – darbo vieta. Bet ateityje ši įranga gali praversti, nes dar „nenurašyta“ idėja steigti individualią įmonę. Juk svarbiausia – yra. Tai – klientai, kurių skaičius ne mąžta, o priešingai – didėja.

Savo gamybos asortimentą P.Pėčelis apibūdino taip: „Siuvu viską, išskyrus sukneles ir palaidines, iš visų medžiagų, išskyrus odą.“ Jis vardijo jau daugelį metų rengiamų vilkaviškiečių gydytojų pavardes. Meistras sakė, kad jo klientas, kol gyveno Vilkaviškyje, buvo ir Seimo narys Algirdas Butkevičius. Dabar pastarasis taip pat užsuka, bet jau tik patrumpinti kelnes.

Daug kas kreipiasi pataisyti rūbus, juos susiaurinti. Nestokojama užsakymų ir naujiems siuviniams – kostiumams, kostiumėliams, švarkams, sijonams.

Akivaizdžiai grįžta vyriškų paltų mada. Pas Pijų juos, kaip ir kostiumus, veža siūti net vilniečiai. Tokie klientai sako, kad jiems pigiau atvykti į Vilkaviškį nei už siuvimą pasakiškais kainas mokėti sostinėje.

Pijaus klientai – gimnazistai, šauliai, norintys pasipuošti savo uniformomis. Paragintas vieno kauniečio, nuo pat pradžių P.Pėčelis siuva ir liturginius rūbus. Jis jau nesuskaičiuoja, kiek pasiuvo albų, kamžų ir kt. Pijus sakė, jog yra aprengęs daug ne tik rajono kunigų, bet ir monsinjorą, netgi Kauno kunigų seminarijos visus vieno kurso seminaristus.





Publikuota: 2007-12-20 08:18:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai