„Santaka“ / Svarbiausias kaimo plėtros naujoves ūkininkai žino

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-20 08:10

Dalinkitės:  


Kol J.Du­baus­kas pa­sa­ko­jo apie paukš­čių gri­pą, jo in­for­ma­ci­jos ati­džiai klau­sė­si su­si­rin­kę ūki­nin­kai, ra­jo­no Že­mės ūkio sky­riaus ve­dė­jas V.Ga­vė­nas, NMA spe­cia­lis­tė S.Stak­vi­le­vi­čie­nė. ŽŪM at­sto­vas D.Liu­ti­kas tuo me­tu ieš­ko­jo at­sa­ky­mo į klau­si­mą apie ra­žie­nas žie­mą sa­vo di­de­lė­se tai­syk­lių kny­go­se.

Autorės nuotr.


Svarbiausias kaimo plėtros naujoves ūkininkai žino

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ant­ra­die­nį Ma­ri­jam­po­lės pro­fe­si­nio ren­gi­mo cent­ro Vil­ka­viš­kio sky­riaus sa­lė­je or­ga­ni­zuo­ta Ūki­nin­ko die­na. Tra­di­ciš­kai to­kius ren­gi­nius ren­gia Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­rius. Šį­kart bu­vo pa­kvies­ti Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos ir Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros at­sto­vai, tu­rė­ję paaiš­kin­ti su­si­rin­ku­siems ūki­nin­kams Lie­tu­vos kai­mo plėt­ros 2007–2013 m. pro­gra­mos nau­jo­ves, pa­pa­sa­ko­ti apie tie­sio­gi­nes iš­mo­kas už že­mės ūkio naud­me­nas, par­duo­tus gal­vi­jus ir pie­no kvo­tas.

Pir­ma­sis kal­bė­jęs ŽŪM Tie­sio­gi­nių iš­mo­kų sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­jas Ka­ro­lis Anu­žis pa­ro­dė skaid­res ir per­skai­tė tai, kas jo­se bu­vo pa­ra­šy­ta apie tie­sio­gi­nių iš­mo­kų mo­kė­ji­mo tvar­ką, pa­ro­dė sche­mas. Su­si­rin­ku­siems ūkininkams bu­vo įdo­mus fak­tas, kad Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je Vil­ka­viš­kio ra­jo­nas pir­mau­ja pa­gal pa­teik­tų pa­raiš­kų ir gau­tų iš­mo­kų skai­čių.

Iš sche­mų bu­vo ma­ty­ti, kad jau ar­tė­ja­ma prie kar­vių žin­de­nių kvo­tos ri­bos. Tad ūki­nin­kams pa­rū­po, kas bus, jei jų bus au­gi­na­ma dau­giau ne­gu nu­sta­ty­ta, ar už viršk­vo­ti­nes kar­ves ne­bus ir iš­mo­kų? K.Anu­žio at­sa­ky­mas bu­vo vie­na­reikš­mis: ne tik ne­bus iš­mo­kų, bet už kvo­tos vir­ši­ji­mą pa­pras­tai ma­ži­na­ma ir bend­ra pa­ra­mos su­ma.

Vė­liau apie tai, kiek pi­ni­gų pa­teks į kai­mą per atei­nan­čius pen­ke­rius me­tus, kal­bė­jo ŽŪM Kai­mo plėt­ros de­par­ta­men­to sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­jas Da­rius Liu­ti­kas. Pa­si­telk­da­mas skaid­res jis ga­na il­gai aiš­ki­no apie vi­sas pro­gra­mas, kol sa­lė­je ėmė stip­rė­ti šur­mu­lys. Mat dau­ge­lis ūki­nin­kų su nau­jo­vė­mis jau bu­vo su­si­pa­ži­nę Že­mės ūkio kon­sul­ta­vi­mo tar­ny­bos or­ga­ni­zuo­tuo­se se­mi­na­ruo­se se­niū­ni­jo­se, tai ap­ta­rę su ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus spe­cia­lis­tais. Ūki­nin­kai pa­si­ge­do „žmo­niš­ko“ išaiš­ki­ni­mo sa­vais žo­džiais, jiems pa­bo­do sche­mų ir pro­cen­tų raiz­ga­ly­nės.

D.Liu­ti­kas at­sa­kė į ke­le­tą klau­si­mų. Dėl sa­vo ma­žai nau­dos ne­šan­čių že­mių su­si­rū­pi­nu­siems bart­nin­kie­čiams spe­cia­lis­tas pri­ža­dė­jo, jog grei­tai že­mių na­šu­mo klau­si­mas bus per­svars­ty­tas vi­sos res­pub­li­kos ly­giu, tad ir jie ne­lik­sią nu­skriaus­ti. Į dau­ge­lį klau­si­mų ministerijos atstovas at­sa­ky­mų ieš­ko­jo sa­vo di­de­lė­se kny­go­se, ki­tus sa­kė per­duo­siąs ko­le­goms pa­gal kom­pe­ten­ci­ją.

Be­lau­kiant Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros (NMA) spe­cia­lis­čių, į su­si­rin­ku­siuo­sius krei­pė­si Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos Vil­ka­viš­kio sky­riaus va­do­vas Jo­nas Du­baus­kas. Jis dar kar­tą vaiz­džiai nu­švie­tė si­tua­ci­ją dėl paukš­čių gri­po.

Apie gy­vu­li­nin­kys­tės pro­ble­mas kal­bė­jo Gy­vu­lių pro­duk­ty­vu­mo kont­ro­lės ins­pek­to­rius ra­jo­ne An­ta­nas Ši­ma­naus­kas.

Vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas lin­kė­jo vi­siems ge­rų šven­čių ir pa­li­ko ūki­nin­kams krū­vą so­cial­de­mok­ra­tų iniciatyva iš­leis­tų di­džiu­lių spal­vin­gų sie­ni­nių ka­len­do­rių, ku­rių po ren­gi­nio net ir pri­trū­ko vi­siems no­rin­tiems.

At­va­žia­vu­sios trys NMA spe­cia­lis­tės ren­gi­ny­je pa­bu­vo neil­gai. Kal­bė­jo vie­na – Si­gu­tė Stak­vi­le­vi­čie­nė iš Tie­sio­gi­nės pa­ra­mos sky­riaus. Ji at­sa­kė ir į tuos klau­si­mus, ku­rie su tiesioginiu dar­bu ne­la­bai su­si­ję, bet jai yra ži­no­mi. Tuo tar­pu Kont­ro­lės sky­riaus spe­cia­lis­tė į jai pa­teik­tus klau­si­mus neat­sa­kė ir net kap­ri­zin­gai pa­reiš­kė, kad į to­kius, ku­rie ne jos sri­ties, ji neat­sa­ki­nė­sian­ti. „Pak­lau­sėt dak­ta­ro, kaip ma­ši­ną su­tai­syt“, – rep­li­ka­vo spe­cia­lis­tė Leo­nui Gal­gi­nai­čiui, pa­klau­su­siam jos ko­le­gės apie vė­luo­jan­čias iš­mo­kas...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas