„Santaka“ / Svarbiausias kaimo plėtros naujoves ūkininkai žino

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-20 08:10

Dalinkitės:  


Kol J.Du­baus­kas pa­sa­ko­jo apie paukš­čių gri­pą, jo in­for­ma­ci­jos ati­džiai klau­sė­si su­si­rin­kę ūki­nin­kai, ra­jo­no Že­mės ūkio sky­riaus ve­dė­jas V.Ga­vė­nas, NMA spe­cia­lis­tė S.Stak­vi­le­vi­čie­nė. ŽŪM at­sto­vas D.Liu­ti­kas tuo me­tu ieš­ko­jo at­sa­ky­mo į klau­si­mą apie ra­žie­nas žie­mą sa­vo di­de­lė­se tai­syk­lių kny­go­se.

Autorės nuotr.


Svarbiausias kaimo plėtros naujoves ūkininkai žino

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ant­ra­die­nį Ma­ri­jam­po­lės pro­fe­si­nio ren­gi­mo cent­ro Vil­ka­viš­kio sky­riaus sa­lė­je or­ga­ni­zuo­ta Ūki­nin­ko die­na. Tra­di­ciš­kai to­kius ren­gi­nius ren­gia Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­rius. Šį­kart bu­vo pa­kvies­ti Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos ir Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros at­sto­vai, tu­rė­ję paaiš­kin­ti su­si­rin­ku­siems ūki­nin­kams Lie­tu­vos kai­mo plėt­ros 2007–2013 m. pro­gra­mos nau­jo­ves, pa­pa­sa­ko­ti apie tie­sio­gi­nes iš­mo­kas už že­mės ūkio naud­me­nas, par­duo­tus gal­vi­jus ir pie­no kvo­tas.

Pir­ma­sis kal­bė­jęs ŽŪM Tie­sio­gi­nių iš­mo­kų sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­jas Ka­ro­lis Anu­žis pa­ro­dė skaid­res ir per­skai­tė tai, kas jo­se bu­vo pa­ra­šy­ta apie tie­sio­gi­nių iš­mo­kų mo­kė­ji­mo tvar­ką, pa­ro­dė sche­mas. Su­si­rin­ku­siems ūkininkams bu­vo įdo­mus fak­tas, kad Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je Vil­ka­viš­kio ra­jo­nas pir­mau­ja pa­gal pa­teik­tų pa­raiš­kų ir gau­tų iš­mo­kų skai­čių.

Iš sche­mų bu­vo ma­ty­ti, kad jau ar­tė­ja­ma prie kar­vių žin­de­nių kvo­tos ri­bos. Tad ūki­nin­kams pa­rū­po, kas bus, jei jų bus au­gi­na­ma dau­giau ne­gu nu­sta­ty­ta, ar už viršk­vo­ti­nes kar­ves ne­bus ir iš­mo­kų? K.Anu­žio at­sa­ky­mas bu­vo vie­na­reikš­mis: ne tik ne­bus iš­mo­kų, bet už kvo­tos vir­ši­ji­mą pa­pras­tai ma­ži­na­ma ir bend­ra pa­ra­mos su­ma.

Vė­liau apie tai, kiek pi­ni­gų pa­teks į kai­mą per atei­nan­čius pen­ke­rius me­tus, kal­bė­jo ŽŪM Kai­mo plėt­ros de­par­ta­men­to sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­jas Da­rius Liu­ti­kas. Pa­si­telk­da­mas skaid­res jis ga­na il­gai aiš­ki­no apie vi­sas pro­gra­mas, kol sa­lė­je ėmė stip­rė­ti šur­mu­lys. Mat dau­ge­lis ūki­nin­kų su nau­jo­vė­mis jau bu­vo su­si­pa­ži­nę Že­mės ūkio kon­sul­ta­vi­mo tar­ny­bos or­ga­ni­zuo­tuo­se se­mi­na­ruo­se se­niū­ni­jo­se, tai ap­ta­rę su ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus spe­cia­lis­tais. Ūki­nin­kai pa­si­ge­do „žmo­niš­ko“ išaiš­ki­ni­mo sa­vais žo­džiais, jiems pa­bo­do sche­mų ir pro­cen­tų raiz­ga­ly­nės.

D.Liu­ti­kas at­sa­kė į ke­le­tą klau­si­mų. Dėl sa­vo ma­žai nau­dos ne­šan­čių že­mių su­si­rū­pi­nu­siems bart­nin­kie­čiams spe­cia­lis­tas pri­ža­dė­jo, jog grei­tai že­mių na­šu­mo klau­si­mas bus per­svars­ty­tas vi­sos res­pub­li­kos ly­giu, tad ir jie ne­lik­sią nu­skriaus­ti. Į dau­ge­lį klau­si­mų ministerijos atstovas at­sa­ky­mų ieš­ko­jo sa­vo di­de­lė­se kny­go­se, ki­tus sa­kė per­duo­siąs ko­le­goms pa­gal kom­pe­ten­ci­ją.

Be­lau­kiant Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros (NMA) spe­cia­lis­čių, į su­si­rin­ku­siuo­sius krei­pė­si Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos Vil­ka­viš­kio sky­riaus va­do­vas Jo­nas Du­baus­kas. Jis dar kar­tą vaiz­džiai nu­švie­tė si­tua­ci­ją dėl paukš­čių gri­po.

Apie gy­vu­li­nin­kys­tės pro­ble­mas kal­bė­jo Gy­vu­lių pro­duk­ty­vu­mo kont­ro­lės ins­pek­to­rius ra­jo­ne An­ta­nas Ši­ma­naus­kas.

Vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas lin­kė­jo vi­siems ge­rų šven­čių ir pa­li­ko ūki­nin­kams krū­vą so­cial­de­mok­ra­tų iniciatyva iš­leis­tų di­džiu­lių spal­vin­gų sie­ni­nių ka­len­do­rių, ku­rių po ren­gi­nio net ir pri­trū­ko vi­siems no­rin­tiems.

At­va­žia­vu­sios trys NMA spe­cia­lis­tės ren­gi­ny­je pa­bu­vo neil­gai. Kal­bė­jo vie­na – Si­gu­tė Stak­vi­le­vi­čie­nė iš Tie­sio­gi­nės pa­ra­mos sky­riaus. Ji at­sa­kė ir į tuos klau­si­mus, ku­rie su tiesioginiu dar­bu ne­la­bai su­si­ję, bet jai yra ži­no­mi. Tuo tar­pu Kont­ro­lės sky­riaus spe­cia­lis­tė į jai pa­teik­tus klau­si­mus neat­sa­kė ir net kap­ri­zin­gai pa­reiš­kė, kad į to­kius, ku­rie ne jos sri­ties, ji neat­sa­ki­nė­sian­ti. „Pak­lau­sėt dak­ta­ro, kaip ma­ši­ną su­tai­syt“, – rep­li­ka­vo spe­cia­lis­tė Leo­nui Gal­gi­nai­čiui, pa­klau­su­siam jos ko­le­gės apie vė­luo­jan­čias iš­mo­kas...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas