„Santaka“ / Ką mūsų laikraštis rašė gruodžio 18 dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-17 16:09

Dalinkitės:  


Ką mūsų laikraštis rašė gruodžio 18 dieną


1965 m. „Iškalbingiausi pasikeitimų liudininkai“

Pagal septynmečio planą pastatytas ir veikia Vilkaviškio konservų fabrikas, kuris kasmet plečiasi. Buvęs prieškarinis pasagų cechas septynmečio eigoje išaugo į naują didelę Įrankių gamyklą.

Nuolat auga miesto gyvenamasis fondas. Per septynmetį vien valstybinių kapitalinių įdėjimų sąskaita Vilkaviškyje pastatyti penki 8 butų, trys 12 butų, trys 24 ir vienas 55 butų gyvenamieji namai.

Vilkaviškiečius neseniai maloniai nudžiugino pastatyta universalinė parduotuvė.

Šiais metais bus pastatytas 40 lovų infekcinis korpusas centrinei ligoninei.

Kybartuose statoma didelė prekybos įrengimų gamykla. Pilviškiuose pastatyta nauja vidurinė mokykla, aštuonmetės mokyklos Vilkaviškio geležinkelio stotyje, Žaliojoje, mokyk-lų priestatai Šūkliuose, Pajevonyje, Keturvalakiuose ir kt. Nuolatinio partijos ir vyriausybės rūpinimosi dėka ir ateityje dar labiau plėsis statyba tiek mieste, tiek kaime.



1975 m. „Vardų mados“

Patyrinėkime laikotarpį nuo 1907 iki 1972 metų. Daug įdomaus rasime paprastose senose ir naujose Gimimo Metrikų knygose. 1907-aisiais dabartinėje Keturvalakių apylinkėje gimusių vaikų vardai jose buvo rašomi tik rusų kalba, dėl to keitėsi ir jų tarimas. Tačiau liaudyje Ivanai, Anos ir Varvaros neprigijo. Caro valdžios ujami lietuviai, nepaisydami įrašų knygose, ir toliau savo vaikus tebešaukė Jonais, Onomis, Barboromis. 1922 metais Kybartų Rymo katalikų parapijos Metrikų knygoje įregistruota 116 vaikų.



Nuo 1907 metų prabėgo visai nedaug laiko. Tačiau vardai pasikeitė gana ryškiai. Vyrauja krikščioniški vardai, užtat slaviškų nedaug – tik keletas, ir jie nesikartoja. Grynai lietuviškų vardų yra 10. Krikščioniškąjį Juozapą sutinkame dažniausiai – 8 kartus, Oną – 6, Anelę – 5. Jokūbą, Julijoną, Jurgį randame vos po vieną kartą. Matyti, jog šie vardai jau tada „ėjo iš mados“. Emilija, Joana, Eduardas, Regina be išimties duoti tik to meto Kybartų miesto inteligentų tėvų vaikams. Tarp kitko, iš minėtų 116 tais metais parapijos Metrikų knygoje įrašytų vaikų aštuoni gimė neteisėtoje santuokoje (tėvai nežinomi). Motinos – paprastos darbininkės.



1980 m. „Politinformatoriams, agitatoriams ir propagandistams“

Rajono kolūkių ir tarybinių ūkių politinformatoriai ir agitatoriai turi aptarti Kretingos rajono kolūkiečių, tarybinių ūkių darbininkų ir gamybinio agrocheminio ir žemės ūkio aptarnavimo susivienijimo kreipimąsi („Tiesa“, gruodžio 9 d.). Politinformatoriai, daugiau kalbantys kultūros ir komunistinės moralės klausimais, turi kalbėti apie asmenybės dvasinį turtingumą ir moralę. Šiemet „Minties“ leidykla išleido straipsnių rinkinį „Dorovinė kultūra“. Tarptautininkai kolektyvų nariams turi kalbėti apie TSKP CK sekretoriaus, TSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo pirmininko L.Brežnevo vizitą į Indiją, šio vizito rezultatus.





1982 m. „Vanagas užpuolė kragiukus“

Tai atsitiko Vištyčio žvejų brigados narių Prano Karčinsko ir Aliaus Benosenkos akyse. Didelis vanagas lyg strėlė krito į vandenį, kilo į viršų ir vėl leidosi. Vyrai motorine valtimi priplaukė prie įvykio vietos. Ir štai ką jie išvydo. Kai tik vandenyje išnirdavo trys maži kragiukai, plėšrūnas iš padangių krisdavo ant jų. Tačiau mažyliai vis suspėdavo panerti po vandeniu. Taip kartojosi 10 kartų. Žvejai išjungė variklį. Paukščiai be jokios baimės priplaukė prie valties. Žvejai juos paėmė savo globon. Kiek paplaukę pastebėjo porą senų kragų su dviem jaunikliais. Netoli jų ir paleido mažylius. Po kiek laiko šie susibičiuliavo, ir ant dviejų kragų nugarų jau tupėjo penketas jauniklių.



1997 m. „Danai baudų nereikalaus“

Dėl lėšų stokos Vilkaviškio valymo įrenginių statyboje užsitęsė darbai ir Savivaldybė neįvykdė sutartyje numatytų įsipareigojimų. Tokiu būdu, nors danų firma „Kruger“ ir sumontavo įrenginius iki gruodžio 1 dienos, bet jie dar neišbandyti ir t. t. Vilkaviškyje lankėsi šios firmos atstovai. Rajono meras J.Mačys, informuodamas apie šį vizitą, sakė, kad danai sutiko atlikti derinimo ir paleidimo darbus kitais metais ir baudų iš Savivaldybės nereikalaus.





2004 m. „Eglutė atrodys nepaprastai“

Senas, Lietuvoje nusistovėjusias Kalėdų tradicijas baigia nurungti naujoviškos. Trumpalaikes grynų eglių šakas bei medelius išstumia dirbtinės, galinčios akį džiuginti kad ir kelis mėnesius. Iš mados tarsi išėjo įvairiaspalviai žvaigždučių, žvėriukų, lėlyčių formų žaislai. Šiuolaikinėse įmonėse ir nuo mados neatsiliekančių lietuvių namuose dažnai pamatysi stilingus, tik vienos ar dviejų spalvų bumbulus bei tokiomis pat girliandomis puoštas šakas.

Dizaino ir floristikos specialistai teigia, jog šiemet Kalėdos turi švytėti raudona ir aukso spalva. Nemėgstantiems raudonos spalvos patariama rinktis baltą – tradicinę žiemos spalvą. Floristai nesmerkia ir tų, kurie ilgisi seniai prabėgusios vaikystės. Tegul jūsų eglę puošia prieš tris dešimtmečius taip populiarūs kankorėžiai, grybai, kiškiai, paukšteliai. Mieli prisiminimai sušildys ne mažiau nei prabanga dvelkiantys šiuolaikiški papuošalai.





Publikuota: 2007-12-17 16:09:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai