„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-14 16:52

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Daugiau atsakomybės turi prisiimti tėvai

Pers­kai­čiau straips­nį „Mo­ki­nių tė­vų nu­si­skun­di­mas iš­ju­di­no ne tik mo­kyk­lą“ („San­ta­ka“, Nr.141) ir ne­no­riu su­tik­ti su kai ku­rio­mis mo­ki­nio ma­mos D.Pro­ta­se­vi­čie­nės iš­sa­ky­to­mis min­ti­mis.

„Die­nos slin­ko ra­mia tėk­me, nes tė­vai iš mo­kyk­los ne­su­lau­kė jo­kių nu­si­skun­di­mų ar pa­sta­bų dėl vai­ko el­ge­sio ir mo­ky­mo­si“, – ra­šo­ma straips­ny­je. Tai ne­tie­sa. Spa­lio mė­ne­sį mo­kyk­lo­je vy­ko vi­suo­ti­nis tė­vų su­si­rin­ki­mas. Kaip vi­sa­da, prieš su­si­rin­ki­mą ap­si­lan­kė­me kla­sė­je pa­si­kal­bė­ti su auk­lė­to­ja. Iš vi­so bu­vo atė­ję sep­ty­ni dvy­lik­to­kų tė­vai, tarp jų – ir D.Pro­ta­se­vi­čie­nė.

Auk­lė­to­ja trum­pai pa­kal­bė­jo apie vai­kų mo­ky­mą­si, D.Pro­ta­se­vi­čie­nei pa­sa­kė, kad su jos sū­nu­mi Ar­tū­nu yra pro­ble­mų: su­pras­tė­jęs mo­ky­ma­sis, mo­ky­to­jai skun­džia­si dėl jo draus­mės per pa­mo­kas. Ta­da D.Pro­ta­se­vi­čie­nė at­sa­kė, kad, ko ge­ro, nie­ko ne­ga­li­ma pa­dė­ti, nes Ar­tū­ras jau anks­čiau pla­na­vo pa­lik­ti mo­kyk­lą, bet ver­čia­mas jų (tė­vų) to­liau tę­sė moks­lus, sa­ky­da­mas, kad jei­gu tė­vai taip no­ri, tai kaip nors pra­stums tuos me­tus.

Kiek te­ko gir­dė­ti iš kla­sės mo­ki­nių, Ar­tū­ras tik­ra to žo­džio pra­sme ir stū­mė tuos me­tus. Tai­gi gal­būt dau­giau at­sa­ko­my­bės tu­rė­tų pri­siim­ti ir tė­vai, o ne vien kal­tin­ti mo­ky­to­jus.

Be abe­jo, išei­ti iš mo­kyk­los nie­kas ne­drau­džia. Bet išei­ti aukš­tai iš­kel­ta gal­va ir vi­są bė­dą su­vers­ti mo­kyk­lai – ne­są­ži­nin­ga. Tai, ži­no­ma, tik ma­no nuo­mo­nė. Žmo­nės straips­nį ver­ti­na įvai­riai: vie­ni – už, ki­ti – prieš. Bet aš ti­kiu, kad dau­gu­ma mo­ki­nių, bai­gę Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nę mo­kyk­lą, su ši­lu­ma šir­dy tars šiuos V.Val­siū­nie­nės žo­džius:Kur tu, bran­gus vai­kys­tės

ma­no slenks­ti,

Me­di­nis suo­las, pa­pras­tas,

gru­bus,

O mo­ky­to­jau, leisk Tau

nu­si­lenk­ti

Už tai, kad šian­dien aš

esu ŽMO­GUS.
Al­bi­nas ZIN­FEL­DAS

Pa­je­vo­nie­tis

Ruoš­ki­mės per­mai­nin­gų žie­miš­kų orų pa­vo­jams

Pra­si­dė­ję per­mai­nin­gi žie­miš­ki orai dar­bo vie­to­se su­ku­ria nau­jų pa­vo­jų. Ne­pa­gal­vo­jus apie ke­lių, ta­ke­lių dar­bo­vie­tė­se sli­du­mą, neį­ver­ti­nus, ko­kie ga­li bū­ti pa­da­ri­niai, ir ne­siė­mus rei­ka­lin­gų prie­mo­nių, di­de­lė trau­mų dėl sli­du­mo ga­li­my­bė.

Nuo 2002 m. dėl ne­tin­ka­mos ke­lių, pės­čių­jų ta­kų, ša­li­gat­vių prie­žiū­ros trau­mas pa­ke­liui į dar­bą ar iš dar­bo pa­ty­rė dau­giau kaip 4700 dar­buo­to­jų, iš jų 46 su­si­ža­lo­jo sun­kiai, 3 žu­vo.

Bend­ro nau­do­ji­mo te­ri­to­ri­jų, gat­vių, ša­li­gat­vių va­ly­mą ir prie­žiū­rą or­ga­ni­zuo­ja se­niū­ni­jos. Praei­vių sau­gu­mui už­tik­rin­ti ati­tin­ka­mų prie­mo­nių im­tis pri­va­lo na­mų sa­vi­nin­kai ar­ba nuo­mi­nin­kai.

Ta­čiau Vals­ty­bi­nė dar­bo ins­pek­ci­ja pri­me­na, kad įvai­riais su­ža­lo­ji­mais gre­sian­čius žie­mos pa­vo­jus bū­ti­na įver­tin­ti ir kiek­vie­no­je dar­bo­vie­tė­je. Dar­be dėl sli­du­mo nuo 2002 m. iš vi­so su­si­ža­lo­jo be­veik 1400 dar­buo­to­jų, iš ku­rių 27 – sun­kiai, mir­ti­nai – 3. Pa­gal Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mą, dar­bo vie­tos tu­ri bū­ti įreng­tos taip, kad jo­se dir­ban­tys dar­buo­to­jai bū­tų ap­sau­go­ti nuo ga­li­mų trau­mų, jų dar­bo ap­lin­ko­je ne­bū­tų svei­ka­tai kenks­min­gų ar pa­vo­jin­gų ri­zi­kos veiks­nių. Darb­da­vys, už­tik­rin­da­mas dar­buo­to­jų sau­gą ir svei­ka­tą, tu­ri pa­si­rū­pin­ti, kad bet koks ras­tas trū­ku­mas, ga­lin­tis tu­rė­ti įta­kos dar­buo­to­jų sau­gai ir svei­ka­tai, bū­tų kuo sku­biau pa­ša­lin­tas – tai tai­ko­ma ir dėl mi­ni­mų žie­mos są­ly­go­mis su­si­da­ran­čių pa­vo­jų.

Vals­ty­bi­nės dar­bo ins­pek­ci­jos ins­pek­to­riai, kaip ir kiek­vie­nais me­tais, lan­ky­da­mie­si įmo­nė­se rei­ka­laus, kad bū­tų ima­ma­si rei­kia­mų prie­mo­nių var­vek­lių, ant sta­ti­nių sto­gų su­si­kau­pu­sio snie­go kri­ti­mo, ke­lių sli­du­mo pa­vo­jui pa­ša­lin­ti.Aud­ro­nė GUI­GAI­TĖ

Vals­ty­bi­nės dar­bo ins­pek­ci­jos Ins­pek­ta­vi­mo or­ga­ni­za­vi­mo, prie­žiū­ros ir in­for­ma­vi­mo sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas