„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-14 16:52

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Daugiau atsakomybės turi prisiimti tėvai

Pers­kai­čiau straips­nį „Mo­ki­nių tė­vų nu­si­skun­di­mas iš­ju­di­no ne tik mo­kyk­lą“ („San­ta­ka“, Nr.141) ir ne­no­riu su­tik­ti su kai ku­rio­mis mo­ki­nio ma­mos D.Pro­ta­se­vi­čie­nės iš­sa­ky­to­mis min­ti­mis.

„Die­nos slin­ko ra­mia tėk­me, nes tė­vai iš mo­kyk­los ne­su­lau­kė jo­kių nu­si­skun­di­mų ar pa­sta­bų dėl vai­ko el­ge­sio ir mo­ky­mo­si“, – ra­šo­ma straips­ny­je. Tai ne­tie­sa. Spa­lio mė­ne­sį mo­kyk­lo­je vy­ko vi­suo­ti­nis tė­vų su­si­rin­ki­mas. Kaip vi­sa­da, prieš su­si­rin­ki­mą ap­si­lan­kė­me kla­sė­je pa­si­kal­bė­ti su auk­lė­to­ja. Iš vi­so bu­vo atė­ję sep­ty­ni dvy­lik­to­kų tė­vai, tarp jų – ir D.Pro­ta­se­vi­čie­nė.

Auk­lė­to­ja trum­pai pa­kal­bė­jo apie vai­kų mo­ky­mą­si, D.Pro­ta­se­vi­čie­nei pa­sa­kė, kad su jos sū­nu­mi Ar­tū­nu yra pro­ble­mų: su­pras­tė­jęs mo­ky­ma­sis, mo­ky­to­jai skun­džia­si dėl jo draus­mės per pa­mo­kas. Ta­da D.Pro­ta­se­vi­čie­nė at­sa­kė, kad, ko ge­ro, nie­ko ne­ga­li­ma pa­dė­ti, nes Ar­tū­ras jau anks­čiau pla­na­vo pa­lik­ti mo­kyk­lą, bet ver­čia­mas jų (tė­vų) to­liau tę­sė moks­lus, sa­ky­da­mas, kad jei­gu tė­vai taip no­ri, tai kaip nors pra­stums tuos me­tus.

Kiek te­ko gir­dė­ti iš kla­sės mo­ki­nių, Ar­tū­ras tik­ra to žo­džio pra­sme ir stū­mė tuos me­tus. Tai­gi gal­būt dau­giau at­sa­ko­my­bės tu­rė­tų pri­siim­ti ir tė­vai, o ne vien kal­tin­ti mo­ky­to­jus.

Be abe­jo, išei­ti iš mo­kyk­los nie­kas ne­drau­džia. Bet išei­ti aukš­tai iš­kel­ta gal­va ir vi­są bė­dą su­vers­ti mo­kyk­lai – ne­są­ži­nin­ga. Tai, ži­no­ma, tik ma­no nuo­mo­nė. Žmo­nės straips­nį ver­ti­na įvai­riai: vie­ni – už, ki­ti – prieš. Bet aš ti­kiu, kad dau­gu­ma mo­ki­nių, bai­gę Pa­je­vo­nio vi­du­ri­nę mo­kyk­lą, su ši­lu­ma šir­dy tars šiuos V.Val­siū­nie­nės žo­džius:Kur tu, bran­gus vai­kys­tės

ma­no slenks­ti,

Me­di­nis suo­las, pa­pras­tas,

gru­bus,

O mo­ky­to­jau, leisk Tau

nu­si­lenk­ti

Už tai, kad šian­dien aš

esu ŽMO­GUS.
Al­bi­nas ZIN­FEL­DAS

Pa­je­vo­nie­tis

Ruoš­ki­mės per­mai­nin­gų žie­miš­kų orų pa­vo­jams

Pra­si­dė­ję per­mai­nin­gi žie­miš­ki orai dar­bo vie­to­se su­ku­ria nau­jų pa­vo­jų. Ne­pa­gal­vo­jus apie ke­lių, ta­ke­lių dar­bo­vie­tė­se sli­du­mą, neį­ver­ti­nus, ko­kie ga­li bū­ti pa­da­ri­niai, ir ne­siė­mus rei­ka­lin­gų prie­mo­nių, di­de­lė trau­mų dėl sli­du­mo ga­li­my­bė.

Nuo 2002 m. dėl ne­tin­ka­mos ke­lių, pės­čių­jų ta­kų, ša­li­gat­vių prie­žiū­ros trau­mas pa­ke­liui į dar­bą ar iš dar­bo pa­ty­rė dau­giau kaip 4700 dar­buo­to­jų, iš jų 46 su­si­ža­lo­jo sun­kiai, 3 žu­vo.

Bend­ro nau­do­ji­mo te­ri­to­ri­jų, gat­vių, ša­li­gat­vių va­ly­mą ir prie­žiū­rą or­ga­ni­zuo­ja se­niū­ni­jos. Praei­vių sau­gu­mui už­tik­rin­ti ati­tin­ka­mų prie­mo­nių im­tis pri­va­lo na­mų sa­vi­nin­kai ar­ba nuo­mi­nin­kai.

Ta­čiau Vals­ty­bi­nė dar­bo ins­pek­ci­ja pri­me­na, kad įvai­riais su­ža­lo­ji­mais gre­sian­čius žie­mos pa­vo­jus bū­ti­na įver­tin­ti ir kiek­vie­no­je dar­bo­vie­tė­je. Dar­be dėl sli­du­mo nuo 2002 m. iš vi­so su­si­ža­lo­jo be­veik 1400 dar­buo­to­jų, iš ku­rių 27 – sun­kiai, mir­ti­nai – 3. Pa­gal Dar­buo­to­jų sau­gos ir svei­ka­tos įsta­ty­mą, dar­bo vie­tos tu­ri bū­ti įreng­tos taip, kad jo­se dir­ban­tys dar­buo­to­jai bū­tų ap­sau­go­ti nuo ga­li­mų trau­mų, jų dar­bo ap­lin­ko­je ne­bū­tų svei­ka­tai kenks­min­gų ar pa­vo­jin­gų ri­zi­kos veiks­nių. Darb­da­vys, už­tik­rin­da­mas dar­buo­to­jų sau­gą ir svei­ka­tą, tu­ri pa­si­rū­pin­ti, kad bet koks ras­tas trū­ku­mas, ga­lin­tis tu­rė­ti įta­kos dar­buo­to­jų sau­gai ir svei­ka­tai, bū­tų kuo sku­biau pa­ša­lin­tas – tai tai­ko­ma ir dėl mi­ni­mų žie­mos są­ly­go­mis su­si­da­ran­čių pa­vo­jų.

Vals­ty­bi­nės dar­bo ins­pek­ci­jos ins­pek­to­riai, kaip ir kiek­vie­nais me­tais, lan­ky­da­mie­si įmo­nė­se rei­ka­laus, kad bū­tų ima­ma­si rei­kia­mų prie­mo­nių var­vek­lių, ant sta­ti­nių sto­gų su­si­kau­pu­sio snie­go kri­ti­mo, ke­lių sli­du­mo pa­vo­jui pa­ša­lin­ti.Aud­ro­nė GUI­GAI­TĖ

Vals­ty­bi­nės dar­bo ins­pek­ci­jos Ins­pek­ta­vi­mo or­ga­ni­za­vi­mo, prie­žiū­ros ir in­for­ma­vi­mo sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas