„Santaka“ / Pirmajam ūkininkui apsidrausti sutrukdė lėtas internetas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-14 14:44

Dalinkitės:  


Ūki­nin­kas Min­dau­gas Pet­ke­vi­čius kar­tu su drau­di­mo bend­ro­vės spe­cia­lis­te To­ma Šku­tai­te, Že­mės ūkio in­for­ma­ci­jos ir kai­mo vers­lo cent­ro ge­ne­ra­li­nio di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Bi­ru­te Mar­tu­ze­vi­čiū­te ir ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­te Vil­ma And­ri­jaus­kai­te in­ter­ne­ti­nė­je duo­me­nų ba­zė­je ieš­ko­jo dek­la­ruo­tų pa­sė­lių lau­kų že­mė­la­pių.

Autorės nuotr.


Pirmajam ūkininkui apsidrausti sutrukdė lėtas internetas

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Va­kar Vil­ka­viš­kio rajono savivaldybės Že­mės ūkio sky­riu­je tu­rė­jo bū­ti ap­draus­tas pir­ma­sis Lie­tu­vos ūki­nin­kas. De­ja, dėl per lė­to in­ter­ne­ti­nio ry­šio Sa­vi­val­dy­bė­je to pa­da­ry­ti ne­pa­vy­ko. Pir­ma­die­nį žem­dir­bys su sky­riaus spe­cia­lis­te ruo­šia­si va­žiuo­ti į Kau­ną, į drau­di­mo bend­ro­vės „Ve­rei­nig­te Ha­gel“ biu­rą Lie­tu­vo­je, ir už­baig­ti pra­dė­tas drau­di­mo pro­ce­dū­ras. Bet ko­kiu at­ve­ju vil­ka­viš­kie­tis taps pir­muo­ju ap­si­drau­du­siu pa­sė­lius ūki­nin­ku, pra­dė­jus veik­ti nau­jai drau­di­mo sis­te­mai.

Pir­ma­sis nau­ją­jį drau­di­mą iš­ban­dy­ti su­ma­nęs ūki­nin­kas – Min­dau­gas Pet­ke­vi­čius iš Pil­viš­kių se­niū­ni­jos. Dvi­de­šimt de­vy­ne­rių me­tų vy­riš­kis sa­kė ne­se­niai įre­gist­ra­vęs jau­no­jo ūki­nin­ko ūkį, tad nu­spren­dęs pa­si­nau­do­ti įsi­kū­ri­mo pa­ra­ma. Pa­reng­ta­me vers­lo pla­ne M.Pet­ke­vi­čius įsi­pa­rei­go­jo ap­draus­ti sa­vo pa­sė­lius nuo ga­li­mos ri­zi­kos.

– Nė­ra čia jau toks bran­gus da­ly­kas, – sa­kė su drau­di­mo bend­ro­vės kon­sul­tan­tais pa­si­ta­ręs ūki­nin­kas. – Už sa­vo 80 hek­ta­rų pa­sė­lių plo­tą aš su­mo­kė­siu 5–6 tūks­tan­čius li­tų. Ki­tą pu­sę drau­di­mo su­mos den­gia vals­ty­bė.

Dir­ba­mo­je že­mė­je, ku­ri drie­kia­si ne tik Vil­ka­viš­kio, bet ir Ma­ri­jam­po­lės ra­jo­nuose, M.Pet­ke­vi­čius pa­sė­jo 50 hek­ta­rų žie­mi­nių kvie­čių. Li­ku­sį plo­tą skirs va­sa­ri­nėms kul­tū­roms.

Drau­di­mo bend­ro­vės „Ve­rei­nig­te Ha­gel“ at­sto­vė To­ma Šku­tai­tė sa­kė, kad ap­drau­džiant nau­do­ja­ma VĮ Že­mės ūkio in­for­ma­ci­jos ir kai­mo vers­lo cent­ro su­kur­ta in­ter­ne­ti­nė sis­te­ma, ku­ri skir­ta pa­sė­lių dek­la­ra­vi­mui. Spe­cia­lis­tė tei­gė, kad tai at­pi­gi­na pa­slau­gą, nes drau­di­kams ne­rei­kia už­sa­ki­nė­ti že­mė­la­pių ar pa­tiems kaž­ko­kiu bū­du ma­tuo­ti lau­kus, reng­ti ir įdar­bin­ti tam rei­ka­lui pa­pil­do­mus spe­cia­lis­tus.

Kar­tu su drau­di­mo bend­ro­vės at­sto­ve po įvai­rių sa­vi­val­dy­bių že­mės ūkio sky­rius va­ži­nė­jan­ti Že­mės ūkio in­for­ma­ci­jos ir kai­mo vers­lo cent­ro ge­ne­ra­li­nio di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Bi­ru­tė Mar­tu­ze­vi­čiū­tė sa­kė, jog ši sis­te­ma la­bai ge­ra ir pa­si­tei­si­na to­se sa­vi­val­dy­bė­se, kur yra ge­ras ir spar­tus in­ter­ne­tas.

– Jū­sų ra­jo­no trys se­niū­ni­jos šią sis­te­mą jau iš­ban­dė pa­čios, – sa­kė B.Mar­tu­ze­vi­čiū­tė, – tai Klau­su­čių, Pa­je­vo­nio ir Gra­žiš­kių. Pas­ta­ra­jai se­kė­si la­bai ge­rai, nors iš pra­džių tu­rė­ta pro­ble­mų dėl in­ter­ne­to, ta­čiau vė­liau vis­kas su­si­tvar­kė. Iš tik­rų­jų pa­grin­di­nė pro­ble­ma ir yra in­ter­ne­tas. Mes iš­ban­dė­me šią pro­gra­mą Klai­pė­dos ra­jo­ne, Kin­tuo­se, tai ji vei­kė pui­kiai ir pa­sė­lių dek­la­ra­vi­mas vy­ko la­bai grei­tai. Jei vi­sur ry­šys bū­tų ge­ras, jau ki­tais me­tais ne­rei­kė­tų iš nau­jo įbrai­ži­nė­ti lau­kų – vi­si bū­tų vie­no­je duo­me­nų ba­zė­je. Atei­ty­je net pa­ts ūki­nin­kas ga­lė­tų keis­ti kul­tū­rų pa­va­di­ni­mus sa­vo lau­kuo­se. Aiš­ku, prieš tai ga­vęs at­ski­rą slap­ta­žo­dį priei­ti prie duo­me­nų ba­zės.

De­ja, mū­sų Sa­vi­val­dy­bė spar­čiu in­ter­ne­tu pa­si­gir­ti ne­ga­li. Ban­dę M.Pet­ke­vi­čiaus lau­kų duo­me­nis su­ras­ti ir nu­siųs­ti tie­siai į Vo­kie­ti­ją, spe­cia­lis­tai per die­ną to pa­da­ry­ti ne­ga­lė­jo. Ūki­nin­kui ir Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tei Vil­mai And­ri­jaus­kai­tei, ku­riai pa­ti­kė­ti vi­si drau­di­mo rei­ka­lai, teks vyk­ti į drau­dė­jų būs­ti­nę Kau­ne.

Pats ap­si­draus­ti pa­no­ręs ūki­nin­kas dėl to vi­sai ne­si­ner­vi­na. Žmo­gus sa­kė iki pir­ma­die­nio dar pa­tiks­lin­siąs dek­la­ruo­ja­mų pa­sė­lių plo­tus, kad ga­lė­tų pa­teik­ti tiks­lią in­for­ma­ci­ją, ku­ria pa­skui ga­lės nau­do­ti ne vie­nus me­tus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas