„Santaka“ / Tyrėme, kokius poreikius tenkina biblioteka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-13 08:35

Dalinkitės:  


Tyrėme, kokius poreikius tenkina biblioteka

Bib­lio­te­ka per vi­są sa­vo gy­va­vi­mo lai­ką bu­vo ži­nių, kul­tū­ros ir švie­ti­mo ins­ti­tu­ci­ja. Pag­rin­di­nis jos už­da­vi­nys – ten­kin­ti vis au­gan­čius vi­suo­me­nės ži­nių po­rei­kius. Apie tai, ko­kios in­for­ma­ci­jos kiek­vie­nas as­muo ga­li ti­kė­tis bib­lio­te­ko­je, bu­vo kal­ba­ma Pūs­ta­pė­džių bib­lio­te­kos su­ruoš­ta­me ren­gi­ny­je „Žmo­gus – in­for­ma­ci­jos var­to­to­jas“.

Prieš mė­ne­sį 50-iai bib­lio­te­kos lan­ky­to­jų bu­vo iš­da­ly­tos an­ke­tos „Jūs ir bib­lio­te­ka“. Ren­gi­nio me­tu bu­vo ap­tar­ti šio an­ke­ti­nio ty­ri­mo re­zul­ta­tai. Tarp pus­šim­čio res­pon­den­tų 38 pro­c. su­da­rė moks­lei­viai, 16 pro­c. – tar­nau­to­jai, 14 pro­c. – pen­si­nin­kai, po 6 pro­c. – vals­tie­čiai ir stu­den­tai, po 10 pro­c. – dar­bi­nin­kai ir ki­tos skai­ty­to­jų gru­pės at­sto­vai. At­sa­kiu­sie­ji į klau­si­mus bib­lio­te­ko­je lan­kė­si: ke­le­tą kar­tų per mė­ne­sį – 42 pro­c., kas ke­le­tą die­nų – 30 pro­c., kar­tą per mė­ne­sį – 18 pro­c., ke­le­tą kar­tų per me­tus – 10 pro­c.

Net 52 pro­c. res­pon­den­tų pa­žy­mė­jo, kad į bib­lio­te­ką atei­na gau­ti in­for­ma­ci­jos juos do­mi­nan­čiais klau­si­mais, 42 pro­c. – skai­ty­ti gro­ži­nę li­te­ra­tū­rą, 16 pro­c. – li­te­ra­tū­ros mo­ky­mo­si tiks­lais, 32 pro­c. – skai­ty­ti pe­rio­di­nius lei­di­nius. Re­mian­tis šiais duo­me­ni­mis, ga­li­ma da­ry­ti iš­va­dą, jog žmo­nės bib­lio­te­ko­je lan­ko­si dėl to, kad jiems rei­kia vie­no­kios ar­ba ki­to­kios in­for­ma­ci­jos.

Ren­gi­ny­je da­ly­va­vo ir sve­čių. Jau­no­sios bib­lio­te­kos skai­ty­to­jos Mil­da Bur­žins­kai­tė ir Gin­ta­rė Du­bic­kai­tė pri­sta­tė vieš­nias – Ma­ri­jam­po­lės Eu­ro­pos in­for­ma­ci­jos cent­ro va­dy­bi­nin­kę Jur­gi­tą Juods­nu­kie­nę ir šio cent­ro va­do­vę Vai­dą Bur­die­nę. Pas­ta­ro­ji su­pa­žin­di­no su cent­ro veik­la, pa­pa­sa­ko­jo, kad čia ga­li­ma ras­ti lei­di­nių, pub­li­ka­ci­jų apie Eu­ro­pos Są­jun­gą ar­ba su­ži­no­ti, kur ieš­ko­ti ži­nių apie ES. Cent­ras or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ren­gi­nius: kny­gų pri­sta­ty­mus, pa­ro­das, kon­kur­sus, dis­ku­si­jas, taip pat ne­mo­ka­mai pla­ti­na Eu­ro­pos Są­jun­gos le­di­nius bib­lio­te­ko­se, mo­kyk­lo­se, ki­to­se moks­lo įstai­go­se. Kad tai ne tuš­ti žo­džiai, įsi­ti­ki­no­me, kai cent­ro dar­buo­to­jos pra­dė­jo da­ly­ti kny­ge­les, lanks­ti­nu­kus, kom­pak­ti­nes plokš­te­les apie Eu­ro­pos Są­jun­gą. Ne­li­ko pa­mirš­ti ir ma­žie­ji: jiems te­ko ke­le­tas gau­siai iliust­ruo­tų lei­di­nu­kų lie­tu­vių ir ang­lų kal­bo­mis.

Apie tai, kad ir kraš­to­ty­ra ga­li bū­ti in­for­ma­ci­jos prie­mo­nė, kal­bė­jo Vil­ka­viš­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos bib­liog­ra­fi­nio sky­riaus ve­dė­ja Gi­ta­na Vo­sy­lie­nė. Ji kvie­tė moks­lei­vius ir suau­gu­siuo­sius do­mė­tis kraš­to is­to­ri­ne praei­ti­mi, už­ra­šy­ti bei sau­go­ti ne tik se­no­vi­nes dai­nas, pa­pro­čius, at­si­mi­ni­mus apie įžy­mius žmo­nes ir reikš­min­gas da­tas, bet ir rink­ti, kaup­ti smul­kią­ją tau­to­sa­ką, net... lie­tu­viš­kus, su­val­kie­tiš­kus keiks­ma­žo­džius.

Ren­gi­nio da­ly­viai ga­lė­jo ap­žiū­rė­ti bib­lio­te­ko­je pa­reng­tą in­for­ma­ci­nių lei­di­nių pa­ro­dą „In­for­ma­ci­ja + Var­to­to­jas = Bib­lio­te­ka“. Bu­vo pa­teik­ti Pūs­ta­pė­džių bib­lio­te­ko­je esan­tys in­for­ma­ci­niai lei­di­niai: en­cik­lo­pe­di­jos, ži­ny­nai, žo­dy­nai, kro­ni­kos, do­ku­men­tai, pa­de­dan­tys skai­ty­to­jams ras­ti at­sa­ky­mus į juos do­mi­nan­čius klau­si­mus ir ne­pa­sik­lys­ti gau­sia­me šiuo­lai­ki­nės in­for­ma­ci­jos srau­te.Da­nu­tė VAI­ČIŪ­NIE­NĖ

Pūs­ta­pė­džių fi­lia­lo

bib­lio­te­ki­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas