„Santaka“ / Tyrėme, kokius poreikius tenkina biblioteka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-13 08:35

Dalinkitės:  


Tyrėme, kokius poreikius tenkina biblioteka

Bib­lio­te­ka per vi­są sa­vo gy­va­vi­mo lai­ką bu­vo ži­nių, kul­tū­ros ir švie­ti­mo ins­ti­tu­ci­ja. Pag­rin­di­nis jos už­da­vi­nys – ten­kin­ti vis au­gan­čius vi­suo­me­nės ži­nių po­rei­kius. Apie tai, ko­kios in­for­ma­ci­jos kiek­vie­nas as­muo ga­li ti­kė­tis bib­lio­te­ko­je, bu­vo kal­ba­ma Pūs­ta­pė­džių bib­lio­te­kos su­ruoš­ta­me ren­gi­ny­je „Žmo­gus – in­for­ma­ci­jos var­to­to­jas“.

Prieš mė­ne­sį 50-iai bib­lio­te­kos lan­ky­to­jų bu­vo iš­da­ly­tos an­ke­tos „Jūs ir bib­lio­te­ka“. Ren­gi­nio me­tu bu­vo ap­tar­ti šio an­ke­ti­nio ty­ri­mo re­zul­ta­tai. Tarp pus­šim­čio res­pon­den­tų 38 pro­c. su­da­rė moks­lei­viai, 16 pro­c. – tar­nau­to­jai, 14 pro­c. – pen­si­nin­kai, po 6 pro­c. – vals­tie­čiai ir stu­den­tai, po 10 pro­c. – dar­bi­nin­kai ir ki­tos skai­ty­to­jų gru­pės at­sto­vai. At­sa­kiu­sie­ji į klau­si­mus bib­lio­te­ko­je lan­kė­si: ke­le­tą kar­tų per mė­ne­sį – 42 pro­c., kas ke­le­tą die­nų – 30 pro­c., kar­tą per mė­ne­sį – 18 pro­c., ke­le­tą kar­tų per me­tus – 10 pro­c.

Net 52 pro­c. res­pon­den­tų pa­žy­mė­jo, kad į bib­lio­te­ką atei­na gau­ti in­for­ma­ci­jos juos do­mi­nan­čiais klau­si­mais, 42 pro­c. – skai­ty­ti gro­ži­nę li­te­ra­tū­rą, 16 pro­c. – li­te­ra­tū­ros mo­ky­mo­si tiks­lais, 32 pro­c. – skai­ty­ti pe­rio­di­nius lei­di­nius. Re­mian­tis šiais duo­me­ni­mis, ga­li­ma da­ry­ti iš­va­dą, jog žmo­nės bib­lio­te­ko­je lan­ko­si dėl to, kad jiems rei­kia vie­no­kios ar­ba ki­to­kios in­for­ma­ci­jos.

Ren­gi­ny­je da­ly­va­vo ir sve­čių. Jau­no­sios bib­lio­te­kos skai­ty­to­jos Mil­da Bur­žins­kai­tė ir Gin­ta­rė Du­bic­kai­tė pri­sta­tė vieš­nias – Ma­ri­jam­po­lės Eu­ro­pos in­for­ma­ci­jos cent­ro va­dy­bi­nin­kę Jur­gi­tą Juods­nu­kie­nę ir šio cent­ro va­do­vę Vai­dą Bur­die­nę. Pas­ta­ro­ji su­pa­žin­di­no su cent­ro veik­la, pa­pa­sa­ko­jo, kad čia ga­li­ma ras­ti lei­di­nių, pub­li­ka­ci­jų apie Eu­ro­pos Są­jun­gą ar­ba su­ži­no­ti, kur ieš­ko­ti ži­nių apie ES. Cent­ras or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ren­gi­nius: kny­gų pri­sta­ty­mus, pa­ro­das, kon­kur­sus, dis­ku­si­jas, taip pat ne­mo­ka­mai pla­ti­na Eu­ro­pos Są­jun­gos le­di­nius bib­lio­te­ko­se, mo­kyk­lo­se, ki­to­se moks­lo įstai­go­se. Kad tai ne tuš­ti žo­džiai, įsi­ti­ki­no­me, kai cent­ro dar­buo­to­jos pra­dė­jo da­ly­ti kny­ge­les, lanks­ti­nu­kus, kom­pak­ti­nes plokš­te­les apie Eu­ro­pos Są­jun­gą. Ne­li­ko pa­mirš­ti ir ma­žie­ji: jiems te­ko ke­le­tas gau­siai iliust­ruo­tų lei­di­nu­kų lie­tu­vių ir ang­lų kal­bo­mis.

Apie tai, kad ir kraš­to­ty­ra ga­li bū­ti in­for­ma­ci­jos prie­mo­nė, kal­bė­jo Vil­ka­viš­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos bib­liog­ra­fi­nio sky­riaus ve­dė­ja Gi­ta­na Vo­sy­lie­nė. Ji kvie­tė moks­lei­vius ir suau­gu­siuo­sius do­mė­tis kraš­to is­to­ri­ne praei­ti­mi, už­ra­šy­ti bei sau­go­ti ne tik se­no­vi­nes dai­nas, pa­pro­čius, at­si­mi­ni­mus apie įžy­mius žmo­nes ir reikš­min­gas da­tas, bet ir rink­ti, kaup­ti smul­kią­ją tau­to­sa­ką, net... lie­tu­viš­kus, su­val­kie­tiš­kus keiks­ma­žo­džius.

Ren­gi­nio da­ly­viai ga­lė­jo ap­žiū­rė­ti bib­lio­te­ko­je pa­reng­tą in­for­ma­ci­nių lei­di­nių pa­ro­dą „In­for­ma­ci­ja + Var­to­to­jas = Bib­lio­te­ka“. Bu­vo pa­teik­ti Pūs­ta­pė­džių bib­lio­te­ko­je esan­tys in­for­ma­ci­niai lei­di­niai: en­cik­lo­pe­di­jos, ži­ny­nai, žo­dy­nai, kro­ni­kos, do­ku­men­tai, pa­de­dan­tys skai­ty­to­jams ras­ti at­sa­ky­mus į juos do­mi­nan­čius klau­si­mus ir ne­pa­sik­lys­ti gau­sia­me šiuo­lai­ki­nės in­for­ma­ci­jos srau­te.Da­nu­tė VAI­ČIŪ­NIE­NĖ

Pūs­ta­pė­džių fi­lia­lo

bib­lio­te­ki­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas