„Santaka“ / Tyrėme, kokius poreikius tenkina biblioteka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-13 08:35

Dalinkitės:  


Tyrėme, kokius poreikius tenkina biblioteka

Bib­lio­te­ka per vi­są sa­vo gy­va­vi­mo lai­ką bu­vo ži­nių, kul­tū­ros ir švie­ti­mo ins­ti­tu­ci­ja. Pag­rin­di­nis jos už­da­vi­nys – ten­kin­ti vis au­gan­čius vi­suo­me­nės ži­nių po­rei­kius. Apie tai, ko­kios in­for­ma­ci­jos kiek­vie­nas as­muo ga­li ti­kė­tis bib­lio­te­ko­je, bu­vo kal­ba­ma Pūs­ta­pė­džių bib­lio­te­kos su­ruoš­ta­me ren­gi­ny­je „Žmo­gus – in­for­ma­ci­jos var­to­to­jas“.

Prieš mė­ne­sį 50-iai bib­lio­te­kos lan­ky­to­jų bu­vo iš­da­ly­tos an­ke­tos „Jūs ir bib­lio­te­ka“. Ren­gi­nio me­tu bu­vo ap­tar­ti šio an­ke­ti­nio ty­ri­mo re­zul­ta­tai. Tarp pus­šim­čio res­pon­den­tų 38 pro­c. su­da­rė moks­lei­viai, 16 pro­c. – tar­nau­to­jai, 14 pro­c. – pen­si­nin­kai, po 6 pro­c. – vals­tie­čiai ir stu­den­tai, po 10 pro­c. – dar­bi­nin­kai ir ki­tos skai­ty­to­jų gru­pės at­sto­vai. At­sa­kiu­sie­ji į klau­si­mus bib­lio­te­ko­je lan­kė­si: ke­le­tą kar­tų per mė­ne­sį – 42 pro­c., kas ke­le­tą die­nų – 30 pro­c., kar­tą per mė­ne­sį – 18 pro­c., ke­le­tą kar­tų per me­tus – 10 pro­c.

Net 52 pro­c. res­pon­den­tų pa­žy­mė­jo, kad į bib­lio­te­ką atei­na gau­ti in­for­ma­ci­jos juos do­mi­nan­čiais klau­si­mais, 42 pro­c. – skai­ty­ti gro­ži­nę li­te­ra­tū­rą, 16 pro­c. – li­te­ra­tū­ros mo­ky­mo­si tiks­lais, 32 pro­c. – skai­ty­ti pe­rio­di­nius lei­di­nius. Re­mian­tis šiais duo­me­ni­mis, ga­li­ma da­ry­ti iš­va­dą, jog žmo­nės bib­lio­te­ko­je lan­ko­si dėl to, kad jiems rei­kia vie­no­kios ar­ba ki­to­kios in­for­ma­ci­jos.

Ren­gi­ny­je da­ly­va­vo ir sve­čių. Jau­no­sios bib­lio­te­kos skai­ty­to­jos Mil­da Bur­žins­kai­tė ir Gin­ta­rė Du­bic­kai­tė pri­sta­tė vieš­nias – Ma­ri­jam­po­lės Eu­ro­pos in­for­ma­ci­jos cent­ro va­dy­bi­nin­kę Jur­gi­tą Juods­nu­kie­nę ir šio cent­ro va­do­vę Vai­dą Bur­die­nę. Pas­ta­ro­ji su­pa­žin­di­no su cent­ro veik­la, pa­pa­sa­ko­jo, kad čia ga­li­ma ras­ti lei­di­nių, pub­li­ka­ci­jų apie Eu­ro­pos Są­jun­gą ar­ba su­ži­no­ti, kur ieš­ko­ti ži­nių apie ES. Cent­ras or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ren­gi­nius: kny­gų pri­sta­ty­mus, pa­ro­das, kon­kur­sus, dis­ku­si­jas, taip pat ne­mo­ka­mai pla­ti­na Eu­ro­pos Są­jun­gos le­di­nius bib­lio­te­ko­se, mo­kyk­lo­se, ki­to­se moks­lo įstai­go­se. Kad tai ne tuš­ti žo­džiai, įsi­ti­ki­no­me, kai cent­ro dar­buo­to­jos pra­dė­jo da­ly­ti kny­ge­les, lanks­ti­nu­kus, kom­pak­ti­nes plokš­te­les apie Eu­ro­pos Są­jun­gą. Ne­li­ko pa­mirš­ti ir ma­žie­ji: jiems te­ko ke­le­tas gau­siai iliust­ruo­tų lei­di­nu­kų lie­tu­vių ir ang­lų kal­bo­mis.

Apie tai, kad ir kraš­to­ty­ra ga­li bū­ti in­for­ma­ci­jos prie­mo­nė, kal­bė­jo Vil­ka­viš­kio vie­šo­sios bib­lio­te­kos bib­liog­ra­fi­nio sky­riaus ve­dė­ja Gi­ta­na Vo­sy­lie­nė. Ji kvie­tė moks­lei­vius ir suau­gu­siuo­sius do­mė­tis kraš­to is­to­ri­ne praei­ti­mi, už­ra­šy­ti bei sau­go­ti ne tik se­no­vi­nes dai­nas, pa­pro­čius, at­si­mi­ni­mus apie įžy­mius žmo­nes ir reikš­min­gas da­tas, bet ir rink­ti, kaup­ti smul­kią­ją tau­to­sa­ką, net... lie­tu­viš­kus, su­val­kie­tiš­kus keiks­ma­žo­džius.

Ren­gi­nio da­ly­viai ga­lė­jo ap­žiū­rė­ti bib­lio­te­ko­je pa­reng­tą in­for­ma­ci­nių lei­di­nių pa­ro­dą „In­for­ma­ci­ja + Var­to­to­jas = Bib­lio­te­ka“. Bu­vo pa­teik­ti Pūs­ta­pė­džių bib­lio­te­ko­je esan­tys in­for­ma­ci­niai lei­di­niai: en­cik­lo­pe­di­jos, ži­ny­nai, žo­dy­nai, kro­ni­kos, do­ku­men­tai, pa­de­dan­tys skai­ty­to­jams ras­ti at­sa­ky­mus į juos do­mi­nan­čius klau­si­mus ir ne­pa­sik­lys­ti gau­sia­me šiuo­lai­ki­nės in­for­ma­ci­jos srau­te.Da­nu­tė VAI­ČIŪ­NIE­NĖ

Pūs­ta­pė­džių fi­lia­lo

bib­lio­te­ki­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas