„Santaka“ / Tikiuosi – gal išgirsi mane...

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-13 08:31

Dalinkitės:  


Tikiuosi – gal išgirsi mane...

Ky­bar­tų vai­kų glo­bos na­muo­se vy­ko psi­cho­lo­gės ir so­cia­li­nės pe­da­go­gės ini­ci­juo­ta dis­ku­si­ja apie mo­kyk­los ne­lan­ky­mo pro­ble­mas. Vai­kams iš anks­to bu­vo pa­teik­tos už­duo­tys. Vie­na iš jų – pa­ra­šy­ti laiš­ką mo­kyk­los ne­lan­kan­čiam drau­gui.

Ky­bar­tų vai­kų glo­bos na­mai – ma­no Na­mai. Čia aš užau­gau ir bran­gi­nu tą jaus­mą, kad esu vis­kuo ap­rū­pin­ta, ga­liu mo­ky­tis, kur­ti, šok­ti, dai­nuo­ti ir sva­jo­ti apie atei­tį.

De­ja, ne vi­si glo­bos na­mų auk­lė­ti­niai vi­sa tai ver­ti­na. Skau­džiau­sia, kad kai ku­rie drau­gai ne­lan­ko mo­kyk­los ir taip su­men­ki­na vai­kų glo­bos na­mų var­dą. Auk­lė­to­joms pa­de­dant, vi­si drau­ge pa­ren­gė­me pla­ka­tus, ku­riuo­se už­ra­šė­me mo­kyk­los ne­lan­ky­mo prie­žas­tis bei pa­sek­mes.

O aš pa­ra­šiau laiš­ką mo­kyk­los ne­lan­kan­čiam drau­gui, ku­riuo krei­piuo­si į vi­sus, tu­rin­čius šią pro­ble­mą.Mie­las ma­no drau­ge,

ra­šau tau šį laiš­ką ir kar­tu bel­džiuo­si į ta­vo šir­de­lę, nes ži­nau, kad jo­je yra ši­lu­mos, at­sa­kin­gu­mo bei su­pra­ti­mo. Gal­vo­ju, jog tu tu­ri su­pras­ti ma­ne, kaip ir aš su­pran­tu ta­ve. Ži­nau, kad dėl ne­tin­ka­mų sa­vo poel­gių tu ir pa­ts sa­ve grau­ži.

Ne­no­riu pa­moks­lau­ti, tik no­riu ta­ve pa­drą­sin­ti lan­ky­ti mo­kyk­lą. Ži­nau, tau šiuo me­tu ji tau yra lyg prie­šas, ku­ris no­rė­tų pa­kenk­ti. La­bai pra­šau, ne­gal­vok taip, nes tik­rai to nė­ra.

Mo­kyk­la – tai ta­vo ži­nių šal­ti­nis, ku­riuo tu va­do­vau­sie­si atei­ty­je. Ji lyg ma­ma, ku­ri mo­ko ta­ve tar­ti pir­mą rai­dę. Mo­kyk­lo­je nė­ra prie­šų, ku­rie tau kenk­tų, nes čia vi­si atei­na pa­si­sem­ti ži­nių. O mo­ky­to­jai, ku­rie mus mo­ko, nė­ra to­kie blo­gi, kaip at­ro­do. Jie tik už vis­ką la­biau­siai gei­džia, kad jų mo­ki­nys klau­sy­tų bei kaž­ką iš­mok­tų.

Mo­ky­to­jai – tai žmo­nės, ku­rie, iš­ki­lus bė­dai, bū­ti­nai ta­ve su­pras. Juk jie taip pat ska­ti­na lan­ky­ti mo­kyk­lą, ir tai – tik ta­vo pa­ties la­bui.

Mes ne­gi­mė­me ge­ni­jais, kad vis­ką ži­no­tu­me. To­dėl mū­sų pa­rei­ga ei­ti į mo­kyk­lą. Juk pe­rei­da­mi iš kla­sės į kla­sę mes ky­la­me į aukš­tes­nę pa­ko­pą ir įgy­ja­me vis dau­giau ži­nių, ku­rias ga­li­me pa­nau­do­ti sa­vo gy­ve­ni­mui kur­ti.

Mie­las drau­ge, gy­ve­ni­mas da­bar nė­ra leng­vas, ir nie­kas ki­tas tau ne­pa­dės, jei pa­ts to ne­no­rė­si. Da­bar kiek­vie­nas žmo­gus tu­ri ko­vo­ti už sa­ve. To­dėl mo­kyk­la – bū­ti­ny­bė, be ku­rios tu ne­gau­si jo­kio dar­bo.

O gy­ven­ti juk no­ri­si. No­ri­si, kad ki­ti ta­ve gerb­tų. Bet pa­gar­ba iš dan­gaus ne­nuk­ris. Ji bus ta­da, ka­da ir tu pra­dė­si sa­ve gerb­ti.

Mie­las ma­no drau­ge, no­riu, jog ži­no­tum, kad ra­šau tau šį laiš­ką gi­liai iš šir­dies, su vil­ti­mi, kad ma­no iš­sa­ky­tos min­tys pa­sieks ta­vą­ją šir­dį, ku­ri šiuo me­tu yra su­glu­mu­si. Vis dėl­to aš ti­kiuo­si, kad tu su­si­pra­si ir pra­dė­si lan­ky­ti mo­kyk­lą, ku­ri tau bus var­tai į su­dė­tin­gą gy­ve­ni­mą. Taip pat ti­kiuo­si, jog ne tik aš, bet ir tu pa­dė­si­me to­kiam drau­gui, ku­ris tu­ri pa­na­šių bė­dų, at­ras­ti sa­ve bei tei­sin­gą ke­lią, ku­riuo ga­lė­tų žings­niuo­ti tvir­tai ir ryž­tin­gai.

Su di­de­le mei­le bei ši­lu­ma ta­vo drau­gė –
Jū­ra­tė GAUB­ŠAI­TĖ

Ky­bar­tų vai­kų glo­bos

na­mų glo­bo­ti­nė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas