„Santaka“ / Naujasis lengvosios muzikos ansamblis suspindo meilės spalvomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-07 16:53

Dalinkitės:  


Ansamblio vokalistai E.Legotienė, D.Balčiūnienė ir G.Turonis.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Naujasis lengvosios muzikos ansamblis suspindo meilės spalvomis

Laima VABALIENĖ

Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro leng­vo­sios mu­zi­kos an­samb­lio de­biu­ti­nis kon­cer­tas praė­jo su di­džiu­liu pa­si­se­ki­mu. Se­nas ge­ras dai­nas apie mei­lę ly­dė­jo gau­sūs ap­lo­dis­men­tai, po pro­gra­mos at­li­kė­jai bu­vo tie­siog api­pil­ti svei­ki­ni­mais ir gė­lė­mis.

Pir­mą­ją sa­vo pro­gra­mą an­samb­lis pa­va­di­no „Mei­lės spal­vos“. Dau­ge­liui bu­vo smal­su su­si­pa­žin­ti su nau­juo­ju ko­lek­ty­vu, pa­si­mė­gau­ti to­mis mei­lės spal­vo­mis. Tad dar prieš kon­cer­tą į jau­kiai rau­do­nų ži­bin­tų švie­so­je sken­din­čią dis­ko­te­kų sa­lę te­ko pa­pil­do­mai pri­sta­ty­ti kė­džių be­si­ren­kan­tiems klau­sy­to­jams su­so­din­ti. Gal kam ir ki­lu­sias dve­jo­nes, ko­dėl apie mei­lę kal­ba­ma vė­ly­vą ru­de­nį, o ne, pa­vyz­džiui, ar­tė­jant Va­len­ti­no die­nai, grei­tai iš­sklai­dė ren­gi­nio ve­dė­ja Rai­mon­da Ku­raus­kie­nė, pri­min­da­ma, kad šiam jaus­mui ne­rū­pi me­tų lai­kai. O svar­biau­sia šios te­mos pa­si­rin­ki­mo prie­žas­tis, pa­si­ro­do, bu­vo nau­jo­jo leng­vo­sios mu­zi­kos an­samb­lio na­rių pa­ste­bė­ji­mas, jog kiek­vie­na jų dai­na dvel­kia mei­le.

Dar la­bai neil­ga šio ko­lek­ty­vo gy­va­vi­mo is­to­ri­ja. Praė­jo gal me­tai, kai Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re bu­vo nu­spręs­ta su­bur­ti leng­vo­sios mu­zi­kos an­samb­lį. Va­do­vau­ti jam bu­vo pa­kvies­tas buvęs Vilkaviškio muzikos mokyklos mokinys Ar­tū­ras Peč­kai­tis, dabar – Ša­kių me­no mo­kyk­los akor­deo­no mo­ky­to­jas, Ku­dir­kos Nau­mies­čio Vin­co Ku­dir­kos gim­na­zi­jos mu­zi­kos mo­ky­to­jas, tarp­tau­ti­nį pri­pa­ži­ni­mą tu­rin­tis akor­deo­ni­nin­kas, dai­nų aran­žuo­to­jas. Lė­šų inst­ru­men­tams įsi­gy­ti sky­rė ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė, Kul­tū­ros cent­re bu­vo įreng­tas re­pe­ti­ci­jų kam­ba­rys – gar­so įra­šų stu­di­ja, pra­dė­ti bur­ti mu­zi­kan­tai ir dai­ni­nin­kai. Kai ku­rie – vil­ka­viš­kie­čiams ge­rai ži­no­mi žmo­nės, kai ku­riuos va­do­vas at­si­va­di­no iš kai­my­ni­nio ra­jo­no, ta­čiau vi­si – su jau ne­ma­ža ­sceni­ne pa­tir­ti­mi.

Dai­nuo­ti į Vil­ka­viš­kį va­ži­nė­ja A.Peč­kai­čio ko­le­gė, Vin­co Ku­dir­kos gim­na­zi­jos mu­zi­kos mo­ky­to­ja Edi­ta Le­go­tie­nė, gy­ve­nan­ti Ke­tur­kai­my­je. Dau­giau­sia triukš­mo an­samb­ly­je su­ke­lian­tį To­mą Si­ma­na­vi­čių va­do­vas taip pat at­si­ve­ža iš Ku­dir­kos Nau­mies­čio. Vai­ki­nas būg­nus mu­ša vi­suo­se sa­vo mo­ky­to­jo ko­lek­ty­vuo­se, akor­deo­nų or­kest­re ir kai­mo ka­pe­lo­je „Za­na­vy­kų jau­ni­mė­lis“. Sa­vo dai­na „Pir­ki­te ži­buok­les“ vil­ka­viš­kie­čius de­biu­ti­nia­me kon­cer­te su­ža­vė­ju­si Ag­nė Jur­gi­lai­tė – E.Le­go­tie­nės ug­dy­ti­nė. „Dai­nų dai­ne­lės“ lau­rea­tę, „Za­na­vy­kų jau­ni­mė­lio“ ka­pe­los dai­ni­nin­kę mo­ky­to­ja dai­nuo­ti mo­ko jau sep­ty­ne­rius me­tus.

An­samb­ly­je dai­nuo­ja ir Vil­ka­viš­kio mu­zi­kos mo­kyk­los mo­ky­to­ja, mer­gai­čių cho­ro va­do­vė Da­lia Bal­čiū­nie­nė. Prie elekt­ri­nio pia­ni­no sė­do­si šios mo­kyk­los gi­ta­ros mo­ky­to­jas, kom­po­zi­to­rius ir at­li­kė­jas Ri­čar­das Ma­kū­nas, prie sin­te­za­to­riaus – buvusi Mu­zi­kos mo­kyk­los ug­dy­ti­nė, „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los moks­lei­vė Ais­tė Dir­žiū­tė. Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro ren­gi­nių gar­so re­ži­sie­rius, kai­mo ka­pe­los „Vin­gis“ ir mo­te­rų vo­ka­li­nio an­samb­lio „Sva­ja“ va­do­vas Gin­tas Tu­ro­nis nau­ja­me an­samb­ly­je pri­tam­pa ir prie gro­jan­čių (bo­si­nė gi­ta­ra), ir prie dai­nuo­jan­čių.

Dau­ge­liui di­džiau­sia staig­me­na bu­vo ma­ty­ti elekt­ri­ne gi­ta­ra an­samb­ly­je gro­jan­tį ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės Kul­tū­ros sky­riaus ve­dė­ją Ar­tū­rą Blauz­džiū­ną.

Vi­sus šiuos žmo­nes vie­ni­ja mei­lė mu­zi­kai. Pir­ma­ja­me sa­vo kon­cer­te šiuo jaus­mu jie tar­si ap­go­bė ir vi­sus klau­sy­to­jus. Pa­si­rin­kę mie­las, lai­ko iš­ban­dy­tas me­lo­di­jas, joms su­tei­kę sa­vi­tą skam­be­sį, jie su­ra­do ke­lią į pir­mų­jų klau­sy­to­jų šir­dis. Ži­no­ma, tai tik pra­džia. Ko­lek­ty­vas dar tik ieš­ko sa­vo­jo sti­liaus ir gal­būt ant­ras ar tre­čias kon­cer­tas su­spin­dės jau vi­sai ki­to­mis spal­vo­mis.

An­samb­lis dar ne­tu­ri ir pa­va­di­ni­mo. Kon­cer­to me­tu žiū­ro­vų bu­vo pra­šo­ma teik­ti sa­vo pa­siū­ly­mus, ta­čiau to­kio var­do, ku­ris, kaip sa­ko­ma, iš kar­to pri­lip­tų, an­samb­lis dar ne­su­lau­kė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas