„Santaka“ / Gražiškių seniūnija persikėlė į gyvenvietės centrą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-07 16:36

Dalinkitės:  


Di­džiu­lį bū­rį svei­kin­to­jų į nau­jas pa­tal­pas įlei­do sim­bo­li­nę juos­te­lę per­kir­pęs Vil­ka­viš­kio ra­jo­no me­ras A.Ba­gu­šins­kas.

Autorės nuotr.


Gražiškių seniūnija persikėlė į gyvenvietės centrą

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Tre­čia­die­nį iš­kil­min­gai ati­da­ry­tos nau­jos Gra­žiš­kių se­niū­ni­jos pa­tal­pos. Iš se­no na­mo gy­ven­vie­tės pa­kraš­ty­je vi­sos įstai­gos, iš­sky­rus bib­lio­te­ką, per­si­kė­lė į gra­žiai su­re­mon­tuo­tas vi­du­ri­nės mo­kyk­los bend­ra­bu­čio pa­tal­pas.

Da­bar čia ga­li­ma ras­ti ne tik Gra­žiš­kių se­niū­nę Ra­mu­tę Did­va­lie­nę, jos pa­va­duo­to­ją Ri­tą Va­si­liaus­kie­nę, so­cia­li­nio dar­bo or­ga­ni­za­to­rę Ge­nę Pet­rę Be­ren­tie­nę, bet ir so­cia­li­nę dar­buo­to­ją dar­bui su ri­zi­kos šei­mo­mis Ja­ni­ną Tar­gans­kie­nę, Že­mės ūkio sky­riaus vy­res­nią­ją spe­cia­lis­tę Si­gi­tą Mar­cin­ke­vi­čie­nę, apy­lin­kės ins­pek­to­rę Ine­tą Re­men­čiū­tę bei ne­se­niai gy­ven­vie­tė­je įsi­kū­ru­sį Kre­di­to uni­jos „Žem­dir­bio pa­ra­ma“ sky­rių.

Gau­siai su­si­rin­kę sve­čiai iš ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės bei vie­ti­nių įstai­gų api­py­lė mo­te­riš­ką ko­lek­ty­vą do­va­no­mis ir gra­žiais lin­kė­ji­mais. Vi­si gy­rė švie­sias ir jau­kias pa­tal­pas, vie­ti­nių šei­mi­nin­kių iš­ra­din­gai pa­ruoš­tą vai­šių sta­lą, o la­biau­siai – pa­čias dar­buo­to­jas, ku­rios su­ku­ria ge­rą at­mos­fe­rą ne tik sa­vo ka­bi­ne­tuo­se. Pra­smin­gi jų dar­bai pa­sklin­da po vi­są Gra­žiš­kių se­niū­ni­ją.

Sve­čiai ti­ki­no, kad ge­res­nės vie­tos se­niū­ni­jai ir čia įsi­kū­ru­sioms įstai­goms ras­ti neį­ma­no­ma. Įva­žia­vus į gy­ven­vie­tės cent­rą iš­kart ma­to­si prie pa­sta­to du­rų be­si­plaiks­tan­ti vė­lia­va. Ji nu­ro­do, kad čia – Savivaldy­bės įstai­ga, ir at­vy­kė­liui ne­rei­kia klai­džio­ti ieš­kant se­niū­no. Be to, ir vie­ti­niams, tu­rin­tiems rei­ka­lų pas mi­nė­tas spe­cia­lis­tes, ne­be­rei­kės kaip anks­čiau lai­pio­ti sta­čiais girgž­dan­čiais laip­tais į ant­rą­jį aukš­tą – pa­kaks pra­ver­ti lau­ku­jes du­ris.

Sim­bo­li­nę juos­te­lę per­kir­pęs ra­jo­no me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas sa­kė, kad džiaug­tis tik­rai yra kuo – to­kių pa­tal­pų no­rė­tų­si kiek­vie­nai se­niū­ni­jai. O juk kaž­ka­da bu­vo gal­vo­ja­ma nu­griau­ti ne­nau­do­ja­mą prie­sta­tą – bu­vu­sį mo­kyk­los bend­ra­bu­tį. Da­bar ja­me, šiuo­lai­kiš­kai su­re­mon­tuo­ta­me, at­si­ra­do vie­tos ne tik „val­diš­koms“ įstai­goms: ant­ra­ja­me aukš­te įkur­din­tos mo­kyk­los kom­piu­te­rių kla­sės ir bib­lio­te­ka.

Nau­ja­ku­rės sa­kė dar čia neap­sip­ra­tu­sios, nors dir­ba nau­juo­se ka­bi­ne­tuo­se jau tris sa­vai­tes. Seniūnės pa­va­duo­to­ja R.Va­si­liaus­kie­nė pri­si­pa­ži­no be­si­jau­čian­ti kaip ko­kiuo­se kur­suo­se ar mo­ky­muo­se, po ku­rių vėl teks grįž­ti į se­nas pa­tal­pas.

Da­bar se­niū­nė R.Didvalienė ir pa­va­duo­to­ja tu­ri at­ski­rus ka­bi­ne­tus, nors anks­čiau dirb­da­vo vie­na­me. Taip įpra­tu­sios mo­te­rys sa­ko, kad vie­noms, kiek­vie­nai sa­vo ka­bi­ne­te, net ne­jau­ku. Daž­nai vi­si dar­bai vyks­ta vie­na­me iš jų.

Se­niū­nė pa­si­džiau­gė, kad prie joms pri­klau­san­čių pa­tal­pų yra ir du... mie­ga­mie­ji. Čia dar­buo­to­jai įren­gė lyg ko­kį pa­gal­bos cent­rą. Šiuo­se kam­ba­riuo­se, rei­ka­lui esant, ga­lės pri­si­glaus­ti skriau­džia­mos mo­te­rys su vai­kais ar šiaip ko­kios ne­lai­mės iš­tik­ti žmo­nės.

Pa­gal rė­mė­jo iš Ang­li­jos A.Mel­vi­lio kur­tus pla­nus čia tu­rė­jo bū­ti Gra­žiš­kių jau­ni­mo cent­ras. Įs­tai­ga veik­lą te­be­vyk­do veik­lių vie­ti­nių žmo­nių dė­ka. Jos va­do­vu ta­po Gra­žiš­kių kle­bo­nas Dai­nius Gu­re­vi­čius.

Nors ati­da­ry­mo iš­kil­mė­se bu­vęs rė­mė­jas ir ne­pa­si­ro­dė, gra­žiš­kie­čiai sa­kė užsieniečiui esan­tys dė­kin­gi vien už tai, kad iš­ju­di­no vi­są gy­ven­vie­tę ir pri­ver­tė pa­ti­kė­ti, jog ga­li­ma pa­siek­ti to, kas iš pra­džių at­ro­dė neį­ma­no­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas