„Santaka“ / Vaikai parodė, kaip galima nupiešti žodį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 08:05

Dalinkitės:  


Pae­že­rių dar­že­lio-mo­kyk­los „Eže­rė­lis“ mo­ky­to­ja Ra­mu­tė Liud­vi­kaus­kie­nė sa­kė, jog tre­čiak­la­sių Ma­to Sta­dal­nin­ko ir Ed­var­do Šnei­de­rio pie­ši­niai pir­mą­kart pa­te­ko į to­kią svar­bią pa­ro­dą.

Autorės nuotr.


Vaikai parodė, kaip galima nupiešti žodį

Birutė NENĖNIENĖ

Ma­žiau­siai tris sa­vai­tes Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos-mu­zie­jaus lan­ky­to­jai, tik pra­vė­rę tro­bos du­ris, ga­lės pa­si­gro­žė­ti vai­kų pie­ši­niais. Vai­kai juos kū­rė da­ly­vau­da­mi pa­triar­cho 156-osioms gi­mi­mo me­ti­nėms skir­ta­me kon­kur­se, ku­rio, kaip ir ra­ši­nių kon­kur­so, tiks­las – puo­se­lė­ti jau­no­sios kar­tos lie­tu­viš­ku­mą ir tau­tiš­ku­mą.

Vai­kams pa­jaus­ti, į ką de­ra at­kreip­ti dė­me­sį pie­šiant ar ra­šant, pa­dė­jo jų mo­ky­to­jos. Po to pa­čių jau­nų­jų me­ni­nin­kų ran­kos ant la­pų ve­džio­jo spal­vas ar žo­džius.

Spaus­di­na­me ke­le­tą vai­kiš­kų min­čių – ma­žų per­liu­kų, pa­pil­dan­čių pie­ši­nių turinį. Ty­ra vai­ko fan­ta­zi­ja su­ra­do at­sa­ką į kon­kur­so te­mą „Pie­šiu gra­žiau­sią žodį“.

Daž­na­me pie­ši­nė­ly­je pa­vaiz­duo­ta ma­ma – kaip gra­žiau­sio žo­džio sim­bo­lis. Jau­nų­jų au­to­rių pie­ši­nė­liais iš­reiš­kia­mas san­ty­kis su ap­lin­ka, is­to­ri­ja, gy­ve­ni­mu.

„Mes su mo­ky­to­ja bu­vo­me nu­va­žia­vę į Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus gim­ti­nę. Ten daug ąžuo­lų. Aš no­rė­jau nu­pieš­ti vie­ną di­de­lį ąžuo­lą. Nu­pie­šiau pa­tį tvir­čiau­sią. Jo ka­mie­nas – tai mū­sų Tė­vy­nė, la­pai ro­do, kad mes lie­tu­viai, ša­kos pri­ki­bę la­bai stip­riai ir tai ro­do, kad mes tvir­ti kaip ąžuo­lai. Ka­mie­ną pa­tam­si­nau ir pa­ryš­ki­nau, la­pus nu­da­žiau Lie­tu­vos vė­lia­vos spal­vo­mis. Ša­lia nu­pie­šiau ir įvai­rių gė­lių, tos gė­lės vaiz­duo­ja mū­sų grožį“, – taip sa­vo su­ma­ny­mą paaiš­ki­no pie­ši­nių kon­kur­so ant­ros vie­tos lai­mė­to­jas, Pae­že­rių dar­že­lio-mo­kyk­los „Eže­rė­lis“ tre­čios kla­sės mo­ki­nys Ma­tas Sta­dal­nin­kas.

„Ma­ma – pa­ts švel­niau­sias ir mie­liau­sias žmo­gus. Ji spal­vin­ga, nuo­lat be­si­kei­čian­ti ir įdo­mi – kaip žo­dis piešinyje“ (Edi­ta Iva­naus­kai­tė).

„Esu ket­vir­tak­la­sė. Ma­no žo­dy­nas per ke­tu­ris moks­lo me­tus pra­tur­tė­jo įdo­miais žo­džiais. Vie­nas iš jų – Ož­ka­ba­liai. Ma­nau, kad šia­me gra­žia­me Lie­tu­vos kam­pe­ly­je bu­vo au­gi­na­mos ož­kos, nes jų ver­tin­gas pie­nas. Be to, čia daug ba­lų, to­dėl ir at­si­ra­do toks vie­to­vės pavadinimas“ (Vio­le­ta Vyš­niaus­kai­tė).

„Mes lai­ky­si­me sau­lę iš­kė­lę, kad ap­švies­tų vi­są že­mę, kad lie­tu­viš­kas žo­dis skleis­tų­si joje“ (Ka­ro­li­na Ge­le­žaus­kai­tė).

„Kiek­vie­nas ga­li­me bū­ti to deg­lo – kal­bos – ne­šė­jai, ko­vo­ti už tai, kad kal­ba iš­lik­tų, kad su­vok­tu­me, ko­kia ji mums reikalinga“ (Eva Gu­ze­vi­čiū­tė).

„Ti­kiu, kad nė vie­no­je ša­ly­je se­ne­lės ne­se­ka to­kių gra­žių gra­žių pa­sa­kų kaip Lie­tu­vo­je. O ko­kios skam­bios mū­sų dai­nos, lop­ši­nės, kiek daug nuo­sta­bių da­ly­kų yra lie­tu­vių kalboje“ (Lau­ra Ben­da­ra­vi­čiū­tė).

„Kal­bos li­ki­mas pri­klau­so nuo mū­sų. Gim­to­ji kal­ba – kaip kas­die­ni­nė duo­na, ku­rios sko­nis nuo am­žių nesikeičia“ (Ing­ri­da Mi­le­ry­tė).


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pirmasis posėdis: priesaikos, gėlės, linkėjimai
* Gydytojos pasigedę pajevoniečiai pacientai paskelbė paiešką
* Daukšaičių ąžuolą pasiekia tik entuziastai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas