„Santaka“ / Vaikai parodė, kaip galima nupiešti žodį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 08:05

Dalinkitės:  


Pae­že­rių dar­že­lio-mo­kyk­los „Eže­rė­lis“ mo­ky­to­ja Ra­mu­tė Liud­vi­kaus­kie­nė sa­kė, jog tre­čiak­la­sių Ma­to Sta­dal­nin­ko ir Ed­var­do Šnei­de­rio pie­ši­niai pir­mą­kart pa­te­ko į to­kią svar­bią pa­ro­dą.

Autorės nuotr.


Vaikai parodė, kaip galima nupiešti žodį

Birutė NENĖNIENĖ


Ma­žiau­siai tris sa­vai­tes Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos-mu­zie­jaus lan­ky­to­jai, tik pra­vė­rę tro­bos du­ris, ga­lės pa­si­gro­žė­ti vai­kų pie­ši­niais. Vai­kai juos kū­rė da­ly­vau­da­mi pa­triar­cho 156-osioms gi­mi­mo me­ti­nėms skir­ta­me kon­kur­se, ku­rio, kaip ir ra­ši­nių kon­kur­so, tiks­las – puo­se­lė­ti jau­no­sios kar­tos lie­tu­viš­ku­mą ir tau­tiš­ku­mą.

Vai­kams pa­jaus­ti, į ką de­ra at­kreip­ti dė­me­sį pie­šiant ar ra­šant, pa­dė­jo jų mo­ky­to­jos. Po to pa­čių jau­nų­jų me­ni­nin­kų ran­kos ant la­pų ve­džio­jo spal­vas ar žo­džius.

Spaus­di­na­me ke­le­tą vai­kiš­kų min­čių – ma­žų per­liu­kų, pa­pil­dan­čių pie­ši­nių turinį. Ty­ra vai­ko fan­ta­zi­ja su­ra­do at­sa­ką į kon­kur­so te­mą „Pie­šiu gra­žiau­sią žodį“.

Daž­na­me pie­ši­nė­ly­je pa­vaiz­duo­ta ma­ma – kaip gra­žiau­sio žo­džio sim­bo­lis. Jau­nų­jų au­to­rių pie­ši­nė­liais iš­reiš­kia­mas san­ty­kis su ap­lin­ka, is­to­ri­ja, gy­ve­ni­mu.

„Mes su mo­ky­to­ja bu­vo­me nu­va­žia­vę į Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus gim­ti­nę. Ten daug ąžuo­lų. Aš no­rė­jau nu­pieš­ti vie­ną di­de­lį ąžuo­lą. Nu­pie­šiau pa­tį tvir­čiau­sią. Jo ka­mie­nas – tai mū­sų Tė­vy­nė, la­pai ro­do, kad mes lie­tu­viai, ša­kos pri­ki­bę la­bai stip­riai ir tai ro­do, kad mes tvir­ti kaip ąžuo­lai. Ka­mie­ną pa­tam­si­nau ir pa­ryš­ki­nau, la­pus nu­da­žiau Lie­tu­vos vė­lia­vos spal­vo­mis. Ša­lia nu­pie­šiau ir įvai­rių gė­lių, tos gė­lės vaiz­duo­ja mū­sų grožį“, – taip sa­vo su­ma­ny­mą paaiš­ki­no pie­ši­nių kon­kur­so ant­ros vie­tos lai­mė­to­jas, Pae­že­rių dar­že­lio-mo­kyk­los „Eže­rė­lis“ tre­čios kla­sės mo­ki­nys Ma­tas Sta­dal­nin­kas.


„Ma­ma – pa­ts švel­niau­sias ir mie­liau­sias žmo­gus. Ji spal­vin­ga, nuo­lat be­si­kei­čian­ti ir įdo­mi – kaip žo­dis piešinyje“ (Edi­ta Iva­naus­kai­tė).

„Esu ket­vir­tak­la­sė. Ma­no žo­dy­nas per ke­tu­ris moks­lo me­tus pra­tur­tė­jo įdo­miais žo­džiais. Vie­nas iš jų – Ož­ka­ba­liai. Ma­nau, kad šia­me gra­žia­me Lie­tu­vos kam­pe­ly­je bu­vo au­gi­na­mos ož­kos, nes jų ver­tin­gas pie­nas. Be to, čia daug ba­lų, to­dėl ir at­si­ra­do toks vie­to­vės pavadinimas“ (Vio­le­ta Vyš­niaus­kai­tė).

„Mes lai­ky­si­me sau­lę iš­kė­lę, kad ap­švies­tų vi­są že­mę, kad lie­tu­viš­kas žo­dis skleis­tų­si joje“ (Ka­ro­li­na Ge­le­žaus­kai­tė).

„Kiek­vie­nas ga­li­me bū­ti to deg­lo – kal­bos – ne­šė­jai, ko­vo­ti už tai, kad kal­ba iš­lik­tų, kad su­vok­tu­me, ko­kia ji mums reikalinga“ (Eva Gu­ze­vi­čiū­tė).

„Ti­kiu, kad nė vie­no­je ša­ly­je se­ne­lės ne­se­ka to­kių gra­žių gra­žių pa­sa­kų kaip Lie­tu­vo­je. O ko­kios skam­bios mū­sų dai­nos, lop­ši­nės, kiek daug nuo­sta­bių da­ly­kų yra lie­tu­vių kalboje“ (Lau­ra Ben­da­ra­vi­čiū­tė).


„Kal­bos li­ki­mas pri­klau­so nuo mū­sų. Gim­to­ji kal­ba – kaip kas­die­ni­nė duo­na, ku­rios sko­nis nuo am­žių nesikeičia“ (Ing­ri­da Mi­le­ry­tė).





Publikuota: 2007-12-06 08:05:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai