„Santaka“ / Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 07:55

Dalinkitės:  


Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šios sa­vai­tės pra­džio­je iš Len­ki­jos į Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bes už­draus­ta įvež­ti gy­vus paukš­čius ir ka­la­ku­tie­ną.

Iš pra­džių bu­vo ma­ny­ta ne­leis­ti ga­ben­ti paukš­čių iš vi­sos ša­lies, bet vė­liau pa­tiks­lin­ta: drau­di­mas ga­lio­ja tik toms Len­ki­jos vai­va­di­joms, ku­rio­se nu­sta­ty­tas paukš­čių gri­pas.

Iš ki­tų Len­ki­jos re­gio­nų gy­vų paukš­čių ir paukš­tie­nos pro­duk­tų įvež­ti leis­ta.

Toks spren­di­mas priim­tas po to, kai pir­ma­die­nį vy­ku­sia­me Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos Mais­to gran­di­nės ir gy­vū­nų svei­ka­tos nuo­la­ti­nio ko­mi­te­to po­sė­džio me­tu ap­tar­ta Len­ki­jo­je nu­sta­ty­to paukš­čių gri­po si­tua­ci­ja ir to­les­nių ap­ri­bo­ji­mo prie­mo­nių tai­ky­mas.

Paukš­čių gri­po (H5N1) ži­di­niai nu­sta­ty­ti Len­ki­jo­je, ne­to­li Ploc­ko mies­to, Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je. Li­ga pa­ste­bė­ta dvie­jo­se ka­la­ku­tų fer­mo­se. Pa­tik­ri­nus tre­čią­ją, įta­ri­mai ne­pa­sit­vir­ti­no.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos vyr. ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jas-epi­zoo­to­lo­gas Si­gi­tas Ja­šins­kas sa­kė, kad jų tar­ny­ba kol kas nu­ro­dy­mų im­tis griež­tų prie­mo­nių ne­ga­vo.

Tarnybos specialistai šio­mis die­no­mis ra­jo­ne aplankė pačias di­džiau­sias paukš­čius au­gi­nan­čias fer­mas. O gy­ven­to­jams jo­kie drau­di­mai dar ne­tai­ko­mi.

– Dėl mū­siš­kių paukš­čių au­gin­to­jų aš ra­mus, – sa­kė S.Ja­šins­kas. – Jie ži­no, kaip ap­sau­go­ti sa­vo fer­mas, neį­lei­džia jo­kių pa­ša­li­nių, nes iš to šie žmo­nės pel­no­si duo­ną ir su „ug­ni­mi“ tik­rai ne­juo­kau­ja. O štai gy­ven­to­jai, ku­rie au­gi­na pul­ke­lį an­čių ar viš­tų, daž­niau­siai bū­na įsi­ti­ki­nę, kad grės­min­ga li­ga kaž­kur to­li ir jų ne­pa­lies.

Spe­cia­lis­tas sa­kė, jog dėl vie­no ne­pai­san­čio pa­ta­ri­mų au­gin­to­jo ga­li nu­ken­tė­ti ki­ti. Mat nu­sta­čius paukš­čių gri­po at­ve­jį pri­va­lo­ma iš­nai­kin­ti vi­sus na­mi­nius spar­nuo­čius tri­jų ki­lo­met­rų spin­du­liu, o de­šim­ties ki­lo­met­rų spin­du­liu ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba pri­va­lo ste­bė­ti vi­sus au­gi­na­mus paukš­čius.

– Bai­sus vaiz­das, kai gau­do­mi ir žu­do­mi ti­kė­ti­nai svei­ki paukš­čiai, ku­rie gal­būt yra vie­nin­te­liai vie­ni­šos kai­mo mo­te­riš­kės au­gin­ti­niai, – sa­kė spe­cia­lis­tas. – Bet to­kios tai­syk­lės. Tai­gi, kad taip neat­si­tik­tų, žmo­nės pa­tys tu­ri su­pras­ti, jog ne­va­lia au­gin­ti­nių le­sin­ti neaiš­kio­mis at­lie­ko­mis, ne­ga­li­ma sa­vo paukš­čiams duo­ti va­lią bas­ty­tis lau­kais, pa­vo­jin­ga van­dens spar­nuo­čius leis­ti į van­dens tel­ki­nius. Čia jiems ap­si­krės­ti nuo lau­ki­nių paukš­čių, ku­rie at­skren­da ir iš li­gos ži­di­niais pa­skelb­tų ša­lių, la­bai pa­pras­ta. Juo­lab kad šiuo me­tu ri­zi­ka ap­si­krės­ti yra la­bai di­de­lė. Juk Len­ki­ja – vi­siš­kai ne­to­li. Nors pa­vo­jaus var­pais dar gar­siai ne­skam­bi­na­me, bet ri­zi­kuo­ti ne­va­lia.

Ant­ra­die­nį nu­sta­ty­tas dar vie­nas paukš­čių gri­po pro­trū­kis ne­to­li Len­ki­jos Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je esan­čių šios li­gos ap­sau­gos ir prie­žiū­ros zo­nų.

Nors Len­ki­jos vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai ti­ki­na, kad im­ta­si vi­sų prie­mo­nių, jog li­ga neišp­lis­tų į ap­lin­ki­nes te­ri­to­ri­jas, mū­siš­kė tar­ny­ba, ope­ra­ty­viai rea­guo­da­ma į in­for­ma­ci­ją, pa­pil­do­mai ėmė­si nau­jų prie­mo­nių.

Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos di­rek­to­riaus Ka­zi­mie­ro Lu­kaus­ko nu­ro­dy­mu įsteig­tos mo­bi­lio­sios kont­ro­lės gru­pės, o įve­ža­ma len­kiš­ka paukš­tie­nos pro­duk­ci­ja bus kruopš­čiai tik­ri­na­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas