„Santaka“ / Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 07:55

Dalinkitės:  


Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šios sa­vai­tės pra­džio­je iš Len­ki­jos į Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bes už­draus­ta įvež­ti gy­vus paukš­čius ir ka­la­ku­tie­ną.

Iš pra­džių bu­vo ma­ny­ta ne­leis­ti ga­ben­ti paukš­čių iš vi­sos ša­lies, bet vė­liau pa­tiks­lin­ta: drau­di­mas ga­lio­ja tik toms Len­ki­jos vai­va­di­joms, ku­rio­se nu­sta­ty­tas paukš­čių gri­pas.

Iš ki­tų Len­ki­jos re­gio­nų gy­vų paukš­čių ir paukš­tie­nos pro­duk­tų įvež­ti leis­ta.

Toks spren­di­mas priim­tas po to, kai pir­ma­die­nį vy­ku­sia­me Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos Mais­to gran­di­nės ir gy­vū­nų svei­ka­tos nuo­la­ti­nio ko­mi­te­to po­sė­džio me­tu ap­tar­ta Len­ki­jo­je nu­sta­ty­to paukš­čių gri­po si­tua­ci­ja ir to­les­nių ap­ri­bo­ji­mo prie­mo­nių tai­ky­mas.

Paukš­čių gri­po (H5N1) ži­di­niai nu­sta­ty­ti Len­ki­jo­je, ne­to­li Ploc­ko mies­to, Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je. Li­ga pa­ste­bė­ta dvie­jo­se ka­la­ku­tų fer­mo­se. Pa­tik­ri­nus tre­čią­ją, įta­ri­mai ne­pa­sit­vir­ti­no.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos vyr. ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jas-epi­zoo­to­lo­gas Si­gi­tas Ja­šins­kas sa­kė, kad jų tar­ny­ba kol kas nu­ro­dy­mų im­tis griež­tų prie­mo­nių ne­ga­vo.

Tarnybos specialistai šio­mis die­no­mis ra­jo­ne aplankė pačias di­džiau­sias paukš­čius au­gi­nan­čias fer­mas. O gy­ven­to­jams jo­kie drau­di­mai dar ne­tai­ko­mi.

– Dėl mū­siš­kių paukš­čių au­gin­to­jų aš ra­mus, – sa­kė S.Ja­šins­kas. – Jie ži­no, kaip ap­sau­go­ti sa­vo fer­mas, neį­lei­džia jo­kių pa­ša­li­nių, nes iš to šie žmo­nės pel­no­si duo­ną ir su „ug­ni­mi“ tik­rai ne­juo­kau­ja. O štai gy­ven­to­jai, ku­rie au­gi­na pul­ke­lį an­čių ar viš­tų, daž­niau­siai bū­na įsi­ti­ki­nę, kad grės­min­ga li­ga kaž­kur to­li ir jų ne­pa­lies.

Spe­cia­lis­tas sa­kė, jog dėl vie­no ne­pai­san­čio pa­ta­ri­mų au­gin­to­jo ga­li nu­ken­tė­ti ki­ti. Mat nu­sta­čius paukš­čių gri­po at­ve­jį pri­va­lo­ma iš­nai­kin­ti vi­sus na­mi­nius spar­nuo­čius tri­jų ki­lo­met­rų spin­du­liu, o de­šim­ties ki­lo­met­rų spin­du­liu ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba pri­va­lo ste­bė­ti vi­sus au­gi­na­mus paukš­čius.

– Bai­sus vaiz­das, kai gau­do­mi ir žu­do­mi ti­kė­ti­nai svei­ki paukš­čiai, ku­rie gal­būt yra vie­nin­te­liai vie­ni­šos kai­mo mo­te­riš­kės au­gin­ti­niai, – sa­kė spe­cia­lis­tas. – Bet to­kios tai­syk­lės. Tai­gi, kad taip neat­si­tik­tų, žmo­nės pa­tys tu­ri su­pras­ti, jog ne­va­lia au­gin­ti­nių le­sin­ti neaiš­kio­mis at­lie­ko­mis, ne­ga­li­ma sa­vo paukš­čiams duo­ti va­lią bas­ty­tis lau­kais, pa­vo­jin­ga van­dens spar­nuo­čius leis­ti į van­dens tel­ki­nius. Čia jiems ap­si­krės­ti nuo lau­ki­nių paukš­čių, ku­rie at­skren­da ir iš li­gos ži­di­niais pa­skelb­tų ša­lių, la­bai pa­pras­ta. Juo­lab kad šiuo me­tu ri­zi­ka ap­si­krės­ti yra la­bai di­de­lė. Juk Len­ki­ja – vi­siš­kai ne­to­li. Nors pa­vo­jaus var­pais dar gar­siai ne­skam­bi­na­me, bet ri­zi­kuo­ti ne­va­lia.

Ant­ra­die­nį nu­sta­ty­tas dar vie­nas paukš­čių gri­po pro­trū­kis ne­to­li Len­ki­jos Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je esan­čių šios li­gos ap­sau­gos ir prie­žiū­ros zo­nų.

Nors Len­ki­jos vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai ti­ki­na, kad im­ta­si vi­sų prie­mo­nių, jog li­ga neišp­lis­tų į ap­lin­ki­nes te­ri­to­ri­jas, mū­siš­kė tar­ny­ba, ope­ra­ty­viai rea­guo­da­ma į in­for­ma­ci­ją, pa­pil­do­mai ėmė­si nau­jų prie­mo­nių.

Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos di­rek­to­riaus Ka­zi­mie­ro Lu­kaus­ko nu­ro­dy­mu įsteig­tos mo­bi­lio­sios kont­ro­lės gru­pės, o įve­ža­ma len­kiš­ka paukš­tie­nos pro­duk­ci­ja bus kruopš­čiai tik­ri­na­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas