„Santaka“ / Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 07:55

Dalinkitės:  


Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šios sa­vai­tės pra­džio­je iš Len­ki­jos į Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bes už­draus­ta įvež­ti gy­vus paukš­čius ir ka­la­ku­tie­ną.

Iš pra­džių bu­vo ma­ny­ta ne­leis­ti ga­ben­ti paukš­čių iš vi­sos ša­lies, bet vė­liau pa­tiks­lin­ta: drau­di­mas ga­lio­ja tik toms Len­ki­jos vai­va­di­joms, ku­rio­se nu­sta­ty­tas paukš­čių gri­pas.

Iš ki­tų Len­ki­jos re­gio­nų gy­vų paukš­čių ir paukš­tie­nos pro­duk­tų įvež­ti leis­ta.

Toks spren­di­mas priim­tas po to, kai pir­ma­die­nį vy­ku­sia­me Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos Mais­to gran­di­nės ir gy­vū­nų svei­ka­tos nuo­la­ti­nio ko­mi­te­to po­sė­džio me­tu ap­tar­ta Len­ki­jo­je nu­sta­ty­to paukš­čių gri­po si­tua­ci­ja ir to­les­nių ap­ri­bo­ji­mo prie­mo­nių tai­ky­mas.

Paukš­čių gri­po (H5N1) ži­di­niai nu­sta­ty­ti Len­ki­jo­je, ne­to­li Ploc­ko mies­to, Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je. Li­ga pa­ste­bė­ta dvie­jo­se ka­la­ku­tų fer­mo­se. Pa­tik­ri­nus tre­čią­ją, įta­ri­mai ne­pa­sit­vir­ti­no.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos vyr. ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jas-epi­zoo­to­lo­gas Si­gi­tas Ja­šins­kas sa­kė, kad jų tar­ny­ba kol kas nu­ro­dy­mų im­tis griež­tų prie­mo­nių ne­ga­vo.

Tarnybos specialistai šio­mis die­no­mis ra­jo­ne aplankė pačias di­džiau­sias paukš­čius au­gi­nan­čias fer­mas. O gy­ven­to­jams jo­kie drau­di­mai dar ne­tai­ko­mi.

– Dėl mū­siš­kių paukš­čių au­gin­to­jų aš ra­mus, – sa­kė S.Ja­šins­kas. – Jie ži­no, kaip ap­sau­go­ti sa­vo fer­mas, neį­lei­džia jo­kių pa­ša­li­nių, nes iš to šie žmo­nės pel­no­si duo­ną ir su „ug­ni­mi“ tik­rai ne­juo­kau­ja. O štai gy­ven­to­jai, ku­rie au­gi­na pul­ke­lį an­čių ar viš­tų, daž­niau­siai bū­na įsi­ti­ki­nę, kad grės­min­ga li­ga kaž­kur to­li ir jų ne­pa­lies.

Spe­cia­lis­tas sa­kė, jog dėl vie­no ne­pai­san­čio pa­ta­ri­mų au­gin­to­jo ga­li nu­ken­tė­ti ki­ti. Mat nu­sta­čius paukš­čių gri­po at­ve­jį pri­va­lo­ma iš­nai­kin­ti vi­sus na­mi­nius spar­nuo­čius tri­jų ki­lo­met­rų spin­du­liu, o de­šim­ties ki­lo­met­rų spin­du­liu ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba pri­va­lo ste­bė­ti vi­sus au­gi­na­mus paukš­čius.

– Bai­sus vaiz­das, kai gau­do­mi ir žu­do­mi ti­kė­ti­nai svei­ki paukš­čiai, ku­rie gal­būt yra vie­nin­te­liai vie­ni­šos kai­mo mo­te­riš­kės au­gin­ti­niai, – sa­kė spe­cia­lis­tas. – Bet to­kios tai­syk­lės. Tai­gi, kad taip neat­si­tik­tų, žmo­nės pa­tys tu­ri su­pras­ti, jog ne­va­lia au­gin­ti­nių le­sin­ti neaiš­kio­mis at­lie­ko­mis, ne­ga­li­ma sa­vo paukš­čiams duo­ti va­lią bas­ty­tis lau­kais, pa­vo­jin­ga van­dens spar­nuo­čius leis­ti į van­dens tel­ki­nius. Čia jiems ap­si­krės­ti nuo lau­ki­nių paukš­čių, ku­rie at­skren­da ir iš li­gos ži­di­niais pa­skelb­tų ša­lių, la­bai pa­pras­ta. Juo­lab kad šiuo me­tu ri­zi­ka ap­si­krės­ti yra la­bai di­de­lė. Juk Len­ki­ja – vi­siš­kai ne­to­li. Nors pa­vo­jaus var­pais dar gar­siai ne­skam­bi­na­me, bet ri­zi­kuo­ti ne­va­lia.

Ant­ra­die­nį nu­sta­ty­tas dar vie­nas paukš­čių gri­po pro­trū­kis ne­to­li Len­ki­jos Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je esan­čių šios li­gos ap­sau­gos ir prie­žiū­ros zo­nų.

Nors Len­ki­jos vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai ti­ki­na, kad im­ta­si vi­sų prie­mo­nių, jog li­ga neišp­lis­tų į ap­lin­ki­nes te­ri­to­ri­jas, mū­siš­kė tar­ny­ba, ope­ra­ty­viai rea­guo­da­ma į in­for­ma­ci­ją, pa­pil­do­mai ėmė­si nau­jų prie­mo­nių.

Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos di­rek­to­riaus Ka­zi­mie­ro Lu­kaus­ko nu­ro­dy­mu įsteig­tos mo­bi­lio­sios kont­ro­lės gru­pės, o įve­ža­ma len­kiš­ka paukš­tie­nos pro­duk­ci­ja bus kruopš­čiai tik­ri­na­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas