„Santaka“ / Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 07:55

Dalinkitės:  


Dėl paukščių gripo grėsmės stiprinama kontrolė

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šios sa­vai­tės pra­džio­je iš Len­ki­jos į Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bes už­draus­ta įvež­ti gy­vus paukš­čius ir ka­la­ku­tie­ną.

Iš pra­džių bu­vo ma­ny­ta ne­leis­ti ga­ben­ti paukš­čių iš vi­sos ša­lies, bet vė­liau pa­tiks­lin­ta: drau­di­mas ga­lio­ja tik toms Len­ki­jos vai­va­di­joms, ku­rio­se nu­sta­ty­tas paukš­čių gri­pas.

Iš ki­tų Len­ki­jos re­gio­nų gy­vų paukš­čių ir paukš­tie­nos pro­duk­tų įvež­ti leis­ta.

Toks spren­di­mas priim­tas po to, kai pir­ma­die­nį vy­ku­sia­me Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos Mais­to gran­di­nės ir gy­vū­nų svei­ka­tos nuo­la­ti­nio ko­mi­te­to po­sė­džio me­tu ap­tar­ta Len­ki­jo­je nu­sta­ty­to paukš­čių gri­po si­tua­ci­ja ir to­les­nių ap­ri­bo­ji­mo prie­mo­nių tai­ky­mas.

Paukš­čių gri­po (H5N1) ži­di­niai nu­sta­ty­ti Len­ki­jo­je, ne­to­li Ploc­ko mies­to, Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je. Li­ga pa­ste­bė­ta dvie­jo­se ka­la­ku­tų fer­mo­se. Pa­tik­ri­nus tre­čią­ją, įta­ri­mai ne­pa­sit­vir­ti­no.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos vyr. ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jas-epi­zoo­to­lo­gas Si­gi­tas Ja­šins­kas sa­kė, kad jų tar­ny­ba kol kas nu­ro­dy­mų im­tis griež­tų prie­mo­nių ne­ga­vo.

Tarnybos specialistai šio­mis die­no­mis ra­jo­ne aplankė pačias di­džiau­sias paukš­čius au­gi­nan­čias fer­mas. O gy­ven­to­jams jo­kie drau­di­mai dar ne­tai­ko­mi.

– Dėl mū­siš­kių paukš­čių au­gin­to­jų aš ra­mus, – sa­kė S.Ja­šins­kas. – Jie ži­no, kaip ap­sau­go­ti sa­vo fer­mas, neį­lei­džia jo­kių pa­ša­li­nių, nes iš to šie žmo­nės pel­no­si duo­ną ir su „ug­ni­mi“ tik­rai ne­juo­kau­ja. O štai gy­ven­to­jai, ku­rie au­gi­na pul­ke­lį an­čių ar viš­tų, daž­niau­siai bū­na įsi­ti­ki­nę, kad grės­min­ga li­ga kaž­kur to­li ir jų ne­pa­lies.

Spe­cia­lis­tas sa­kė, jog dėl vie­no ne­pai­san­čio pa­ta­ri­mų au­gin­to­jo ga­li nu­ken­tė­ti ki­ti. Mat nu­sta­čius paukš­čių gri­po at­ve­jį pri­va­lo­ma iš­nai­kin­ti vi­sus na­mi­nius spar­nuo­čius tri­jų ki­lo­met­rų spin­du­liu, o de­šim­ties ki­lo­met­rų spin­du­liu ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­ba pri­va­lo ste­bė­ti vi­sus au­gi­na­mus paukš­čius.

– Bai­sus vaiz­das, kai gau­do­mi ir žu­do­mi ti­kė­ti­nai svei­ki paukš­čiai, ku­rie gal­būt yra vie­nin­te­liai vie­ni­šos kai­mo mo­te­riš­kės au­gin­ti­niai, – sa­kė spe­cia­lis­tas. – Bet to­kios tai­syk­lės. Tai­gi, kad taip neat­si­tik­tų, žmo­nės pa­tys tu­ri su­pras­ti, jog ne­va­lia au­gin­ti­nių le­sin­ti neaiš­kio­mis at­lie­ko­mis, ne­ga­li­ma sa­vo paukš­čiams duo­ti va­lią bas­ty­tis lau­kais, pa­vo­jin­ga van­dens spar­nuo­čius leis­ti į van­dens tel­ki­nius. Čia jiems ap­si­krės­ti nuo lau­ki­nių paukš­čių, ku­rie at­skren­da ir iš li­gos ži­di­niais pa­skelb­tų ša­lių, la­bai pa­pras­ta. Juo­lab kad šiuo me­tu ri­zi­ka ap­si­krės­ti yra la­bai di­de­lė. Juk Len­ki­ja – vi­siš­kai ne­to­li. Nors pa­vo­jaus var­pais dar gar­siai ne­skam­bi­na­me, bet ri­zi­kuo­ti ne­va­lia.

Ant­ra­die­nį nu­sta­ty­tas dar vie­nas paukš­čių gri­po pro­trū­kis ne­to­li Len­ki­jos Ma­zo­vi­jos vai­va­di­jo­je esan­čių šios li­gos ap­sau­gos ir prie­žiū­ros zo­nų.

Nors Len­ki­jos vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tai ti­ki­na, kad im­ta­si vi­sų prie­mo­nių, jog li­ga neišp­lis­tų į ap­lin­ki­nes te­ri­to­ri­jas, mū­siš­kė tar­ny­ba, ope­ra­ty­viai rea­guo­da­ma į in­for­ma­ci­ją, pa­pil­do­mai ėmė­si nau­jų prie­mo­nių.

Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos di­rek­to­riaus Ka­zi­mie­ro Lu­kaus­ko nu­ro­dy­mu įsteig­tos mo­bi­lio­sios kont­ro­lės gru­pės, o įve­ža­ma len­kiš­ka paukš­tie­nos pro­duk­ci­ja bus kruopš­čiai tik­ri­na­ma.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas