„Santaka“ / Politikai privertė atsitraukti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 07:54

Dalinkitės:  


Politikai privertė atsitraukti

Su­si­sie­ki­mo mi­nist­ras Al­gir­das But­ke­vi­čius ne­slė­pė su­sier­zi­ni­mo, kad dėl po­li­ti­kų spau­di­mo te­ko at­šauk­ti įsa­ky­mą, nu­ro­dan­tį se­nų au­to­mo­bi­lių tech­ni­nę ap­žiū­rą at­lik­ti kas­met.

Mi­nist­ro A.But­ke­vi­čiaus iš­leis­tas įsa­ky­mas dėl Ke­lių trans­por­to prie­mo­nių vals­ty­bi­nės tech­ni­nės ap­žiū­ros at­li­ki­mo tai­syk­lių pa­kei­ti­mų, ku­rie se­nes­niems nei 13 me­tų au­to­mo­bi­liams nu­ma­tė kas­me­ti­nę tech­ni­nę ap­žiū­rą, at­šauk­tas Sei­mo rei­ka­la­vi­mu. Tai­gi lie­ka ga­lio­ti se­na tvar­ka, pa­gal ku­rią nau­jiems au­to­mo­bi­liams pir­mo­ji tech­ni­nė ap­žiū­ra pri­va­lo­ma po tre­jų me­tų, o se­nes­niems – kas dve­jus me­tus.

– Eu­ro­pos Są­jun­go­je at­lik­ti ty­ri­mai ro­do, kad 20 pro­c. ava­ri­jų įvyks­ta bū­tent dėl tech­niš­kai ne­tvar­kin­gų au­to­mo­bi­lių. Lapk­ri­čio 21–23 die­no­mis mū­sų ke­lių po­li­ci­ja pa­tik­ri­no 109 trans­por­to prie­mo­nių tech­ni­nę būk­lę, net 67 leng­vie­ji au­to­mo­bi­liai bu­vo tech­niš­kai ne­tvar­kin­gi, – kal­bė­jo A.But­ke­vi­čius.

Mi­nist­ro tei­gi­mu, del­si­mas priim­ti griež­tes­nę tvar­ką kai­nuos žmo­nių gy­vy­bes, už ku­rias at­sa­ko­my­bę tu­rė­tų pri­siim­ti jai pa­si­prie­ši­nę po­li­ti­kai. Tuo la­biau kad ne­to­li­mo­je atei­ty­je Briu­se­lis vis tiek pri­vers Lie­tu­vą tai­ky­ti ES di­rek­ty­vą dėl daž­nes­nių se­nų au­to­mo­bi­lių tech­ni­nių ap­žiū­rų.

Seimo nariai tie­siai švie­siai pa­sa­kė, kad ma­no įsa­ky­mas bu­vo tei­sin­gas ir rei­ka­lin­gas, tik, de­ja, ne­lai­ku. Mat ar­tė­ja Sei­mo rin­ki­mai, ir po­li­ti­kams toks ne­po­pu­lia­rus spren­di­mas pa­pras­čiau­siai ne­pa­lan­kus. To­kia po­pu­lis­ti­nė po­li­ti­kų po­zi­ci­ja ge­rų re­zul­ta­tų tik­rai ne­duo­da. Rin­kė­jai – pro­tin­gi žmo­nės, jie pui­kiai su­pran­ta, kad vi­sa tai da­ro­ma jų pa­čių la­bui. Įve­dus nau­ją tvar­ką iš pra­džių gal bū­tų pik­ta, kai rei­kė­tų pa­pur­ty­ti pi­ni­gi­nes, bet po tam tik­ro lai­ko žmo­nės įsi­ti­kin­tų, kad spren­di­mas bu­vo tik­rai būtinas, – sa­kė A.But­ke­vi­čius.

Pak­laus­tas, ko­dėl ta­pęs su­si­sie­ki­mo mi­nist­ru iš­kart ėmė­si ini­cia­ty­vos skelb­ti ka­rą ke­liuo­se, A.But­ke­vi­čius at­sa­kė:

– Pir­mą­jį smū­gį pa­ty­riau 2006 me­tais nu­vy­kęs į tarp­tau­ti­nę kon­fe­ren­ci­ją Ve­ro­no­je, kur bu­vo pa­skelb­ta, kad pa­gal sau­gaus eis­mo si­tua­ci­ją Lie­tu­va yra pa­sku­ti­nė­je vie­to­je. Grį­žęs iš­kart su­bū­riau ko­mi­si­ją, pa­ren­gė­me pro­gra­mą sau­giam eis­mui ge­rin­ti, ana­li­za­vo­me šio­je sri­ty­je daug pa­žen­gu­sių už­sie­nio ša­lių pa­tir­tį. Iš tie­sų tai – ne Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos rei­ka­las. Vi­so to im­tis tu­rė­tų Vi­daus rei­ka­lų mi­nis­te­ri­ja. Ta­čiau lauk­ti nė­ra ka­da. Da­bar ska­ti­na­me Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­ją sau­gaus eis­mo mo­ky­mą įtrauk­ti į ug­dy­mo pro­gra­mas. Sep­ty­nio­li­ko­je sa­vi­val­dy­bių at­li­ko­me ty­ri­mą ir nu­sta­tė­me, kad nei dar­že­liuo­se, nei mo­kyk­lo­se vai­kai nė­ra mo­ko­mi sau­gaus eis­mo. Juk bai­su, kad per ne­prik­lau­so­mos Lie­tu­vos lai­ko­tar­pį užau­gi­no­me kar­tą, ne­tu­rin­čią ele­men­ta­rių ži­nių apie sau­gų eis­mą.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas