„Santaka“ / Šventę pagyvino ugnies šokiai ir fejerverkai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18

Reikalinga moteris vyresnio amžiaus močiutei prižiūrėti. Tel. 8 683 64 162 (Marijampolė).
Galioja iki: 2019-09-02 11:07:09Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-06 07:52

Dalinkitės:  


Nepaisydami lietaus į aikštėje vykusią eglutės įžiebimo šventę susirinko daugybė žmonių.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Šventę pagyvino ugnies šokiai ir fejerverkai

Eglė MIČIULIENĖ

Lai­ko ra­tas ap­si­su­ko la­bai grei­tai: pir­ma­die­nį Vil­ka­viš­kio cent­re, J.Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je, vėl įžieb­ta Ka­lė­dų eg­lu­tė.

Veš­lią, aukš­tą, maž­daug dvy­li­kos met­rų eg­lę Vil­ka­viš­kio ko­mu­na­li­nio ūkio dar­buo­to­jai par­ve­žė iš Bart­nin­kų se­niū­ni­jos.

Sa­vo so­dy­bo­je išau­gin­tą gra­žuo­lę ža­lias­ka­rę vi­so ra­jo­no gy­ven­to­jams do­va­no­jo šios seniūnijos Kuo­sė­nų kai­mo ūki­nin­kai Ir­mi­na ir Al­bi­nas Vens­laus­kai.

Iš pra­džių šven­tės or­ga­ni­za­to­riams bu­vo kiek ne­ra­mu dėl lie­taus, vi­sai rim­tai gra­si­nu­sio su­ga­din­ti iš­kil­min­gą nuo­tai­ką. Ta­čiau prie kap­ri­zin­gų orų jau pri­pra­tę žmo­nės gau­siai rin­ko­si į aikš­tę ir kant­riai lau­kė iš­kil­mių kul­mi­na­ci­jos – eg­lu­tės įžie­bi­mo.

Su mi­nia žiū­ro­vų šie­met bend­ra­vo Ry­tų ka­len­do­riu­je praeinančius 2007-uosius ir ar­tė­jan­čius 2008-uosius me­tus sim­bo­li­zuo­jan­tys per­so­na­žai: Par­še­lis Raus­vu­tis (Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rė Dai­va Ka­su­lai­tie­nė) ir Žiur­kė Rūs­nė (Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė Re­na­ta Me­de­lie­nė).

Ta­čiau nei nuo šių dvie­jų per­so­na­žų gin­čų, nei nuo Žiur­kių, Par­šiu­kų ar Klou­nų šo­kių (So­na­tos Jan­kie­nės va­do­vau­ja­mos šo­kė­jos), nei nuo Vir­ba­lio mer­gi­nų dai­nų eg­lės gir­lian­dos neį­si­žie­bė.

Tik ra­jo­no gy­ven­to­jus su ar­tė­jan­čio­mis šven­tė­mis pa­svei­kin­ti at­vy­kęs Vilkaviškio rajono me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas paaiš­ki­no, jog eg­lu­tės gir­lian­das įžieb­ti ga­li vie­nin­te­lis Ka­lė­dų Se­ne­lis.

Gar­siai šau­kiant aikš­tėje buvu­siems vai­kams iš gi­laus mie­go pri­ža­din­tas Kalėdų Se­ne­lis (bu­vęs Kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jas Vai­das Bag­da­na­vi­čius) iš­ta­rė ste­buk­lin­gus žo­džius, ir eg­lu­tė su­tvis­ko vi­so­mis sa­vo lem­pe­lė­mis.

Aikš­tė­je su­si­rin­kę žmo­nės ga­lė­jo įsi­ti­kin­ti, kad eglė – ne pra­stes­nė nei anks­tes­niais me­tais ir sa­vo dai­lu­mu ga­li drą­siai kon­ku­ruo­ti su ki­tų mies­tų ka­lė­di­nė­mis eg­lu­tė­mis.

Vie­nos gra­žiau­sių me­tų šven­čių pro­ga eglutės įžiebimo iškilmių or­ga­ni­za­to­riai kas­met sten­gia­si su­gal­vo­ti ką nors nau­ja. Šie­met ren­gi­nį la­bai pa­gy­vi­no įspū­din­gi iš Aly­taus at­vy­ku­sių ug­nies žong­lie­rių šo­kiai. Šven­tės pa­bai­go­je dan­gų su­dre­bi­no efek­tin­gi ir pa­kan­ka­mai il­gai „liję“ fe­jer­ver­kai, ku­riuos mū­sų žmo­nėms do­va­no­jo ma­ri­jam­po­lie­čių UAB „Ravsta“.

Tai­gi ren­gi­niui pa­si­bai­gus vil­ka­viš­kie­čiai ir mies­to sve­čiai iš aikš­tės skirs­tė­si ma­lo­niai nu­ste­bin­ti.

Po šven­tės pa­kal­bin­tas Vil­ka­viš­kio miesto se­niū­nas Al­gis Ki­se­liū­nas sa­kė, jog šie­met nau­jų pa­puo­ša­lų eg­lu­tei puoš­ti pirk­ta ne­bu­vo, dėl lė­šų sto­kos neį­si­gy­ta ir gir­lian­dų.

Ta­čiau ki­tais me­tais to­kių iš­lai­dų iš­veng­ti greičiausiai ne­pa­vyks, mat mies­to ko­mu­na­li­nin­kai tvir­ti­no, jog da­lis gir­lian­dų jau per­de­gę, kai ku­rios su­tai­sy­tos, su­jung­tos su svei­ko­sio­mis.

Vis dėl­to jei eg­lu­tės iliu­mi­na­ci­jos nu­stos mirk­sė­ti pliau­piant lie­tui, dar ne­bū­ti­nai reikš, jog jos su­ge­do – sau­go­da­mos nuo drėg­mės jas ga­li iš­jung­ti ap­sau­gi­nės re­lės.

Be­je, lie­tus ken­kia ne tik gir­lian­doms – jis truk­dė ir lau­ke sce­no­je pa­si­ro­dan­tiems žmo­nės. Šie­met per lie­tų šo­kusios mer­gi­nos į ap­ly­tą, sli­džią ir dar ne ypač tvir­tai sto­vin­čią sce­ną li­po ga­na ne­drą­siai.

Ta­čiau Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro di­rek­to­rė Re­na­ta Me­de­lie­nė džiau­gė­si, jog ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė pa­ža­dė­jo ki­tais me­tais cent­rui nu­pirk­ti kil­no­ja­mą­ją deng­tą lau­ko sce­ną.

Ža­lias­ka­rės gro­žį nuo chu­li­ga­nų šie­met ir vėl sau­gos sa­va­no­riai, ku­rie bu­dės po eg­le pa­sta­ty­ta­me na­me­ly­je. Jiems, be abe­jo, pa­dės ir šie­met Vil­ka­viš­ky­je įreng­tos ste­bė­ji­mo ka­me­ros.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra
* Jachtų regata aštriais pojūčiais džiugino dalyvius, o gražiu reginiu – žiūrovus
* Į pilviškiečio laidotuves susirinkęs būrys velionio giminaičių patyrė šoką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas