„Santaka“ / Kintančioje aplinkoje gerai jaustis padeda įgytos žinios

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-04 08:42

Dalinkitės:  


Gim­na­zi­jos di­rek­to­rius Sau­lius Span­ge­vi­čius ir ren­gi­nio ini­cia­to­rė Rū­ta Šu­kai­ty­tė prieš pat pra­si­de­dant kon­fe­ren­ci­jai rū­pi­no­si, kad vis­kas vyk­tų sklan­džiai, pa­gal dar­bot­var­kę.

Autorės nuotr.


Kintančioje aplinkoje gerai jaustis padeda įgytos žinios

Birutė NENĖNIENĖ

Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­ja pa­kvie­tė ko­le­gas iš ki­tų ap­skri­ties gim­na­zi­jų bei ra­jo­no mo­kyk­lų į kon­fe­ren­ci­ją, ku­rio­je tu­rė­jo tiks­lą pla­čiau pa­žvelg­ti į psi­cho­lo­gi­nių ir so­cia­li­nių veiks­nių įta­ką ug­dy­mo(si) ko­ky­bei. Ka­dan­gi gim­na­zi­ja ne­tu­ri erd­vių pa­tal­pų to­kiems ren­gi­niams, pri­si­glau­dė pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je, su ku­ria ug­dy­mo įstai­gų bend­ruo­me­nės su­sie­tos drau­giš­kais bend­ra­dar­bia­vi­mo ry­šiais. Kvies­tie­ji lek­to­riai – Jo­na Kir­kaus­kie­nė iš Drus­ki­nin­kų bend­raam­žių psi­cho­lo­gi­nės pa­ra­mos cent­ro, Vil­ka­viš­kio vai­ko tei­sių ap­sau­gos tar­ny­bos ve­dė­ja Da­nu­tė Vilt­ra­kie­nė – bei gim­na­zi­jos mo­ky­to­jos Ge­nia Jur­ky­nie­nė, Ni­jo­lė Čer­niaus­kie­nė, tre­čios kla­sės gim­na­zis­tės Li­na Ra­kaus­kai­tė ir Ing­ri­da Mont­vi­lai­tė pra­ne­ši­muo­se nag­ri­nė­jo mo­ky­mo­si ir emo­ci­nes paaug­lių pro­ble­mas, so­cia­li­za­ci­jos mo­kyk­lo­je ir so­cia­li­nės pe­da­go­gi­nės pa­ra­mos vai­kui ir šei­mai as­pek­tus, šei­mos įta­ką for­muo­jant vai­ko mo­ra­li­nes nuo­sta­tas, kul­tū­ros įta­ką vai­ko as­me­ny­bės ug­dy­mui­si, ug­dy­mo įta­ką mo­ki­nio as­me­ny­bės for­ma­vi­mui.

Ren­gi­nio ini­cia­to­rė, gim­na­zi­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja ug­dy­mui Rū­ta Šu­kai­ty­tė pa­tei­kė sa­vo ty­ri­mus.

Po per­trau­kos dar­bas vy­ko gru­pė­se. Mo­ky­to­jai su lek­to­re J.Kir­kaus­kie­ne ban­dė iš­siaiš­kin­ti, kur yra ri­ba tarp įžū­laus el­ge­sio ir emo­ci­nių as­me­ny­bės pro­ble­mų. Mo­ki­niai bend­ra­vo dvie­jo­se gru­pė­se. Su Vil­ka­viš­kio psi­cho­lo­gi­nės pe­da­go­gi­nės tar­ny­bos psi­cho­lo­ge Dai­va Len­čiaus­kie­ne jie gi­li­no­si į paaug­lių psi­cho­lo­gi­nius ypa­tu­mus, su Vil­ka­viš­kio „Aušros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los so­cia­li­ne pe­da­go­ge Ri­ta Ban­džiu­lie­ne ap­ta­rė, ko­kie so­cia­li­niai veiks­niai daro įta­ką mo­ky­mo­si mo­ty­va­ci­jai.

Pra­ne­šė­ja J.Kir­kaus­kie­nė at­krei­pė mo­ky­to­jų dė­me­sį į tai, jog paaug­lys­tei bū­din­ga mąs­ty­mas ir ope­ra­vi­mas ne rea­ly­be, o ga­li­my­bė­mis, emo­ci­jos ky­la la­bai grei­tai, o jų slo­pi­ni­mas vė­luo­ja. Prik­lau­so­mai nuo ap­lin­ky­bių, to­kios emo­ci­jos, kaip mei­lė, bai­mė, pyk­tis, kal­tė, gė­da, paaug­lį ga­li veik­ti tei­gia­mai ar­ba nei­gia­mai ir net per vie­ną die­ną kar­di­na­liai pa­keis­ti jo gy­ve­ni­mą.

„Jei vai­kas sa­ko, kad neį­do­mu, jo in­te­lek­tas lie­ka nepamaitintas“, – aiš­ki­no lek­to­rė, paaug­lių smal­su­mą pa­va­di­nu­si „in­te­lek­to maistu“. „Mo­kyk­li­nė depresija“ at­si­ran­da to­dėl, kad vie­ni ki­tų nea­ti­tin­ka ge­bė­ji­mai ir lū­kes­čiai. Lek­to­rė at­ski­rai ap­ta­rė su hi­pe­rak­ty­viai­siais, už­da­rai­siais (vie­ni­šai­siais) bei de­monst­ra­ty­viai­siais paaug­liais su­si­ju­sias pro­ble­mas.

Gim­na­zi­jos is­to­ri­jos mo­ky­to­ja eks­per­tė Ge­nia Jur­ky­nie­nė pa­si­da­li­jo sa­vo at­lik­tais ty­ri­mais apie auk­lė­ja­mo­sios kla­sės vai­kų po­žiū­rį į šei­mą ir ki­tas bend­raž­mo­giš­kas ver­ty­bes. Pe­da­go­gę nu­džiu­gi­no tai, kad di­džio­joje da­ly­je šei­mų ug­do­ma tar­pu­sa­vio pa­gar­ba, ta­čiau vaikams yra sun­kiau sa­ky­ti tie­są, bū­ti at­vi­riems su pa­čiais ar­ti­miau­siais žmo­nė­mis. Vyk­do­mi so­cia­li­niai pro­jek­tai pa­dė­jo auk­lė­ti­niams la­biau su­vok­ti, ką reiš­kia šei­ma.

Lie­tu­vių kal­bos mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė Ni­jo­lė Čer­niaus­kie­nė pa­tei­kė gim­na­zis­tų pro­jek­to „Kny­ga ma­no gyvenime“ me­tu at­lik­tos ana­li­zės duo­me­nis apie mo­ki­nių, tė­vų, mies­to bend­ruo­me­nės gy­ven­to­jų drau­gys­tę su kny­ga, ką ir kiek jie skai­to, ko­kią įta­ką jų gy­ve­ni­mui da­ro skai­ty­mas.

Sa­vo ty­ri­me apie so­cia­li­nius ir psi­cho­lo­gi­nius veiks­nius mo­ki­nių mo­ky­mui­si mo­ky­to­ja Rū­ta Šu­kai­ty­tė ap­rė­pė per pust­re­čio šim­to gim­na­zis­tų iš Ma­ri­jam­po­lės Ry­giš­kių Jo­no, Ša­kių „Žiburio“, Ku­dir­kos Nau­mies­čio Vin­co Ku­dir­kos ir Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio gim­na­zi­jų. Jų tei­rau­ta­si, ar pa­tin­ka mo­ky­tis gim­na­zi­jo­je, kaip jau­čia­si, ar nė­ra skriau­džia­mi, že­mi­na­mi bend­raam­žių ar­ba mo­ky­to­jų, į ką krei­pia­si pa­gal­bos iš­ki­lus kri­ti­nėms si­tua­ci­joms, ko­kias ver­ti­na mo­ky­to­jų sa­vy­bes ir t. t. At­sa­ky­mai pa­ro­dė, jog šie jau­ni žmo­nės, ne­pai­sant ap­lin­ky­bių ir san­ty­kių su ki­tais žmo­nė­mis, su­vo­kia sa­vo at­sa­ko­my­bę.

Kon­fe­ren­ci­ja bu­vo už­baig­ta min­ti­mi, jog vis­kas pri­klau­so nuo mū­sų pa­čių, o ne nuo ap­lin­kos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas