„Santaka“ / Žemės ūkio rūmai ieško naujo pirmininko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, pasveriančias iki 200 k. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2020-04-08 15:06:20

Perka 1–1,5 kambario butą Vilkaviškyje (siūlyti tik I a.). Tel. 8 620 42 988.
Galioja iki: 2020-04-08 15:08:58

Parduoda labai geros būklės javų kombainą LAVERDA 3400 (3,6 m pjaunamoji, variklio galingumas 115 AJ, 6 cilindrų, IVECO smulkintuvas). Tel. 8 601 18 005.
Galioja iki: 2020-04-12 09:10:44Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-04-14 08:51

Dalinkitės:  


Bartninkų kaimo ūkininkas Albinas Šneideris ŽŪR vadina žemdirbių pastoge bei užuovėja ir mano, kad jiems vadovauti turi jaunas, ūkininkavimo patirties ir vadybinių sugebėjimų turintis žmogus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Žemės ūkio rūmai ieško naujo pirmininko

Algimantas GUDAITIS

Sudėtinga, daugumai žemdirbių nesuprantama situacija susidarė vienoje iš didžiausių žemdirbių savivaldos organizacijų – Žemės ūkio rūmuose.

Rytoj Žemės ūkio rūmuose vyks neeilinis VIII suvažiavimas. Ne vienus metus rūmams vadovavusį Joną Ramoną išrinkus į Seimą, suvažiavimui teks išrinkti naują rūmų pirmininką. Kol kas į šį postą taiko 3 kandidatai – dabartinis rūmų vicepirmininkas Albertas Amšiejus, žemės ūkio ministrės patarėjas Bronius Markauskas ir kelių kadencijų Seimo narys, dabar jau pensininkas Vytautas Einorius.Daug narių, daug interesų

Žemės ūkio rūmus (ŽŪR) sudaro 104 žemdirbiškos organizacijos. Viena grandis apima 17 augalininkystės krypties organizacijų – pradedant grūdų ir baigiant kmynų augintojų asociacijomis. Gyvulininkystės krypties organizacijų grupę sudaro 22 ŽŪR nariai. Ši grandis prasideda daugumai kaimo žmonių svarbia Pieno gamintojų asociacija ir baigiasi ne daug kam žinoma Šinšilų augintojų bendrija. Rūmus papildo 25 narių grupė, susidedanti iš kaimiškų profesinių ir kultūrinių organizacijų – Lietuvos ūkininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Žvejų draugijos ir kt. Į rūmų sudėtį įeina 40 rajoninių žemdirbių organizacijų. Suprantama, kad valdyti ir patenkinti tokios gausybės narių profesinius, ekonominius, organizacinius bei kitokius poreikius nėra taip paprasta.Negandas užtraukė rūmų pirmininkas

Žemės ūkio rūmų reputacija pašlijo ir jų veikla suabejota po to, kai rūmų pirmininkas Jonas Ramonas buvo išrinktas Seimo nariu. Tapęs parlamentaru, jis neatsistatydino iš rūmų pirmininko pareigų, o išėjo neapmokamų atostogų Seimo nario pareigoms atlikti.

Pagal Konstitucinio teismo išaiškinimą palikti anksčiau užimtas pareigas Seimo nariai privalo iki priesaikos priėmimo. J.Ramonas savąjį Seimo nario pareigų vykdymo kelią pasirinko ne savo nuožiūra ir supratimu, o vadovaudamasis paties Seimo priimtu Darbo kodeksu, kurio vienas straipsnių skelbia, kad darbuotojui, išrinktam į Seimą, gali būti suteiktos neapmokamos atostogos Seimo nario pareigoms atlikti.Lenda aštriausi kampai

Respublikinėje spaudoje pasirodo įvairiausių publikacijų, kuriose vieni autoriai gina rūmus, kaip vieną ryškiausių žemdirbiams atstovaujančių organizacijų, kiti rūmų veikloje mato didelių trūkumų ir mano, jog būtina juos radikaliai pertvarkyti ar net visai uždaryti.

ŽŪR veiklą labai kritiškai vertina Seimo narys, buvęs Smulkiųjų žemės savininkų sąjungos vadovas Kazimieras Starkevičius. Jis piktinasi, kad pastaruoju metu rūmai tapo lyg ir pajuokos objektu. Administracijos raštai prieštarauja vienas kitam, vadovai ginčijasi, kam kokį dokumentą pasirašyti. Rūmuose, anot K.Starkevičiaus, buvo švaistomos lėšos. Beveik nieko nedirbęs ŽŪR pirmininko pavaduotojas A.Ražauskas kas mėnesį gaudavo apie penkis tūkstančius litų atlyginimo, tuo tarpu etatiniai rūmų atstovai rajonuose atsiimdavo tik po 700 litų. Kitai pirmininko pavaduotojai G.Staliūnienei kas mėnesį Rūmai taip pat mokėjo kelių tūkstančių litų atlyginimą, nors, pasak laikinai rūmų pirmininko pareigas einančio A.Amšiejaus, G.Staliūnienė ne visuomet atliko darbą.

Ką derėtų keisti Žemės ūkio rūmų veikloje, kokius juos kaimo gyventojai norėtų matyti ateityje, teiravausi su šia įstaiga glaudžiai susijusių rajono žmonių.Ieško jauno ir veiklaus

Ramoniškių kaimo ūkininkas, žemės ūkio kooperatyvo „Vilkaviškio grūdai“ pirmininkas Eugenijus Valuckas tvirtino, jog kokia situacija šalyje – tokia ir rūmuose. Dabar ten vyksta kova dėl valdžios. E.Valuckas mano, jog rūmai žemdirbiams reikalingi ir apie jų uždarymą negali būti nė minties. Išėjus į Seimą J.Ramonui, geriausiai rūmams vadovauti tiktų Pieno gamintojų asociacijos pirmininkas, žemės ūkio ministrės patarėjas Bronius Markauskas. Tai, pasak E.Valucko, sumanus specialistas, ragavęs ūkininko duonos, drįstantis užstoti žemdirbius ir sugebantis dalykiškai bendrauti su šalies valdžia. Galbūt šis žmogus sugebėtų ir žemdirbių kooperacijos reikalus aktyviau pajudinti. Kooperatyvų veiklai įsiūbuoti reikia pradinio kapitalo. Jei grūdų gamybos kooperatyvas neturi našių kombainų, transporto priemonių, grūdų saugyklų, džiovyklų ir kitų priemonių, iš tokio kooperatyvo lieka tik popierinis pavadinimas. E.Valuckas mano, jog žemdirbiams ir rūmams būtų nepriimtina, jei jiems vadovauti ateitų kas nors iš kolūkinės sistemos senųjų kadrų. O tokio pavojaus esama.Užuovėja žemdirbiams

– Žemės ūkio rūmai žemdirbiams reikalingi. Tai lyg savotiška kaimo žmonių pastogė, užuovėja nuo įvairių gamybinių rūpesčių ir negandų, – sakė Bartninkų kaimo ūkininkas Albinas Šneideris. Albinas sakė bent kartą per porą savaičių atranda reikalų apsilankyti Žemės ūkio rūmuose.

– Neseniai tarėmės, kokia turi būti pieno pardavimo sutartis. Dabartinėje sutartyje daug teisių suteikta pieno supirkėjams, o pieno gamintojai nustumti į šešėlį. Norime sutarties turinį taip sutvarkyti, kad ir gamintojas, ir perdirbėjas turėtų lygiavertes teises ir pareigas, – aiškino A.Šneideris.

Ūkininkas sakė, kad rūmams reikalingas ne tik veiklus, dalykiškas vadovas, bet ir tvirti specialistai-konsultantai. Ypač trūksta konsultantų teisiniais, finansiniais, Europos Sąjungos teikiamos paramos įsisavinimo klausimais. A.Šneideris tinkamiausiu rūmų pirmininku mato taip pat B.Markauską.

– J.Ramonas išvedė ūkininkus į kelius, o toliau iš už kampo žiūrėjo, kaip jiems pasiseks. A.Markauskas su žemdirbiais buvo iki piketo pabaigos, – apie kandidatą į ŽŪR pirmininkus kalbėjo A.Šneideris.Rūmai save pateisino

Dėl pablogėjusios sveikatos Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorės pareigų atsisakė ilgiau nei 5 metus šiose pareigose dirbusi Svajūnė Kukienė. Ji mano, kad iš nevyriausybinių žemdirbių organizacijų ŽŪR buvo labiausiai pastebimi ir žemdirbių labui nuveikė daug darbų. Pasak buvusios savivaldos organizatorės, jei ŽŪR būtų tokie nereikšmingi, tai šiandien niekas nesivaržytų dėl rūmų pirmininko vietos. Rūmai pagal galimybes organizavo žemės ūkio gamybos kooperacijos procesą, jų iniciatyva buvo kuriamos pirmosios kaimo bendruomenės, jie gynė žemdirbius nuo žemės ūkio produkcijos supirkėjų ir perdirbėjų godumo, tik rūmų ir Suvalkijos žemdirbių sutelktomis pastangomis išliko Marijampolės cukraus fabrikas.

S.Kukienė priminė, jog ŽŪR pareiga buvo ir liko atstovauti bei ginti žemdirbių interesus įvairaus lygio valdžios ir verslo institucijose.

Rūmų pirmininkui, kitiems darbuotojams ne kartą teko susiremti ir su respublikos, ir su vietine valdžia. Jei nuoširdžiai ir tvirtai atstovausi kaimo žmonių reikalams, palankus bei geras valdžiai nebūsi.

– Aš supratau kaimo žmonių darbą ir gyvenimą, mėgau savivaldos organizatorės veiklą, tik gal kartais per daug įdėdavau sveikatos ir jėgų tikslui pasiekti, – sakė Kredito unijos „Žemdirbio parama“ administratore dirbanti S.Kukienė.
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Medikai ruošiasi koronaviruso bangai ir dirba kitu režimu
* Ūkininkas negaili investicijų į pašarų kokybę
* Koronaviruso gniaužtuose atsidūrę verslininkai ieško išeičių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar Jums sunku gyventi karantino sąlygomis?
Tikrai ne.
Nelengva, bet prisitaikau.
Patiriu didelių sunkumų.
Karantino reikalavimų nepaisau.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „gydymas prieš“?
Ne, netaisyklinga. Tai neteiktinas vertinys. Vartotina gydymas nuo ar pan., pvz.: gydymas prieš gripą (taisoma gydymas nuo gripo; gripo gydymas ), gydoma prieš ligas (taisoma nuo ligų; gydomos ligos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas