„Santaka“ / Vilkaviškiečiams – trečia vieta ir ministrės bateliai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-12-04 08:23

Dalinkitės:  


Re­mi­gi­jus ir Lau­ra Svo­tai tre­čio­sios vie­tos dip­lo­mu bei do­va­no­mis bu­vo ap­do­va­no­ti „Vi­kon­dos“ pra­mo­gų cent­re Kė­dai­niuo­se.

Autorės nuotr.


Vilkaviškiečiams – trečia vieta ir ministrės bateliai

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ket­vir­ta­die­nį kon­kur­so „Ino­va­ty­vus jau­no­jo ūki­nin­ko ūkis 2007“ pa­ger­bi­mo šven­tė­je Kė­dai­niuo­se, kon­cer­no „Vi­kon­da“ pra­mo­gų cent­re, tarp dau­gy­bės pa­kvies­tų­jų da­ly­va­vo ir Vil­ka­viš­kio ra­jo­no de­le­ga­ci­ja. Į ren­gi­nį vy­ko ge­riau­siu jau­nuo­ju šių me­tų ūki­nin­ku pri­pa­žin­tas Re­mi­gi­jus Svo­tas su žmo­na Lau­ra ir nau­jo­ji Vil­ka­viš­kio rajono sa­vi­val­dy­bės Že­mės ūkio sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė Vil­ma And­ri­jaus­kai­tė.

Mū­sų kraš­to jau­nie­ji ūki­nin­kai šven­tė­je bu­vo pa­gerb­ti tre­čio­sios vie­tos dip­lo­mu, o Žemės ūkio mi­nist­rė Kazimiera Prunskienė tra­di­ciš­kai įtei­kė do­va­ną kon­kur­so pri­zi­nin­kų at­ža­lai – ža­vin­gus ba­te­lius na­muo­se li­ku­siai Svo­tų duk­ry­tei Va­ka­rei, ku­riai ne­se­niai suė­jo me­tu­kai.

Tre­čią­jį iš ei­lės jau tra­di­ci­niu tam­pan­tį kon­kur­są ren­gia Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­ja, Že­mės ūkio rū­mai ir Lie­tu­vos jau­nų­jų ūki­nin­kų ra­te­lių są­jun­ga.

Sie­kiant išaiš­kin­ti ge­riau­sius ūki­nin­kus, bu­vo su­reng­ti kon­kur­sai ra­jo­nuo­se. At­rink­tus ūkius ver­ti­no res­pub­li­ki­nė ver­ti­ni­mo ko­mi­si­ja. Kaip šven­tė­je sa­kė ko­mi­si­jos at­sto­vai, iš­rink­ti ge­riau­sius bu­vo sun­ku, daug gin­čy­ta­si ver­ti­nant ūkių pa­žan­gą ir ino­va­ty­vu­mą. Pa­gal tai­syk­les da­ly­vau­ti kon­kur­se ga­lė­jo ūki­nin­kai iki 40 me­tų, be­si­ver­čian­tys že­mės ūkio veik­la ir miš­ki­nin­kys­te ar­ba al­ter­na­ty­viais vers­lais. Ge­riau­sie­ji iš­rink­ti iš 44 ūkių. De­šim­čiai ūki­nin­kų skir­ta pir­mo­ji vie­ta, dar de­šim­čiai – ant­ro­ji, vie­nuo­li­kai – tre­čio­ji.

Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos sek­re­to­rius Ka­zys Si­vic­kis pa­tei­kė trum­pą kon­kur­so sta­tis­ti­ką: 12 at­rink­tų į kon­kur­są ūkių ver­čia­si pie­ni­nin­kys­te, 2 avi­nin­kys­te, 1 mė­si­ne gal­vi­ji­nin­kys­te, 1 gė­li­nin­kys­te, 1 dar­ži­nin­kys­te, aš­tuo­niuo­se ūki­nin­kau­ja­ma eko­lo­giš­kai, 5 ūkiai miš­rūs, au­ga­li­nin­kys­te ver­čia­si 15 ūkių.

Šių me­tų kon­kur­so da­ly­viai drą­siau nau­do­ja­si ES pa­ra­ma – 37 iš 44 ūkių. Per­nai iš 44 ūkių pa­ra­ma bu­vo pa­si­nau­do­ję tik pu­sė.

Pa­ra­ma jau­nų­jų ūki­nin­kų įsi­kū­ri­mui pa­si­nau­do­jo 11 kon­kur­so da­ly­vių, in­ves­ti­ci­jo­mis į že­mės ūkio val­das – 10, pa­ra­ma Nit­ra­tų ir pie­no di­rek­ty­vų rei­ka­la­vi­mų įgy­ven­di­ni­mui – 18 ūki­nin­kų. Dau­gu­ma da­ly­va­vu­sių kon­kur­se ža­da da­ly­vau­ti Kai­mo plėt­ros 2007–2013 me­tų pro­gra­mo­je. Tre­je­tas žem­dir­bių yra ga­vę ža­lią­jį dip­lo­mą ir šie­met jau bu­vo priė­mę į sa­vo ūkius pra­kti­kan­tus.

Du kon­kur­so lai­mė­to­jais pri­pa­žin­tus ūkius įkū­rė iš emig­ra­ci­jos grį­žu­sios šei­mos.

Vilkaviškiečių Re­mi­gi­jaus ir Lau­ros Svo­tų šei­ma emig­ruo­ti, kaip pa­tys sa­ko, nie­kur ne­si­ruo­šia. Re­mi­gi­jus nuo ma­žens pri­pra­to prie že­mės, triū­sė sa­vo tė­vų Vi­dos ir Vir­gi­li­jaus Svo­tų įkur­ta­me ūky­je ir gy­ve­ni­mo be ly­gių ari­mų jau neį­si­vaiz­duo­ja.

Stu­di­juo­da­mas Lie­tu­vos že­mės ūkio uni­ver­si­te­te vil­ka­viš­kie­tis su­si­pa­ži­no su bend­ra­kur­se Lau­ra. Šiuo me­tu Re­mi­gi­jus tę­sia stu­di­jas LŽŪU ir sie­kia ma­gist­ro laips­nio, o Lau­ra na­muo­se au­gi­na duk­rą Va­ka­rę. Jau­na mo­te­ris gal­vo­ja, kad ir jai, paau­gus duk­ry­tei, rei­kė­tų su­si­mąs­ty­ti apie to­li­mes­nes stu­di­jas.

Re­mi­gi­jus že­mės ūky­je sa­ko ma­tąs per­spek­ty­vą ir ne­su­tin­ka su ki­tų nuo­mo­ne, kad po 2013 me­tų ne­ver­tės dirb­ti, nes ne­be­bus pa­ra­mos.

Jau­nas ūki­nin­kas ma­no, kad žem­dir­bys­tė bu­vo ger­bia­ma vi­sais lai­kais, tad sa­vo vie­tą tarp ki­tų vers­lų tu­rės ir atei­ty­je.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas