„Santaka“ / EDAS – naujos galimybės draudėjams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-30 16:57

Dalinkitės:  


Po seminaro buvo pateikta nemažai klausimų sistemos kūrėjui Linui Bareikai.

Autorės nuotr.


EDAS – naujos galimybės draudėjams

Kristina VAITKEVIČIENĖ

VSDFV Vil­ka­viš­kio sky­riu­je bu­vo su­reng­tas se­mi­na­ras drau­dė­jams. Ja­me apie nau­ją Elekt­ro­ni­nę drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­mą (EDAS) pa­sa­ko­jo vie­nas iš jos kū­rė­jų, UAB „Et­no­me­di­jos intercentras“ fir­mos spe­cia­lis­tas iš Vil­niaus Li­nas Ba­rei­ka.

Se­mi­na­ro me­tu pri­sta­ty­tas nau­ja­sis drau­dė­jų po­rta­las, aiš­kin­ta, kaip juo nau­do­tis, kaip už­si­re­gist­ruo­ti. Gausiai su­si­rin­ku­siems fi­nan­si­nin­kams, fir­mų va­do­vams, per­so­na­lo, in­for­ma­ci­nių sis­te­mų spe­cia­lis­tams sve­čias pa­sa­ko­jo apie tai, kaip pil­dy­ti elekt­ro­ni­nių SD pra­ne­ši­mų for­mas, kaip juos pa­si­ra­šy­ti elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu ir pa­teik­ti „Sod­rai“.

Kuriant naująją sistemą EDAS buvo pakeistos ir patvirtintos kitokios draudėjų teikiamų socialinio draudimo pranešimų formos. Dabar finansininkams blankų pildyti reikės mažiau – jų sumažėjo nuo devyniolikos iki aštuonių.

Tink­la­la­py­je www.sod­ra.lt, pri­si­jun­gus prie „Drau­dė­jo sri­ties“, bus ga­li­ma reng­ti elekt­ro­ni­nius pra­ne­ši­mus, juos pa­teik­ti „Sod­rai“, gau­ti in­for­ma­ci­ją apie pa­teik­tų ir sis­te­mos ap­do­ro­ja­mų elekt­ro­ni­nių pra­ne­ši­mų būk­lę, ma­ty­ti, kiek ir ko­kių elekt­ro­ni­nių pra­ne­ši­mų yra iš­siųs­ta, kiek su­mo­kė­ta įmo­kų, įdar­bin­ta ar at­leis­ta dar­buo­to­jų bei ki­tus „Sod­ros“ duo­me­nų ba­zė­je esan­čius duo­me­nis. Čia taip pat bus ga­li­ma pa­reng­ti ir pa­teik­ti elekt­ro­ni­nius pra­šy­mus po­pie­ri­nėms pa­žy­moms gau­ti bei sa­vo nuo­žiū­ra su­teik­ti ki­tiems drau­dė­jams tei­sę gau­ti in­for­ma­ci­ją apie įmo­nės įsi­sko­li­ni­mo Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­dui būk­lę.

Su­si­rin­ku­sie­siems vaiz­džiai, tie­siog ro­dant po­rta­le, paaiš­kin­ta apie nau­jas SD pra­ne­ši­mų for­mas, ku­rios pra­dės ga­lio­ti nuo ki­tų me­tų sau­sio 1 d. Šio­mis for­mo­mis tu­rės nau­do­tis ne tik EDAS var­to­to­jai, bet ir tie drau­dė­jai, ku­rie SD for­mas pri­sta­tys į „Sod­rą“ įpras­tu bū­du. Spe­cia­lis­tas paaiš­ki­no, kaip elekt­ro­ni­nė­mis prie­mo­nė­mis ga­li­ma pa­reng­ti nau­juo­sius so­cia­li­nio drau­di­mo pra­ne­ši­mus.

Pa­sak L.Ba­rei­kos, nau­do­jan­tis nau­ją­ja sis­te­ma ne­be­rei­kės nuo­lat ve­žio­ti po­pie­ri­nių pra­ne­ši­mų ar pra­šy­mų į „Sod­ros“ sky­rius.

Kva­li­fi­kuo­tą elekt­ro­ni­nį pa­ra­šą bus ga­li­ma nu­si­pirk­ti ne tik Vil­niu­je, bet ir „Om­ni­tel“ at­sto­vy­bė­se, juo ža­da pra­dė­ti pre­kiau­ti ir „Bi­tė“. Kva­li­fi­kuo­tas elekt­ro­ni­nis ser­ti­fi­ka­tas bū­tų tie­siog įdieg­tas į mo­bi­lio­jo ry­šio SIM kor­te­lę.

Įdieg­tą nau­ją kva­li­fi­kuo­tą elekt­ro­ni­nį pa­ra­šą bus ga­li­ma nau­do­ti ne tik pil­dant do­ku­men­tus „Sod­rai“, bet ir pra­šant ban­ko pa­sko­lų, tei­kiant do­ku­men­tus no­ta­rams ir pa­na­šiai.

Spe­cia­lis­tai pa­skai­čia­vo, jog įdieg­ta elekt­ro­ni­nė dek­la­ra­vi­mo sis­te­ma leis su­tau­py­ti pi­ni­gų di­des­nėms fir­moms, ku­rios siun­čia daug pra­ne­ši­mų. Ki­tiems tai bus tie­siog pa­to­gi sis­te­ma nei­šei­nant iš ka­bi­ne­to bend­rau­ti su „Sod­ra“.

Kol kas www.sod­ra.lt tink­la­la­py­je vei­kia de­monst­ra­ci­nė EDAS ver­si­ja, ku­rią ga­li iš­ban­dy­ti kiek­vie­nas ja su­si­do­mė­jęs.

Vilkaviškio skyriaus „Sodros“ specialistai sako, kad naujoji sistema yra pažangi ir patogi dirbti, tad draudėjams verta ją išbandyti savo veikloje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas