„Santaka“ / EDAS – naujos galimybės draudėjams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-11-30 16:57

Dalinkitės:  


Po seminaro buvo pateikta nemažai klausimų sistemos kūrėjui Linui Bareikai.

Autorės nuotr.


EDAS – naujos galimybės draudėjams

Kristina VAITKEVIČIENĖ

VSDFV Vil­ka­viš­kio sky­riu­je bu­vo su­reng­tas se­mi­na­ras drau­dė­jams. Ja­me apie nau­ją Elekt­ro­ni­nę drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­mą (EDAS) pa­sa­ko­jo vie­nas iš jos kū­rė­jų, UAB „Et­no­me­di­jos intercentras“ fir­mos spe­cia­lis­tas iš Vil­niaus Li­nas Ba­rei­ka.

Se­mi­na­ro me­tu pri­sta­ty­tas nau­ja­sis drau­dė­jų po­rta­las, aiš­kin­ta, kaip juo nau­do­tis, kaip už­si­re­gist­ruo­ti. Gausiai su­si­rin­ku­siems fi­nan­si­nin­kams, fir­mų va­do­vams, per­so­na­lo, in­for­ma­ci­nių sis­te­mų spe­cia­lis­tams sve­čias pa­sa­ko­jo apie tai, kaip pil­dy­ti elekt­ro­ni­nių SD pra­ne­ši­mų for­mas, kaip juos pa­si­ra­šy­ti elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu ir pa­teik­ti „Sod­rai“.

Kuriant naująją sistemą EDAS buvo pakeistos ir patvirtintos kitokios draudėjų teikiamų socialinio draudimo pranešimų formos. Dabar finansininkams blankų pildyti reikės mažiau – jų sumažėjo nuo devyniolikos iki aštuonių.

Tink­la­la­py­je www.sod­ra.lt, pri­si­jun­gus prie „Drau­dė­jo sri­ties“, bus ga­li­ma reng­ti elekt­ro­ni­nius pra­ne­ši­mus, juos pa­teik­ti „Sod­rai“, gau­ti in­for­ma­ci­ją apie pa­teik­tų ir sis­te­mos ap­do­ro­ja­mų elekt­ro­ni­nių pra­ne­ši­mų būk­lę, ma­ty­ti, kiek ir ko­kių elekt­ro­ni­nių pra­ne­ši­mų yra iš­siųs­ta, kiek su­mo­kė­ta įmo­kų, įdar­bin­ta ar at­leis­ta dar­buo­to­jų bei ki­tus „Sod­ros“ duo­me­nų ba­zė­je esan­čius duo­me­nis. Čia taip pat bus ga­li­ma pa­reng­ti ir pa­teik­ti elekt­ro­ni­nius pra­šy­mus po­pie­ri­nėms pa­žy­moms gau­ti bei sa­vo nuo­žiū­ra su­teik­ti ki­tiems drau­dė­jams tei­sę gau­ti in­for­ma­ci­ją apie įmo­nės įsi­sko­li­ni­mo Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­dui būk­lę.

Su­si­rin­ku­sie­siems vaiz­džiai, tie­siog ro­dant po­rta­le, paaiš­kin­ta apie nau­jas SD pra­ne­ši­mų for­mas, ku­rios pra­dės ga­lio­ti nuo ki­tų me­tų sau­sio 1 d. Šio­mis for­mo­mis tu­rės nau­do­tis ne tik EDAS var­to­to­jai, bet ir tie drau­dė­jai, ku­rie SD for­mas pri­sta­tys į „Sod­rą“ įpras­tu bū­du. Spe­cia­lis­tas paaiš­ki­no, kaip elekt­ro­ni­nė­mis prie­mo­nė­mis ga­li­ma pa­reng­ti nau­juo­sius so­cia­li­nio drau­di­mo pra­ne­ši­mus.

Pa­sak L.Ba­rei­kos, nau­do­jan­tis nau­ją­ja sis­te­ma ne­be­rei­kės nuo­lat ve­žio­ti po­pie­ri­nių pra­ne­ši­mų ar pra­šy­mų į „Sod­ros“ sky­rius.

Kva­li­fi­kuo­tą elekt­ro­ni­nį pa­ra­šą bus ga­li­ma nu­si­pirk­ti ne tik Vil­niu­je, bet ir „Om­ni­tel“ at­sto­vy­bė­se, juo ža­da pra­dė­ti pre­kiau­ti ir „Bi­tė“. Kva­li­fi­kuo­tas elekt­ro­ni­nis ser­ti­fi­ka­tas bū­tų tie­siog įdieg­tas į mo­bi­lio­jo ry­šio SIM kor­te­lę.

Įdieg­tą nau­ją kva­li­fi­kuo­tą elekt­ro­ni­nį pa­ra­šą bus ga­li­ma nau­do­ti ne tik pil­dant do­ku­men­tus „Sod­rai“, bet ir pra­šant ban­ko pa­sko­lų, tei­kiant do­ku­men­tus no­ta­rams ir pa­na­šiai.

Spe­cia­lis­tai pa­skai­čia­vo, jog įdieg­ta elekt­ro­ni­nė dek­la­ra­vi­mo sis­te­ma leis su­tau­py­ti pi­ni­gų di­des­nėms fir­moms, ku­rios siun­čia daug pra­ne­ši­mų. Ki­tiems tai bus tie­siog pa­to­gi sis­te­ma nei­šei­nant iš ka­bi­ne­to bend­rau­ti su „Sod­ra“.

Kol kas www.sod­ra.lt tink­la­la­py­je vei­kia de­monst­ra­ci­nė EDAS ver­si­ja, ku­rią ga­li iš­ban­dy­ti kiek­vie­nas ja su­si­do­mė­jęs.

Vilkaviškio skyriaus „Sodros“ specialistai sako, kad naujoji sistema yra pažangi ir patogi dirbti, tad draudėjams verta ją išbandyti savo veikloje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas